صرافی‌های غیرمتمرکز سولانا از اتریوم پیشی گرفتند

تاریخ: 14 بهمن 1402
زمان مطالعه:  2 دقیقه
صرافی‌های غیرمتمرکز سولانا از اتریوم پیشی گرفتند

داده‌های اخیر نشان می‌دهد که صرافی‌های غیرمتمرکز مبتنی بر سولانا (DEX) جایگاه اتریوم را در یک معیار کلیدی گرفته‌اند و انتظارات و احساسات مثبتی را برای اکوسیستم سولانا (SOL) ایجاد کرده‌اند.

طبق داده‌های DeFiLlama، صرافی‌های غیرمتمرکز مبتنی بر سولانا (DEX)، اتریوم را در حجم معاملات روزانه پشت سر گذاشته‌اند. در 24 ساعت گذشته، حجم معاملات 1.14 میلیارد دلاری صرافی‌های غیرمتمرکز سولانا از حجم معاملات 1.133 میلیارد دلاری اتریوم پیشی گرفته است.

این موفقیت برای اولین بار در دسامبر سال 2023 اتفاق افتاد، زمانی که حجم روزانه صرافی‌های غیرمتمرکز سولانا به 1.475 میلیارد دلار رسید و از 1.164 میلیارد دلار اتریوم سبقت گرفت و علاقه معامله‌گران به اکوسیستم سولانا را جلب کرد.

سولانا همچنین شاهد تغییر هفتگی 37.67+ درصدی در حجم معاملات خود بود. با این حال، داده‌ها نشان می‌دهد که اتریوم همچنان بالاتر از سولانا در متریک حجم 7 روزه است: به ترتیب با 7.852 میلیارد دلار و 6.113 میلیارد دلار.

معامله سولانا

علاوه بر این، داده‌های CoinGecko نشان می‌دهد که صرافی‌های غیرمتمرکز مبتنی بر سولانا، Jupiter و Orca جزو 3 بزرگ‌ترین صرافی‌های غیرمتمرکز از نظر حجم در 24 ساعت گذشته هستند. همانطور که نمودار زیر نشان می‌دهد، جوپیتر دارای حجم روزانه 614 میلیون دلار است، در حالی که Orca حجمی معادل 380 میلیون دلار را نشان می‌دهد که به ترتیب در جایگاه‌های دوم و سوم قرار دارند.

یونی‌سواپ نسخه سوم اتریوم با حجم روزانه 636 میلیون دلار در صدر جدول قرار دارد. داده‌ها همچنین Raydium را در بین 10 صرافی غیرمتمرکز برتر از نظر حجم در 24 ساعت گذشته نشان می‌دهد.

پلتفرم تحقیقاتی SoSo Value در X (توییتر) به افزایش اخیر جوپیتر در محبوبیت و افزایش ماهانه کاربران به عنوان یک عامل کلیدی در افزایش فعالیت اکوسیستم سولانا اشاره کرد که باعث شده است توجه و فعالیت معاملاتی قابل توجهی به سوی اکوسیستم سرازیر شود.

این دستاوردهای اخیر به رشد و توسعه سالم اکوسیستم دیفای سولانا اشاره دارد.

تحرکات قیمت سولانا

افزایش علاقه به سولانا به دلیل بخش میم کوین‌ها، ایردراپ‌ها و تراکنش‌های سریع آن بوده است. در نتیجه، توکن بومی آن، SOL، توانست سطحی را که قبلاً از دست داده بود، پس بگیرد.

نمودار قیمت سولانا

با این حال، در حالی که سولانا در بازه‌های زمانی پایین از صرافی‌های غیرمتمرکز اتریوم پیشی گرفت، دومین ارز دیجیتال با ارزش بازار همچنان پادشاه بخش دیفای است. نمودار بالا نشان می‌دهد که صرافی‌های غیرمتمرکز مبتنی بر اتریوم بیش از 6 میلیارد دلار در ارزش کل قفل شده (TVL) دارند.

این بخش از داده‌ها نشان‌دهنده انعطاف‌پذیری اکوسیستم ETH در حفظ موقعیت خود به عنوان پادشاه DeFi است، اما برای سولانا نویدبخش است. اگر روند روزانه گسترش یابد، بلاک چین با رشد سریع می‌تواند توجه و علاقه بیشتری را به خود جلب کند.

علی‌رغم برخی نوسانات در چند هفته اخیر، قیمت سولانا در ماه گذشته در محدوده قیمتی 90 تا 100 دلار ظاهر شده است. طبق داده‌های CoinGecko، قیمت SOL در 24 ساعت گذشته 1.9 درصد و در 7 روز گذشته 6.3 درصد افزایش یافته است.

مبین حسینی

مبین حسینی

زندگی من توی کامپیوتر و دنیای دیجیتال می‌گذره؛ عاشق فناوری بلاک‌چین و تکنولوژی‌های دیجیتالی‌ام و فعالیت توی اکوسیستم و کامیونتی کریپتو رو خیلی دوست دارم. اوقات فراغتم رو یا بازی می‌کنم، یا به پروژه‌های شخصیم می‌رسم. هیچی بلد نیستم ولی تا دلت بخواد کنجکاو و فضولم :))

مطالب نویسنده
اشتراک گذاری:

مطالب مشابه

آیا سولانا این پتانسیل را دارد که اتریوم را پشت سر بگذارد؟

سانتیاگو سانتوس، شریک سابق ParaFi Capital، چند ماه پیش گفت ک ...

رشد 10 درصدی شیبا در 7 روز: آیا SHIB می‌تواند به 0.00003 دلار افزایش یابد؟

شیبا اینو هفته گذشته را با کندلی سبز پشت سر گذاشت. این روند ...

نظر هوش مصنوعی درباره رشد یا سقوط قیمت نات کوین

در این روزهایی که نات کوین سروصدای زیادی به پا کرده و همه جا ...

دیدگاه‌ها
در پاسخ به دیدگاه کاربر