تحلیل تکنیکال بایننس کوین (BNB)؛ نگاهی کوتاه‌مدت به روند قیمت – ۶ خرداد (۲۶ می)

تاریخ: 6 خرداد 1403
زمان مطالعه:  3 دقیقه

بایننس کوین، یکی از بزرگ‌ترین ارزهای دیجیتال بازار که در رتبه ۴ از نظر ارزش بازار قرار گرفته است، محبوبیت زیادی بین فعالان بازار دارد. با مشاهده داده‌های سایت کوین مارکت کپ متوجه روند خنثی و تریدینگ رنج این رمزارز در ماه گذشته می‌شویم. بایننس کوین در ماه اخیر روندی خنثی داشت ولی با این حال توانست در هفته گذشته حدود ۴ درصد افزایش قیمت را تجربه کند.

در این تحلیل قصد داریم به بررسی روند قیمت بایننس کوین (BNB) بپردازیم و نواحی مهم آن را مشخص کنیم، تا قبل از خرید یا فروش، آگاهی بیشتری از روند احتمالی قیمت داشته باشیم. با ما همراه باشید و در ادامه تحلیل تکنیکال این رمزارز را مطالعه کنید. همچنین در انتها به بررسی و مقایسه قیمت بایننس کوین و چین لینک می‌پردازیم.

بایننس کوین (BNB)؛ از تحلیل قبل تا به الان

باتوجه‌به تصویر و تحلیل BNB در تاریخ ۱۹ فروردین، مشاهده می‌کنیم که قیمت ارز بایننس کوین همچنان درگیر ناحیه مقاومتی مشخص شده است و زیر این محدوده عرضه مهم نوسان می‌کند. بایننس کوین پس از انتشار تحلیل توانست به سمت این محدوده مقاومتی حرکت کند اما با ریجکت قیمت از این محدوده و ۱۹ درصد ریزش همراه بود و دقیقا به محدوده استاتیک مشخص شده در ناحیه ۵۱۳ دلار رسید. قیمت از این محدوده استاتیک با افزایش تقاضا همراه بود و توانست دوباره به سمت ناحیه مقاومتی‌اش حرکت کند و در این حرکت صعودی بالغ بر ۲۲ درصد رشد قیمت را تجربه کند.

خرید بایننس کوین

بررسی قیمت بایننس کوین در بازه‌ کوتاه‌مدت

با بررسی و تحلیل نمودار در تایم فریم ۶ساعته، می‌توان مشاهده کرد که بایننس کوین در حال حرکت در فشردگی قیمت است. باتوجه‌به تصویر، قیمت پس از رسیدن به محدوده سقف فشرگی، با افزایش عرضه روبرو شد و تاکنون موفق به خروج از این فشردگی نشده است. درصورتی‌که بایننس کوین موفق به شکست و عبور از سقف این الگو شود، می‌توان انتظار داشت با افزایش تقاضا همراه باشد و به سمت محدوده‌ مقاومت و عرضه مشخص شده در نمودار حرکت خود را ادامه دهد. همچنین درصورتی‌که قیمت از کف الگوی فشردگی خارج شود، انتظار می‌رود حرکتی اصلاحی را تا نواحی حمایتی مشخص شده (نواحی سبزرنگ) ادامه دهد و پس از تامین نقدینگی از این نواحی تقاضا، شاهد حرکت صعودی از بایننس کوین باشیم.

می‌توان سه ناحیه مهم را به‌عنوان نواحی حمایت و مقاومت در کوتاه‌مدت و میان‌مدت برای بایننس کوین در نظر داشت که قیمت می‌تواند پس از خروج از فشردگی به سمت آنها حرکت خود را ادامه دهد. این نواحی مهم عبارت‌اند از:

 •  ناحیه اول حمایت و تقاضا در قیمت 505.8 الی 528.2 دلار
 •  ناحیه دوم حمایت و تقاضا در قیمت 382.4 الی 398.3 دلار
 • محدوده مقاومت و عرضه در قیمت 732.2 الی 765.2 دلار

همچنین باید به این نکته توجه داشت که محدوده عرضه و بیس مقاومتی مهم بلندمدت برای بایننس کوین، در قیمت ۶۴۱ الی ۶۹۲ دلار است.

مقایسه رمزارزهای بایننس کوین (BNB) و ریپل (XRP)

در تصویر زیر به مقایسه داده‌های بنیادی و تغییرات قیمت رمزارزهای‌ BNB و XRP در بازه‌های زمانی مختلف پرداختیم.

در بخش زیر می‌توان حجم بازار این دو رمزارز را مقایسه کرد و اطلاعاتی مربوط به زمان عرضه، تعداد هولدرها و سایر مشخصات این ارزها را مشاهده کرد.

در تصویر زیر در مقیاس کلی، فشار خرید و فروش در اردربوک این رمزارزها قابل مقایسه است.

دانلود نهمین ماهنامه دامیننس

نات کوین؛ روایتی از انگشتان بی‌قرار

  سخن پایانی

  در مجموع می‌توان باتوجه‌به قدرتمند بودن روند قیمت بایننس کوین در بلندمدت و حمایت فعالان بازار از این رمزارز، به آینده آن امیدوار بود، اما باید دید آیا این روند قدرتمند صعودی همچنان ادامه خواهد داشت یا خیر.

  برای اطلاعات بیشتر درباره بایننس کوین، ‌پیشنهاد می‌کنیم مقاله بایننس کوین (BNB)؛ چگونه ارزی دیجیتال به اکوسیستم تبدیل شد؟ را مطالعه فرمایید.

  پیشنهاد می‌کنیم برای آشنایی بیشتر با مفاهیم مرتبط با سرمایه‌گذاری، مطالب زیر را مطالعه کنید:

  توجه: مقالات منتشر شده در آکادمی بیت پین فقط اهداف آموزشی دارند و نباید آن‌ها را توصیه‌ای مبنی بر خرید، فروش و یا سرمایه‌گذاری در نظر گرفت.

  پرهام نوربخش

  پرهام نوربخش

  من یه تحلیلگرم که بیشتر ارزهای دیجیتال رو بررسی می‌کنم و عاشق رصدکردن بازار و پیداکردن فرصت‌های جدید برای سرمایه‌گذاری هستم. همیشه سعی می‌کنم از جدیدترین اخبار و تحولات بازار باخبر باشم. علاقه دیگه من تصویربرداری و طبیعت‌گردی هست و به نظرم طبیعت یه منبع بی‌نظیر از زیبایی و آرامشه.

  مطالب نویسنده
  اشتراک گذاری:
  دیدگاه‌ها
  در پاسخ به دیدگاه کاربر