کیف پول سامورایی (Samourai Wallet) چیست؟

توسط آکادمی بیت‌پین
|
28 اردیبهشت 1401
|
زمان مطالعه:  5 دقیقه
کیف پول سامورایی (Samourai Wallet) چیست؟

برای نگهداری از ارزهای دیجیتال باید از یک کیف پول مناسب استفاده کرد. کیف پول‌ها مهم‌ترین عاملی هستند که برای حفظ امنیت ارزهای دیجیتال باید به آن‌ها توجه داشت. اگر برای نگهداری ارزهای دیجیتال از کیف پول‌های غیر معتبر استفاده شود، ممکن است کلاهبرداران به‌راحتی به سرقت دارایی‌های دیجیتال بپردازند و آن‌ها را در کمترین زمان به حساب خود منتقل کنند.

کاربران برای انتخاب کیف پول ارزهای دیجیتال انتخاب‌های زیادی در اختیار ندارند. در حال حاضر کیف پول‌های زیادی به وجود آمده‌اند که می‌توان از آن‌ها برای نگهداری ارزهای دیجیتال استفاده کرد، اما تعداد کمی از آن‌ها از اعتبار کافی برخوردارند؛ به همین دلیل کاربران باید قبل از انتخاب کیف پول مناسب با آن‌ها آشنایی پیدا کنند. به‌طور کلی کیف پول‌های ارزهای دیجیتال را می‌توان به دو دسته تقسیم کرد. دسته اول کیف پول‌های سخت‌افزاری هستند که برای تهیه آن‌ها باید هزینه قابل‌توجهی را صرف کرد. به‌دلیل هزینه بالای کیف پول‌های سخت‌افزاری بسیاری از افراد ترجیح می‌دهند برای نگهداری ارزهای دیجیتال به سراغ دسته دوم یعنی کیف پول‌های نرم‌افزاری بروند.

الگوریتم اثبات اعتبار چیست؟ کیف پول ارز دیجیتال چیست؟

کیف پول‌های نرم‌افزاری با مزایای مختلفی که دارند در بسیاری از مواقع جزء بهترین گزینه‌ها برای نگهداری از ارزهای دیجیتال خواهند بود. با استفاده از کیف پول‌های نرم‌افزاری این امکان وجود دارد تا کاربران به‌راحتی به تعامل با نرم‌افزارهای مختلف بپردازند و دارایی‌های خود را در کمترین زمان ممکن به آدرس‌های موردنظر خود انتقال دهند. در حال حاضر کیف پول‌های نرم‌افزاری تنوع بسیاری پیدا کرده‌اند. توسعه‌دهندگان این کیف پول‌ها قابلیت‌ها زیادی را در نرم‌افزار خود قرار داده‌اند تا کاربران بتوانند علاوه بر محافظت از ارزهای دیجیتال به استفاده از قابلیت‌های دیگر بپردازند. وجود این قابلیت‌ها سبب شده است تا روز به روز بر محبوبیت کیف پول‌های نرم‌افزاری افزوده شود و کاربران جدید تصمیم بگیرند از این کیف پول‌ها استفاده کنند.

در میان کیف پول‌های نرم‌افزاری که در حال حاضر وجود دارند، کیف پول سامورایی یکی از بهترین گزینه‌هایی است که می‌توان برای نگهداری ارزهای دیجیتال انتخاب کرد؛ به همین دلیل در این مطلب تصمیم گرفته‌ایم به آموزش کیف پول سامورایی بپردازیم. نکته‌ای که درباره کیف ‌پول‌های نرم‌افزاری باید به آن توجه داشته باشید، این است که تمامی کیف پول‌ها از مزایا و معایب خاصی برخوردارند؛ به همین دلیل نمی‌توان برخی از آن‌ها را به‌عنوان بهترین مورد انتخاب کرد. کاربران باید با توجه به انتظاراتی که از یک کیف پول نرم‌افزاری دارند، به انتخاب بهترین گزینه برای نگهداری از ارزهای دیجیتال خود بپردازند.

کیف پول سامورایی چیست؟

کیف پول سامورایی اولین بار در سال ۲۰۱۸ معرفی شد و در همان سال‌های اولیه توانست به محبوبیت بسیار بالایی دست پیدا کند؛ به‌طوری‌ که در حال حاضر این کیف پول جزء یکی از بهترین کیف‌پول‌های نرم‌افزاری به شمار می‌رود.  برخلاف برخی کیف پول‌ها که از تعداد زیادی ارزهای دیجیتال پشتیبانی می‌کنند، کیف پول سامورایی جزء مواردی است که تنها به پشتیبانی از بیت‌کوین می‌پردازد، اما به‌دلیل قابلیت‌های مختلفی که دارد، می‌توان آن را یکی از بهترین انتخاب‌ها برای نگهداری از بیت‌کوین دانست. آموزش کیف پول سامورایی بسیار ساده است و تمامی کاربران می‌توانند به‌راحتی به استفاده از این کیف پول بپردازند. رابط کاربری ساده و حرفه‌ای یکی از مهم‌ترین مزایای این کیف پول است.

 

کیف پول سامورایی این امکان را برای کاربران به وجود آورده است تا از این موضوع اطمینان حاصل کنند که در ثبت تراکنش‌ها و انجام معاملات بیت کوین امنیت بالایی را تجربه خواهند کرد. در این کیف پول قابلیت‌هایی در نظر گرفته شده است تا بتوان با استفاده از آن به بهترین شکل ممکن حریم خصوصی کاربران را حفظ کرد. با وجود اینکه کیف پول سامورایی قابلیت‌های زیادی را برای کاربران به وجود آورده است، دلیل اصلی محبوبیت بالای آن را می‌توان حریم خصوصی این کیف پول دانست. کیف پول سامورایی جزء معدود کیف پول‌هایی است که سطح حریم خصوصی بالایی را در انجام تراکنش‌ها برای کاربران به وجود می‌آورد.

مزایای کیف پول سامورایی

همان‌ طور که اشاره کردیم یکی از مهم‌ترین مزایای کیف پول سامورایی را می‌توان حریم خصوصی بالای آن دانست؛ به‌طوری‌ که بیشتر تراکنش‌های بیت‌کوین که با استفاده از این کیف پول انجام می‌شود، قابل‌پیگیری نخواهد بود و کاربران می‌توانند از این موضوع اطمینان داشته باشند که اطلاعات مربوط به تراکنش‌هایی که انجام داده‌اند افشا نخواهد شد. در کیف پول سامورایی برای حفظ حریم خصوصی کاربران از مکانیسم‌های مختلفی استفاده شده است. BIP.47 یکی از پروتکل‌هایی است که برای حفظ حریم خصوصی کاربران در کیف پول سامورایی استفاده شده است. این پروتکل سبب می‌شود تا هنگام انجام تراکنش‌ها یک کانال پرداخت میان کلیدهای عمومی باز شود تا بدین‌ترتیب طرفین معامله بتوانند بدون اطلاع از آدرس مقصد به انجام معاملات بپردازند.

کیف پول سامورایی از شبکه تور نیز پشتیبانی می‌کند. کاربران می‌توانند با استفاده از شبکه تور هویت خود را به‌صورت کامل در تراکنش‌ها مخفی کنند؛ بنابراین به‌هیچ‌عنوان نمی‌توان هویت کاربران را از روی IP شناسایی کرد. البته کاربران می‌توانند از VPN های مختلف نیز برای پنهان کرد IP خود استفاده کنند.

یکی از جالب‌ترین قابلیت‌های کیف پول سامورایی، دستورات پیامکی آن است.

با استفاده از این قابلیت کاربران می‌توانند از راه دور به کنترل کیف پول خود بپردازند و حساب خود را بازیابی کنند. همچنین دستورات پیامکی این امکان را به وجود می‌آورد تا کاربران درصورت مفقودی دستگاه خود به حذف حساب بپردازند و بدین‌ ترتیب از دارایی‌های دیجیتال خود محافظت کنند.

کیف پول سامورایی از پروتکل SegWit پشتیبانی می‌کند که سبب می‌شود با اجرای شبکه لایتنینگ کارمزد تراکنش‌های بیت کوین به‌شدت کاهش پیدا کند. با استفاده از پروتکل SegWit حتی می‌توان سرعت انجام تراکنش‌ها را نیز افزایش داد و در کوتاه‌ترین زمان ممکن به ثبت تراکنش‌ها پرداخت.

کیف پول سامورایی (Samourai Wallet) چیست؟

معایب کیف پول سامورایی

یکی از مهم‌ترین معایب کیف پول سامورایی این است که در این کیف پول تنها از بیت کوین پشتیبانی می‌شود؛ به همین دلیل کاربرانی که دارایی‌های دیجیتال مختلف دارند، بهتر است به استفاده از سایر کیف پول‌ها بپردازند. البته در آموزش کیف پول سامورایی باید به این نکته اشاره کنیم که برخی ویژگی‌های کیف پول سامورایی تنها متعلق به این کیف پول است و کاربران برای استفاده از آن‌ها مجبور خواهند بود تا کیف پول سامورایی را انتخاب کنند.

با وجود اینکه آموزش کیف پول سامورایی بسیار ساده است و کاربران می‌توانند به‌راحتی از این کیف پول استفاده کنند، کاربران مجبور خواهند بود تا برای استفاده از این کیف پول با برخی نکات آشنا شوند. در کنار تمام مزایایی که در مطلب آموزش کیف پول سامورایی به آن اشاره کردیم، باید به این نکته توجه داشته باشید که اگرچه این کیف پول سطح امنیت بالایی را در اختیار کاربران قرار می‌دهد، در مقایسه با کیف‌پول‌های سخت‌افزاری امنیت پایین‌تری دارد؛ بنابراین برای نگهداری از مقادیر بالای ارزهای دیجیتال گزینه مناسبی نخواهد بود.

گفتار پایانی!

Samourai Wallet جزو خصوصی‌ترین کیف پول بیت کوین است. اگر حفظ حریم خصوصی در فضای ارزهای دیجیتال از دغدغه‌های شماست؛ این کیف پول می‌تواند گزینه مناسبی برای شما باشد.به‌علاوه، کیف پول سامورایی بسیار پیشرفته و امن است. نکته خیلی مهم برای این کیف پول، راضی بودن تعداد زیادی از کاربران است و دلیل اصلی این رضایت حفظ حریم خصوصی افراد است.

پرسش‌های متداول

  • کیف پول سامورایی از چه ارزهایی پشتیبانی می‌کند؟

در کیف پول سامورایی تنها از بیت کوین پشتیبانی می‌شود.

  • مزایای کیف پول سامورایی چیست؟

امنیت بالا،‌ حفظ حریم خصوصی و کاهش کارمزد تراکنش‌های بیت کوین را می‌توان از مزایای کیف پول سامورایی دانست.

اشتراک گذاری:
دیدگاه‌ها 1 دیدگاه
در پاسخ به دیدگاه کاربر
  1. رصا
    رصا | 21 خرداد 1401

    کیف پول نباید فقط برای یک ارز باشد ولی برای کسانیکه می‌خواهد تنها بیت کویین هولد کنن خیلی خوبه