ماینری برای اعتبارسنجی بلوک 841286 حدود 200٬000 دلار پاداش به دست آورد

تاریخ: 10 اردیبهشت 1403
زمان مطالعه:  2 دقیقه
ماینری برای اعتبارسنجی بلوک 841286 حدود 200٬000 دلار پاداش به دست آورد

ماینری انفرادی توانست به تنهایی یک بلاک بیت‌کوین را استخراج کند و برنده پاداش کامل 3٫125 بیت کوینی شود، که معادل تقریبا ۲۰۰ هزار دلار است. این اتفاق بسیار نادر است و شبیه برنده شدن لاتاری است.

در تاریخ ۲۹ آوریل، مهندس نرم‌افزار و مدیر استخر استخراج سی کی پول (استخری برای استخراج انفرادی)، کان کولیواس، اعلام کرد که یک ماینر توانسته به تنهایی دویست و هشتاد و دومین بلاک انفرادی در تاریخ بیت‌کوین را استخراج کند.

کولیواس اضافه کرد که این ماینر توانمند، در آن زمان هش‌ ریت (قدرت پردازشی برای استخراج) بالایی در حدود ۱۲۰ پتاهش داشته که تقریبا معادل ۰٫۱۲ اگزاهش است. البته میانگین هش‌ ریت او طی یک هفته، حدود ۱۲ پتا هش بوده که به‌تنهایی ۰٫۰۲ درصد از کل هش ریت شبکه بیت کوین را تشکیل می‌دهد. پاداش استخراج بلاک ۸۴۱،۲۸۶ بیت کوین، به تازگی در رویداد هاوینگ که در بلاک ۸۴۰،۰۰۰ در ۲۰ آوریل رخ داد، از ۶٫۲۵ بیت‌کوین به ۳٫۱۲۵ بیت‌کوین کاهش پیدا کرد. به عبارت دیگر، با توجه به قیمت بیت کوین در آن زمان، ارزش این پاداش حدود ۲۰۰،۰۰۰ دلار بود.

ماینری انفرادی توانست به تنهایی یک بلاک بیت‌کوین را استخراج کند و برنده پاداش کامل 3٫125 بیت کوینی شود

کولیواس، خلاصه اطلاعات مربوط به استخراج این بلاک را بررسی کرده و حدس می‌زند که این ماینر بزرگ، احتمالا بعد از هاوینگ، استخراج به صورت انفرادی را شروع کرده است. دلیل احتمالی این کار هم می‌تواند صرفه اقتصادی نداشتنِ ادامه استخراج در استخرهای مشترک به خاطر هزینه‌های بالای برق باشد. کولیواس همچنین این احتمال را مطرح می‌کند که شاید این ماینر پیش از این هم به صورت دوره‌ای و با اجاره کردن قدرت هشینگ بالا، به شکل انفرادی اقدام به استخراج می‌کرده است.

استخراج به صورت انفرادی شبیه به برنده شدن در لاتاری است، چون احتمال موفقیت در آن بسیار پایین است و از زمان پیدایش بیت کوین تاکنون، تنها حدود ۲۸۲ بار از ۸۴۱,۳۰۰ بلوکی که تولید شده‌اند، به صورت انفرادی استخراج شده‌اند. استخراج بیت کوین نیازمند این است که مشارکت‌کنندگان، قدرت محاسباتی خود را برای حل کردن مسائل و اضافه کردن بلاک بعدی به شبکه اختصاص دهند، اما با افزایش قیمت بیت کوین و محبوبیت بیشتر استخراج، رقابت (یا همان سختی استخراج) و هش ریت (یا قدرت شبکه) افزایش یافته و بحل کردن یک بلاک به تنهایی تقریبا غیرممکن است.

گزارش‌ها حاکی از آن هستند که در مارس ۲۰۲۳، ماینری انفرادی توانست کل پاداش ۶٫۲۵ بیت کوینی استخراج یک بلاک را بدست آورد، اما با توجه به پایین بودن قیمت بیت کوین در آن زمان، ارزش این پاداش تنها حدود ۱۵۰ هزار دلار بود. آخرین باری هم که ماینری انفرادی موفق به استخراج یک بلاک شد، در تاریخ ۵ آوریل، چند هفته پیش از هاوینگ بیت کوین، بود. در آن زمان، ماینری با قدرت هش ۷ پتاهش در ثانیه توانست بلاک ۸۳۷٬۸۱۴ را استخراج و پاداشی معادل ۴۲۲ هزار دلار دریافت کند.

بر اساس داده‌های وبسایت بیت‌اینفوچارتس، میانگین هش ریت شبکه بیت کوین در حال حاضر ۶۱۸ اگزاهش در ثانیه است که در تاریخ ۲۳ آوریل به بالاترین میزان خود یعنی ۷۲۸ اگزاهش در ثانیه رسیده است. این هش ریت در ۱۲ ماه گذشته بیش از ۹۰ درصد افزایش یافته و همین موضوع، موفقیت اخیر در استخراج انفرادی را برجسته‌تر می‌کند. به عبارت دیگر، با وجود افزایش بسیار زیاد قدرت پردازش مورد نیاز برای استخراج بیت کوین، همچنان افرادی هستند که به صورت انفرادی اقدام به استخراج می‌کنند. هرچند که احتمال موفقیت آن‌ها بسیار پایین است.

 

شبنم توایی

شبنم توایی

علاقه زیادی به حوزه فناوری و فین تک دارم، درباره ارزهای دیجیتال، بلاک چین، هوش مصنوعی، وب ۳ و سایر موضوعات مرتبط با فناوری می‌نویسمو تحقیق می‌کنم. عاشق سفر و عکاسی هستمو اوقات فراغتم را با کشف جاذبه‌ها و ثبت لحظات زیبا سپری می‌کنم. بزرگترین هدفم تو زندگی یاد گرفتنه و لذت می‌برم از اینکه یادگرفته‌هامو دانش و تجربه‌ام را با دیگران به اشتراک بگذارم و از اونها هم یاد بگیرم.

مطالب نویسنده
اشتراک گذاری:

مطالب مشابه

نرخ تورم ایالات متحده اعلام شد؛ بیت کوین در گرداب تورم

طبق داده‌های سایت Forexfoctory، در 12 ژوئن (23خرداد) نرخ قیم ...

دونالد ترامپ: می‌خواهم بیت کوین‌های باقی مانده در ایالات متحده استخراج شود

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور سابق آمریکا، علناً حمایت خود را از ...

دیدگاه‌ها
در پاسخ به دیدگاه کاربر