تحلیل تکنیکال دوج کوین (DOGE)؛ آرامش قبل از طوفان – 4 فروردین (23 مارس)

تاریخ انتشار: 4 فروردین 1403 | آخرین به‌روزرسانی: 12 خرداد 1403
زمان مطالعه:  3 دقیقه
تحلیل تکنیکال دوج کوین (DOGE)؛ آرامش قبل از طوفان – ۴ فروردین (۲۳ مارس)

دوج کوین، یکی از محبوب‌ترین میم کوین‌های بازار، پس از خروج از روند تریدینگ رنج طولانی‌مدت خود، اکنون در حال تکمیل پولبک و جمع‌‌آوری نقدینگی است. دوج کوین در هفته گذشته روندی تقریبا خنثی داشت ولی با این حال توانست به هفته‌ای مثبت را پشت سر بگذارد. با مشاهده داده‌های سایت کوین مارکت کپ، نتیجه می‌گیریم که دوج کوین در هفته گذشته توانست بیش از ۸ درصد افزایش قیمت را برای تجربه کند و به قیمت ۰.۱۶۷۷ دلاری برسد.

تحلیل تکنیکال دوج کوین (DOGE)؛ آرامش قبل از طوفان – ۴ فروردین (۲۳ مارس)

در این تحلیل قصد داریم به بررسی روند قیمت دوج کوین بپردازیم و نواحی مهم آن را مشخص کنیم، تا قبل از خرید یا فروش، آگاهی بیشتری از روند احتمالی قیمت داشته باشیم. با ما همراه باشید و در ادامه تحلیل تکنیکال این رمزارز را مطالعه کنید. همچنین در انتها به بررسی و مقایسه قیمت دوج کوین و شیبا می‌پردازیم.

دوج کوین (DOGE)؛ از تحلیل قبل تا به الان

باتوجه‌به نمودار، می‌بینیم که قیمت دوج کوین (DOGE) همان‌طور که در تحلیل دوج در تاریخ 16 اسفند گفته شد، دوج کوین با برخورد به محدوده مقاومتی که مشخص کردیم، با افزایش عرضه روبرو شد و به سمت ناحیه حمایتی مشخص شده حرکت کرد.پس از رسیدن قیمت به ناحیه حمایتی، دوج کوین با افزایش تقاضا مواجه شد و پس از تامین نقدینگی لازم، اکنون در روند صعودی کوتاه‌مدت قرار دارد و می‌توان انتظار داشت دوباره به هدف شکست ناحیه مقاومتی خود گام بردارد.

تحلیل تکنیکال دوج کوین (DOGE)؛ آرامش قبل از طوفان – ۴ فروردین (۲۳ مارس)

مهم‌ترین نواحی قیمت برای دوج کوین

دوج کوین پس از روند صعودی خوبی که داشت، اکنون در حال تشکیل یک فشردگی در انتهای روند قیمت است که سقف این فشردگی به‌عنوان ناحیه داینامیک مقاومتی برای دوج کوین محسوب می‌شود. می‌توان انتظار داشت دوج کوین پس از شکست ناحیه مقاومتی و خروج از فشردگی به سمت اهداف بالاتر که در تصویر نمودار نیز مشخص شده‌آند حرکت کند.

خرید دوج کوین | DOGE

تحلیل تکنیکال دوج کوین (DOGE)؛ آرامش قبل از طوفان – ۴ فروردین (۲۳ مارس)

در حال حاضر باتوجه‌به نمودار، در کوتاه‌مدت چند ناحیه مهم برای این رمزارز وجود دارد. این نواحی عبارت‌اند از:

 • محدوده مقاومت و عرضه در قیمت ۰.۱۹۰ الی ۰.۲۰۷ دلار
 • محدوده حمایت و تقاضا در قیمت ۰.۱۲۴ الی ۰.۱۳۵ دلار

همچنین سایر اهداف قیمت و نواحی مهم برای دوج کوین در تصویر مشخص شده است و تا زمانی‌که سطح بسیار مهم واقع در ناحیه ۰.۱۱۴ دلار حفظ شود، می‌توان به افزایشی بودن روند دوج کوین امیدوار بود.

مقایسه رمزارزهای دوج کوین (DOGE) و شیبا (SHIB) 

در تصویر زیر به مقایسه تغییرات قیمت رمزارزهای DOGE و SHIB در بازه‌های زمانی مختلف پرداختیم.

تحلیل تکنیکال دوج کوین (DOGE)؛ آرامش قبل از طوفان – ۴ فروردین (۲۳ مارس)

در نمودارهای زیر روند قیمت این دو رمزارز قابل مقایسه است.

تحلیل تکنیکال دوج کوین (DOGE)؛ آرامش قبل از طوفان – ۴ فروردین (۲۳ مارس)

دانلود نهمین ماهنامه دامیننس

نات کوین؛ روایتی از انگشتان بی‌قرار

  سخن پایانی

  دوج کوین ارز دیجیتالی با پتانسیل‌های غیرقابل‌انکار است. آینده این ارز دیجیتال به عوامل مختلفی مانند حمایت ایلان ماسک، توسعه کاربردهای جدید و نوسانات بازار بستگی دارد. پیش‌بینی دقیق قیمت دوج کوین دشوار است. بااین‌حال، تعدادی از تحلیلگران پیش‌بینی می‌کنند که قیمت دوج کوین در بلندمدت افزایش خواهد یافت.

  برای اطلاعات بیشتر درباره دوج کوین، ‌پیشنهاد می‌کنیم مقاله دوج کوین چیست؟ را مطالعه فرمایید.

  پیشنهاد می‌کنیم برای آشنایی بیشتر با مفاهیم مرتبط با سرمایه‌گذاری، مطالب زیر را مطالعه کنید:

  توجه: مقالات منتشر شده در آکادمی بیت پین فقط اهداف آموزشی دارند و نباید آن‌ها را توصیه‌ای مبنی بر خرید، فروش و یا سرمایه‌گذاری در نظر گرفت.

  پرهام نوربخش

  پرهام نوربخش

  من یه تحلیلگرم که بیشتر ارزهای دیجیتال رو بررسی می‌کنم و عاشق رصدکردن بازار و پیداکردن فرصت‌های جدید برای سرمایه‌گذاری هستم. همیشه سعی می‌کنم از جدیدترین اخبار و تحولات بازار باخبر باشم. علاقه دیگه من تصویربرداری و طبیعت‌گردی هست و به نظرم طبیعت یه منبع بی‌نظیر از زیبایی و آرامشه.

  مطالب نویسنده
  کلیدواژه‌ها
  اشتراک گذاری:
  دیدگاه‌ها
  در پاسخ به دیدگاه کاربر