اسکیل نتورک (SKL) چیست؟ همه چیز درباره اسکیل نتورک (SKL)

توسط آکادمی بیت‌پین
|
4 اردیبهشت 1401
|
زمان مطالعه:  8 دقیقه
اسکیل نتورک

ارز دیجیتال اسکیل نتورک (SKL) توکن ارائه شده شبکه Skale Network است. هدف این شبکه حل مشکلات مقیاس‌پذیری اتریوم است. این شبکه کارمزدهای حاصل از تراکنش‌ها بر روی برنامه‌های غیرمتمرکز DApp را کاهش می‌دهد. در این مقاله برآنیم تا اطلاعات بسیار کاربردی و پایه را در مورد این ارز دیجیتال به شما ارائه دهیم. این متن می‌تواند راهنمای خوبی برای شناخت مخاطبان در مورد ارز دیجیتال و همچنین شبکه SKL باشد.

اسکیل نتورک (SKL) چیست؟

شبکه SKL یک راه حل مقیاس‌پذیری لایه ۲ برای شبکه اتریوم است. کاربرانی که از این لایه استفاده می‌کنند می‌توانند در خارج از زنجیره اصلی به تراکنش پرداخته و در نتیجه ازدحام در شبکه اصلی اتریوم را کاهش دهند. با اسکیل نتورک، می‌توان از برنامه‌های غیرمتمرکز DApp استفاده کرد. این برنامه بستری امن و بسیار مقرون به صرفه است. توسعه دهندگان این برنامه غیرمتمرکز هزینه‌ها را با توکن بومی اسکیل (SKL) پرداخت می‌کنند. این توکن یک توکن بسیار کاربردی است و برای استقرار برنامه و همچنین امنیت شبکه مورد استفاده قرار می‌گیرد. این شبکه می‌تواند از SKL برای استیکینگ استفاده کند. استاندارد این توکن ERC777، یک استاندارد مبتنی بر اتریوم است. لازم به ذکر است با استاندارد ERC-20 نیز سازگار است. هدف از راه اندازی استاندارد ERC777، بهبود برخی از مشکلات استاندارد ERC-20 است. اما این بدان معنا نیست که استاندارد ERC777، بدون مشکلات و نواقص است. به طور مثال یکی از معایب این استاندارد این است که کارمزد توکن آن از لحاظ گس فی نسبتا گران است.

خرید اسکیل نتورک (SKL)

دانلود ماهنامه بهمن ماه دامیننس

برافراشته شدن پرچم بیت کوین در وال استریت

  نماد اختصاری اسکیل

  اسکیل نتورکنماد اختصاری یک ارز دیجیتال نمادی است که رمزارز با آن نماد در بازار ارزهای دیجیتال مورد معامله قرار می‌گیرد. نماد اختصاری اسکیل نتورک، SKL است. فقط کافیست با تایپ این نماد، در نوار مربوط به قیمت ارز دیجیتال در صرافی بیت پین، آن را جستجو کنید و اطلاعاتی مانند قیمت‌ خرید، فروش، نمودارهای مربوط به روند قیمتی این رمزارز را کسب کنید.

  اسکیل نتورک (SKL) توسط چه تیمی ساخته شده است؟

  استن کلادکو (Stan Kladko) و جک اوهولران (Ack O′Holleran) دو نفر از دوستان یک گروه بودند که هر دو مشتاق ایجاد برنامه‌های غیرمتمرکز هستند. این دو نفر در سال ۲۰۱۷ به دنبال ایجاد این برنامه رفتند. معماری اولیه اسکیل نتورک توسط Stan Kladko به عنوان راهی برای مقیاس‌بندی برنامه‌های مختلف مورد استفاده قرار گرفت. Stan Kladko و Jack O′Holleran متوجه شدند که می‌توان لایه جدیدی را با توان بسیار بالاتر در کنار اتریوم ایجاد کرد. بلاک چین‌های شبکه اتریوم به راه حل مقیاس‌بندی نیاز داشتند زیرا برنامه‌ها و پلتفرم‌های جدید غیرمتمرکز بسیار سریع در حال رشد هستند. به همین علت پروژه اسکیل در سال ۲۰۱۸ به طور رسمی توسط این دو نفر راه اندازی شد. پس از راه اندازی توسط چند نفر دیگر به عنوان سرمایه گذار راه خود را ادامه داد.

  stan kladko

  آقای استن کلادکو

  تاریخچه قیمت اسکیل نتورک (SKL)

  ارزش بازار این رمزارز در بازار ارزهای دیجیتال حدود ۸۶۴.۳۹ میلیون دلار است و سهم ۰.۰۳ درصدی از کل بازار را در اختیار دارد. حجم معاملات اسکیل نتورک (SKL) روزانه به ۷۵.۶۴ میلیون دلار می‌رسد.

  اسکیل-نتورک

  تاریحچه قیمت اسکیل نتورک در یک سال گذشته. منبع: بیت پین

  هدف از ساخت اسکیل نتورک (SKL)

  هدف اصلی این پروژه این است که کاربران را قادر سازد تا نیازهای واقعی کاربران از طریق برنامه‌های غیرمتمرکز DApp پاسخ دهد. یعنی افرادی که بر روی این سیستم و بستر کار می‌کنند بتوانند قراردادهای هوشمند را هزاران برابر سریع‌تر از شبکه اصلی با برخی از بازی‌ها و خدمات دیگر پردازش کرده و انجام دهند.

  حتما بخوانید: دیفای (DeFi) یا امور مالی غیرمتمرکز چیست؟

  کاربردهای اسکیل نتورک (SKL)

  ارز دیجیتال اسکیل کاربردهای بسیاری در حوزه اقتصادی و همچنین حاکمیتی در پروتکل Skale دارد. برخی از کاربردها عبارتند از:

  • امنیت و سپرده‌گذاری

  کاربرانی که توکن اسکیل دارند می‌توانند رمزارزهای خود را استیک کنند. این کار را با ولیدیتورها می‌توان انجام داد. این ولیدیتورها بلاک‌ها را ساخته و و قراردادهای هوشمند را اجرا می‌کنند. به همین دلیل شبکه دارای امنیت بالایی خواهد بود. در اصل ابتدا اعتبارسنجی انجام شده و سپس پاداش‌ها به صورت توکن SKL دریافت می‌گردند.

  • پرداخت

  توسعه دهندگان از ارز دیجیتال SKL برای پرداخت کارمزدها استفاده می‌کنند.

  • پاداش

  در طی پردازش و تراکنش‌ها هم نمایندگان و هم ولیدیتورها توکن اسکیل دریافت می‌کنند که در اصل همان پاداش‌های شبکه هستند که توسعه دهندگان ان را می‌پردازند.

  • حاکمیت

  این توکن یک توکن حاکمیتی است. یعنی از این رمزارز برای رای دهی استفاده می‌کنند.

  اسکیل نتورک (SKL) چگونه کار می‌کند؟

  ارز دیجیتال اسکیل نتورک در اصل شبکه‌ای درون شبکه اتریوم است. عملکردهای آن هم از طریق قراردادهای هوشمند صورت می‌گیرد. زنجیره‌های آن از طریق Skale Manager به شبکه اتریوم متصل می‌گردد. برنامه‌های غیرمتمرکز خود را در اسمارت کانترکت Skale Manager واریز کرده و توکن‌های مربوط به زنجیره خود را تولید می‌کند. زنجیره‌ها امنیت را از قراردادهای هوشمند تامین می‌کنند. پروتکل اسکیل نتورک از استانداردهای ERC20، ERC721، ERC777 و دای پشتیبانی می‌کند. همچنین این شبکه یک کلاینت مجازی اتریوم را اجرا می‌کند. انتقال انواع توکن‌های سازگار با اتریوم، در بین این دو شبکه انتقال می‌یابد. اسکیل از زبان برنامه‌نویسی سالیدیتی و همچنین ماشین مجازی اتریوم (EMV) پشتیبانی می‌کند. این پروتکل می‌تواند زنجیره‌های بسیار زیادی را که برای برنامه‌های web3.0 تولید می‌گردند، ارائه دهد تا پردازش‌ها در شبکه موثرتر بوده و همچنین توسعه دهندگان بتوانند اطلاعات خود را بر روی زنجیره اسکیل ذخیره کنند.

  مزایای اسکیل نتورک (SKL)

  • توانایی در ارائه هزینه‌های کاهش یافته برای عملیات DAppها در هنگام ازدحام شبکه اصلی اتریوم
  • افزایش سرعت تراکنش‌ها و افزایش دادن روند تایید در زمان ترافیک بالا در پلتفرم
  • ایجاد محیط مقیاس‌پذیر برای کاربران
  • ایجاد توان عملیاتی بالا

  معایب اسکیل نتورک (SKL)

  • کارمزد توکن اسکیل با توجه به گس فی نسبتا گران است.

  نحوه استخراج یا تولید اسکیل نتورک (SKL)

  این شبکه که ارائه دهنده توکن اسکیل است از الگوریتم اثبات سهام (PoS) استفاده می‌کند. بنابراین این ارز دیجیتال قابلیت استخراج ندارد. برای سرمایه‌گذاری در این رمزارز می‌بایست آن را از صرافی‌های معتبر خریداری کرده و در کیف پول امن ذخیره و یا از طریق آن، SKL را خرید و فروش کنید.

  بهترین کیف پول‌های اسکیل نتورک (SKL)

  اولین چیزی که پس از خرید هر ارز دیجیتالی مورد نیاز است، خرید کیف پول و ذخیره ارزها در آن است. این کیف پول‌ها می‌توانند به صورت نرم افزاری، موبایلی، سخت افزاری و یا حتی دسکتاپ باشند. آنچه که مهم است میزان امنیت این کیف پول هاست تا بر اثر حملات هکرها و یا اتفاقات دیگر باعث از بین رفتن دارایی کاربران نشود. ارز دیجیتال اسکیل را نیز همانند ارزهای دیجیتال دیگر می‌توانید در انواع کیف پول سخت افزاری و یا نرم افزاری نگهداری کنید. در زیر برخی از کیف پول‌های ایمن و معتبر اسکیل نتورک (SKL) را به شما معرفی می‌کنیم.

  انواع کیف پول سخت افزاری اسکیل نتورک (SKL)

  کیف پول سخت افزاری لجر نانو اس Ledger Nano S

  انواع کیف پول موبایلی و دسکتاپ اسکیل نتورک (SKL)

   

  کیف پول موبایلی

  معماری شبکه اسکیل نتورک (SKL)

  شبکه اسکیل نتورک که دارای بلاک چین مستقلی است از سایدچین‌های منعطف استفاده می‌کند. به طوری که از طریق گره‌های شبکه اتریوم از طریق الگوریتم اجماع اثبات سهام استفاده کرده و برای برقراری امنیت گره‌ها به طور تصادفی انتخاب می‌شوند و توسعه دهندگان نیز می‌توانند برنامه‌های غیرمتمرکز خود را به صورت چرخشی کردن گره‌ها فعال کرده تا هر مرتبه گره‌های جدید عملکردهای Dapp را پردازش کنند. شبکه اسکیل نتورک دو جزءاصلی Skale Manager (قراردادهای هوشمند بر روی شبکه اصلی اتریوم قرار گرفته و اکوسیستم Skale را کنترل می‌کنند.) و گره‌هایی که بر مبنای میزان توکن‌های اسکیل سپرده‌گذاری می‌شوند، دارد. زمانی که تجارتی در یک سایدچین منعطف سرمایه‌گذاری می‌گردد، پرداخت آن در Skale Managerانجام می‌گردد. هر سایدچین از ۱۶ گره یا نود استفاده می‌کند و نهایتا تصمیم گرفته می‌شود که چه تعداد از گره‌ها برای این زنجیره مورد نیاز هستند.

  مقایسه اسکیل نتورک (SKL) با بیت کوین (BTC)

  این مقایسه بین ارزهای دیجیتال اسکیل نتورک (SKL) و بیت کوین (BTC) به شما کمک می‌کند ارزش بالقوه اسکیل در آینده را بر اساس ارزش فعلی بیت کوین (BTC) و یا بالعکس تعیین کنید.

  قیمت اکنون اسکیل ۰.۳۲۷۲دلار است. در مقابل قیمت بیت کوین ۴۷.۴۱۰ دلار در حال حاضر (۴دسامبر ۲۰۲۱) است. عرضه توکن‌های اسکیل تا کنون ۲.۶ میلیارد از ۷ میلیارد است. عرضه توکن‌های بیت کوین ۲۱ میلیون است. رتبه اسکیل ۱۱۸ بازار و بیت کوین اولین رتبه در بازار ارزهای دیجیتال را دارد. اسکیل در سال ۲۰۱۸ راه اندازی شده در حالی که بیت کوین اولین ارز دیجیتال بوده و در تاریخ ۰۴/۲۰۱۳ راه اندازی شده است.

  پیش بینی وضعیت آینده اسکیل نتورک (SKL)

  همان طور که متوجه شدید اسکیل از فناوری زنجیره‌های جانبی استفاده می‌کند تا کاربران و توسعه دهندگان آن را برای توسعه برنامه‌های غیرمتمرکز تنظیم کنند. ارزش بازار اسکیل همان طور که در بخش بررسی تاریخچه قیمت مشاهده شد، همواره دچار نوسانات قیمتی بوده است. از جمله عوامل تاثیرگذار بر قیمت اسکیل، ارتقاء و بروزرسانی‌های شبکه اسکیل، تیم اسکیل نتورک، ویژگی‌های جدیدی که ارائه داده و مشارکت دیگران و عوامل دیگر هستند. با توجه به رویدادها و اخبار مثبت در مورد این ارز دیجیتال می‌توان گفت ارز دیجیتال اسکیل با نماد SKL می‌تواند در آینده رشد خوبی داشته و برای کاربرانی که در این حوزه متخصص هستند و از علم تحلیل برخوردارند گزینه بسیار مناسبی برای سرمایه‌گذاری باشد.

  گفتار پایانی!

  در این مقاله به توضیحاتی در مورد پروژه اسکیل نتورک و رمزارز آن با نماد اختصاری SKL پرداخته شده است. شبکه اسکیل راه حلی را در بستر بلاک چین ارائه می‌دهد به طوری که توسعه دهندگان DApp، برنامه‌های غیرمتمرکز را در یک محیط مقیاس‌پذیر انجام دهند.

  سوالات متداول

  • بهترین کیف پول‌ها برای نگهداری ارز دیجیتال اسکیل نتورک کدام‌ها هستند؟

  ارزدیجیتال اسکیل با کیف پول‌های تراست ولت (Trust Wallet)، متامسک (MetaMask Wallet)، کیف پول سیف پل (SafePal)، لجر ولت (Ledger Wallet) و چند کیف پول امن دیگر سازگار است.

  • امکانات شبکه اسکیل چیست؟

  سایدچین‌های انعطاف پذیر (جهت افزایش توان عملیاتی، فضای ذخیره‌سازی و منابع دیگر پروژه)، استخر نودهای ولیدیتور (برای تقویت و ارتقای عملکرد شبکه و همچنین کاهش تاخیر) و رول‌آپ‌های BLS (فشرده‌سازی تراکنش‌های اتریوم) از اجزای اصلی شبکه اسکیل هستند.

  اشتراک گذاری:
  دیدگاه‌ها
  در پاسخ به دیدگاه کاربر