تحلیل تکنیکال دوج کوین (DOGE)؛ رسیدن قیمت به سطوح برگشتی – 12 اردیبهشت (1 می)

تاریخ انتشار: 12 اردیبهشت 1403 | آخرین به‌روزرسانی: 12 خرداد 1403
زمان مطالعه:  3 دقیقه

دوج کوین، یکی از محبوب‌ترین میم کوین‌های بازار، با افزایش فشار فروش و اصلاح بازار، در ماه گذشته کاهش قیمت شدیدی را تجربه کرد. دوج کوین در ماه گذشته روندی اصلاحی داشت و با نگاهی به داده‌های سایت کوین مارکت کپ، نتیجه می‌گیریم که دوج کوین در ۳۰روز گذشته بیش از ۳۹ درصد ریزش قیمت داشت و به عدد ۰.۱۲۴ دلاری رسید.

در این تحلیل قصد داریم به بررسی روند قیمت دوج کوین بپردازیم و نواحی مهم آن را مشخص کنیم، تا قبل از خرید یا فروش، آگاهی بیشتری از روند احتمالی قیمت داشته باشیم. با ما همراه باشید و در ادامه تحلیل تکنیکال این رمزارز را مطالعه کنید. همچنین در انتها به بررسی و مقایسه قیمت دوج کوین و سولانا می‌پردازیم.

دوج کوین (DOGE)؛ از تحلیل قبل تا به الان

باتوجه‌به نمودار، می‌بینیم که قیمت پس از انتشار تحلیل دوج کوین در تاریخ ۴ فروردین، روند صعودی خوبی داشت و همان‌طور که گفته شد، توانست به سمت بالا حرکت کند. دوج کوین در این حرکت صعودی بیش از ۴۱ درصد افزایش قیمت داشت اما تنوانست از محدوده مقاومتی مهم خود با موفقیت عبور کند و با فیک بریک اوت، روند ریزشی خود را آغاز کرد و به منطقه حمایتی مشخص شده رسید. دوج کوین اکنون در روند نزولی قدرتمند است و این روند نزولی قیمت را به سمت نواحی حمایتی مهمی نزدیک کرده است. در ادامه بهترین نواحی برگشتی برای این رمزارز را مشخص خواهیم کرد.

خرید دوج کوین | DOGE

مهم‌ترین نواحی برگشتی برای دوج کوین

با بررسی نمودار دوج کوین در تایم فریم هفتگی و در مقیاس بلندمدت، می بینیم که قیمت پس از برخورد به محدوده مقاومتی‌اش، با افزایش فشار فروش روبرو شد و روند نزولی را در پیش گرفت. دوج کوین اکنون در حال رسیدن به نواحی مهم حمایتی خود است و بنظر می‌رسد که این نواحی انتهای روند اصلاحی‌ دوج کوین است. می‌توان انتظار داشت دوج کوین پس از جمع‌آوری نقدینگی از نواحی مشخص شده، دوج کوین دوباره با افزایش تقاضا همراه شود و به سمت قیمت‌های بالاتر حرکت کند.

در حال حاضر باتوجه‌به نمودار، در بلندمدت دو ناحیه مهم حمایتی برای این رمزارز وجود دارد. این نواحی عبارت‌اند از:

 • محدوده حمایت و تقاضا در قیمت 0.12442 الی 0.10900 دلار
 • محدوده حمایت و تقاضا در قیمت 0.08257 الی 0.07425 دلار

همچنین سایر اهداف قیمت و نواحی مهم برای دوج کوین در تصویر مشخص شده است.

همان‌طور که در تحلیل گذشته نیز گفته شد، تا زمانی‌که سطح بسیار مهم واقع در ناحیه ۰.۱۱۴ دلار حفظ شود، می‌توان به افزایشی بودن روند دوج کوین امیدوار بود.

مقایسه رمزارزهای دوج کوین (DOGE) و سولانا (SOL) 

در تصویر زیر به مقایسه تغییرات قیمت رمزارزهای DOGE و SOL در بازه‌های زمانی مختلف پرداختیم.

در نمودارهای زیر روند قیمت این دو رمزارز قابل مقایسه است.

دانلود نهمین ماهنامه دامیننس

نات کوین؛ روایتی از انگشتان بی‌قرار

  سخن پایانی

  دوج کوین ارز دیجیتالی با پتانسیل‌های غیرقابل‌انکار است. آینده این ارز دیجیتال به عوامل مختلفی مانند حمایت ایلان ماسک، توسعه کاربردهای جدید و نوسانات بازار بستگی دارد. پیش‌بینی دقیق قیمت دوج کوین دشوار است. بااین‌حال، تعدادی از تحلیلگران پیش‌بینی می‌کنند که قیمت دوج کوین در بلندمدت افزایش خواهد یافت.

  برای اطلاعات بیشتر درباره دوج کوین، ‌پیشنهاد می‌کنیم مقاله دوج کوین چیست؟ را مطالعه فرمایید.

  پیشنهاد می‌کنیم برای آشنایی بیشتر با مفاهیم مرتبط با سرمایه‌گذاری، مطالب زیر را مطالعه کنید:

  توجه: مقالات منتشر شده در آکادمی بیت پین فقط اهداف آموزشی دارند و نباید آن‌ها را توصیه‌ای مبنی بر خرید، فروش و یا سرمایه‌گذاری در نظر گرفت.

  پرهام نوربخش

  پرهام نوربخش

  من یه تحلیلگرم که بیشتر ارزهای دیجیتال رو بررسی می‌کنم و عاشق رصدکردن بازار و پیداکردن فرصت‌های جدید برای سرمایه‌گذاری هستم. همیشه سعی می‌کنم از جدیدترین اخبار و تحولات بازار باخبر باشم. علاقه دیگه من تصویربرداری و طبیعت‌گردی هست و به نظرم طبیعت یه منبع بی‌نظیر از زیبایی و آرامشه.

  مطالب نویسنده
  کلیدواژه‌ها
  اشتراک گذاری:
  دیدگاه‌ها
  در پاسخ به دیدگاه کاربر