تحلیل تکنیکال ایموتبل ایکس (IMX)؛ قیمت در روند صعودی – ۲۳ بهمن (۱۲ فوریه)

تاریخ انتشار: 23 بهمن 1402 | آخرین به‌روزرسانی: 25 بهمن 1402
زمان مطالعه:  5 دقیقه
تحلیل تکنیکال ایموتبل ایکس (IMX)

ارز دیجیتال ایموتبل ایکس (IMX) راهکار مقیاس‌پذیری لایه ۲ برای شبکه اتریوم است که امکان ایجاد، خرید و فروش NFTها را با کارمزدهای پایین و بدون خطر فراهم می‌کند. با نگاهی به داده‌های سایت کوین مارکت کپ، متوجه می‌شویم رمزارز ایموتبل ایکس (IMX) در هفته گذشته روندی صعودی داشت و بالغ بر ۳۶ درصد رشد قیمتی را تجربه کرد. ایموتبل ایکس اکنون از نظر حجم، در رتبه ۲۱ بازار ارزهای دیجیتال قرار دارد.

تحلیل تکنیکال ایموتبل ایکس (IMX)

در این تحلیل قصد داریم به بررسی روند قیمتی رمزارز ایموتبل ایکس (IMX) پرداخته و نواحی مهم آن را مشخص کنیم، تا قبل از خرید یا فروش، آگاهی بیشتری از روند احتمالی قیمت داشته باشیم. همچنین بعد از بررسی و تحلیل تکنیکال، مقایسه‌ای بین رمزارزهای ایموتبل ایکس و بایننس کوین انجام خواهیم داد.

با ما همراه باشید و در ادامه تحلیل تکنیکال این رمزارز را مطالعه کنید.

تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال ایموتبل ایکس (IMX)

روند قیمتی ایموتبل ایکس (IMX)؛ از تحلیل گذشته تا به الان

همان‌طور که در تصویر نمودار قابل‌مشاهده است، ارز دیجیتال ایموتبل ایکس (IMX) توانست طبق تحلیل گذشته حرکت صعودی خود را ادامه دهد و به هدف مشخص شده برسد. در مجموع ایموتبل ایکس (IMX) از زمان انتشار تحلیل گذشته تاکنون روندی صعودی داشت و در نهایت توانست بالغ بر ۷۰ درصد رشد و صعود قیمتی را تجربه کند. ایموتبل ایکس (IMX) اکنون در حال نوسان قیمتی در محدوده ۳ دلار است.

بررسی ایموتبل ایکس (IMX) در تایم فریم روزانه

با بررسی نمودار ایموتبل ایکس (IMX) در تایم فریم روزانه، چندناحیه مهم قیمتی وجود دارد که باید به آنها توجه داشت. نواحی مقاومتی ایموتبل ایکس (IMX) در تایم روزانه عبارت‌اند از:

 •  اولین مقاومت و هدف قیمتی در ناحیه ۳.۲ الی ۳.۵ دلار
 •  دومین مقاومت و هدف قیمتی در ناحیه ۴.۹ الی ۵.۴ دلار

همچنین دو ناحیه مهم حمایتی که ایموتبل ایکس (IMX) می‌تواند برای جمع‌آوری نقدینگی به این نواحی اصلاح انجام دهد، عبارت‌اند ارز:

 • ناحیه حمایت اول در قیمت ۲.۴ الی ۲.۵ دلار
 • ناحیه حمایت دوم و محدوده PRZ قیمت در ۱.۷ الی ۱.۸۵ دلار

انتظار می‌رود قیمت رمزارز ایموتبل ایکس (IMX) پس از رسیدن به محدوده عرضه ۳.۴ دلار، به سمت ناحیه اول حمایت خود در تایم روزانه حرکت کند و پس از جمع‌آوری نقدینگی لازم و افزایش تقاضا، حرکت خود را به سمت نواحی مقاومتی و اهداف گفته شده، ادامه دهد.

خرید ایموتبل ایکس | IMX

دانلود هفتمین ماهنامه دامیننس

سواد اقتصادی و ذهنیت برنده در دنیای کریپتوکارنسی

  مقایسه رمزارزهای ایموتبل ایکس (IMX) و بایننس کوین (BNB)

  در بخش زیر، تغییرات قیمتی رمزارزهای IMX و BNB در بازه‌های زمانی مختلف قابل‌مشاهده است.

  در تصویر زیر می‌توانیم نمودار قیمتی این دو رمزارز را در ماه گذشته مشاهده کنیم.

  در بخش زیر می‌توانیم مقایسه‌ای کلی از این دو رمزارز داشته باشیم.

  IMX  BNB
  نام Immutable X Binance Coin
  توکن IMX BNB
  قیمت 3 دلار ۳۰۰ دلار
  مارکت کپ ۴ میلیارد دلار ۴۵ میلیارد دلار
  عرضه در گردش  ۱٫۳۵۵٫۴۳۰٫۰۰۰ ۱۴۹٫۵۴۶٫۰۰۰
  عرضه کل  ۲٫۰۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰ ۱۴۹٫۵۴۶٫۰۰۰
  رتبه ۲۱ ۴

  سخن پایانی

  باتوجه‌به مزایایی که IMX در زمینه مقیاس‌پذیری و امنیت ارائه می‌دهد، آینده این ارز دیجیتال می‌تواند بسیار روشن باشد. همچنین با افزایش محبوبیت NFTها و رشد بازار این حوزه، تقاضا برای راهکارهای مقیاس‌پذیری نیز افزایش پیدا خواهد کرد. در این میان، Immutable X به‌عنوان یکی از پیشروترین راهکارهای مقیاس‌پذیری لایه ۲ برای NFTها، می‌تواند از این فرصت به نفع خود استفاده کند و در بازار با صعود قیمتی همراه باشد.

  پیشنهاد می‌کنیم برای آشنایی بیشتر با مفاهیم مرتبط با سرمایه‌گذاری، مطالب زیر را مطالعه کنید:

  در مجموع، آینده IMX به عوامل مختلفی بستگی دارد. اگر شرایط بازار خوب و به نفع IMX باشد، این رمزارز می‌تواند در سال‌های آینده رشد قابل‌توجهی نام داده و به یکی از ارزهای دیجیتال بزرگ در جهان تبدیل شود.

  توجه: مقالات منتشر شده در آکادمی بیت پین فقط اهداف آموزشی دارند و نباید آن‌ها را توصیه‌ای مبنی بر خرید، فروش و یا سرمایه‌گذاری در نظر گرفت.

  پرهام نوربخش

  پرهام نوربخش

  من یه تحلیلگرم که بیشتر ارزهای دیجیتال رو بررسی می‌کنم و عاشق رصدکردن بازار و پیداکردن فرصت‌های جدید برای سرمایه‌گذاری هستم. همیشه سعی می‌کنم از جدیدترین اخبار و تحولات بازار باخبر باشم. علاقه دیگه من تصویربرداری و طبیعت‌گردی هست و به نظرم طبیعت یه منبع بی‌نظیر از زیبایی و آرامشه.

  مطالب نویسنده
  اشتراک گذاری:
  دیدگاه‌ها
  در پاسخ به دیدگاه کاربر