تحلیل تکنیکال گراف (GRT)؛ عبور از مقاومت مهم – ۳۰ بهمن (۱۹ فوریه)

تاریخ انتشار: 30 بهمن 1402 | آخرین به‌روزرسانی: 30 بهمن 1402
زمان مطالعه:  5 دقیقه
گراف (GRT)

رمزراز گراف با نماد معاملاتی GRT حدود دو سال بود که در روند تریدینگ رنج و خنثی به سر می‌برد اما این رمزارز به‌تازگی موفق شده از این روند نوسانی خارج شود. با مشاهده داده‌های سایت کوین مارکت کپ، نتیجه می‌گیریم که رمزارز گراف (GRT) در روز گذشته فشار خرید خوبی داشت و توانست با افزایش ۱۵ درصدی قیمت، سرمایه‌گذاران را خوشحال کند. همچنین حجم معاملات این رمزارز در ۲۴ ساعت گذشته افزایش 97 درصدی داشت که نکته مثبتی برای شروع روند صعودی است.

تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال گراف (GRT)

در این تحلیل قصد داریم به بررسی روند قیمتی گراف (GRT) بپردازیم و نواحی مهم آن را مشخص کنیم، تا قبل از خرید یا فروش، آگاهی بیشتری از روند احتمالی قیمت داشته باشیم. با ما همراه باشید و در ادامه تحلیل تکنیکال این رمزارز را مطالعه کنید. همچنین در انتها به بررسی و مقایسه قیمت گراف و هوبی توکن می‌پردازیم.

تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال گراف (GRT)

گراف (GRT) در نگاه کلی

با مشاهده نمودار رمزارز گراف (GRT) در مقیاس کلی، متوجه روند ریزشی قیمت GRT پس از ثبت سقف قیمتی (ATH) می‌شویم. در ادامه، قیمت پس از کاهش فشار فروش، به روند نوسانی و تریدینگ رنج وارد شد و خروج از روند تریدینگ رنج برای رمزارز گراف بیش از ۶۳۰ روز به طول انجامید. همچنین باید به این نکته اشاره کرد که قیمت رمزارز گراف (GRT) اکنون با سقفی که در نمودار ثبت کرده، فاصله‌ای بالغ بر 90 درصد دارد.

تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال گراف (GRT)

همان‌طور که در تصویر زیر مشخص شده است، رمزارز گراف (GRT) موفق شده تا از سطح مقاومتی مهم در ناحیه قیمت ۰.۲۳۱۱ دلار عبور کند و اکنون بالای این سطح مهم در حال معامله است.

تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال گراف (GRT)

مهم‌ترین نواحی قیمتی برای رمزارز گراف (GRT)

با مشاهده نمودار رمزارز گراف (GRT) در تایم فریم هفتگی و باتوجه‌به تصویر، می‌توانیم چند ناحیه مهم حمایت و مقاومت را برای این رمزارز در نظر داشته باشم که قیمت پس از رسیدن و برخورد به این نواحی می‌تواند واکنش‌های قابل‌توجهی از خود نشان دهد. باتوجه‌به نمودار، دو ناحیه مهم هدف و مقاومت مهم قیمتی برای این رمزارز وجود دارد. این دو ناحیه عبارت‌اند از:

 • اولین محدوده مقاومت و اردر بلاک نزولی در قیمت ۰.۴۷۱ الی ۰.۵۴۳ دلار
 • دومین محدوده عرضه و اردر بلاک نزولی در قیمت ۱.۰۴۵۵ الی ۱.۲۵۰۷ دلار

همچنین نواحی مهم حمایتی در تایم هفتگی که می‌توانیم برای رمزارز گراف در نظر داشته باشیم عبارت‌اند از:

 • سطح مهم شکسته شده به‌عنوان حمایت قیمت در ۰.۲۳ دلار
 • ناحیه حمایت و اردر بلاک صعودی تایم روزانه در ۰.۱۳۳۸ الی ۰.۱۵۸۴ دلار

درصورتی‌که قیمت موفق به تشکیل الگوهای صعودی در تایم‌ فریم‌های پایین‌تر شود، رمزارز گراف می‌تواند به سمت نواحی بالاتر قیمتی و اهدافی که در تصویر نمودار نیز مشخص شده‌اند، حرکت خود را ادامه دهد.

خرید گراف | GRT

دانلود هفتمین ماهنامه دامیننس

سواد اقتصادی و ذهنیت برنده در دنیای کریپتوکارنسی

  تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال گراف (GRT)

  مقایسه رمزارزهای گراف (GRT) و هوبی توکن (HT)

  در تصویر زیر به مقایسه تغییرات قیمتی رمزارزهای GRT و HT در بازه‌های زمانی مختلف پرداختیم.

  تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال گراف (GRT)

  در نمودارهای زیر روند قیمتی این دو رمزارز قابل مقایسه است.

  تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال گراف (GRT)

  در بخش زیر می‌توانیم مقایسه‌ای کلی از این دو رمزارز داشته باشیم.

  GRT HT
  نماد GRT HT
  نام گراف هوبی توکن
  قیمت ۰.۲۶۱۸ دلار ۲.۹ دلار
  مارکت کپ ۲ میلیارد دلار ۴۷۲ میلیون دلار
  عرضه در گردش  ۹٫۴۱۷٫۱۴۲٫۴۰۷ ۱۶۲ میلیون
  عرضه کل  ۱۰.۷ میلیارد توکن ۲۰۳ میلیون توکن
  رتبه ۴۳ ۱۱۲

  سخن پایانی

  رمزارز گراف با نماد معاملاتی GRT، توکن بومی شبکه گراف (The Graph) است. این شبکه به‌عنوان یک موتور جستجو برای بلاک چین عمل می‌کند و به توسعه‌دهندگان برنامه‌های غیرمتمرکز (dApps) اجازه می‌دهد تا به داده‌های بلاک چین اتریوم به طور کارآمد و سریع دسترسی داشته باشند.

  در مجموع آینده GRT به طور قابل‌توجهی به رشد و پذیرش شبکه گراف بستگی دارد. با افزایش تعداد dAppsهایی که از گراف استفاده می‌کنند، تقاضا برای GRT نیز افزایش می‌یابد. پیش‌بینی دقیق قیمت GRT دشوار است. بااین‌حال، برخی از تحلیلگران پیش‌بینی می‌کنند که قیمت GRT در سال‌های آینده به طور قابل‌توجهی افزایش خواهد یافت. قبل از سرمایه‌گذاری در GRT، حتماً تحقیقات خود را انجام دهید و از خطرات مرتبط با سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال آگاه باشید.

  پیشنهاد می‌کنیم برای آشنایی بیشتر با مفاهیم مرتبط با سرمایه‌گذاری، مطالب زیر را مطالعه کنید:

  توجه: مقالات منتشر شده در آکادمی بیت پین فقط اهداف آموزشی دارند و نباید آن‌ها را توصیه‌ای مبنی بر خرید، فروش و یا سرمایه‌گذاری در نظر گرفت.

  پرهام نوربخش

  پرهام نوربخش

  من یه تحلیلگرم که بیشتر ارزهای دیجیتال رو بررسی می‌کنم و عاشق رصدکردن بازار و پیداکردن فرصت‌های جدید برای سرمایه‌گذاری هستم. همیشه سعی می‌کنم از جدیدترین اخبار و تحولات بازار باخبر باشم. علاقه دیگه من تصویربرداری و طبیعت‌گردی هست و به نظرم طبیعت یه منبع بی‌نظیر از زیبایی و آرامشه.

  مطالب نویسنده
  اشتراک گذاری:
  دیدگاه‌ها
  در پاسخ به دیدگاه کاربر