پنج روش کلیدی برای ترید در بازار خرسی (نزولی) کریپتوکارنسی

تاریخ: 20 شهریور 1401
زمان مطالعه:  5 دقیقه
پنج روش کلیدی برای ترید در بازار خرسی کریپتوکارنسی

اگرچه ایده سرمایه‌گذاری در بازاری مبتنی بر فناوری‌های تازه همواره مطرح بوده است، شروع معاملات آن را می‌توان مربوط به سال 2009 و بازارهای بیت‌ کوین و رشد و توسعه سایر ارزها به مرور دانست؛ البته بازار کریپتوکارنسی همواره شاهد فراز و نشیب‌هایی بزرگ و کوچک بوده و این مورد را می‌توان بخشی از ماهیت آن دانست.

پس از طی‌شدن روند نزولی شاهد افزایش قیمت‌ها در کریپتوکارنسی خواهیم بود، اما بسیار مهم است که چه استراتژی‌هایی در این دوره در پیش بگیریم تا به سلامت از آن عبور کنیم یا حداقل زیان را ببینیم.

روش‌های ترید در بازار خرسی ارز دیجیتال یکی از بهترین استراتژی‌ها به شمار می‌رود. در ادامه خواهیم گفت بازار خرسی به چه معناست و ترید در بازار خرسی کریپتوکارنسی به چه صورت عملی خواهد بود؛ پس حتماً همراه ما باشید!

بازار خرسی کریپتوکارنسی چیست؟

اگر قیمت‌ها در بازار روندهای نزولی نسبتاً طولانی‌مدت داشته باشند و جوی همراه با افت و رکودی بزرگ بر آن حاکم باشد، دراصطلاح به این حالت بازار خرسی یا Bear Market می‌گویند. در چنین شرایطی نمی‌توان نگرشی عادی به بازار و معاملات داشت و با روشی مشابه شرایطی دیگر از سرمایه خود محافظت کرد؛ پس لازم است با چندین استراتژی کلیدی ‌ترید در بازار خرسی کریپتوکارنسی آشنا شوید تا در طول افت بازار، ارزش سبد دارایی خود را حفظ کرده یا کمترین ضرر ممکن را تجربه کنید!

دانلود نهمین ماهنامه دامیننس

نات کوین؛ روایتی از انگشتان بی‌قرار

  پنج روش کلیدی برای ترید در بازار خرسی کریپتوکارنسی

  ترید در بازار خرسی کریپتوکارنسی می‌تواند برای معامله‌گرانی که تجربه بسیاری در بازار ارزها دارند نیز استرس‌زا باشد، چه برسد به افراد تازه‌کاری که ممکن است با انتخابی اشتباه یا تصمیمی نابجا، زیان بسیاری را متحمل شوند؛ از این‌رو توجه به این 5 روش که در عین سادگی می‌تواند از دارایی شما در این دوره از بازار محافظت کند، بسیار مهم خواهد بود.

  در ادامه این روش‌ها بیان شده است:

  • مراقب باشید تا طعمه FOMO و FUD نشوید

  یکی از مهم‌ترین مواردی که باید پیش از ترید در بازار خرسی ارز دیجیتال به آن توجه داشته باشید، جست‌وجوی پیوسته اخبار بازار و کسب اطلاعات لحظه‌ای در هر ساعت از شبانه‌روز است؛ درواقع شما گمان می‌کنید با این کار مدام خود را به‌روز نگه می‌دارید، اما این اطلاعات بیش‌ازحد از تازه‌ترین روند حرکتی بازار، در شرایط رکود موجب خواهد شد تا معاملاتی بدون تفکر کافی و غریزی را انجام دهید.

  FOMO اصطلاحی است که برای ترس از دست دادن دارایی و FUD اصطلاحی است که برای بیان نبود اطمینان و تردید در تصمیم‌گیری‌ها توسط کارشناسان و فعالان حوزه کریپتو به کار می‌رود و از دید آن‌ها می‌تواند به‌شدت بر انتخاب‌ها و معاملات ما تأثیر بگذارد.

  FOMO و FUD به بیان دیگر، احساسات مثبت و منفی بازار هستند که از خبرها و مقاله‌ها و تحلیل‌های افراد مشهور این عرصه برخاسته و موجب تمایل معامله‌گران به خرید بیشتر یا فروش دارایی به امید افزایش قیمت‌ها در آینده نزدیک یا از ترس کاهش بیشتر قیمت‌هاست. لازم است هنگام ترید در چرخه سقوط کریپتوکارنسی مراقب این احساسات باشید و به یاد بسپارید که توصیه هیچ فرد یا نهادی را ملاک صد درصدی تصمیم‌گیری‌های خود قرار ندهید!

  • اهداف واضحی برای خود مشخص کنید، تنوع را فراموش نکنید و تنها در حد توان و ریسک‌پذیری خود تجارت کنید

  این شما هستید که می‌خواهید ترید در بازار خرسی کریپتوکارنسی را انجام دهید؛ پس لازم است اهداف مدنظر خود را به‌طور واضح مشخص کنید و هرگز بیش از مقداری که می‌توانید از دست بدهید و تعادل زندگی‌تان به هم نمی‌خورد، سرمایه‌گذاری نکنید. اهمیتی ندارد که چه اندازه به یک دارایی اطمینان دارید؛ چراکه یک رخداد ناگهانی مانند هک، توییت یک فرد سرشناس و… می‌تواند سبب کاهش شدید قیمت‌ها شود!

  پنج روش کلیدی برای ترید در بازار خرسی کریپتوکارنسیتجارت در بازار نزولی می‌تواند بسیار خطرناک باشد؛ پس عاقلانه‌تر است که همه سرمایه خود را به یک دارایی خاص اختصاص نداده و از ارزهای جایگزین گرفته تا انواع صندوق‌های شاخص بازار سهام، تنوع در سبد دارایی‌ها را فراموش نکنید. همچنین می‌توانید از استراتژی‌های ثابتی مانند میانگین‌گیری بهره بگیرید.

  1. به درازمدت فکر کنید!

  در طول سال‌ها بیت‌ کوین به‌طور پیوسته در بلندمدت شاهد روندی صعودی بوده است؛ حتی اگر در کوتاه‌مدت اصلاح قیمت داشته و روندی نزولی را تجربه کرده باشد. به گواه آمار و تجربه می‌توان گفت معمولاً قیمت‌ها درنهایت به‌دلیل عوامل اقتصادی از جمله دسترسی محدود، بهبود خواهند یافت و اگر بازه زمانی سرمایه‌گذاری شما درازمدت باشد و به HODLING فکر کنید، روند منفی قیمت‌ها می‌تواند موقتی باشد.

  گفتنی است نگهداری دارایی برای دوره‌های طولانی‌مدت، یک استراتژی اثبات‌شده ‌ترید در بازار خرسی کریپتوکارنسی به همراه نمونه‌ای بارز، بیت‌کوین است؛ ضمن اینکه نگهداری طولانی‌مدت شما را از شر بسیاری از کارمزدهای شبکه و صرافی‌ها خلاص خواهد کرد.

  • هر لحظه آمادگی خارج‌شدن از شیب و کسب سود را داشته باشید

  روش دیگر برای انجام موفق ‌ترید در بازار خرسی ارز دیجیتال، داشتن آمادگی برای رفتن به سمت دارایی‌های پایدارتر است. این روش به معامله‌گران اجازه می‌دهد تا تعادل خود را بازیابی کنند و میزان ریسک و استرس و نیاز به مدیریت فعال پرتفوی را کاهش دهند.

  درواقع هدف استیبل کوین‌هایی مانند USDC حفظ ارزش خود با قیمت ثابت است و زمانی که بخشی از دارایی خود را به آن‌ها اختصاص دهید، هنگام آرامش بازار در معرض تغییر در قیمت‌ها خواهید بود.

  ناگفته نماند که امروزه بسیاری از معامله‌گران، برداشت و بازخرید یا وارد و خارج‌شدن از دارایی‌های پایدار را به‌عنوان یک استراتژی حیاتی به‌منظور ترید در چرخه سقوط کریپتوکارنسی انتخاب می‌‌کنند.

  • با چشمانی کاملاً باز به فرصت‌ها بنگرید!

  حتی در تاریک‌ترین روزهای بازار رمزارزها نیز پنجره‌ای باز به فرصت‌ها را می‌توان دید. قله‌ها و دره‌هایی که بسیاری از سرمایه‌گذاران از آن‌ها برای ترید در بازار خرسی کریپتوکارنسی استفاده کرده و دارایی مورد علاقه خود را با تخفیف‌هایی چشمگیر به دست آورده و در زمان مناسب، از فروش آن‌ها سود خوبی کسب می‌کنند.

  گفتار پایانی!

  بازار ارزهای دیجیتال نیز درست مانند هر بازار دیگری پر است از نوسانات و فراز و نشیب‌های بسیار که معامله در این شرایط به‌ویژه حالت نزولی عظیم و رکود بازار می‌تواند چه برای باتجربه‌ها و چه تازه‌کارها دشوار و استرس‌زا باشد؛ از این‌رو لازم است با استفاده از روش‌هایی، ترید در بازار خرسی کریپتوکارنسی را با حفظ ارزش سبد دارایی‌ها یا حداقل زیان ممکن به انجام برسانیم. کافی است در این شرایط، نگذاریم تا ترس از دست دادن دارایی یا اطمینان‌نداشتن در تصمیم‌گیری گریبان گیرمان شود، اهداف خود را به‌روشنی تعیین کنیم، آینده‌نگر باشیم، آمادگی کامل داشته باشیم و فرصت‌ها را در سریع‌ترین زمان ممکن شکار کنیم!

  پرسش‌های متداول

  • بازار خرسی کریپتوکارنسی چیست؟

  اگر قیمت‌ها در بازار روندهای نزولی نسبتاً طولانی‌مدت داشته باشند و جوی همراه با افت و رکودی بزرگ بر آن حاکم باشد، در اصطلاح به این حالت بازار خرسی یا Bear Market می‌گویند.

  • چگونه تنوع در سبد دارایی‌ها به ما برای ترید در چرخه سقوط کریپتوکارنسی کمک می‌کند؟

  تجارت در بازار نزولی می‌تواند بسیار خطرناک باشد؛ پس عاقلانه‌تر است که همه سرمایه خود را به یک دارایی خاص اختصاص نداده و از رمزارزهای جایگزین گرفته تا انواع صندوق‌های شاخص بازار سهام، تنوع در سبد دارایی‌ها را فراموش نکنید.

  تیم محتوا بیت‌پین

  تیم محتوا بیت‌پین

  تدوین و بررسی مطالب حوزه کریپتو و خلق مقالات کاربردی در حوزه ارزهای دیجیتال.

  مطالب نویسنده
  اشتراک گذاری:

  مطالب مشابه

  فاندینگ ریت چیست و چرا در بازار فیوچرز اهمیت دارد؟

  فاندینگ ریت (Funding Rate) یکی از مفاهیم مهم در بازار معاملا ...

  نات کوین برگشت! آموزش کامل مرحله جدید بازی نات کوین

  چند هفته‌ای از پایان فاز اول ایردراپ نات کوین که به صورت باز ...

  آشنایی با مفهوم استاپ هانتینگ (Stop hunting) در معاملات

  استاپ هانتینگ، از رایج‌ترین مفاهیم در معاملات بازارهای مالی ...

  دیدگاه‌ها 4 دیدگاه
  در پاسخ به دیدگاه کاربر
  1. حسین شکری نوده
   حسین شکری نوده | 24 شهریور 1401

   سلام، خیلی قوانین عجیب و غریبی گذاشتید، پلیس فتا چرا برا صرافی های دیگه این ۷۲ ساعت اعلام نکرده، لطفا خدمات درست ارائه بدید.

   • کارن آهنگری
    کارن آهنگری | 29 شهریور 1401

    سلام حسین عزیز؛
    این قانون برای تمام صرافی‌هاست و نه فقط بیت‌پین.
    بیشتر بخاطر امنیت حساب کاربرهایی هست که احتمال داره بخاطر دریافت پول، حسابشون رو اجاره بدن.
    ما تلاش می‌کنیم که بتونیم به کاربرانمون آگاهی بیشتری بدیم و دانسته‌هاشون رو بیشتر کنیم. کاری که در آکادمی بیت‌پین، پیش‌رو گرفتیم.

  2. رامین
   رامین | 24 شهریور 1401

   سلام پشتیبانی کار نمیکنه

   • کارن آهنگری
    کارن آهنگری | 24 شهریور 1401

    سلام رامین عزیز
    پشتیبانی به طور 24 فعال هست و احتمالا اینترنت کمی اختلال پیدا کرده.
    امیدوارم که تا الان، مشکل اینترنت و پشتیبانی براتون رفع شده باشه.