تحلیل تکنیکال دوج کوین (DOGE)؛ آغاز روند صعودی – ۱۶ اسفند (۶ مارس)

تاریخ انتشار: 16 اسفند 1402 | آخرین به‌روزرسانی: 17 اسفند 1402
زمان مطالعه:  4 دقیقه
تحلیل تکنیکال دوج کوین (DOGE)

دوج کوین، بزرگترین میم کوین بازار، توانست از روند تریدینگ رنج طولانی‌مدت خود با موفقیت خارج شود. دوج کوین در هفته گذشته روند صعودی قابل‌توجهی داشت و توانست به سمت قیمت‌های بالاتر حرکت کند. با بررسی داده‌های سایت کوین مارکت کپ، می‌بینیم که دوج کوین در هفته گذشته توانست در بیش از ۷۲ درصد افزایش و صعود قیمت را برای خود ثبت کند و به قیمت ۰.۱۷ دلاری برسد.

تحلیل تکنیکال دوج کوین (DOGE)

در این تحلیل قصد داریم به بررسی روند قیمت دوج کوین بپردازیم و نواحی مهم آن را مشخص کنیم، تا قبل از خرید یا فروش، آگاهی بیشتری از روند احتمالی قیمت داشته باشیم. با ما همراه باشید و در ادامه تحلیل تکنیکال این رمزارز را مطالعه کنید. همچنین در انتها به بررسی و مقایسه قیمت بلر دوج کوین می‌پردازیم.

دوج کوین (DOGE)؛ از ماه قبل تا به الان

باتوجه‌به تصویر، می‌بینیم که قیمت رمزارز دوج کوین (DOGE) مطابق با تحلیل گذشته حرکت کرد و توانست پس از خروج از روند خنثی، دقیقا مطابق پیش‌بینی حرکت کند. دوج کوین (DOGE) در ماه گذشته روند پرقدرت افزایشی داشت و توانست رشد چشمگیری انجام دهد. دوج کوین (DOGE) در این مدت‌زمان (از ۸ بهمن تاکنون) با رشد قیمت همراه بود و توانست تا ۱۶۵ درصد صعود قیمت را تجربه کند.

تحلیل تکنیکال دوج کوین (DOGE)

مهم‌ترین نواحی قیمت دوج کوین

باتوجه‌به حرکت صعودی شارپی که دوج انجام داد انتظار می‌رود برای ادامه روند صعود، نیاز به اصلاح قیمت داشته باشد. در حال حاضر دوج کوین در انتهای این حرکت صعودی به بیس مهم مقاومت خود رسیده و با کاهش فشار خرید مواجه شده است که می‌تواند به سمت نواحی حمایت خود اصلاحی کوتاه‌مدت را انجام دهد. باتوجه‌به نمودار در تایم روزانه، انتظار داریم دوج کوین پس از آغاز حرکت اصلاحی‌اش به سمت نواحی حمایتی کوتاه‌مدت خود و تأمین نقدینگی موردنیاز، گام صعودی‌اش را آغاز کند و به سمت اهداف مشخص شده در نمودار حرکت کند.

خرید دوج کوین | DOGE

تحلیل تکنیکال دوج کوین (DOGE)

در حال حاضر باتوجه‌به بررسی‌ها، می‌توانیم چند ناحیه مهم برای این رمزارز در نظر داشته باشیم. همان‌طور که در تصویر مشخص شده است، چند ناحیه مهم برای این رمزارز وجود دارد که عبارت‌اند از:

 • محدوده مقاومت و عرضه در قیمت ۰.۱۸۹ الی ۰.۲۰۷ دلار
 • محدوده حمایت و تقاضا در قیمت ۰.۱۳۱ الی ۰.۱۴۳ دلار

همچنین تا زمانی‌که سطح بسیار مهم واقع در قیمت ۰.۱۰۸ دلار حفظ شود، روند دوج کوین صعودی خواهد بود.

مقایسه رمزارزهای دوج کوین (DOGE) و کاردانو (ADA) 

در تصویر زیر به مقایسه تغییرات قیمت رمزارزهای DOGE و ADA در بازه‌های زمانی مختلف پرداختیم.

تحلیل تکنیکال دوج کوین (DOGE)

در نمودارهای زیر روند قیمت این دو رمزارز قابل مقایسه است.

تحلیل تکنیکال دوج کوین (DOGE)

در بخش زیر می‌توانیم مقایسه‌ای کلی از این دو رمزارز داشته باشیم.

 DOGE ADA
نام دوج کوین کاردانو
نماد DOGE ADA
عرضه در گردش ۱۴۳ میلیارد ۳۵ میلیارد
ارزش بازار ۲۳ میلیارد دلار ۲۵ میلیارد دلار
قیمت ۰.۱۶۳ دلار ۰.۷۱۴ دلار
رتبه بازار 9 ۸

دانلود هفتمین ماهنامه دامیننس

سواد اقتصادی و ذهنیت برنده در دنیای کریپتوکارنسی

  سخن پایانی

  دوج کوین ارز دیجیتالی با پتانسیل‌های غیرقابل‌انکار است. آینده این ارز دیجیتال به عوامل مختلفی مانند حمایت ایلان ماسک، توسعه کاربردهای جدید و نوسانات بازار بستگی دارد. پیش‌بینی دقیق قیمت دوج کوین دشوار است. بااین‌حال، تعدادی از تحلیلگران پیش‌بینی می‌کنند که قیمت دوج کوین در بلندمدت افزایش خواهد یافت.

  برای اطلاعات بیشتر درباره دوج کوین، ‌یشنهاد می‌کنیم مقاله دوج کوین چیست؟ را مطالعه فرمایید.

  پیشنهاد می‌کنیم برای آشنایی بیشتر با مفاهیم مرتبط با سرمایه‌گذاری، مطالب زیر را مطالعه کنید:

  توجه: مقالات منتشر شده در آکادمی بیت پین فقط اهداف آموزشی دارند و نباید آن‌ها را توصیه‌ای مبنی بر خرید، فروش و یا سرمایه‌گذاری در نظر گرفت.

  پرهام نوربخش

  پرهام نوربخش

  من یه تحلیلگرم که بیشتر ارزهای دیجیتال رو بررسی می‌کنم و عاشق رصدکردن بازار و پیداکردن فرصت‌های جدید برای سرمایه‌گذاری هستم. همیشه سعی می‌کنم از جدیدترین اخبار و تحولات بازار باخبر باشم. علاقه دیگه من تصویربرداری و طبیعت‌گردی هست و به نظرم طبیعت یه منبع بی‌نظیر از زیبایی و آرامشه.

  مطالب نویسنده
  اشتراک گذاری:
  دیدگاه‌ها 1 دیدگاه
  در پاسخ به دیدگاه کاربر
  1. امید
   امید | 19 اسفند 1402

   بیت پین یه چیزه دیگست پیشنهاد میکنم نصب کنید