تحلیل تکنیکال بیت کوین (BTC)؛ هدف بعدی قیمت کجاست؟ – 24 اردیبهشت (13 می)

تاریخ: 24 اردیبهشت 1403
زمان مطالعه:  3 دقیقه
تحلیل تکنیکال بیت کوین (BTC)

پس از انجام هاوینگ، بیت کوین همواره با اصلاح و ریزش قیمت همراه بود و روندی نزولی را در پیش گرفته است. در حال حاضر بیت کوین روی ناحیه مهم حمایت خود قرار گرفته است و تاکنون توانسته این محدوده حمایت مهم را حفظ کند. با نگاهی به داده‌های سایت کوین مارکت کپ، متوجه می‌شویم بیت کوین در هفته گذشته  روند اصلاحی داشت و ۴ درصد کاهش قیمت را تجربه کرد.

در این تحلیل قصد داریم به بررسی روند قیمت رمزارز بیت کوین پرداخته و نواحی مهم آن را مشخص کنیم، تا قبل از خرید یا فروش، آگاهی بیشتری از روند احتمالی قیمت داشته باشیم. همچنین بعد از بررسی و تحلیل تکنیکال، مقایسه‌ای بین رمزارزهای بیت کوین و ریپل انجام خواهیم داد.

با ما همراه باشید و در ادامه تحلیل تکنیکال این رمزارز را مطالعه کنید.

بیت کوین (BTC)؛ از تحلیل قبل تاکنون

باتوجه‌به تصویر، قیمت مطابق با تحلیل بیت کوین (BTC) در تاریخ ۱۷ اردیبهشت رفتار کرد و بیت کوین دقیقا از محدوده مقاومتی مشخص شده در تحلیل، با افزایش عرضه روبرو شد و به سمت محدوده حمایتی که گفته شده بود، روند اصلاحی خود را آغاز کرد و اکنون دوباره به این محدوده حمایتی رسیده است. قیمت بیت کوین از محدوده مقاومت گفته شده (با دایره در تصویر مشخص شده است) ۸ درصد کاهش را تجربه کرد. این اصلاح قیمت تا ناحیه حمایتی گفته شده ادامه داشت و پس از رسیدن قیمت به این محدوده (ناحیه سبزرنگ) بیت کوین در حال حرکت نوسانی و خنثی بالای این ناحیه است.

خرید بیت کوین

مهم‌ترین نواحی تقاضا برای بیت کوین کجاست؟

با بررسی نمودار بیت کوین در تایم فریم ۴ساعته، می‌توان دید که نواحی مشخص شده در تحلیل گذشته همواره از اعتبار خوبی برخوردارند، بنابراین اکنون این نواحی را بهینه‌‌تر کردیم. با توجه به تصویر و همان‌طور که قابل مشاهده است، قیمت بیت کوین اکنون در بالای محدوده حمایت و تقاضا خود قرار گرفته است. انتظار می‌رود بیت کوین در این ناحیه با افزایش تقاضا همراه باشد و حرکت صعودی‌ کوتاهی را تا نواحی مقاومتی رسم شده در تصویر انجام دهد. پس از رسیدن به این نواحی مقاومتی و شکست و عبور قیمت از این سطوح عرضه، می‌توانیم انتظار صعود و رشد بیشتر قیمت را از بیت کوین داشته باشیم.

با توجه به نمودار و همان‌طور که قابل‌ مشاهده است، در حال حاضر مهم‌ترین نواحی حمایت و مقاومت برای بیت کوین عبارت‌اند از:

 • ناحیه حمایتی مهم در قیمت 58688.6 الی 60566.4 دلار
 • محدوده حمایت و تقاضا در قیمت 51600.3 الی 52846.5 دلار
 • سطح مقاومتی مهم در قیمت ۶۳۱۲۴ دلار
 • ناحیه مقاومت مهم در قیمت 65424.7 الی 66198.2 دلار

مقایسه رمزارزهای بیت کوین (BTC) و ریپل (XRP)

در تصویر زیر به مقایسه داده‌های بنیادی و تغییرات قیمت رمزارزهای BTC و XRP در بازه‌های زمانی مختلف پرداختیم.

در بخش زیر می‌توان اطلاعاتی مربوط به زمان عرضه، عمر و سایر مشخصات این دو رمزارز را مشاهده کرد.

در تصویر زیر شمای کلی از فشار خرید و فروش در این دو رمزارز قابل مقایسه است.

دانلود نهمین ماهنامه دامیننس

نات کوین؛ روایتی از انگشتان بی‌قرار

  سخن پایانی

  پس از رسیدن قیمت بیت کوین به سقف ۷۴ هزار دلاری و شروع اصلاح قیمت، تحلیلگران پیش‌بینی‌های مختلفی از آینده بیت کوین در نظر دارند. برخی معتقدند که بیت کوین در مسیر صعود به سمت سطوح بالاتر قرار دارد، درحالی‌که برخی دیگر، محتاطانه‌تر عمل می‌کنند و از احتمال اصلاح قیمت بیشتر خبر می‌دهند.

  پیشنهاد می‌کنیم برای آشنایی بیشتر با مفاهیم مرتبط با سرمایه‌گذاری، مطالب زیر را مطالعه کنید:

  توجه: مقالات منتشر شده در آکادمی بیت پین فقط اهداف آموزشی دارند و نباید آن‌ها را توصیه‌ای مبنی بر خرید، فروش و یا سرمایه‌گذاری در نظر گرفت.

  پرهام نوربخش

  پرهام نوربخش

  من یه تحلیلگرم که بیشتر ارزهای دیجیتال رو بررسی می‌کنم و عاشق رصدکردن بازار و پیداکردن فرصت‌های جدید برای سرمایه‌گذاری هستم. همیشه سعی می‌کنم از جدیدترین اخبار و تحولات بازار باخبر باشم. علاقه دیگه من تصویربرداری و طبیعت‌گردی هست و به نظرم طبیعت یه منبع بی‌نظیر از زیبایی و آرامشه.

  مطالب نویسنده
  اشتراک گذاری:
  دیدگاه‌ها
  در پاسخ به دیدگاه کاربر