تحلیل تکنیکال اتر (ETH)؛ باید منتظر چه قیمت‌هایی باشیم؟ – ۱۲ خرداد (۱ ژوئن)

تاریخ: 12 خرداد 1403
زمان مطالعه:  3 دقیقه
تحلیل تکنیکال اتر (ETH)؛ باید منتظر چه قیمت‌هایی باشیم؟ – ۱۲ خرداد (۱ ژوئن)

رمزارز اتریوم در چند هفته اخیر توانست با خبر تصویب احتمالی ETF های اتریوم، شاهد رشد قابل‌توجهی باشد. اتریوم توانست به سمت ناحیه مقاومتی ۴ هزار دلاری حرکت کند اما نتوانست از این سد مقاومتی عبور کند. با مشاهده داده‌های سایت کوین مارکت کپ، متوجه می‌شویم که اتریوم در هفته گذشته روندی تریدینگ رنج داشت و حدود ۲ درصد رشد قیمت را تجربه کرد.

تحلیل تکنیکال اتر (ETH)؛ باید منتظر چه قیمت‌هایی باشیم؟ – ۱۲ خرداد (۱ ژوئن)

در این تحلیل قصد داریم به بررسی روند قیمتی اتر (ETH) بپردازیم و نواحی مهم آن را مشخص کنیم، تا قبل از خرید یا فروش، آگاهی بیشتری از روند احتمالی قیمت داشته باشیم. با ما همراه باشید و در ادامه تحلیل تکنیکال این رمزارز را مطالعه کنید. همچنین در انتها به بررسی و مقایسه قیمت ETH و LTC می‌پردازیم.

اتر (ETH)؛ از تحلیل قبل تا به الان

با نگاهی‌ به نمودار و باتوجه‌به تحلیل تکنیکال اتریوم در تاریخ ۲خرداد، قیمت اتریوم پس از انتشار تحلیل توانست دقیقا تا محدوده مقاومتی و عرضه مشخص شده، با افزایش تقاضا همراه باشد و تا سطح قرمزرنگ صعود و رشد خود ادامه دهد. در حال حاضر اتریوم زیر محدود مقاومتی خود قرار گرفته و در حال نوسان و رنج قیمت است. اتریوم توانست از تحلیل گذشته در بیشترین حالت حدود ۸ درصد رشد و صعود قیمت را تجربه کند، با این حال همچنان در روند تریدنگ رنج و خنثی قرار دارد.

خرید اتر

بررسی روند اتریوم (ETH) در کوتاه‌مدت

با بررسی نمودار اتریوم در تایم فریم ۴ساعته، می‌بینیم که قیمت با برخورد به محدوده مقاومت در ناحیه ۴ هزار دلاری با افزایش عرضه همراه بود و اکنون زیر این ناحیه قرار گرفته است. همان‌طور که در تحلیل گذشته نیز گفته شد، درصورتی‌که اتریوم موفق به شکست این ناحیه مهم مقاومتی شود، قیمت می‌تواند تا ناحیه بعدی عرضه و مقاومت که سقف جدیدی نیز برای اتریوم محسوب می‌شود، افزایش داشته باشد. در حال حاضر انتظار داریم اتریوم پس از خروج از روند خنثی و تکمیل فاز اصلاحی و جمع‌آوری نقدنگی لازم، رشد و افزایش قیمت خود را آغاز کند و در نهایت می‌تواند سقف قیمتی جدیدی را برای خود ثبت کند.

در حال حاضر چند ناحیه مهم به‌عنوان نواحی حمایتی و مقاومتی برای اتریوم وجود دارد. این نواحی عبارت‌است از:

 • سطح مهم مقاومت استاتیک واقع در قیمت 3829.88 دلار
 • بیس بسیار مهم عرضه و مقاومت واقع در 3900.89 الی 4002.53 دلار
 • محدوده حمایت و تقاضا مهم در قیمت 3310.51 و 3394.75 دلار
 • سطح حمایت و تقاضا کوتاه‌مدت (نسبتا ضعیف) واقع در 3636.6 دلار

مقایسه رمزارزهای اتر (ETH) و لایت کوین (LTC)

در تصویر زیر به مقایسه داده‌های بنیادی و تغییرات قیمت رمزارزهای ETH و LTC در بازه‌های زمانی مختلف پرداختیم.

در بخش زیر می‌توان حجم بازار این دو رمزارز را مقایسه کرد و اطلاعاتی مربوط به زمان عرضه، عمر و سایر مشخصات این دو رمزارز را مشاهده کرد.

در تصویر زیر در مقیاس کلی، فشار خرید و فروش در اردربوک این دو رمزارز قابل مقایسه است.

دانلود نهمین ماهنامه دامیننس

نات کوین؛ روایتی از انگشتان بی‌قرار

  سخن پایانی

  باتوجه‌به مزایای ذاتی اتریوم، مانند قراردادهای هوشمند، جامعه فعال توسعه‌دهندگان، و کاربردهای روزافزون در دنیای واقعی، می‌توان گفت که این ارز دیجیتال از پتانسیل بالایی برای رشد در بلندمدت برخوردار است و سرمایه‌گذاری در این ارز دیجیتال، علی‌رغم ریسک‌های ذاتی، می‌تواند فرصتی مناسب برای کسب سود در آینده باشد.

  پیشنهاد می‌کنیم برای آشنایی بیشتر با مفاهیم مرتبط با سرمایه‌گذاری، مطالب زیر را مطالعه کنید:

  توجه: مقالات منتشر شده در آکادمی بیت پین فقط اهداف آموزشی دارند و نباید آن‌ها را توصیه‌ای مبنی بر خرید، فروش و یا سرمایه‌گذاری در نظر گرفت.

  پرهام نوربخش

  پرهام نوربخش

  من یه تحلیلگرم که بیشتر ارزهای دیجیتال رو بررسی می‌کنم و عاشق رصدکردن بازار و پیداکردن فرصت‌های جدید برای سرمایه‌گذاری هستم. همیشه سعی می‌کنم از جدیدترین اخبار و تحولات بازار باخبر باشم. علاقه دیگه من تصویربرداری و طبیعت‌گردی هست و به نظرم طبیعت یه منبع بی‌نظیر از زیبایی و آرامشه.

  مطالب نویسنده
  اشتراک گذاری:

  مطالب مشابه

  تحلیل بیت کوین (BTC)؛ هدف اصلاح قیمت کجاست؟ – ۲۳ خرداد (۱۲ ژوئن)

  بیت کوین در هفته‌های گذشته درگیر روند ریزشی و اصلاح قیمت بود ...

  تحلیل پپه (PEPE)؛ رسیدن قیمت به نواحی حمایتی – 23 خرداد (۱۲ ژوئن)

  پپه که یکی از محبوب ترین میم کوین‌های بازار رمزارزها است، تو ...

  دیدگاه‌ها
  در پاسخ به دیدگاه کاربر