تحلیل فلوکی اینو (FLOKI)؛ آیا باید منتظر ریزش بیشتر بود؟ – ۲۲ خرداد (۱۱ ژوئن)

تاریخ: 22 خرداد 1403
زمان مطالعه:  4 دقیقه
تحلیل تکنیکال فلوکی اینو (FLOKI)؛ خطر حمله خرس‌ها – ۲۲ خرداد (۱۱ ژوئن)

فلوکی اینو (FLOKI)، میم کوینی پرطرف‌دار است که در نمودار خود سابقه صعود قیمت چندصد برابری را داشته است. با مشاهده داده‌های سایت کوین مارکت کپ، متوجه می‌شویم فلوکی در ماه گذشته روندی صعودی داشت و توانست بیش از ۴۴ درصد افزایش قیمت را تجربه کند. از ماه قبل تاکنون، رمزارز فلوکی با صعود رتبه از نظر ارزش بازار همراه بود و از رتبه ۵۶، اکنون به رتبه ۴۵ بازار کریپتو رسیده است.

در این تحلیل قصد داریم به بررسی روند قیمتی فلوکی اینو (FLOKI) بپردازیم و نواحی مهم آن را مشخص کنیم، تا قبل از خرید یا فروش، آگاهی بیشتری از روند احتمالی قیمت داشته باشیم. با ما همراه باشید و در ادامه تحلیل تکنیکال این رمزارز را مطالعه کنید. همچنین در انتها به بررسی و مقایسه قیمت فلوکی اینو و نات کوین می‌پردازیم.

فلوکی اینو (FLOKI)؛ از تحلیل قبل تا به الان

همان‌طور که در تصویر قابل مشاهده است، قیمت توانست مطابق با تحلیل فلوکی اینو (FLOKI) در تاریخ ۱۹ اردیبهشت، روندی افزایشی را در پیش گیرد و به محدوده مقاومتی‌اش که در نمودار مشخص شده برسد. روند صعودی فلوکی بیش از ۱۲۱ درصد افزایش قیمت را در پی داشت که رشد قابل‌توجهی است. فلوکی توانست تا محدوده مقاومت خود رشد کند و اکنون با رسیدن به این محدوده مقاومتی که تصویر نیز مشخص شده، با افزایش عرضه و فشار فروش روبرو است.

خرید فلوکی

چارت فلوکی

مهم‌ترین حمایت‌ها برای قیمت فلوکی کجاست؟

با مشاهده نمودار میم کوین فلوکی در تایم فریم ۸ساعته، خواهیم یافت این رمزارز در حال حرکت در کانال صعودی خود است. همان‌طور که قابل مشاهده است، فلوکی در انتهای کانال با افزایش عرضه و فشار فروش روبروست و اکنون در نزدیکی کف این کانال صعودی قرار دارد. درصورتی‌که فلوکی موفق به حفظ حمایت کف کانال صعودی‌اش نشود، انتظار داریم قیمت حرکت اصلاحی‌اش را به سمت نواحی حمایتی مشخص شده آغاز کند و پس از تامین نقدینگی از نواحی تقاضا و قیمت‌های پایین‌تر، با شکل گیری الگوهای صعودی، روند رشد و افزایش خود را آغاز کند. پس از تکمیل فاز جمع‌آوری نقدینگی، می‌توانیم شاهد افزایش قیمت فلوکی و رسیدن قیمت به نواحی مقاومتی در قیمت‌های بالاتر باشیم.

چارت فلوکی

باتوجه‌به نمودار و با بررسی‌های انجام شده، رمزارز فلوکی اینو چند محدوده مهم به‌عنوان نواحی عرضه و تقاضا دارد. نواحی حمایتی این رمزارز عبارت‌اند از:

 • سطح استاتیک حمایت واقع در ناحیه قیمت 0.00024481 دلار
 • ناحیه حمایت و تقاضا در قیمت 0.00010863 الی 0.00012586 دلار
 • ناحیه حمایت در قیمت 0.00004881 الی 0.00005622 دلار

همچنین نواحی مهم عرضه و مقاومت‌هایی که می‌توان برای این رمزارز درنظر داشت عبارت‌است از:

 • سطح استاتیک مقاومت در قیمت 0.00030831 دلار
 • ناحیه مقاومت و عرضه در قیمت 0.00051843 الی 0.00058799 دلار

بررسی فاندامنتال ارز دیجیتال فلوکی

ضرایب همبستگی و بتای فلوکی:

در بخش زیر به بررسی همبستگی و بتا فلوکی در تایم فریم ۴ساعته می‌پردازیم تا ریسک و بازدهی آن نسبت بیت کوین را متوجه شویم:

همبستگی بتا نام شاخص‌ها
0.60 2.86 بیت‌کوین (BTC)
0.72 3.27 توتال 2(TOTAL2)

همبستگی: فلوکی توکن همبستگی بالایی نسبت به بیت کوین و توتال2 دارد که می‌تواند موجب افزایش ریسک پرتفوی شود. به این معناست که زمانی که در شرایط خوب یا بد بازار قیمت بیت کوین نوسان کند، قیمت فلوکی به بیت کوین واکنش زیادی نشان می‌دهد و همانند نرخ بیت کوین حرکت می‌کند. همچنین موجب افزایش ریسک پرتفوی می‌شود.

بتا: بتای فلوکی توکن نسبت به بیت کوین و توتال دو مجموعاً 3 است که نشان می‌دهد بازدهی فلوکی نسبت به دوشاخص تعریف شده، 3 برابر خواهد بود. به عنوان مثال قیمت بیت کوین 3 درصد رشد کند، قیمت فلوکی 9 درصد رشد خواهد کرد. البته ریسک پرتفوی هم به شدت بالا می‌رود.

بررسی نمودار معامله گران لیکویید شده

در این تصویر می‌توان مشاهده کرد که قیمت 0.۰۰۰17 الی  0.۰۰۰185 دلار، یک محدوده حمایتی مهم برای این رمزارز محسوب می‌شود.

هیت مپ لیکویید فلوکی

سفارشات زیادی روی ناحیه گفته شده ثبت شده است که می‌تواند در آینده از ریزش بیشتر قیمت جلوگیری کند. همچنین محدوده 0.۰۰۰2 الی 0.۰۰۰21 دلار، محدوده مهم دیگری است که اعتبار کمتری از محدوده قبل دارد ولی می‌تواند به عنوان سدی حمایتی و خوب عمل کرده و از کاهش بیشتر قیمت جلوگیری کند.

دانلود نهمین ماهنامه دامیننس

نات کوین؛ روایتی از انگشتان بی‌قرار

  مقایسه رمزارزهای فلوکی اینو (FLOKI) و نات‌ کوین (NOT)

  در تصویر زیر به مقایسه داده‌های بنیادی و تغییرات قیمت رمزارزهای FLOKI و NOT در بازه‌های زمانی مختلف پرداختیم.

  مقایسه فلوکی و نات کوین

  در بخش زیر می‌توان حجم بازار این دو رمزارز را مقایسه کرد و اطلاعاتی مربوط به زمان عرضه، هولدرها و سایر مشخصات این دو رمزارز را مشاهده کرد.
  مقایسه فلوکی و نات کوین

  در تصویر زیر در مقیاس کلی، فشار خرید و فروش در اردربوک این دو رمزارز قابل مقایسه است.

  مقایسه فلوکی و نات کوین

  سخن پایانی

  در نهایت، به‌خاطر داشته باشید که خرید فلوکی یک سرمایه‌گذاری پرخطر است و قبل از هرگونه سرمایه‌گذاری، باید تحقیقات خود را به طور کامل انجام دهید و فقط مبلغی را که می‌توانید ریسک از دست‌دادنش را بپذیرید، سرمایه‌گذاری کنید.

  پیشنهاد می‌کنیم برای آشنایی بیشتر با مفاهیم مرتبط با سرمایه‌گذاری، مطالب زیر را مطالعه کنید:

  توجه: مقالات منتشر شده در آکادمی بیت پین فقط اهداف آموزشی دارند و نباید آن‌ها را توصیه‌ای مبنی بر خرید، فروش و یا سرمایه‌گذاری در نظر گرفت.

  پرهام نوربخش

  پرهام نوربخش

  من یه تحلیلگرم که بیشتر ارزهای دیجیتال رو بررسی می‌کنم و عاشق رصدکردن بازار و پیداکردن فرصت‌های جدید برای سرمایه‌گذاری هستم. همیشه سعی می‌کنم از جدیدترین اخبار و تحولات بازار باخبر باشم. علاقه دیگه من تصویربرداری و طبیعت‌گردی هست و به نظرم طبیعت یه منبع بی‌نظیر از زیبایی و آرامشه.

  مطالب نویسنده
  اشتراک گذاری:

  مطالب مشابه

  تحلیل بیت کوین (BTC)؛ هدف اصلاح قیمت کجاست؟ – ۲۳ خرداد (۱۲ ژوئن)

  بیت کوین در هفته‌های گذشته درگیر روند ریزشی و اصلاح قیمت بود ...

  تحلیل پپه (PEPE)؛ رسیدن قیمت به نواحی حمایتی – 23 خرداد (۱۲ ژوئن)

  پپه که یکی از محبوب ترین میم کوین‌های بازار رمزارزها است، تو ...

  دیدگاه‌ها
  در پاسخ به دیدگاه کاربر