تحلیل تکنیکال بیت کوین (BTC)؛ هدف بعدی قیمت کجاست؟ – 17 اردیبهشت (6 می)

تاریخ: 17 اردیبهشت 1403
زمان مطالعه:  3 دقیقه
تحلیل تکنیکال بیت کوین (BTC)؛ هدف بعدی قیمت کجاست؟ - 17 اردیبهشت (6 می)

پس از هاوینگ بیت کوین، قیمت بیت کوین با فشار فروش مواجه شد ولی چندروزی است که بیت کوین با افزایش تقاضا همراه بوده است. بیت کوین در حال حاضر در نزدیکی ناحیه مهمی قرار دارد و با این حال همچنان توانسته محدوده حمایت مهم  خود را حفظ کند. با مشاهده داده‌های سایت کوین مارکت کپ، متوجه می‌شویم بیت کوین در هفته گذشته روندی رو به رشد داشت و بیش از ۳ درصد افزایش قیمت را تجربه کرد.

در این تحلیل قصد داریم به بررسی روند قیمت رمزارز بیت کوین پرداخته و نواحی مهم آن را مشخص کنیم، تا قبل از خرید یا فروش، آگاهی بیشتری از روند احتمالی قیمت داشته باشیم. همچنین بعد از بررسی و تحلیل تکنیکال، مقایسه‌ای بین رمزارزهای بیت کوین و اتریوم انجام خواهیم داد.

با ما همراه باشید و در ادامه تحلیل تکنیکال این رمزارز را مطالعه کنید.

بیت کوین (BTC)؛ از تحلیل قبل تاکنون

همان‌طور که می‌توان دید، قیمت مطابق تحلیل بیت کوین (BTC) در تاریخ ۱۰ اردیبهشت عمل کرد. قیمت بیت کوین از تحلیل گذشته و پس از حرکت به سمت محدوده حمایتی که گفته شده بود، روند اصلاحی خود را تکمیل کرد و اکنون پس از تامین نقدینگی به اکنون در حال تکمیل لگ صعودی خود است. قیمت بیت کوین از محدوده حمایت گفته شده (محدوده سبزرنگ) بالغ بر ۹ درصد صعود را تجربه کرد.

خرید بیت کوین

نواحی مهم قیمت برای بیت کوین

بیت کوین پس از روند سخت اصلاحی که داشت و پس از تامین نقدینگی در سطوح پایین‌تر، با افزایش تقاضا همراه بود و به سمت محدوده ۶۶ هزار دلاری حرکت کرد. با نگاهی به نمودار بیت کوین در تایم فریم ۴ساعته، می‌توانیم ببینیم که سطوح مشخص شده در تحلیل گذشته همواره معتبر هستند، بنابراین اکنون این نواحی را بهینه‌ می‌کنیم. با توجه به تصویر نمودار، می‌بینیم که بیت کوین اکنون در نزدیکی محدوده مقاومتی خود قرار گرفته است. انتظار می‌رود بیت کوین در این ناحیه با افزایش عرضه همراه شود و حرکت اصلاحی کوتاهی را انجام دهد. پس از اصلاح کوتاه‌مدت، می‌توانیم انتظار صعود و رشد قیمت را از بیت کوین داشته باشیم.

با توجه به تصویر و همان‌طور که مشخص شده است، در حال حاضر مهم‌ترین نواحی قیمت بیت کوین عبارت‌اند از:

 • ناحیه مقاومت مهم (قیمت اکنون درگیر این ناحیه است) در قیمت 65424.7 الی 66198.2 دلار
 • بیس مقاومتی مهم در قیمت 72676.5 الی 74988.0 دلار
 • ناحیه حمایتی مهم در قیمت 58688.6 الی 60566.4 دلار
دانلود نهمین ماهنامه دامیننس

نات کوین؛ روایتی از انگشتان بی‌قرار

  مقایسه رمزارزهای بیت کوین (BTC) و اتریوم (ETH)

  در بخش زیر، تغییرات قیمتی رمزارزهای BTC و ETH در بازه‌های زمانی مختلف قابل‌مشاهده است.

  همچنین با مشاهده نمودار قیمت BTC و ETH، می‌بینیم که این دو ارز دیجیتال عملکردی شبیه به هم داشتنه‌اند.

  سخن پایانی

  پس از رسیدن قیمت بیت کوین به سقف ۷۴ هزار دلاری و شروع اصلاح قیمت، تحلیلگران پیش‌بینی‌های مختلفی از آینده بیت کوین در نظر دارند. برخی معتقدند که بیت کوین در مسیر صعود به سمت سطوح بالاتر قرار دارد، درحالی‌که برخی دیگر، محتاطانه‌تر عمل می‌کنند و از احتمال اصلاح قیمت بیشتر خبر می‌دهند.

  پیشنهاد می‌کنیم برای آشنایی بیشتر با مفاهیم مرتبط با سرمایه‌گذاری، مطالب زیر را مطالعه کنید:

  توجه: مقالات منتشر شده در آکادمی بیت پین فقط اهداف آموزشی دارند و نباید آن‌ها را توصیه‌ای مبنی بر خرید، فروش و یا سرمایه‌گذاری در نظر گرفت.

  پرهام نوربخش

  پرهام نوربخش

  من یه تحلیلگرم که بیشتر ارزهای دیجیتال رو بررسی می‌کنم و عاشق رصدکردن بازار و پیداکردن فرصت‌های جدید برای سرمایه‌گذاری هستم. همیشه سعی می‌کنم از جدیدترین اخبار و تحولات بازار باخبر باشم. علاقه دیگه من تصویربرداری و طبیعت‌گردی هست و به نظرم طبیعت یه منبع بی‌نظیر از زیبایی و آرامشه.

  مطالب نویسنده
  اشتراک گذاری:
  دیدگاه‌ها
  در پاسخ به دیدگاه کاربر