تحلیل تکنیکال بیت کوین (BTC)؛ پیش‌بینی قیمت بعد از هاوینگ – ۳ اردیبهشت (۲۲ آوریل)

تاریخ: 3 اردیبهشت 1403
زمان مطالعه:  3 دقیقه
تحلیل تکنیکال بیت کوین (BTC)؛ پیش‌بینی قیمت بعد از هاوینگ - ۳ اردیبهشت (۲۲ آوریل)

پس از انتظار فراوان، چهارمین هاوینگ بیت کوین اتفاق افتاد و‌ پاداش ماینینگ بیت کوین به ازای هر بلاک از ۶.۲۵ بیت کوین به ۳.۱۲۵ بیت کوین کاهش یافت. قیمت بیت کوین نیز در هفته گذشته پس از افزایش فشار فروش، به سمت ناحیه حمایتی خود اصلاح انجام داد اما در محدوده حمایت ۶۰ هزار دلاری با افزایش تقاضا همراه بود و دوباره به سمت قیمت‌های بالاتر حرکت کرد. با نگاهی به داده‌های سایت کوین مارکت کپ، متوجه می‌شویم بیت کوین در روز گذشته روندی افزایشی داشت و ۱ درصد رشد قیمت را تجربه کرد.

در این تحلیل قصد داریم به بررسی روند قیمت رمزارز بیت کوین پرداخته و نواحی مهم آن را مشخص کنیم، تا قبل از خرید یا فروش، آگاهی بیشتری از روند احتمالی قیمت داشته باشیم. همچنین بعد از بررسی و تحلیل تکنیکال، مقایسه‌ای بین رمزارزهای بیت کوین و اتریوم انجام خواهیم داد.

با ما همراه باشید و در ادامه تحلیل تکنیکال این رمزارز را مطالعه کنید.

بیت کوین (BTC)؛ از تحلیل قبل تاکنون

همان‌طور که در تصویر قابل مشاهده است، ناحیه مشخص شده به‌عنوان حمایت در تحلیل بیت کوین (BTC) در تاریخ ۲۷ فروردین کاملا دقیق عمل کرد و مانع ریزش بیشتر قیمت بیت کوین شد. قیمت تا ناحیه حمایت مشخص شده کاهش داشت و پس از رسیدن به این محدوده (ناحیه سبزرنگ)، با جمع‌آوری نقدینگی در این محدوده، حرکت صعودی خود را آغاز کرد و بیش از ۱۰ درصد رشد قیمت را تجربه کرد که نشان‌دهنده اعتبار خوب این ناحیه است.

خرید بیت کوین | BTC

دانلود دهمین ماهنامه دامیننس

بلاک چین و انتخابات: شفاف و بدون تقلب

  مهم‌ترین نواحی قیمت برای بیت کوین در کوتاه‌مدت

  با مشاهده نمودار بیت کوین در تایم ۴ساعته، می‌توان محدوده‌‌هایی را که در تحلیل گذشته مشخص شد، همواره معتبر دانست بنابراین اکنون این نواحی را بهینه‌تر کردیم. در حال حاضر بیت کوین در روند صعودی کوتاه‌مدت قرار دارد و انتظار داریم همواره با افزایش تقاضا، قیمت به سمت نواحی بالاتر رشد داشته باشد. همان‌طور که در تحلیل گذشته گفته شد، بیت کوین پس از تامین نقدینگی از ناحیه ۵۹ هزار دلار، اکنون می‌تواند حرکت صعودی خوبی داشته باشد و به سمت هدف ۸۰ هزار دلاری حرکت کند.

  همان‌طور که در تصویر مشخص شده است، مهم‌ترین نواحی قیمت بیت کوین عبارت‌اند از:

  • سطوح استاتیک مقاومتی واقع در 66475.3 و 68767.9 دلار
  • بیس مقاومتی مهم در قیمت 72676.5 الی 74988.0 دلار
  • محدوده هدف قیمت واقع در 81305.0 الی 85000.0 دلار
  • ناحیه حمایت مهم کوتاه‌مدت در قیمت 59012.8 الی 61237.4 دلار

  همچنین باید توجه داشت بیت کوین می‌تواند برای جمع‌آوری نقدینگی، اصلاحی کوتاه‌مدت تا محدوده ۶۳ هزار دلار انجام دهد. درصورتی‌که سطح حمایت ۶۳ هزار دلار حفظ شود، روند بیت کوین در کوتاه‌مدت همواره صعودی است.

  مقایسه رمزارزهای بیت کوین (BTC) و اتریوم (ETH)

  در بخش زیر، تغییرات قیمتی رمزارزهای BTC و ETH در بازه‌های زمانی مختلف قابل‌مشاهده است.

  همچنین با مشاهده نمودار قیمتی BTC و ETH، می‌بینیم که این دو ارز دیجیتال عملکردی شبیه به هم داشتنه‌اند.

  سخن پایانی

  پس از رسیدن قیمت بیت کوین به سقف ۷۴ هزار دلاری و شروع اصلاح قیمت، تحلیلگران پیش‌بینی‌های مختلفی از آینده بیت کوین در نظر دارند. برخی معتقدند که بیت کوین در مسیر صعود به سمت سطوح بالاتر قرار دارد، درحالی‌که برخی دیگر، محتاطانه‌تر عمل می‌کنند و از احتمال اصلاح قیمت بیشتر خبر می‌دهند.

  پیشنهاد می‌کنیم برای آشنایی بیشتر با مفاهیم مرتبط با سرمایه‌گذاری، مطالب زیر را مطالعه کنید:

  توجه: مقالات منتشر شده در آکادمی بیت پین فقط اهداف آموزشی دارند و نباید آن‌ها را توصیه‌ای مبنی بر خرید، فروش و یا سرمایه‌گذاری در نظر گرفت.

  پرهام نوربخش

  پرهام نوربخش

  من یه تحلیلگرم که بیشتر ارزهای دیجیتال رو بررسی می‌کنم و عاشق رصدکردن بازار و پیداکردن فرصت‌های جدید برای سرمایه‌گذاری هستم. همیشه سعی می‌کنم از جدیدترین اخبار و تحولات بازار باخبر باشم. علاقه دیگه من تصویربرداری و طبیعت‌گردی هست و به نظرم طبیعت یه منبع بی‌نظیر از زیبایی و آرامشه.

  مطالب نویسنده
  اشتراک گذاری:

  مطالب مشابه

  تحلیل ترون (TRX)؛ بررسی بهترین نواحی حمایتی – ۳۱ تیر (۲۱ جولای)

  ارز دیجیتال ترون (TRX)، رتبه 11 را از نظر ارزش بازار دارد و ...

  3 رمزارز برتر واچ لیست هفته که باید زیرنظر داشت! (۳۱ تیر ۱۴۰۳)

  آیا برای شما هم سوال است که این هفته روی چه رمزارزهایی سرمای ...

  دیدگاه‌ها
  در پاسخ به دیدگاه کاربر