تحلیل تکنیکال کاوا (KAVA)؛ آیا پایان اصلاح نزدیک است؟ – ۱۸ اردیبهشت (۷ می)

تاریخ: 18 اردیبهشت 1403
زمان مطالعه:  3 دقیقه
تحلیل تکنیکال کاوا (KAVA)؛ آیا پایان اصلاح نزدیک است؟ -۱۸ اردیبهشت (۷ می)

ارز دیجیتال کاوا (KAVA)، توکن بومی، کاربردی و حاکمیتی اکوسیستم کاوا است. عملکرد حاکمیتی کاوا برای فرایندهای اعتبارسنجی در طول تصمیم‌گیری در جامعه استفاده می‌شود. کاوا در ماه‌های اخیر اصلاح شدیدی داشت و به قیمت‌های بسیار جذابی برای سرمایه‌گذاری رسید. با مشاهده داده‌های سایت کوین مارکت کپ، خواهیم یافت که رمزارز کاوا در هفته گذشته افزایش خوبی را تجربه کرد و با رشد ۷ درصدی قیمت همراه بود.

در این تحلیل قصد داریم به بررسی روند حرکت کاوا (KAVA) بپردازیم و نواحی مهم آن را مشخص کنیم، تا قبل از خرید یا فروش، آگاهی بیشتری از روند احتمالی قیمت داشته باشیم. با ما همراه باشید و در ادامه تحلیل تکنیکال این رمزارز را مطالعه کنید. همچنین در انتها به بررسی و مقایسه قیمت کاوا و بایننس کوین می‌پردازیم.

نگاهی به نمودار کاوا (KAVA)؛ از تحلیل گذشته تاکنون

همان‌طور که در تصویر قابل مشاهده است، کاوا (KAVA) توانست بعد از انتشار تحلیل قبل، رشد خوبی داشته باشد و قیمت دقیقا تا ناحیه هدف مشخص شده (محدوده قرمزرنگ) پیش روی کرد. کاوا (KAVA) توانست از تاریخ ۲۸ بهمن‌ماه ۱۴۰۲ (زمان لیست شدن این ارز در بیت پین) تاکنون، در بیشترین حالت بالغ بر ۵۵ درصد صعود و افزایش قیمت را تجربه کند. بعد از رسیدن قیمت به محدوده مقاومتی کاوا با عرضه مواجه شد و به سمت ناحیه حمایتی‌ مشخص شده حرکت کرد. پس از رسیدن قیمت به محدوده حمایتی، کاوا با افزایش عرضه همراه بود و توانست بیش از ۲۰ درصد به سمت بالا حرکت کند.

خرید کاوا

مهم‌ترین نواحی قیمت برای کاوا (KAVA)

با مشاهده نمودار رمزارز کاوا در تایم فریم هفتگی، می‌بینیم که قیمت پس از برخورد توانسته بیس حمایتی خود را حفط کند و پس از رسیدن به این محدوده با افزایش تقاضا روبرو شود و از این محدوده مهم حمایتی به سمت بالا حرکت کند. همان‌طور که در تصویر نیز مشخص شده است، انتظار می‌رود قیمت پس از تامین نقدینگی مورد نیاز و مشاهده الگوهای صعودی در تایم‌های پایین‌تر، روند افزایشی در پیش گرفته و به سمت اهداف مشخص شده حرکت خود را آغاز کند.

در حال حاضر می‌توانیم چند ناحیه مهم برای این رمزارز در نظر داشته باشیم. باتوجه‌به نمودار، دو ناحیه مهم هدف و عرضه برای این رمزارز وجود دارد که عبارت‌اند از:

 • اولین ناحیه مقاومت و هدف واقع در در 1.1370 الی 1.2962 دلار
 • دومین ناحیه مقاومت و هدف در قیمت 2.3550 الی 2.6110 دلار

همچنین ناحیه مهمی که می‌توان به‌عوان ناحیه حمایتی برای رمزارز کاوا در نظر داشت در قیمت 0.5650 الی 0.6240 دلار قرار دارد.

دانلود نهمین ماهنامه دامیننس

نات کوین؛ روایتی از انگشتان بی‌قرار

  مقایسه رمزارزهای کاوا (KAVA) و بایننس کوین (BNB)

  در تصویر زیر به مقایسه حجم معاملات رمزارزهای KAVA و BNB پرداخته شده است.

  در نمودار زیر روند قیمت این دو رمزارز قابل مقایسه است.

  سخن پایانی

  کاوا، پروتکلی مبتنی بر دو زنجیره است که با استفاده از ماشین مجازی اتریوم و بلاک چین کازماس ساخته شده و خدماتی اعم از استقراض، وام‌دادن و سرمایه‌گذاری و معاملات حاشیه و اهرم را ارائه می‌دهد. در مجموع آینده کاوا به چند عامل کلیدی از جمله، رشد صنعت بلاک چین، موفقیت پلتفرم کاوا و در نهایت وضعیت کلی بازار ارزهای دیجیتال بستگی دارد. در حال حاضر، پیش‌بینی دقیق آینده ارز کاوا دشوار است، با این حال این ارز دیجیتال پتانسیل بالایی برای رشد و افزایش قیمت در بلندمدت دارد.

  برای اطلاعات بیشتر درباره کاوا، ‌پیشنهاد می‌کنیم مقاله ارز دیجیتال کاوا (KAVA)؛ پلتفرم وام‌دهی غیرمتمرکز مبتنی بر کازماس را مطالعه فرمایید.

  پیشنهاد می‌کنیم برای آشنایی بیشتر با مفاهیم مرتبط با سرمایه‌گذاری، مطالب زیر را مطالعه کنید:

  توجه: مقالات منتشر شده در آکادمی بیت پین فقط اهداف آموزشی دارند و نباید آن‌ها را توصیه‌ای مبنی بر خرید، فروش و یا سرمایه‌گذاری در نظر گرفت.

  پرهام نوربخش

  پرهام نوربخش

  من یه تحلیلگرم که بیشتر ارزهای دیجیتال رو بررسی می‌کنم و عاشق رصدکردن بازار و پیداکردن فرصت‌های جدید برای سرمایه‌گذاری هستم. همیشه سعی می‌کنم از جدیدترین اخبار و تحولات بازار باخبر باشم. علاقه دیگه من تصویربرداری و طبیعت‌گردی هست و به نظرم طبیعت یه منبع بی‌نظیر از زیبایی و آرامشه.

  مطالب نویسنده
  اشتراک گذاری:
  دیدگاه‌ها
  در پاسخ به دیدگاه کاربر