تحلیل بیت کوین (BTC)؛ هدف اصلاح قیمت کجاست؟ – ۲۳ خرداد (۱۲ ژوئن)

تاریخ: 23 خرداد 1403
زمان مطالعه:  4 دقیقه
تحلیل بیت کوین (BTC)؛ هدف اصلاح قیمت کجاست؟ – ۲۳ خرداد (۱۲ ژوئن)

بیت کوین در هفته‌های گذشته درگیر روند ریزشی و اصلاح قیمت بود و با روند کاهشی همراه بود. بیت کوین پس از تلاش ناموفق برای شکست سقف ۷۲ هزار دلاری، با روند اصلاحی همراه بود و نتوانست به این سد مقاومتی نفوذ کند. با مشاهده داده‌های سایت کوین مارکت کپ، خواهیم دید بیت کوین در روز گذشته روند برگشتی قابل قبولی داشت و حدود ۵ درصد افزایش قیمت تجربه کرد.

نمودار کوین مارکت کپ

در این تحلیل قصد داریم به بررسی روند قیمت رمزارز بیت کوین پرداخته و نواحی مهم آن را مشخص کنیم، تا قبل از خرید یا فروش، آگاهی بیشتری از روند احتمالی قیمت داشته باشیم. همچنین بعد از بررسی و تحلیل، مقایسه‌ای بین رمزارزهای بیت کوین و سولانا انجام خواهیم داد.

با ما همراه باشید و در ادامه تحلیل تکنیکال این رمزارز را مطالعه کنید.

بیت کوین (BTC)؛ از هفته قبل تاکنون

باتوجه‌به تصویر و تحلیل بیت کوین (BTC) در تاریخ ۷خرداد، می‌بینیم که قیمت بیت کوین روندی تقریبا خنثی داشت اما با این حال توانست به سمت محدوده حمایتی و پس از تامین نقدینگی لازم به سمت ناحیه مقاومتی مشخص شده در قیمت ۷۱ هزار دلاری، حرکت کند اما پس از رسیدن به این محدوده با افزایش عرضه و اصلاح قیمت همراه بود و دوباره به محدوده‌های حمایتی‌اش برگشت. در روز گذشته با رسیدن قیمت بیت کوین به محدوده حمایتی که در تحلیل قبل مشخص شده بود، این رمزارز با افزایش تقاضا همراه بود و در حال حاضر بالای این ناحیه قرار دارد.

خرید بیت کوین

دانلود دهمین ماهنامه دامیننس

بلاک چین و انتخابات: شفاف و بدون تقلب

  تحلیل تکنیکال بیت کوین (BTC)

  بررسی قیمت و تحلیل روند بیت کوین در کوتاه‌مدت

  با مشاهده نمودار بیت کوین در بازه کوتاه‌مدت و تایم فریم ۴ساعته، می‌بینیم که قیمت پس از روند اصلاحی که داشت، اکنون در حال حرکت افزایشی است. همان‌طور که در تصویر قابل مشاهده است، قیمت اکنون در نزدیکی سطح استاتیک مقاومتی مشخص شده در ناحیه ۷۰ هزار دلاری قرار دارد. همچنین باید به این نکته توجه داشت که قیمت موفق به حفظ حمایت خود شده و همواره بالای ناحیه حماتی‌اش واقع در ناحیه ۶۶ هزار دلار در حال معامله است.

  درصوتی‌که بیت کوین توانایی عبور از این سطح استاتیک مقاومتی را داشته باشد می‌توانیم انتظار داشته باشیم با افزایش فشار خرید و تقاضا، حرکت خود را به سمت سقف قبلی خود ادامه دهد. همچنین درصورتی‌که موفق به عبور از سطح استاتیک مقاومتی‌اش (۷۰ هزار دلار) نشود، انتظار می‌رود با افزایش فشار فروش مواجه شویم و بیت کوین به سمت کف‌های حمایتی و سطوح حمایتی مشخص شده در تصویر نمودار حرکت کند و پس از تامین نقدینگی کافی، حرکت صعودی‌اش را شروع کند.

  همان‌طور که در تصویر نیز مشخص شده است، در حال حاضر چند ناحیه مهم عرضه و تقاضا برای بیت کوین وجود دارد که این نواحی عبارت‌اند از:

  • سطح مقاوتی که قیمت اکنون با آن درگیر است واقع در ناحیه 70095.0 دلار
  • سطح مقاومت و هدف قدرتمند در قیمت 71112.9 دلار
  • هدف بعدی قیمت در ناحیه ۷۴ هزار دلار
  • بیس حمایت و تقاضا مهم در قیمت 62925.8 الی 64122.9 دلار

  بررسی فاندامنتال ارز دیجیتال بیت کوین

  بررسی خالص جریان شبکه به صرافی‌ها

  باتوجه‌به تصویر زیر، هر بار خالص جریان به صرافی‌ها کاهش داشت، قیمت با صعود و افزایش تقاضا همراه بود. در حال حاضر این شاخص در یک محدوده نوسانی قرار گرفته و هر بار سقف پایین‌تر می‌زند، انتظار می‌رود با پایین‌تر آمدن سقف‌های این شاخص، خالص جریان شبکه کاهشی شود و حتی به زیر 0 ورود کند که موجب افزایش قیمت بیت کوین شود.

  بررسی معامله‌گران لیکویید شده

  با بررسی نمودار زیر، می‌توان گفت که محدوده مهم 65400 الی 66000 به عنوان یک محدوده مهم حمایتی عمل برای قیمت بیت کوین محسوب می‌شود و می‌تواند از کاهش بیشتر قیمت جلوگیری کند. همچنین این احتمال وجود دارد که قیمت بیت کوین تا محدوده مهم در عدد 72400 دلار رشد داشته باشد.

  تحلیل فاندامنتال

  مقایسه رمزارزهای بیت کوین (BTC) و سولانا (SOL)

  در تصویر زیر به مقایسه داده‌های بنیادی و تغییرات قیمت رمزارزهای BTC و SOL در بازه‌های زمانی مختلف پرداختیم.

  مقایسه بیت کوین و سولانا

  در بخش زیر می‌توان اطلاعاتی مربوط به زمان عرضه، عمر و سایر مشخصات این دو رمزارز را مشاهده کرد.

  مقایسه بیت کوین و سولانا

  در تصویر زیر می‌توان فشار خرید و فروش در این دو رمزارز را باهم مقایسه کرد.

  مقایسه بیت کوین و سولانا

  سخن پایانی

  تحلیلگران پیش‌بینی‌های مختلفی از آینده بیت کوین در نظر دارند. برخی معتقدند که بیت کوین در مسیر صعود به سمت سطوح بالاتر قرار دارد، درحالی‌که برخی دیگر، محتاطانه‌تر عمل می‌کنند و از احتمال اصلاح قیمت بیشتر خبر می‌دهند.

  پیشنهاد می‌کنیم برای آشنایی بیشتر با مفاهیم مرتبط با سرمایه‌گذاری، مطالب زیر را مطالعه کنید:

  توجه: مقالات منتشر شده در آکادمی بیت پین فقط اهداف آموزشی دارند و نباید آن‌ها را توصیه‌ای مبنی بر خرید، فروش و یا سرمایه‌گذاری در نظر گرفت.

  پرهام نوربخش

  پرهام نوربخش

  من یه تحلیلگرم که بیشتر ارزهای دیجیتال رو بررسی می‌کنم و عاشق رصدکردن بازار و پیداکردن فرصت‌های جدید برای سرمایه‌گذاری هستم. همیشه سعی می‌کنم از جدیدترین اخبار و تحولات بازار باخبر باشم. علاقه دیگه من تصویربرداری و طبیعت‌گردی هست و به نظرم طبیعت یه منبع بی‌نظیر از زیبایی و آرامشه.

  مطالب نویسنده
  کلیدواژه‌ها
  اشتراک گذاری:

  مطالب مشابه

  تحلیل بیت کوین (BTC)؛ تلاش برای صعود – ۳ مرداد (۲۴ جولای)

  بیت کوین پس از افزایش تقاضایی که در هفته‌های اخیر داشت، توان ...

  تحلیل پپه (PEPE)؛ افزایش قدرت خریداران – ۳ مرداد (۲۴ جولای)

  پپه، یکی از محبوب ترین میم کوین‌های بازار رمزارزها است که تو ...

  تحلیل نیر پروتکل (NEAR)؛ هدف بعدی کجاست؟ – ۲ مرداد (۲۳ جولای)

  نیر پروتکل در هفته اخیر درگیر روند نزولی و اصلاحی بود و قیمت ...

  دیدگاه‌ها
  در پاسخ به دیدگاه کاربر