تحلیل تکنیکال گراف (GRT)؛ حرکت در فشردگی – 31 اردیبهشت (۲۰ می)

تاریخ: 31 اردیبهشت 1403
زمان مطالعه:  3 دقیقه

رمزراز گراف با نماد معاملاتی GRT، چندروزی است که توانسته با افزایش و رشد قیمت همراه باشد. با نگاهی‌ به داده‌های سایت کوین مارکت کپ، نتیجه می‌گیریم که رمزارز گراف (GRT) در هفته گذشته افزایش و صعود خوبی را برای خود ثبت کرد و توانست بیش از ۱۳ درصدی رشد را تجربه کند.

در این تحلیل قصد داریم به بررسی روند قیمت گراف (GRT) بپردازیم و نواحی مهم آن را مشخص کنیم، تا قبل از خرید یا فروش، آگاهی بیشتری از روند احتمالی قیمت داشته باشیم. با ما همراه باشید و در ادامه تحلیل تکنیکال این رمزارز را مطالعه کنید. همچنین در انتها به بررسی و مقایسه قیمت گراف و آیوتا می‌پردازیم.

گراف (GRT)؛ از تحلیل قبل تا به الان

باتوجه‌به تحلیل تکنیکال پولکادات (DOT) در تاریخ ۳۰ بهمن‌ماه و طبق تصویر زیر، می‌بینیم که قیمت حرکت افزایشی و صعود خود را پس از انتشار تحلیل گذشته آغاز کرد و توانست به محدوده مهم مقاومتی مشخص شده برسد. گراف در این روند صعودی رشد و افزایش قیمت بالغ بر ۱۰۲ درصد را تجربه کرد. پس از رسیدن قیمت به این محدوده عرضه، گراف با افزایش فشار فروش مواجه شد و به سمت محدوده حمایتی مشخص شده حرکت اصلاحی‌اش را آغاز کرد. پس از رسیدن به محدوده مهم استاتیک حمایتی که در نمودار نیز مشخص شده (ناحیه ۰.۲۳ دلار)، قیمت توانست حرکت برگشتی داشته باشد و اکنون بالای این محدوده در حال معامله است.

خرید گراف

مهم‌ترین نواحی قیمتی برای رمزارز گراف (GRT)

با بررسی و تحلیل نمودار گراف (GRT) در تایم فریم ۸ساعته، می‌توان مشاهده کرد که گراف در حال حرکت در یک فشردگی قیمت است. باتوجه‌به تصویر، قیمت پس از رسیدن به محدوده داینامبک مقاومتی‌اش در سقف فشرگی، با افزایش عرضه روبرو شد و اکنون در زیر این ناحیه قرار دارد. درصورتی‌که گراف موفق به عبور و تثبیت بالای محدوده مقاومت سقف فشردگی و منطقه عرضه واقع در قیمت ۰.۳۵۵۴ دلار شود، می‌توان انتظار داشت با افزایش تقاضا همراه باشد و به سمت محدوده عرضه مشخص شده حرکت کند. همچنین درصورتی‌که قیمت از کف الگوی فشردگی خارج شود، انتظار می‌رود حرکت اصلاحی‌اش را تا محدوده حمایتی مشخص شده (ناحیه سبزرنگ) ادامه دهد و پس از تامین نقدینگی از این محدوده تقاضا، شاهد حرکت افزایشی از گراف باشیم.

می‌توان دو ناحیه مهم را به‌عنوان نواحی حمایت و مقاومت در کوتاه‌مدت و میان‌مدت برای گراف در نظر داشت که قیمت می‌تواند پس از خروج از فشردگی به سمت آنها حرکت خود را ادامه دهد. این نواحی مهم عبارت‌اند از:

 • محدوده حمایت و تقاضا در قیمت 0.2033 الی 0.2300 دلار
 • ناحیه عرضه ومقاومت مهم در 0.4412 الی 0.5095 دلار

همچنین سایر مناطق مهم قیمت در تصویر نمودار مشخص شده است.

مقایسه رمزارزهای گراف (GRT) و آیوتا (IOTA)

در تصویر زیر به مقایسه داده‌های بنیادی و تغییرات قیمت رمزارزهای‌ GRT و IOTA در بازه‌های زمانی مختلف پرداختیم.

دانلود نهمین ماهنامه دامیننس

نات کوین؛ روایتی از انگشتان بی‌قرار

  در بخش زیر می‌توان حجم بازار این دو رمزارز را مقایسه کرد و اطلاعاتی مربوط به زمان عرضه، تعداد هولدرها و سایر مشخصات این ارزها را مشاهده کرد.

  در تصویر زیر در مقیاس کلی، فشار خرید و فروش در اردربوک این رمزارزها قابل مقایسه است.

  سخن پایانی

  در مجموع آینده GRT به طور قابل‌توجهی به رشد و پذیرش شبکه گراف بستگی دارد. با افزایش تعداد dAppsهایی که از گراف استفاده می‌کنند، تقاضا برای GRT نیز افزایش می‌یابد. پیش‌بینی دقیق قیمت GRT دشوار است. بااین‌حال، برخی از تحلیلگران پیش‌بینی می‌کنند که قیمت GRT در سال‌های آینده به طور قابل‌توجهی افزایش خواهد یافت. قبل از سرمایه‌گذاری در GRT، حتماً تحقیقات خود را انجام دهید و از خطرات مرتبط با سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال آگاه باشید.

  پیشنهاد می‌کنیم برای آشنایی بیشتر با مفاهیم مرتبط با سرمایه‌گذاری، مطالب زیر را مطالعه کنید:

  توجه: مقالات منتشر شده در آکادمی بیت پین فقط اهداف آموزشی دارند و نباید آن‌ها را توصیه‌ای مبنی بر خرید، فروش و یا سرمایه‌گذاری در نظر گرفت.

  پرهام نوربخش

  پرهام نوربخش

  من یه تحلیلگرم که بیشتر ارزهای دیجیتال رو بررسی می‌کنم و عاشق رصدکردن بازار و پیداکردن فرصت‌های جدید برای سرمایه‌گذاری هستم. همیشه سعی می‌کنم از جدیدترین اخبار و تحولات بازار باخبر باشم. علاقه دیگه من تصویربرداری و طبیعت‌گردی هست و به نظرم طبیعت یه منبع بی‌نظیر از زیبایی و آرامشه.

  مطالب نویسنده
  اشتراک گذاری:
  دیدگاه‌ها
  در پاسخ به دیدگاه کاربر