تحلیل تکنیکال بیت کوین (BTC)؛ بهترین سطوح حمایتی در کوتاه‌مدت – ۳۱ اردیبهشت (۲۰ می)

تاریخ: 31 اردیبهشت 1403
زمان مطالعه:  3 دقیقه
تحلیل تکنیکال بیت کوین (BTC)؛ بهترین مناطق حمایتی در کوتاه‌مدت - ۳۱ اردیبهشت (۲۰ می)

بیت کوین پس از اصلاحی که داشت، در هفته گذشته توانست با رشد و افزایش قیمت همراه باشد و باز هم به سطح ۶۷ هزار دلاری برسد. با نگاهی به داده‌های سایت کوین مارکت کپ، خواهیم دید بیت کوین در هفته گذشته  روند صعودی قابل‌قبولی داشت و حدود ۷ درصد افزایش قیمت را تجربه کرد.

در این تحلیل قصد داریم به بررسی روند قیمت رمزارز بیت کوین پرداخته و نواحی مهم آن را مشخص کنیم، تا قبل از خرید یا فروش، آگاهی بیشتری از روند احتمالی قیمت داشته باشیم. همچنین بعد از بررسی و تحلیل تکنیکال، مقایسه‌ای بین رمزارزهای بیت کوین و سولانا انجام خواهیم داد.

با ما همراه باشید و در ادامه تحلیل تکنیکال این رمزارز را مطالعه کنید.

بیت کوین (BTC)؛ از هفته قبل تاکنون

باتوجه‌به تصویر و تحلیل بیت کوین (BTC) در تاریخ ۱۷ اردیبهشت، می‌بینیم که قیمت بیت کوین دقیقا مطابق با پیش‌بینی عمل کرد و با افزایش تقاضا روبرو شد و به سمت محدوده داینامیک مقاومتی که گفته شده بود، روند صعودی‌اش را آغاز کرد و پس از شکست این محدوده، توانست به سطح بعدی مقاومتی در ناحیه ۶۷٫۵۰۰ دلاری برسد. قیمت بیت کوین در این روند صعودی بیش از ۱۰ درصد رشد را تجربه کرد.

خرید بیت کوین

بررسی و تحلیل روند بیت کوین در کوتاه‌مدت

با نگاهی‌‌ به نمودار بیت کوین در تایم فریم ۴ساعته و در بازه کوتاه‌مدت، می‌توان دید که قیمت درگیر یک ناحیه مقاومتی است. همان‌طور که در تصویر قابل مشاهده است، قیمت بیت کوین اکنون در نزدیکی محدوده مقاومت و عرضه قرار گرفته است. انتظار می‌رود قیمت در این ناحیه با افزایش عرضه روبرو شده و حرکت کاهشی و اصلاحی را تا محدوده حمایتی مشخص شده در تصویر داشته باشد. پس از رسیدن قیمت بیت کوین به محدوده‌های تقاضا، تامین نقدینگی و مشاهده الگوهای صعودی، می‌توانیم انتظار شروع دوباره روند افزایشی و رشد بیشتر قیمت را از بیت کوین داشته باشیم.

با توجه به تصویر نمودار، در حال حاضر مهم‌ترین نواحی حمایت و مقاومت برای بیت کوین عبارت‌اند از:

 • ناحیه حمایتی مهم در قیمت 58738.7 الی 60468.7 دلار
 • سطح حمایت و تقاضا در ناحیه 65274.2 دلار
 • محدوده مقاومتی مهم در قیمت 67746.7 الی 68590.2 دلار
 • سطح مقاومت و هدف در قیمت 71102.2 دلار

مقایسه رمزارزهای بیت کوین (BTC) و سولانا (SOL)

در تصویر زیر به مقایسه داده‌های بنیادی و تغییرات قیمت رمزارزهای BTC و SOL در بازه‌های زمانی مختلف پرداختیم.

در بخش زیر می‌توان اطلاعاتی مربوط به زمان عرضه، عمر و سایر مشخصات این دو رمزارز را مشاهده کرد.

در تصویر زیر می‌توان فشار خرید و فروش در این دو رمزارز را باهم مقایسه کرد.

دانلود نهمین ماهنامه دامیننس

نات کوین؛ روایتی از انگشتان بی‌قرار

  سخن پایانی

  پس از ثبت قیمت بیت کوین ۷۴ هزار دلاری به‌عنوان سقف بیت کوین و شروع اصلاح قیمت، تحلیلگران پیش‌بینی‌های مختلفی از آینده بیت کوین در نظر دارند. برخی معتقدند که بیت کوین در مسیر صعود به سمت سطوح بالاتر قرار دارد، درحالی‌که برخی دیگر، محتاطانه‌تر عمل می‌کنند و از احتمال اصلاح قیمت بیشتر خبر می‌دهند.

  پیشنهاد می‌کنیم برای آشنایی بیشتر با مفاهیم مرتبط با سرمایه‌گذاری، مطالب زیر را مطالعه کنید:

  توجه: مقالات منتشر شده در آکادمی بیت پین فقط اهداف آموزشی دارند و نباید آن‌ها را توصیه‌ای مبنی بر خرید، فروش و یا سرمایه‌گذاری در نظر گرفت.

  پرهام نوربخش

  پرهام نوربخش

  من یه تحلیلگرم که بیشتر ارزهای دیجیتال رو بررسی می‌کنم و عاشق رصدکردن بازار و پیداکردن فرصت‌های جدید برای سرمایه‌گذاری هستم. همیشه سعی می‌کنم از جدیدترین اخبار و تحولات بازار باخبر باشم. علاقه دیگه من تصویربرداری و طبیعت‌گردی هست و به نظرم طبیعت یه منبع بی‌نظیر از زیبایی و آرامشه.

  مطالب نویسنده
  اشتراک گذاری:
  دیدگاه‌ها
  در پاسخ به دیدگاه کاربر