تحلیل تکنیکال دوج کوین (DOGE)؛ ‌پیش‌بینی آینده قیمت – ۱۶ خرداد (5 ژوئن)

تاریخ: 16 خرداد 1403
زمان مطالعه:  3 دقیقه
تحلیل تکنیکال دوج کوین (DOGE)؛ ‌پیش‌بینی آینده قیمت در کوتاه‌مدت – ۱۶ خرداد (5 ژوئن)

دوج کوین که یکی از قدیمی‌ترین میم کوین‌های بازار است، در هفته گذشته توانست حرکات مثبت خوبی از خود نشان دهد و  با افزایش قیمت همراه باشد. با مشاهده داده‌های سایت کوین مارکت کپ، متوجه می‌شویم که دوج کوین در روز گذشته بالغ بر ۴ درصد صعود قیمت داشت و به عدد ۰.۱۶۴ دلاری رسید.

تحلیل تکنیکال دوج کوین (DOGE)؛ ‌پیش‌بینی آینده قیمت در کوتاه‌مدت – ۱۶ خرداد (5 ژوئن)

در این تحلیل قصد داریم به بررسی روند قیمت دوج کوین بپردازیم و نواحی مهم آن را مشخص کنیم، تا قبل از خرید یا فروش، آگاهی بیشتری از روند احتمالی قیمت داشته باشیم. با ما همراه باشید و در ادامه تحلیل تکنیکال این رمزارز را مطالعه کنید. همچنین در انتها به بررسی و مقایسه قیمت دوج کوین و نات کوین می‌پردازیم.

دوج کوین (DOGE)؛ از تحلیل قبل تا به الان

باتوجه‌به تصویر و تحلیل دوج کوین در تاریخ ۲۹ اردیبهشت، می‌توان دید که دوج توانست از الگوی رسم شده خارج شود و پس از شکست مقاومت داینامیک خود، رشد و افزایش قیمت داشته باشد. قیمت دوج کوین پس از شکست ناحیه داینامیک مقاومتی‌اش، موفق شد بالغ بر ۱۵ درصد رشد و افزایش قیمت برای خود ثبت کند. در ادامه بهترین محدوده‌های قیمت برای این رمزارز را مشخص کرده و احتمالات ممکن را بررسی می‌کنیم.

خرید دوج کوین

مهم‌ترین نواحی قیمت برای دوج کوین کجاست؟

با بررسی نمودار دوج کوین می‌توان مشاهده کرد که قیمت روندی صعودی را در انتهای نمودار طی می‌کند، با این حال درگیر یک ناحیه مهم عرضه و مقاومت است. دوج کوین در حال حاضر چندین بار به این منطقه مقاومتی برخورد کرده اما تاکنون موفق به شکست این ناحیه نشده و در روندی تریدینگ رنج و خنثی در انتهای نمودار در حرکت است. درصورتی‌که دوج کوین موفق به عبور و تثبیت بالای این محدوده مقاومت (ناحیه قرمزرنگ) شود، می‌توانیم انتظار داشته باشیم پس از جمع‌آوری نقدینگی لازم، با افزایش تقاضا همراه باشد و به سمت اهداف مشخص شده در قیمت‌های بالاتر حرکت کند. همچنین درصورتی‌که قیمت توانایی عبور از مناطق مقاومتی گفته شده را نداشته باشد، انتظار داریم با افزایش فشار عرضه، حرکت اصلاحی‌اش را تا محدوده حمایتی مشخص شده در نمودار انجام دهد و پس از تامین نقدینگی و مشاهده الگوهای صعودی، گام صعودی جدیدی را از دوج کوین شاهد باشیم.

مهم‌ترین نواحی عرضه و مقاومت برای دوج کوین در کوتاه‌مدت عبارت‌است از:

 • بیس مقاومتی در محدوده 0.16613 الی 0.17519 دلار
 • سطوح مقاومت و هدف در قیمت‌های 0.28104 و 0.35093 دلار

همچنین مهم‌ترین ناحیه‌ای که می‌توان در ‌به‌عنوان محدوه مهم حمایتی برای این ارز در نظر داشت، در قیمت 0.11365 الی 0.12501 دلار قرار دارد.

همان‌طور که در تحلیل‌های گذشته نیز گفته شد، تا زمانی‌که سطح بسیار مهم واقع در ناحیه ۰.۱۱۴ دلار حفظ شود، می‌توان به صعودی بودن روند دوج کوین در بلندمدت امیدوار بود.

مقایسه رمزارزهای دوج کوین (DOGE) و نات کوین (NOT) 

در تصویر زیر به مقایسه داده‌های بنیادی و تغییرات قیمت رمزارزهای‌ DOGE و NOT در بازه‌های زمانی مختلف پرداختیم.

در بخش زیر می‌توان حجم بازار این دو رمزارز را مقایسه کرد و اطلاعاتی مربوط به زمان عرضه، تعداد هولدرها و سایر مشخصات این ارزها را مشاهده کرد.

در تصویر زیر در مقیاس کلی، فشار خرید و فروش در اردربوک این رمزارزها قابل مقایسه است.

دانلود نهمین ماهنامه دامیننس

نات کوین؛ روایتی از انگشتان بی‌قرار

  سخن پایانی

  ارز دیجیتال دوج کوین، میم‌کوینی با پتانسیل‌های غیرقابل‌انکار است. آینده این رمزارز به عوامل مختلفی مانند حمایت‌های ایلان ماسک، توسعه کاربردهای جدید و وضعیت کلی بازار کریپتو بستگی دارد. پیش‌بینی دقیق برای قیمت دوج کوین دشوار است. بااین‌حال، برخی از تحلیلگران پیش‌بینی می‌کنند که قیمت دوج کوین در بلندمدت افزایش خواهد یافت.

  برای اطلاعات بیشتر درباره دوج کوین، ‌پیشنهاد می‌کنیم مقاله دوج کوین چیست؟ را مطالعه فرمایید.

  پیشنهاد می‌کنیم برای آشنایی بیشتر با مفاهیم مرتبط با سرمایه‌گذاری، مطالب زیر را مطالعه کنید:

  توجه: مقالات منتشر شده در آکادمی بیت پین فقط اهداف آموزشی دارند و نباید آن‌ها را توصیه‌ای مبنی بر خرید، فروش و یا سرمایه‌گذاری در نظر گرفت.

  پرهام نوربخش

  پرهام نوربخش

  من یه تحلیلگرم که بیشتر ارزهای دیجیتال رو بررسی می‌کنم و عاشق رصدکردن بازار و پیداکردن فرصت‌های جدید برای سرمایه‌گذاری هستم. همیشه سعی می‌کنم از جدیدترین اخبار و تحولات بازار باخبر باشم. علاقه دیگه من تصویربرداری و طبیعت‌گردی هست و به نظرم طبیعت یه منبع بی‌نظیر از زیبایی و آرامشه.

  مطالب نویسنده
  اشتراک گذاری:
  دیدگاه‌ها
  در پاسخ به دیدگاه کاربر