تحلیل تکنیکال دوج کوین (DOGE)؛ واکنش مثبت به سطح حمایتی – 29 اردیبهشت (28 می)

تاریخ انتشار: 29 اردیبهشت 1403 | آخرین به‌روزرسانی: 12 خرداد 1403
زمان مطالعه:  3 دقیقه

دوج کوین که یکی از قدیمی‌ترین میم کوین‌های بازار است، در هفته گذشته توانست حرکات مثبت خوبی از خود نشان دهد و  با افزایش قیمت همراه باشد. با مشاهده داده‌های سایت کوین مارکت کپ، متوجه می‌شویم که دوج کوین در ۷روز گذشته بالغ بر ۶ درصد صعود قیمت داشت و به عدد ۰.۱۵۴ دلاری رسید.

تحلیل تکنیکال دوج کوین (DOGE)؛ واکنش به سطح حمایتی – ۲۹ اردیبهشت (۲۸ می)

در این تحلیل قصد داریم به بررسی روند قیمت دوج کوین بپردازیم و نواحی مهم آن را مشخص کنیم، تا قبل از خرید یا فروش، آگاهی بیشتری از روند احتمالی قیمت داشته باشیم. با ما همراه باشید و در ادامه تحلیل تکنیکال این رمزارز را مطالعه کنید. همچنین در انتها به بررسی و مقایسه قیمت دوج کوین و اتریوم می‌پردازیم.

دوج کوین (DOGE)؛ از تحلیل قبل تا به الان

باتوجه‌به نمودار، می‌بینیم که قیمت دوج کوین تحلیل دوج کوین در تاریخ ۱۲ اردیبهشت، دقیقا به محدوده حمایتی که در تحلیل قبل مشخص کرده بودیم واکنش مثبت نشان داد و با افزایش تقاضا همراه بود. قیمت از محدوده حمایتی‌اش حرکت صعودی‌اش را آغاز کرد و بیشترین حالت بالغ بر ۴۱ درصد رشد و افزایش قیمت را شاهد بود. در ادامه بهترین محدوده‌های قیمت برای این رمزارز را مشخص خواهیم کرد و احتمالات ممکن را بررسی می‌کنیم.

خرید دوج کوین

حرکت بعدی قیمت دوج کوین چه خواهد بود؟

با مشاهده و بررسی نمودار دوج کوین، می‌توان مشاهده کرد که قیمت اکنون درگیر ناحیه داینامبک مقاومتی خود است. قیمت دوج کوین در حال حاضر به این منطقه مقاومتی رسیده و در تایم‌های پایین‌، در روندی تریدینگ رنج و خنثی در حرکت است. درصورتی‌که دوج کوین موفق به عبور و تثبیت بالای این محدوده داینامیک و مقاومت ۰.۱۶۸۸۲ دلاری شود، می‌توان انتظار داشت پس از جمع‌آوری نقدینگی لازم، با افزایش تقاضا همراه باشد و به سمت اهداف بالاتر حرکت کند. همچنین درصورتی‌که قیمت توانایی عبور از مناطق مقاومتی گفته شده را نداشته باشد، انتظار می‌رود با افزایش فشار فروش، حرکتی اصلاحی را تا محدوده حمایت مشخص شده داشته باشد و پس از افزایش قدرت خریداران، تامین نقدینگی و مشاهده الگوهای صعودی، حرکت افزایشی‌اش را از این محدوده حمایتی آغاز کند.

مهم‌ترین نواحی مقاومت و هدف برای دوج کوین در کوتاه‌مدت عبارت‌است از:

 • محدوده مقاومت داینامیک (قیمت اکنون درگیر آن است) واقع در 0.15 دلار
 • سطوح مقاومت و عرضه در قیمت‌های 0.16882 ، 0.28104 و 0.35093 دلار

همچنین در حال حاضر مهم‌ترین ناحیه‌ای که می‌توان در کوتاه‌مدت ‌به‌عنوان یک ناحیه مهم حمایتی برای این ارز در نظر داشت، در قیمت 0.11365 الی 0.12663 دلار قرار گرفته است.

همان‌طور که در تحلیل‌های گذشته نیز گفته شد، تا زمانی‌که سطح بسیار مهم واقع در ناحیه ۰.۱۱۴ دلار حفظ شود، می‌توان به صعودی بودن روند دوج کوین امیدوار بود.

مقایسه رمزارزهای دوج کوین (DOGE) و اتریوم (ETH) 

در تصویر زیر به مقایسه داده‌های بنیادی و تغییرات قیمت رمزارزهای‌ DOGE و ETH در بازه‌های زمانی مختلف پرداختیم.

در بخش زیر می‌توان حجم بازار این دو رمزارز را مقایسه کرد و اطلاعاتی مربوط به زمان عرضه، تعداد هولدرها و سایر مشخصات این ارزها را مشاهده کرد.

در تصویر زیر در مقیاس کلی، فشار خرید و فروش در اردربوک این رمزارزها قابل مقایسه است.

دانلود نهمین ماهنامه دامیننس

نات کوین؛ روایتی از انگشتان بی‌قرار

  سخن پایانی

  ارز دیجیتال دوج کوین، میم‌کوینی با پتانسیل‌های غیرقابل‌انکار است. آینده این رمزارز به عوامل مختلفی مانند حمایت‌های ایلان ماسک، توسعه کاربردهای جدید و وضعیت کلی بازار کریپتو بستگی دارد. پیش‌بینی دقیق برای قیمت دوج کوین دشوار است. بااین‌حال، برخی از تحلیلگران پیش‌بینی می‌کنند که قیمت دوج کوین در بلندمدت افزایش خواهد یافت.

  برای اطلاعات بیشتر درباره دوج کوین، ‌پیشنهاد می‌کنیم مقاله دوج کوین چیست؟ را مطالعه فرمایید.

  پیشنهاد می‌کنیم برای آشنایی بیشتر با مفاهیم مرتبط با سرمایه‌گذاری، مطالب زیر را مطالعه کنید:

  توجه: مقالات منتشر شده در آکادمی بیت پین فقط اهداف آموزشی دارند و نباید آن‌ها را توصیه‌ای مبنی بر خرید، فروش و یا سرمایه‌گذاری در نظر گرفت.

  پرهام نوربخش

  پرهام نوربخش

  من یه تحلیلگرم که بیشتر ارزهای دیجیتال رو بررسی می‌کنم و عاشق رصدکردن بازار و پیداکردن فرصت‌های جدید برای سرمایه‌گذاری هستم. همیشه سعی می‌کنم از جدیدترین اخبار و تحولات بازار باخبر باشم. علاقه دیگه من تصویربرداری و طبیعت‌گردی هست و به نظرم طبیعت یه منبع بی‌نظیر از زیبایی و آرامشه.

  مطالب نویسنده
  کلیدواژه‌ها
  اشتراک گذاری:
  دیدگاه‌ها
  در پاسخ به دیدگاه کاربر