چگونه در تراست والت خرید کنیم؟

تاریخ انتشار: 26 مهر 1401 | آخرین به‌روزرسانی: 2 اردیبهشت 1403
زمان مطالعه:  7 دقیقه
خرید در تراست ولت

تراست والت به‌دلیل ویژگی‌های منحصربه‌فردی که دارد، به محبوبیت بسیار بالایی در میان کاربران دست یافته است. بسیاری از کاربران ترجیح می‌دهند برای نگهداری ارزهای دیجیتال خود از تراست والت استفاده کنند.
تراست والت یک کیف پول نرم‌افزاری برای نگهداری از ارزهای دیجیتال به شمار می‌رود که از امنیت فوق‌العاده‌ای برخوردار است. تراست والت رابط کاربری بسیار ساده‌ای دارد و به همین دلیل تمامی کاربران حتی کاربران مبتدی نیز می‌توانند برای نگهداری ارزهای دیجیتال از آن استفاده کنند.

کیف پول تراست والت نسخه‌های مختلفی را برای سیستم‌عامل‌های مختلف ارائه داده است؛ به همین دلیل می‌توان به‌راحتی در دستگاه‌های مختلف از آن استفاده کرد. این کیف پول یکی از بهترین گزینه‌ها برای تعامل با اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز است؛ زیرا پرداخت ارزهای دیجیتال با استفاده از آن بسیار ساده‌تر از بیشتر کیف پول‌ها خواهد بود.

تراست والت نه‌تنها یک کیف پول غیرحضانتی برای نگهداری ارزهای دیجیتال، بلکه یک پلتفرم برای خرید ارزهای دیجیتال است. کاربرانی که از این کیف پول استفاده می‌کنند، می‌توانند به ساده‌ترین شکل ممکن به خرید ارزهای دیجیتال نیز بپردازند. خرید در تراست ولت کار سختی نخواهد بود، اما در این مطلب تصمیم داریم به این موضوع بپردازیم که چگونه در تراست والت خرید کنیم؟

مزایا و معایب خرید ارزهای دیجیتال از تراست والت

خرید در تراست ولت مزایا و معایب خاصی دارد که کاربران باید از آن اطلاع داشته باشند. مزایای خرید ارزهای دیجیتال در تراست والت سبب شده است تا بسیاری از کاربران تصمیم بگیرند برای خرید ارزهای دیجیتال تراست والت را انتخاب کنند، اما تراست والت معایبی نیز دارد که باید به آن توجه کرد و به همین دلیل گزینه‌ای مناسب برای خرید مستمر ارزهای دیجیتال به شمار نخواهد رفت.

مهم‌ترین مزیت خرید در تراست ولت سرعت بالای آن است. با استفاده از تراست والت می‌توان در کمترین زمان ممکن بدون اینکه این کیف ‌پول را ترک کرد، به خرید ارزهای دیجیتال پرداخت. این موضوع سبب شده است تا تراست والت به‌عنوان گزینه‌ای مناسب برای خرید ارزهای دیجیتال در میان بسیاری از کاربران به محبوبیت قابل‌توجهی دست یابد.

برای خرید در تراست ولت نیاز به ثبت‌نام در صرافی‌ها و انجام مراحل پیچیده نیست. با وجود این محدودیت‌هایی نیز در این باره وجود دارد که یکی از مهم‌ترین آن‌ها آستانه ورود بالاست. کاربران برای خرید ارزهای دیجیتال از تراست والت باید حداقل ۵۰ دلار سرمایه‌گذاری کنند.

متأسفانه برای خرید ارزهای دیجیتال از تراست والت باید کارمزد بیشتری را پرداخت کرد؛ به همین دلیل برای معاملات روزمره به‌هیچ‌وجه مناسب نخواهد بود. از دیگر معایب خرید در تراست ولت می‌توان به پرداخت با کارت‌های اعتباری بین‌المللی اشاره کرد که سبب شده است کاربران ایرانی نتوانند از تراست والت برای انجام خرید ارزهای دیجیتال استفاده کنند

مراحل خرید ارزهای دیجیتال در تراست والت

خرید در تراست ولت مراحل بسیار ساده‌ای خواهد داشت؛ به همین دلیل تمامی کاربران حتی کاربران مبتدی نیز می‌توانند ارزهای دیجیتال خود را از تراست والت خریداری کنند. خرید ارزهای دیجیتال در تراست والت در مقایسه با صرافی‌ها نیز ساده‌تر خواهد بود.

گام اول: دسترسی به منوی خرید

برای خرید ارزهای دیجیتال در تراست والت باید قبل از هر چیز از لیست ارزهایی که در صفحه نخست وجود دارد، به انتخاب ارز دیجیتال موردنظر پرداخت. با انتخاب ارز دیجیتال صفحه‌ای جدید باز خواهد شد که می‌توان در بالای آن گزینه Buy را مشاهده کرد. برای خرید در تراست ولت باید این گزینه را انتخاب کرد.

  گام دوم: مشخص‌کردن مبلغ خرید

بعد از انتخاب گزینه‌ای Buy، کاربران به صفحه‌ای جدید هدایت خواهند شد. در این صفحه باید مبلغ خرید را مشخص کرد. همان‌ طور که اشاره کردیم، حداقل مبلغ خرید ارزهای دیجیتال در تراست والت ۵۰ دلار است. کاربرانی که قصد دارند به خرید کمتر از ۵۰ دلار بپردازند، باید به انتخاب صرافی‌ها بپردازند.

گام سوم: اعتبارسنجی کاربر

با مشخص‌کردن مبلغ خرید نوبت به اعتبارسنجی کاربر می‌رسد. با توجه به ارزی که قرار است خرید کنید، باید مراحل اعتبارسنجی را انجام دهید. اعتبارسنجی در تراست والت به این صورت است که کاربران به صفحه ارائه‌کننده ارزهای دیجیتال هدایت می‌شوند.
در این مرحله معمولاً باید به واردکردن اطلاعاتی مانند ایمیل و شماره ‌موبایل پرداخت.
بعد از واردکردن این اطلاعات کد تأیید ارسال خواهد شد که باید آن را در فیلدهای مشخص‌شده وارد کرد.

گام چهارم: انتظار برای تأیید

بعد از اینکه مراحل بالا با موفقیت انجام شد، ارزهای دیجیتال به‌محض اینکه از سوی ارائه‌دهنده تأیید شدند، به کیف پول کاربر منتقل می‌شوند که می‌توان آن را در موجودی تراست والت مشاهده کرد.

نکات مهم درباره خرید ارزهای دیجیتال در تراست والت

برای خرید در تراست ولت باید قبل از هر چیز به نکاتی توجه داشته باشید. یکی از مهم‌ترین نکاتی که درباره خرید ارزهای دیجیتال در تراست والت وجود دارد، این است که تراست والت به‌صورت مستقیم فروشنده رمزارزها نیست، بلکه از پلتفرم‌ها و سرویس‌های واسطه برای فروش ارزهای دیجیتال استفاده می‌کند.
درواقع افرادی که به خرید ارزهای دیجیتال از تراست والت می‌پردازند، به یک سرویس طرف سوم متصل خواهند شد و از این طریق ارزهای دیجیتال خود را خریداری خواهند کرد.

در تراست والت حداقل خرید ارزهای دیجیتال ۵۰ دلار خواهد بود. همچنین کاربران می‌توانند درنهایت ۲۰ هزار دلار ارز دیجیتال از تراست والت خریداری کنند. این محدودیت‌ها از سوی ارائه‌کنندگان سرویس‌های فروش ارزهای دیجیتال اعمال شده است.

حتما بخوانید: بازیابی ارز دیجیتال دزدیده شده، چطور امکان‌پذیر است؟

برای خرید ارزهای دیجیتال از تراست والت تمامی کاربران باید علاوه بر پرداخت کارمزد تراکنش‌ها به پرداخت کارمزد تعیین‌شده از سوی تراست والت بپردازند. در حال حاضر میزان این کارمزد چیزی حدود ۱ درصد است.

یکی دیگر از نکاتی که برای خرید در تراست ولت باید به آن توجه داشته باشید، این است که برخی کاربران ممکن است به‌دلیل موقعیت‌های جغرافیایی که در آن قرار دارند نتوانند از این سرویس استفاده کنند؛ به همین دلیل پیشنهاد می‌کنیم قبل از خرید ارزهای دیجیتال از تراست والت، نبود محدودیت‌های مختلف بررسی شود.

مشکلات رایج هنگام خرید در تراست والت

تأخیر در واریز ارزهای دیجیتال

یکی از مشکلاتی که ممکن است بسیاری از کاربران هنگام خرید در تراست ولت با آن روبه‌رو شوند، تأخیر در واریز ارزهای دیجیتال است. این مشکل در بسیاری از موارد به‌دلیل زمان‌بربودن ثبت تراکنش‌ها در شبکه‌های بلاک‌چین به وجود می‌آید. بلاک‌چین‌‌هایی که سرعت پایینی دارند، سبب می‌شوند واریز ارزهای دیجیتال با تأخیر روبه‌رو شود.

کارمزد بالای تراکنش‌ها در تراست والت

کارمزد بالا یکی دیگر از مشکلاتی است که ممکن است هنگام خرید در تراست ولت مشاهده شود. این مشکل معمولاً به‌دلیل ثبت درخواست خرید در ساعت‌های شلوغ شبکه‌های بلاک‌چین به وجود می‌آید که برای جلوگیری از آن باید در ساعات دیگر به خرید ارزهای دیجیتال پرداخت.

گفتار ‌پایانی!

تراست والت به‌عنوان یکی از بهترین کیف پول‌های نرم‌افزاری ارزهای دیجیتال امکانات مختلفی را به کاربران خود ارائه می‌دهد؛ برای مثال خرید مستقیم ارزهای دیجیتال یکی از بهترین امکاناتی است که در این کیف ‌پول ارائه شده است. کاربران با استفاده از تراست والت می‌توانند در کمترین زمان ممکن به خرید بیشتر ارزهای دیجیتال بپردازند.

پرسش‌های متداول

 • آیا امکان خرید ارزهای دیجیتال در تراست والت وجود دارد؟

بله با استفاده از تراست والت می‌توان بیشتر ارزهای دیجیتال را خریداری کرد.

 • کدام ارزهای دیجیتال را می‌توان از تراست والت خریداری کرد؟

بیت‌کوین، اتریوم و ریپل جزء محبوب‌ترین ارزهای دیجیتال هستند که می‌توان با تراست والت خریداری کرد.

تیم محتوا بیت‌پین

تیم محتوا بیت‌پین

تدوین و بررسی مطالب حوزه کریپتو و خلق مقالات کاربردی در حوزه ارزهای دیجیتال.

مطالب نویسنده
اشتراک گذاری:

مطالب مشابه

 آشنایی با کیف پول آبویس (Obvious)؛ کیف پولی با قابلیت قرارداد هوشمند

رشد شبکه‌های بلاک چینی و پروژه‌های مبتنی بر فضای Web3، زمینه ...

معرفی بهترین کیف پول‌ها برای تن کوین (TON)

بلاک چین و رمزارز تن (TON) در ماه‌های گذشته رشد قابل توجهی د ...

دیدگاه‌ها 4 دیدگاه
در پاسخ به دیدگاه کاربر
 1. شهاب
  شهاب | 30 دی 1401

  سلام
  لطفاً انتقال یک ارزی مثل بیت‌کوین از صرافی ایرانی ب تراس ولت هم آموزش بدین ممنون

 2. n.sh
  n.sh | 17 دی 1401

  سلام برای ورود به تراست ولت احتیاج به فیل تر شکن هست ؟

  • مهران بابایی
   مهران بابایی | 25 دی 1401

   سلام بله برای ورود به تراست ولت نیاز به ابزار های رفع تحریم هست.

 3. alex
  alex | 19 آبان 1401

  باسلام وخسته نباشید,باعرض پوزش یه مشکلی برام بوجود اومده توی کیف تراست ولت?ارز دیجیتالی که داشتم توی کیفم ,بعداز اینکه گوشیم بازیابی شد دیگه ارزم وتعدادش رانمایش نمیده چگونه میتونم دوباره کاری کنم ارزم نمایش داده بشه.ممنون میشم اگه راهنمایی کنید