تحلیل تکنیکال بیت کوین (BTC)؛ مهم‌ترین نواحی برگشتی کجاست؟ – ۱۰ اردیبهشت (۲۹ آوریل)

تاریخ: 10 اردیبهشت 1403
زمان مطالعه:  3 دقیقه
تحلیل تکنیکال بیت کوین (BTC)؛ مهم‌ترین نواحی برگشتی کجاست؟ - ۱۰ اردیبهشت (۲۹ آوریل)

مدت کمی از هاوینگ بیت کوین گذشته و  قیمت بیت کوین همچنان با فشار فروش مواجه است. بیت کوین در حال حاضر در نزدیکی ناحیه حمایتی ۶۰ هزار دلاری قرار دارد و هنوز این محدوده حمایت مهم را حفظ کرده است. با مشاهده داده‌های سایت کوین مارکت کپ، متوجه می‌شویم بیت کوین در هفته گذشته روندی اصلاحی داشت و بیش از ۵ درصد کاهش قیمت را تجربه کرد.

در این تحلیل قصد داریم به بررسی روند قیمت رمزارز بیت کوین پرداخته و نواحی مهم آن را مشخص کنیم، تا قبل از خرید یا فروش، آگاهی بیشتری از روند احتمالی قیمت داشته باشیم. همچنین بعد از بررسی و تحلیل تکنیکال، مقایسه‌ای بین رمزارزهای بیت کوین و نیر پروتکل انجام خواهیم داد.

با ما همراه باشید و در ادامه تحلیل تکنیکال این رمزارز را مطالعه کنید.

بیت کوین (BTC)؛ از تحلیل قبل تاکنون

با توجه به تصویر و همان‌طور که می‌توان دید، قیمت دقیقا طبق تحلیل بیت کوین (BTC) در تاریخ ۳ اردیبهشت عمل کرد. قیمت بیت کوین از تحلیل گذشته و پس از برخود به سطوح استاتیک مقاومتی که گفته شده بود، روند اصلاحی خود را آغاز کرد و دوباره به سمت ناحیه حمایت مشخص شده کاهش داشت. قیمت بیت کوین از سطح استاتیک در ناحیه ۶۶٫۴۷۵ دلاری، با ضعف روند مواجه شد و بالغ بر ۶ درصد ریزش را تجربه کرد و برای تامین نقدینگی مورد نیاز، دوباره به سمت ناحیه حمایتی مشخص شده حرکت کرد.

خرید بیت کوین

نواحی مهم برگشتی برای بیت کوین

بیت کوین همواره در روند نزولی و اصلاحی است اما می‌توان چند سطح مهم را به‌عنوان سطوح برگشتی برای قیمت در نظر داشت. با نگاهی به نمودار بیت کوین در تایم فریم ۴ساعته، می‌توانیم ببینیم که نواحی مشخص شده در تحلیل گذشته همواره معتبر هستند، بنابراین اکنون این نواحی را بهینه‌ می‌کنیم. با توجه به بررسی ها، می‌توان انتظار داشت بیت کوین پس از رسیدن به مناطق مهم حمایتی که نمودار مشخص کردیم، با افزایش تقاضا همراه باشد و به حرکت اصلاحی خود پایان دهد. همچنین باید در نظر داشت درصورتی‌که قیمت توانایی حفظ محدوده مهم حمایتی مشخص شده (ناحیه ۵۹ الی ۶۱ هزار دلار) را نداشته باشد، بیت کوین وارد روند کاهشی دیگری خواهد شد و می‌تواند در این روند نزولی جدید، تا محدوده دوم حمایت خود یعنی قیمت ۵۱ الی ۵۲ هزار دلار، کاهش قیمت را تجربه کند.

با توجه به تصویر و همان‌طور که مشخص شده است، در حال حاضر مهم‌ترین نواحی قیمت بیت کوین عبارت‌اند از:

 • سطوح استاتیک حمایتی مهم (کوتاه‌مدت) واقع در 60312.7 ، 61127.7 و 61790.7 دلار
 • ناحیه حمایت مهم در قیمت 59012.8 الی 61237.4 دلار
 • ناحیه حمایت دوم در قیمت 51600.3 الی 52846.5 دلار
 • بیس مقاومتی مهم در قیمت 72676.5 الی 74988.0 دلار
دانلود نهمین ماهنامه دامیننس

نات کوین؛ روایتی از انگشتان بی‌قرار

  مقایسه رمزارزهای بیت کوین (BTC) و نیر پروتکل (NEAR)

  در بخش زیر، تغییرات قیمتی رمزارزهای BTC و NEAR در بازه‌های زمانی مختلف قابل‌مشاهده است.

  تحلیل تکنیکال بیت کوین (BTC)؛ مهم‌ترین نواحی برگشتی کجاست؟ - ۱۰ اردیبهشت (۲۹ آوریل)

  همچنین با مشاهده نمودار قیمت BTC و NEAR، می‌بینیم که این دو ارز دیجیتال عملکردی شبیه به هم داشتنه‌اند.

  سخن پایانی

  پس از رسیدن قیمت بیت کوین به سقف ۷۴ هزار دلاری و شروع اصلاح قیمت، تحلیلگران پیش‌بینی‌های مختلفی از آینده بیت کوین در نظر دارند. برخی معتقدند که بیت کوین در مسیر صعود به سمت سطوح بالاتر قرار دارد، درحالی‌که برخی دیگر، محتاطانه‌تر عمل می‌کنند و از احتمال اصلاح قیمت بیشتر خبر می‌دهند.

  پیشنهاد می‌کنیم برای آشنایی بیشتر با مفاهیم مرتبط با سرمایه‌گذاری، مطالب زیر را مطالعه کنید:

  توجه: مقالات منتشر شده در آکادمی بیت پین فقط اهداف آموزشی دارند و نباید آن‌ها را توصیه‌ای مبنی بر خرید، فروش و یا سرمایه‌گذاری در نظر گرفت.

  پرهام نوربخش

  پرهام نوربخش

  من یه تحلیلگرم که بیشتر ارزهای دیجیتال رو بررسی می‌کنم و عاشق رصدکردن بازار و پیداکردن فرصت‌های جدید برای سرمایه‌گذاری هستم. همیشه سعی می‌کنم از جدیدترین اخبار و تحولات بازار باخبر باشم. علاقه دیگه من تصویربرداری و طبیعت‌گردی هست و به نظرم طبیعت یه منبع بی‌نظیر از زیبایی و آرامشه.

  مطالب نویسنده
  اشتراک گذاری:
  دیدگاه‌ها
  در پاسخ به دیدگاه کاربر