تحلیل تکنیکال آکسی اینفینیتی (AXS)؛ مهم‌ترین نواحی تقاضا کجاست؟ – ۲۵ اردیبهشت (۱۴ می)

تاریخ: 25 اردیبهشت 1403
زمان مطالعه:  3 دقیقه

ارز دیجیتال AXS توکن بومی بازی آکسی اینفینیتی است. با مشاهده داده‌های سایت کوین مارکت کپ، متوجه می‌شویم آکسی در هفته گذشته روند نوسانی و تریدینگ رنج داشت و  در مجموع در ماه اخیر ۶ درصد کاهش قیمت را تجربه کرد. از ‌تحلیل گذشته (دی‌ماه ۴۰۲) تاکنون، رمزارز آکسی با کاهش ارزش بازار و رتبه همراه بود و از جایگاه ۵۴، اکنون به رتبه ۸۰ سایت کوین مارکت کپ رسیده است.

در این تحلیل قصد داریم به بررسی روند قیمت آکسی اینفینیتی (AXS) بپردازیم و نواحی مهم آن را مشخص کنیم، تا قبل از خرید یا فروش، آگاهی بیشتری از روند احتمالی قیمت داشته باشیم. با ما همراه باشید و در ادامه تحلیل تکنیکال این رمزارز را مطالعه کنید. همچنین در انتها به بررسی و مقایسه قیمت  آکسی اینفینیتی و فانتوم می‌پردازیم.

 آکسی اینفینیتی (AXS)؛ از تحلیل قبل تا به الان

همان‌طور که در تصویر قابل مشاهده است، قیمت آکسی توانست مطابق با تحلیل آکسی اینفینیتی (AXS) در تاریخ 4 دی (25 دسامبر) روندی اصلاحی را در پیش گیرد و دقیقا به سمت محدوده حمایتی مشخص شده حرکت کند. این روند اصلاحی قیمت آکسی را بیش از ۳۶ درصد کاهش داد، با این حال هشدار این اصلاح در تحلیل گذشته داده شده بود. آکسی پس از اصلاح تا محدوده حمایتی‌اش و پس از جمع‌آوری نقدینگی از ناحیه سبزرنگ، حرکت صعودی‌اش را‌ آغاز کرد و در بیشترین حالت بالغ بر ۹۹ درصد افزایش قیمت را تجربه کرد.

مهم‌ترین نواحی قیمت برای آکسی کجاست؟

با بررسی نمودار رمزارز آکسی در تایم فریم روزانه، شاهد روند خنثی و حرکت تریدینگ رنج از قیمت هستیم. انتظار می‌رود آکسی پس از تامین نقدینگی از نواحی حمایتی مشخص شده در تصویر و قیمت‌های پایین‌تر، با شکل گیری الگوهای صعودی و افزایش تقاضا، روند صعودی‌اش را آغاز کند. پس از تکمیل جمع‌آوری نقدینگی لازم، می‌توان شاهد افزایش قیمت آکسی اینفینیتی و رسیدن قیمت این رمزارز به نواحی مقاومتی مشخص شده بود.

خرید آکسی اینفینیتی

باتوجه‌به نمودار و با بررسی‌های انجام شده، رمزارز آکسی اینفینیتی چند محدوده مهم به‌عنوان نواحی عرضه و تقاضا دارد. نواحی حمایتی این رمزارز عبارت‌اند از:

 • ناحیه حمایت و تقاضا در قیمت 5.985 الی 6.435 دلار
 • ناحیه حمایت دوم در قیمت 4.635 الی ۵ دلار

همچنین مناطق مهم عرضه و مقاومت‌هایی که می‌توان برای این رمزارز در تایم روزانه درنظر داشت عبارت‌است از:

 • ناحیه مقاومت و عرضه در قیمت 8.262 الی 8.873 دلار
 • ناحیه مقاومت دوم در قیمت 12.505 الی 13.712 دلار

مقایسه رمزارزهای آکسی اینفینیتی (AXS) و فانتوم (FTM)

در تصویر زیر به مقایسه داده‌های بنیادی و تغییرات قیمت رمزارزهای AXS و FTM در بازه‌های زمانی مختلف پرداختیم.

در بخش زیر می‌توان حجم بازار این دو رمزارز را مقایسه کرد و اطلاعاتی مربوط به زمان عرضه، عمر و سایر مشخصات این دو رمزارز را مشاهده کرد.

در تصویر زیر در مقیاس کلی، فشار خرید و فروش در اردربوک این دو رمزارز قابل مقایسه است.

دانلود نهمین ماهنامه دامیننس

نات کوین؛ روایتی از انگشتان بی‌قرار

  سخن پایانی

  آینده آکسی به عوامل مختلفی بستگی دارد، از جمله محبوبیت بازی آکسی اینفینیتی، توسعه‌های آینده بازی و شرایط کلی بازار ارزهای دیجیتال. در حال حاضر، بازی آکسی اینفینیتی یکی از محبوب‌ترین بازی‌های مبتنی بر بلاک چین است و تعداد بازیکنان آن روبه‌افزایش است. همچنین، توسعه‌دهندگان بازی برنامه‌های زیادی برای توسعه آینده بازی دارند. باتوجه‌به این عوامل، می‌توان انتظار داشت که قیمت AXS در بلندمدت افزایشی باشد. البته، سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال همیشه با ریسک همراه است و پیش‌بینی قیمت دقیق آنها دشوار است؛ بنابراین قبل از سرمایه‌گذاری در AXS، باید تحقیقات لازم را انجام داده و ریسک‌های احتمالی را در نظر گرفت.

  پیشنهاد می‌کنیم برای آشنایی بیشتر با مفاهیم مرتبط با سرمایه‌گذاری، مطالب زیر را مطالعه کنید:

  توجه: مقالات منتشر شده در آکادمی بیت پین فقط اهداف آموزشی دارند و نباید آن‌ها را توصیه‌ای مبنی بر خرید، فروش و یا سرمایه‌گذاری در نظر گرفت.

  پرهام نوربخش

  پرهام نوربخش

  من یه تحلیلگرم که بیشتر ارزهای دیجیتال رو بررسی می‌کنم و عاشق رصدکردن بازار و پیداکردن فرصت‌های جدید برای سرمایه‌گذاری هستم. همیشه سعی می‌کنم از جدیدترین اخبار و تحولات بازار باخبر باشم. علاقه دیگه من تصویربرداری و طبیعت‌گردی هست و به نظرم طبیعت یه منبع بی‌نظیر از زیبایی و آرامشه.

  مطالب نویسنده
  اشتراک گذاری:
  دیدگاه‌ها
  در پاسخ به دیدگاه کاربر