اگر یک ETF اسپات بیت کوین تأیید شود، قیمت چقدر می‌تواند بالا برود؟

توسط مبین حسینی
|
2 آبان 1402
|
زمان مطالعه:  1 دقیقه
اگر یک ETF اسپات بیت کوین تأیید شود، قیمت چقدر می‌تواند بالا رود؟

قیمت بیت کوین سال‌هاست که یکی از جذاب‌ترین موضوعات در فضای ارزهای دیجیتال بوده است. اخیراً قیمت آن به بالای 35,000 دلار افزایش یافته و به گاوها امید تازه‌ای داده که ممکن است رشد بیشتری در کار باشد.

عملکرد چشمگیر بیت کوین، بدون شک به دلیل تأیید بالقوه درخواست بلک‌راک برای راه‌اندازی ETF اسپات در ایالات متحده است. در اوایل این هفته، محصول این شرکت در لیست شرکت سپرده‌گذاری اعتماد و تسویه حساب قرار گرفت، و بسیاری عقیده دارند که این آخرین مرحله قبل از تصمیم نهایی SEC است.

کارشناسان و تحلیلگران متعددی در چند ماه گذشته عنوان کرده‌اند که تایید ETF اسپات بیت کوین در ایالات متحده، می‌تواند تاثیر انفجاری بر قیمت این دارایی دیجیتال داشته باشد. یکی از این افراد، کارآفرین محبوب و سرمایه‌گذار بیت کوین، لارک دیویس است.

او راه‌اندازی احتمالی یک ETF بیت کوین در آمریکا را با تایید محصول متمرکز بر طلا در سال 2004 مقایسه کرد. قیمت فلز زرد از آن زمان تقریباً 400 درصد افزایش یافته است، و دیویس استدلال می‌کند که همین اتفاق ممکن است برای بیت‌کوین در سال‌های بعد رخ دهد.

پلتفرم خدمات مالی دارایی‌های دیجیتال – Matrixport – نیز پیش‌بینی صعودی ارائه کرد. تیم تحلیلگران این سازمان انتظار دارد زمانی که SEC «بله» را گفت، بیت کوین بین 42 تا 56 هزار دلار معامله شود.

دانلود ماهنامه آذر ماه دامیننس

از قدرت روایات در فضای ارزهای دیجیتال تا کاربرد‌های ChatGPT در این بازار

  شایان ذکر است که ChatGPT تخمین زده است که در صورت عرضه این محصول، بیت کوین این شانس را دارد که به سطح 100,000 دلار برسد. با این حال، عوامل دیگری مانند هاوینگ، تحولات نظارتی و علاقه سرمایه‌گذاران نهادی را نیز باید برای این رشد قیمتی، در نظر گرفت.

  آنتونی اسکاراموچی

  یکی دیگر از چهره‌های برجسته که دیدگاهی صعودی دارد، آنتونی اسکاراموچی، مقام سابق کاخ سفید است. بنیانگذار SkyBridge Capital پیش‌بینی کرد که اگر SEC یک ETF اسپات را تایید کند، قیمت بیت کوین می‌تواند 11 برابر شود و بیت کوین از یک دارایی ۶۰۰ میلیارد دلاری به دارایی ۶ تریلیون دلاری می‌رسد.

  توجه: مقالات منتشر شده در آکادمی بیت پین فقط اهداف آموزشی دارند و نباید آن‌ها را توصیه‌ای مبنی بر خرید، فروش و یا سرمایه‌گذاری در نظر گرفت.

  اشتراک گذاری:
  دیدگاه‌ها
  در پاسخ به دیدگاه کاربر