تحلیل بیت کوین (BTC)؛ روند صعودی قیمت چه زمانی آغاز می‌شود؟ – 6 تیر (26 ژوئن)

تاریخ: 6 تیر 1403
زمان مطالعه:  4 دقیقه
تحلیل بیت کوین (BTC)؛ روند صعودی قیمت چه زمانی آغاز می‌شود؟ – 6 تیر (26 ژوئن)

در ماه اخیر بیت کوین درگیر روند ریزشی و اصلاح قیمت بود و با کاهش قیمت روبرو شد. همان‌طور که در تحلیل‌های گذشته نیز گفته شد، بیت کوین نیاز به اصلاح قیمت داشت و نشانه‌ای از صعود در نمودار دیده نمی‌شد، اما اکنون قیمت در حال رسیدن به نواحی جذابی است و می‌توان انتظار داشت روند ریزشی پایان یابد و شاهد افزایش تقاضا برای بیت کوین باشیم. با مشاهده داده‌های سایت کوین مارکت کپ، خواهیم دید، بیت کوین در هفته گذشته روندی نزولی داشت و حدود ۶ درصد کاهش قیمت را تجربه کرد.

چارت کوین مارکت کپ

در این تحلیل قصد داریم به بررسی روند قیمت رمزارز بیت کوین پرداخته و نواحی مهم آن را مشخص کنیم، تا قبل از خرید یا فروش، آگاهی بیشتری از روند احتمالی قیمت داشته باشیم. همچنین بعد از بررسی و تحلیل، مقایسه‌ای بین رمزارزهای بیت کوین و اتریوم انجام خواهیم داد.

با ما همراه باشید و در ادامه تحلیل تکنیکال این رمزارز را مطالعه کنید.

بیت کوین (BTC)؛ از تحلیل قبل تاکنون

باتوجه‌به تصویر و تحلیل بیت کوین (BTC) در تاریخ ۲۳خرداد، می‌بینیم که قیمت پس از رسیدن به محدوده ۷۱ هزار دلاری، با افزایش عرضه روبرو شد و همواره درگیر روند ریزشی و اصلاحی بوده و موفق به تغییر روند نشده است. همان‌طور که در تحلیل گذشته گفته شد، نشانه‌ای از صعود در نمودار بیت کوین دیده نمی‌شد و انتظار حرکت اصلاحی از قیمت داشتیم. با توجه به تصویر، می‌توان دید که قیمت روندی اصلاحی را در پیش گرفت و با افزایش فشار فروش، حتی ناحیه مهم ۶۳ هزار دلاری را نیز از دست داد و اکنون این ناحیه را به یک محدوده مقاومتی تبدیل کرده است. بیت کوین پس از رسیدن به آخرین محدوده استاتیک حمایتی که در تحلیل گذشته مشخص شده بود، با افزایش تقاضا مواجه شد و توانست روند ریزشی را متوقف کند و به سمت بالا حرکت کند اما پس از رسیدن به محدوده ۶۳ هزار دلاری، با افزایش عرضه و اصلاح قیمت همراه شد و اکنون زیر این ناحیه قرار دارد و موفق به شکست این مقاومت نشده است.

خرید بیت کوین

دانلود دهمین ماهنامه دامیننس

بلاک چین و انتخابات: شفاف و بدون تقلب

  تحلیل بیت کوین

  مهم‌ترین نواحی قیمت برای بیت کوین

  با مشاهده نمودار بیت کوین در بازه کوتاه‌مدت و تایم فریم ۴ساعته، می‌بینیم که قیمت اکنون در حال حرکت در کانال نزولی خود است. همان‌طور که در تصویر قابل مشاهده است، قیمت پس از رسیدن به محدوده کف کانال، با افزایش تقاضا مواجه شد و حرکت افزایشی داشت. همچنین باید به این نکته اشاره داشت که اولین بیس حمایت و تقاضا برای بیت کوین در ناحیه ۵۸ الی ۵۹ هزار دلار قرار دارد که کف کانال نزولی که مشخص شده نیز هست.

  تحلیل بیت کوین

  می‌توان انتظار داشت، بیت کوین پس از تامین نقدینگی از نواحی حمایتی مشخص شده، با افزایش فشار خرید و تقاضا مواجه شود و حرکت خود را به سمت مقاومت‌های خود ادامه دهد. همان‌طور که در تصویر نیز مشخص شده است، در حال حاضر چند ناحیه مهم عرضه و تقاضا برای بیت کوین وجود دارد که این نواحی عبارت‌اند از:

  • ناحیه اول حمایت و تقاضا در قیمت 58190.2 الی 59259.6 دلار
  • ناحیه دوم حمایت و تقاضا در قیمت 51582.4 الی 52804.4 دلار
  • سطح استاتیک مقاوتی واقع در ناحیه 62474.4 دلار
  • همچنین سایر سطوح مهمی که می‌توانند باعث واکنش قیمت شوند، در نمودار مشخص شده‌اند.

  بررسی فاندامنتال ارز دیجیتال بیت کوین

  با بررسی نمودار زیر، می‌توان دید که محدوده 60565 الی 60715 دلار، یک محدوده مهم حمایتی محسوب می‌شود که سفارشات عمده‌ای روی این قیمت ثبت شده که می‌تواند از کاهش بیشتر جلوگیری کند. همچنین، محدوده 59366 تا  59500دلار، یک محدوده حمایتی دیگر است که از اعتبار کمتری برخودار بوده ولی می‌تواند مانع ریزش قیمت شود. البته محدوده 64850 تا 64950 دلار به عنوان یک مقاومت محسوب می‌شود و می‌تواند از صعود قیمت جلوگیری کند.

  تحلیل فاندامنتال بیت کوین

  مقایسه رمزارزهای بیت کوین (BTC) و اتریوم (ETH)

  در تصویر زیر به مقایسه داده‌های بنیادی و تغییرات قیمت رمزارزهای BTC و ETH در بازه‌های زمانی مختلف پرداختیم.

  مقایسه بیت کوین و اتریوم

  در بخش زیر می‌توان اطلاعاتی مربوط به زمان عرضه، عمر و سایر مشخصات این دو رمزارز را مشاهده کرد.

  مقایسه بیت کوین و اتریوم

  در تصویر زیر می‌توان فشار خرید و فروش در این دو رمزارز را باهم مقایسه کرد.

  مقایسه بیت کوین و اتریوم

  سخن پایانی

  تحلیلگران پیش‌بینی‌های مختلفی از آینده بیت کوین در نظر دارند. برخی معتقدند که بیت کوین در مسیر صعود به سمت سطوح بالاتر قرار دارد، درحالی‌که برخی دیگر، محتاطانه‌تر عمل می‌کنند و از احتمال اصلاح قیمت بیشتر خبر می‌دهند.

  پیشنهاد می‌کنیم برای آشنایی بیشتر با مفاهیم مرتبط با سرمایه‌گذاری، مطالب زیر را مطالعه کنید:

  توجه: مقالات منتشر شده در آکادمی بیت پین فقط اهداف آموزشی دارند و نباید آن‌ها را توصیه‌ای مبنی بر خرید، فروش و یا سرمایه‌گذاری در نظر گرفت.

  پرهام نوربخش

  پرهام نوربخش

  من یه تحلیلگرم که بیشتر ارزهای دیجیتال رو بررسی می‌کنم و عاشق رصدکردن بازار و پیداکردن فرصت‌های جدید برای سرمایه‌گذاری هستم. همیشه سعی می‌کنم از جدیدترین اخبار و تحولات بازار باخبر باشم. علاقه دیگه من تصویربرداری و طبیعت‌گردی هست و به نظرم طبیعت یه منبع بی‌نظیر از زیبایی و آرامشه.

  مطالب نویسنده
  اشتراک گذاری:

  مطالب مشابه

  تحلیل ترون (TRX)؛ بررسی بهترین نواحی حمایتی – ۳۱ تیر (۲۱ جولای)

  ارز دیجیتال ترون (TRX)، رتبه ۱۳ را از نظر ارزش بازار دارد و ...

  3 رمزارز برتر واچ لیست هفته که باید زیرنظر داشت! (۳۱ تیر ۱۴۰۳)

  آیا برای شما هم سوال است که این هفته روی چه رمزارزهایی سرمای ...

  دیدگاه‌ها
  در پاسخ به دیدگاه کاربر