گزارش کریپتو دات‌کام: 580 میلیون دارنده رمزارز در سراسر جهان وجود دارد

تاریخ: 3 بهمن 1402
زمان مطالعه:  2 دقیقه
گزارش کریپتو دات‌کام: 580 میلیون دارنده رمزارز در سراسر جهان وجود دارد

تعداد جهانی دارندگان کریپتو در سال 2023 تا 34 درصد افزایش یافت و تا ماه دسامبر به رقم خیره‌کننده 580 میلیون نفر رسید در حالی که این رقم در ژانویه 432 میلیون هولدر بود.

این مسیر رشد که عمدتاً توسط بیت کوین و اتریوم هدایت می‌شود، تغییرات قابل توجهی را در بازار ارزهای دیجیتال نشان می‌دهد.

گزارش اخیر Crypto.com نشان می‌دهد که بیت کوین شاهد افزایش 33 درصدی در پایگاه کاربران خود بوده است که از 222 میلیون در ژانویه به 296 میلیون در دسامبر افزایش یافته است. جالب اینجاست که این افزایش 51 درصد از مالکیت جهانی ارزهای دیجیتال را تشکیل می‌دهد.

پذیرش رمزارز در سال 2023 به نقاط عطف جدیدی دست یافت، به طوری که تعداد دارندگان ارزهای دیجیتال با وجود مشکلات کلان – برای مثال انقباض بیشتر پولی توسط بانک‌های مرکزی غربی برای مهار تورم، به 580 میلیون نفر رسید.

نرخ پذیرش قابل توجه بیت کوین را می‌توان به چند تحول اساسی نسبت داد، که مهم‌ترین آنها ETFهای اسپات بیت کوین و پروتکل اوردینالز بود – نوآوری که امکان استخراج توکن‌های غیر قابل تعویض (NFT) و توکن‌های قابل تعویض را مستقیماً در شبکه بیت کوین فراهم کرد.

اتریوم، دومین ارز دیجیتال بزرگ از نظر ارزش بازار، از نظر نرخ پذیرش فاصله چندانی ندارد. در واقع، مالکیت آن 39 درصد رشد کرد و از 89 میلیون به 124 میلیون در همان دوره افزایش یافت که 21 درصد از دارندگان ارز دیجیتال جهانی را تشکیل می‌دهد. ارتقای اتریوم شانگهای در درجه اول به این رشد دامن زد.

این ارتقا، لیکویید استیکینگ را تسهیل کرد و امکان برداشت اترهای استیک شده پس از انتقال به بلاک چین اثبات سهام (PoS) را فراهم کرد.

عوامل محرک پشت پذیرش جریان اصلی

تجزیه و تحلیل روند ارزهای دیجیتال در سال 2023 نشان می‌دهد که ماه‌های آوریل و می به ترتیب با 5.1 و 6.7 درصد رشد ماه‌های پررونق بوده‌اند. این افزایش همزمان با ارتقای شانگهای اتریوم در 12 آوریل 2023 بود.

رشد پذیرش اتریوم تقریباً موازی با تغییرات در استیکینگ بود. در واقع، پس از ارتقای شانگهای، لیکویید استیکینگ همچنان رواج دارد.

علاوه بر این، بیت کوین در این ماه‌ها افزایش قابل توجهی در علاقه به این رمزارز تجربه کرد که احتمالاً به دلیل محبوبیت روزافزون بیت کوین اوردینالز است. بیش از 54 میلیون کتیبه در شبکه بیت کوین حک شده است. این کتیبه‌ها فی بیش از 5,473 بیت کوین، تقریباً 257 میلیون دلار، ایجاد کردند.

ظهور توکن‌های BRC-20 نیز نقش مهمی در رشد سه‌ماهه چهارم بیت کوین داشت. این با افزایش علاقه سرمایه‌گذاران نهادی با راه‌اندازی ETF بیت کوین تقویت شد.

در این دوره، قیمت بیت کوین و اتریوم افزایش قابل توجهی را تجربه کردند.

ترکیب هولدرهای ارزهای دیجیتال نسبتاً ثابت باقی ماند و سهم بیت کوین و اتریوم تغییری نکرد. رشد تعداد کل هولدرهای ارزهای دیجیتال به همین دلیل است. نرخ پذیرش اتر 0.7٪ افزایش یافته است، در حالی که بیت کوین 0.4٪ در طول سال کاهش یافته است.

این رشد خارق‌العاده در مالکیت کریپتو نشان‌دهنده تغییر روایت‌ها به سمت دارایی‌های دیجیتال است که طیف متنوعی از سرمایه‌گذاران و علاقه‌مندان را در سراسر جهان جذب می‌کند.

مبین حسینی

مبین حسینی

زندگی من توی کامپیوتر و دنیای دیجیتال می‌گذره؛ عاشق فناوری بلاک‌چین و تکنولوژی‌های دیجیتالی‌ام و فعالیت توی اکوسیستم و کامیونتی کریپتو رو خیلی دوست دارم. اوقات فراغتم رو یا بازی می‌کنم، یا به پروژه‌های شخصیم می‌رسم. هیچی بلد نیستم ولی تا دلت بخواد کنجکاو و فضولم :))

مطالب نویسنده
اشتراک گذاری:

مطالب مشابه

کد مورس همستر ۱ تیر 🐹 – دریافت ۱ میلیون کوین از کد مورس

با استفاده از کد مورس ۱ میلیونی امروز همستر، می‌توانید یک می ...

کارت های امروز بازی همستر کامبت 31 خرداد/عکس کارت‌های میلیونی

در مقالات قبلی گفتیم که همستر کمبات می‌تواند یکی از بهترین ج ...

سقوط بازار NFTها در 90 روز روند نزولی: داده‌ها چه می‌گویند؟

بر اساس آمار سه ماه گذشته، مجموعه‌های NFT شامل Cryptopunks و ...

دیدگاه‌ها
در پاسخ به دیدگاه کاربر