آشنایی با تلگرام استارز؛ ارز درون برنامه‌ای تلگرام

تاریخ: 30 خرداد 1403
زمان مطالعه:  6 دقیقه
آموزش پرداخت با تلگرام استارز

تلگرام از ارائه ویژگی‌های جدید و منحصربه‌فرد خسته نمی‌شود. این بار نوبت تلگرام استارز است. تلگرام استارز (Telegram Stars)، جدیدترین ویژگی پیام‌رسان تلگرام است که به تازگی اضافه و میان کاربران تلگرام بسیار خبرساز شده است. اگر تا به اکنون نام تلگرام استارز را نشنیده‌اید و درباره کاربرد گسترده آن اطلاعات زیادی را ندارید، مطالعه این مقاله را به شما توصیه می‌کنیم. در این مقاله به هر آنچه باید درباره تلگرام استارز بدانید، اشاره خواهیم کرد.

تلگرام استارز چیست؟ + نحوه فعال‌سازی 

تلگرام استارز، جدیدترین ارز درون برنامه‌ای تعریف شده برای پیام‌رسان تلگرام است که پس از فعال‌سازی، به کاربران و صاحبان کسب‌وکار اجازه می‌دهد که از طریق این ارز به خدمات تلگرام مانند تبلیغات (Ads)، خریدوفروش آیتم‌ها در برنامه‌ها، بازی‌ها و حتی اهدای پاداش برای توسعه برنامه‌ها دسترسی داشته باشند.

telegram stars

با استفاده از این ارز که امکان فعال‌کردن آن از طریق ادغام گوگل و اپل برای همه کاربران تلگرام در سراسر جهان وجود دارد، کاربران می‌توانند به‌صورت مستقیم در تمامی ربات‌ها و کانال‌ها به خدمات تلگرام دسترسی داشته باشند و آیتم‌های مختلفی را تهیه کنند.

به زبانی ساده، تلگرام استارز را می‌توانیم نوعی واحد پولی درون‌برنامه‌ای و مختص به پیام‌رسان تلگرام معرفی کنیم که توسط بنیاد تلگرام، به‌منظور اهدا هدیه یا دونیت، خرید آیتم‌های ربات‌ها و برنامه‌ها و هرگونه امکانات تعریف شده در تلگرام استفاده کرد. تلگرام استارز یا ستاره‌های تلگرام را می‌توان از طریق خرید درون برنامه‌ای در برنامه‌های تلگرام برای iOS، اندروید و همچنین از طریق PremiumBot@ در نسخه مستقیم تلگرام برای اندروید و همچنین برنامه‌های وب و دسکتاپ تلگرام تهیه کرد.

دانلود دهمین ماهنامه دامیننس

بلاک چین و انتخابات: شفاف و بدون تقلب

  کاربرد‌های تلگرام استارز

  کاربردهای تلگرام، همان‌طور که قبلاً نیز بدان اشاره کردیم، در طیف گسترده‌ای تعریف می‌شود. در قسمت زیر به‌صورت مجزا به کلیه کاربردهای ارز تلگرام استارز اشاره خواهیم کرد که هر کدام به نسبت نیاز شما قابل‌استفاده است.

  • دونیت یا هدیه آیتم‌ها به دوستان و آشنایان
  • خریداری‌کردن آیتم‌های مینی اپلیکیشن‌هایی مانند Catizen و سایر بات‌های تلگرامی 
  • استفاده به‌منظور فعال‌سازی تبلیغات تلگرام برای تولیدکنندگان محتوا و کانال‌ها
  • اهدای پاداش برای ارائه‌دهندگان خدمات مانند توسعه‌دهندگان برنامه‌های تلگرامی

  لازم به ذکر است که تراکنش‌های خریدوفروش توکن درون برنامه‌ای STARS، در تلگرام و بلاک چین تن ثبت نشده و تنها از طریق درگاه‌های پرداخت درون برنامه‌ای اپل و گوگل در دستگاه‌های هوشمند قابل‌دسترسی است.

  طبق بیانیه رسمی تلگرام، 30 درصد از کارمزد این توکن‌ها به اپل و گوگل و تنها 5 درصد آن به تلگرام تعلق دارد.

  چگونه از تلگرام استارز استفاده کنیم؟

  با شنیدن قابلیت‌های بسیار ویژه تلگرام استارز، شاید با خود بگویید که چگونه می‌توانید از این برنامه یا قابلیت استفاده کنید. در این بخش برای‌آنکه با نحوه استفاده از تلگرام استارز آشنا شوید به نکات مهمی درباره این محصول جدید تلگرام اشاره خواهیم کرد.

  1. در ابتدا بهتر است بدانید که تلگرام استارز با درنظرگرفتن سیستم پرداختی مبتنی بر اپل و گوگل که در برنامه تلگرام ادغام شده است، برای کاربران ایرانی در دسترس نبوده و برای راه‌اندازی آن نیاز به استفاده از شماره‌های مجازی تلگرام یا راه‌اندازی حساب خود با شماره‌های کشورهای دیگری را دارید. در حال حاضر توصیه بر استفاده از این روش به دلیل نوپا بودن برنامه نداریم.
  2. با تأکیدی دوباره بر موارد فوق، این سیستم پرداخت درون برنامه‌ای، می‌تواند از طریق روشن‌کردن تبلیغات برای شما یا تعامل با مینی اپلیکیشن‌های تلگرام به دست آید. توجه داشته باشید که این ارز نوعی پول تلگرامی بوده و برای سرمایه‌گذاری کاربردی ندارد.
  3. هر زمان، به هر میزانی که از این توکن‌ها را کسب کردید، می‌توانید از طریق پلتفرم Fragment، معادل تلگرام استارزی که بدست آوردید، تون کوین برداشت کنید.
  4. از استارز می‌توانید برای دونیت به دوستان خود نیز استفاده کنید یا اگر از تولیدکننده محتوایی در تلگرام، بازی یا برنامه‌ای در بستر آن استفاده می‌کنید، از طریق این ارز درون برنامه‌ای به‌راحتی قابلیت اهدای پاداش یا خرید خدمات برای شما مهیاست.

  تلگرام استارز، به‌عنوان ارز درون برنامه‌ای تلگرام و سیستم پرداختی همگام‌سازی شده با درگاه‌های پرداخت رایج، به‌منظور دسترسی آسان‌تر افراد به سرویس و خدمات تلگرام و برنامه‌های مبتنی بر آن ایجاد شده است. در نتیجه، با ذکر نوپا بودن این سیستم، پتانسیل افزایش کاربردها و راه‌های مجزا برای تهیه این ارز وجود خواهد داشت.

  نحوه فعال‌سازی ارز تلگرام

  حال که با شرایط و نحوه استفاده از ارز تلگرام یا تلگرام استارز آشنا شدید، آموزش فعال‌سازی آن نیز به‌راحتی قابل‌انجام است. برای راه‌اندازی و استفاده از تلگرام استارز تنها کافی است که مراحل ساده زیر را دنبال کنید:

  فعال سازی پرداخت با تلگرام استارز

  • به برنامه تلگرام رفته و وارد بخش تنظیمات شوید. (توصیه می‌کنیم از نصب بودن آخرین نسخه تلگرام بر روی گوشی هوشمند یا دسکتاپ خود اطمینان حاصل کنید.)
  • در بخش تنظیمات، گزینه‌ای به نام پرداخت درون برنامه‌ای (in-app purchases) دیده می‌شود. بر روی این گزینه کلیک کرده و به مرحله بعدی بروید. مجدداً باید اشاره کنیم که این قابلیت تنها برای حساب‌های تلگرامی است که دسترسی به سیستم پرداخت‌های رایج امروزی را دارا هستند.
  • پس از دسترسی به این قسمت، گزینه Telegram Stars برای شما نمایان می‌شود که با دسترسی دادن گوشی هوشمند اندرویدی یا IOS خود می‌توانید از طریق درگاه‌های پرداخت بین‌المللی، هر مقدار دلخواه از ارز Stars را تهیه کنید.
  • این توکن می‌تواند برای انجام بازی‌ها و دسترسی به برنامه‌های تلگرامی، راه‌اندازی تبلیغات برای کسب‌وکار شما و حتی حمایت از توسعه‌دهندگان نرم‌افزارها مورداستفاده قرار گیرد و خدماتی را که در گذشته به آن دسترسی نداشته‌اید، را کاملاً قابل‌دسترس سازد.

  پس از تکمیل موارد فوق، بخش تلگرام استارز برای شما فعال شده و در هر زمان با مراجعه به پیام‌رسان تلگرام، می‌توانید از موجودی خود اطلاع یافته و از آن برای هزاران کاربرد مختلف استفاده کنید.

  نکات مهم درباره تلگرام استارز

  فعال‌سازی و استفاده از تلگرام استارز با وجود تحریم و محدودیت‌های فارسی‌زبانان به این خدمات، نیازمند نکات مهمی است که بر روی تصمیم‌گیری شما تأثیر بزرگی خواهد گذاشت. ازاین‌جهت، توصیه می‌کنیم به نکات زیر توجه داشته و آنها را در گوشه ذهن خود داشته باشید.

  به گفته پاول دوروف، مؤسس پیام‌رسان تلگرام، این مینی اپلیکیشن تنها به‌منظور ارائه سیستم پرداختی همگام‌سازی شده در تلگرام بوده و دارای شرایط یا چارچوبی از قوانین است. طبق این چارچوب، با وجود در دسترس‌بودن موجودی این ارز برای کاربران، با نقض قوانین استفاده مانند سوءاستفاده از خریدوفروش و زیر پا گذاشتن قوانین حقوقی، تلگرام حق مسدود ساختن حساب استارز فرد و ضبط دارای وی را دارد.

  از جهاتی دیگر، این سیستم پرداخت و توکن مجازی، در راستای پوشش هدف تلگرام برای آسان‌تر ساختن دسترسی به خدمات خود، با قوانین پرداخت اپل و گوگل پیاده‌سازی شده و از آن تبعیت خواهد کرد. به همین دلیل است که دسترسی کاربران ایرانی به این برنامه با وجود محدودیت‌های مربوط به تحریم، کمی دور از انتظار خواهد بود.

  کلام پایانی 

  تلگرام استارز، به‌عنوان جدیدترین محصول تلگرام و نوعی توکن مجازی برای همراه‌کردن مسیر رشد برنامه‌ها و اپلیکیشن‌های Web3 تا به امروز مورد بازدید و تمجید بسیاری از کاربران و توسعه‌دهندگان قرار گرفته است.

  این برنامه که هدف اصلی آن ارائه رویکردهای تشویقی برای کاربران و توسعه‌دهندگان برای رشد اکوسیستم تلگرام و برنامه‌های زیر بستر آن است، در آینده‌ای نه‌چندان دور می‌تواند کاربردها و ویژگی‌های منحصربه‌فردی را برای همه کاربران تلگرام فراهم کند. بااین‌وجود، تا به امروز همچنان محدودیت و مشکلاتی برای دسترسی همگانی به این برنامه و قابلیت‌های آن وجود دارد که شاید در طول سال‌های اخیر، راه‌حل‌های متفاوتی برای برطرف‌کردن این معضل‌ها به وجود آید.

  نظر شما درباره تلگرام استارز چیست؟ آیا می‌تواند جای خود را میان دوستداران تلگرام باز کند؟

  سؤالات متداول

  • تلگرام استارز چیست؟

  تلگرام استارز، جدیدترین ارز درون برنامه‌ای تعریف شده برای پیام‌رسان تلگرام است که به کاربران و صاحبان کسب‌وکار اجازه می‌دهد که از طریق این ارز به خدمات تلگرام مانند تبلیغات (Ads)، خریدوفروش آیتم‌ها در برنامه‌ها، بازی‌ها و حتی اهدا پاداش برای توسعه برنامه‌ها دسترسی داشته باشند.

  • آیا تلگرام استارز نوعی ارز دیجیتال است؟

  خیر تلگرام استارز، نوعی توکن مجازی برای سیستم پرداخت درون برنامه‌ای تلگرام است که با قوانین و چارچوب اپل و گوگل قابل خریدوفروش بوده و می‌تواند به‌منظور دسترسی به خدمات تلگرام و ارائه‌دهندگان خدماتی مانند برنامه‌ها و اپلیکیشن‌های مبتنی بر تلگرام مورداستفاده قرار گیرد.

  • تلگرام استارز چه کاربردی دارد؟

  تلگرام استارز، به‌عنوان ارز درون برنامه‌ای تلگرام می‌تواند به‌منظور خریدوفروش آیتم‌های گوناگون در برنامه‌های تلگرامی، انجام بازی‌ها، دونیت یا هدیه به دوستان و توسعه‌دهندگان، علاوه بر تبلیغات کسب‌وکار مورداستفاده قرار گیرد.

  • آیا ارز تلگرام استارز قابلیت تبدیل به تون کوین را دارد؟

  بله کاربرانی که از راه‌های مختلف، ارز تلگرام استارز را تهیه یا دریافت کرده‌اند، از طریق پلتفرم فرگمنت می‌توانند این توکن‌ها را با تون کوین (TON) مبادله کرده و برای خرید ارزهای دیجیتال نیز از آن استفاده کنند.

  محمد رجبی

  محمد رجبی

  من چند سالی هست که محقق بیت کوین‌ام و فکر می‌کنم بیت کوین، تنها تلاش موفق بشر برای دستیابی به آزادی مالی خواهد بود.

  مطالب نویسنده
  اشتراک گذاری:

  مطالب مشابه

  بررسی موشکافانه وایت پیپر سلستیا (TIA)

  کاربران بازار ارزهای دیجیتال روزبه‌روز بیشتر می‌شود. این موض ...

  چکیده‌ای از وایت پیپر بونک (BONK)؛ انقلابی جدید در حوزه میم کوین‌ها

  ر تب‌وتاب میم کوین‌ها، ارز دیجیتال بونک در سال 2022 ظهور کرد ...

  دیدگاه‌ها 1 دیدگاه
  در پاسخ به دیدگاه کاربر
  1. پیمان آسکانی
   پیمان آسکانی | 3 تیر 1403

   خیلی‌خوب بود ولی نمیدانم‌چوگونه‌اورا‌درست‌کنم