چگونه همین الان وارد متاورس بشیم؟

تاریخ انتشار: 5 شهریور 1401 | آخرین به‌روزرسانی: 23 شهریور 1401
زمان مطالعه:  7 دقیقه
آنچه رهبران در مورد متاورس باید بدانند!!!

با وجود اینکه در سال‌های اخیر NFT مورد توجه بسیاری از سرمایه‌گذاران قرار گرفته است؛ اما به مرور این توجه به سمت متاورس در حال حرکت است. بررسی‌های گوگل ترند نشان می‌دهد که در سال ۲۰۲۲ علاقه‌ی مردم به متاورس به شدت افزایش پیدا کرده است و بسیاری از افراد قصد دارند تعامل خود را با ان افزایش دهند.

پتانسیل‌هایی که در دنیای متاورس وجود دارد باعث افزایش سرمایه‌گذاری‌ها در آن شده است. در حال حاضر سرمایه‌گذاران زیادی وجود دارند که ترجیح می‌دهند سرمایه‌ی خود را در دنیایی به نام متاورس قرار دهند.

جالب است بدانید متاورس تاکنون موفق به جذب بیش از ۴۰ میلیارد دلار سرمایه شده است که در نوع خود رقم قابل توجهی به شمار می‌رود. با توجه به پیش‌بینی‌های انجام شده، ارزش بازار متاورس در سال ۲۰۳۰ به بیش از ۱۶۰۰ میلیارد دلار خواهد رسید که همین نشان‌دهنده‌ی پتانسیل‌های عظیمی است که در آن وجود دارد.

در حال حاضر بسیاری از برندهای بین‌المللی با شناسایی پتانسیل‌های موجود در دنیای متاورس در حال سرمایه‌گذاری بر روی آن هستند تا بتوانند در آینده جایگاهی ویژه‌ در این فضا بدست اورند.

ورود به دنیای متاورس کار بسیار ساده‌ای است. در حال حاضر متاورس در بسیاری از حوزه‌ها نقش‌‌ آفرینی می‌کند. مهم نیست در چه کسب و کاری مشغول به فعالیت هستید یا چه علاقه‌هایی دارد. به هر حال متاورس چیزی است که در سال‌های آینده به سمت ان کشیده خواهید شد.

متاورس چیست؟

متاورس از تکنولوژي‌های مختلفی تشکیل شده است. در دهه‌های اخیر تکنولوژي‌های گوناگونی به وجود آمده‌اند که باعث شده‌اند در حال حاضر شاهد چیزی به نام متاورس باشیم.

متاورس در واقع یک دنیای مجازی است که قصد دارد تجربه‌ای نزدیک به واقعیت را برای کاربران به وجود آورد. ایده‌ی متاورس در قرن اخیر نیز بارها توسط نویسندگان و متخصصان حوزه‌های مختلف مطرح شده است اما کمتر از یک دهه است که با ظهور تکنولوژي‌های جدید ایده‌ی پیاده‌سازی آن شکل گرفته است و بسیاری از کمپانی‌های بزرگ جهان تصمیم گرفته‌اند به پیاده‌سازی آن بپردازند.

متاورس یک دنیای کاملا مجازی است که تا حدی به دنیای اینترنت شباهت خواهد داشت اما اصلی‌ترین هدفی که در این دنیا وجود دارد ایجاد تجربه‌های مادی است. اینترنت این امکان را برای مردم به وجود آورد تا به بهترین شکل ممکن به تعامل با یکدیگر بپردازند.

اما در دنیا اینترنت هیچ چیز به تجربه‌هایی که در دنیای واقعی وجود دارد نزدیک نیست؛ متاورس به وجود آمده است تا این خلاء را در فضای اینترنت رفع کند تا مردم بتوانند برای اولین بار تجربه‌ای جدید از حضور در یک دنیای جدید داشته باشند.

بلاکچین یکی از مهمترین تکنولوژي‌هایی است که در دنیای متاورس مورد استفاده قرار می‌گیرد تا جایی که بسیاری از کارشناسان ظهور تکنولوژي بلاکچین را دلیل اصلی‌ محبوبیت متاورس می‌دانند. بدون وجود بلاکچین، متاورس نیز معنی نخواهد داشت. بلاکچین این امکان را در متاورس به وجود می‌آورد تا کاربران بتوانند به این فضا اعتماد بیشتری کنند.

با استفاده از بلاکچین تمامی افرادی که در متاورس وجود دارند به نوعی در این فضا حق مالکیت خواهند داشت که همین باعث بتوانند تجربه‌‌ای شبیه حضور در دنیای واقعی داشته باشند.

بلاکچین همچنین باعث مدیریت بهتر پلتفرم‌های متاورس خواهد شد. با استفاده از بلاکچین تمامی کاربران می‌توانند با رای‌گیری‌هایی که انجام می‌شود آینده‌ی پلتفرم‌های متاورس را برنامه‌ریزی کنند.

بلاکچین تنها تکنولوژي جدیدی نیست که در متاورس استفاده می‌شود. تکنولوژي‌های دیگری نیز وجود دارند که باعث ایجاد تجربه‌ای متفاوت در متاورس می‌شوند. یکی از مهمترین تکنولوژی‌هایی که در این رابطه وجود دارد واقعیت مجازی و واقعیت افزوده است. با استفاده از هدست‌های واقعی مجازی و اپلیکیشن‌های واقعیت افزوده کاربران می‌توانند کاملا در متاورس حضور پیدا کنند و به بهترین شکل ممکن با افراد مختلف تعامل نمایند.

این موضوع باعث شده است تا واقعیت مجازی و واقعیت افزوده در سال‌های اخیر به شدت در متاورس مورد توجه قرار گیرد و بسیاری از کمپانی‌های بزرگ جهان مانند گوگل و فیس‌بوک به دنبال توسعه‌ی تکنولوژي‌های مرتبط با آن باشند.

دانلود نهمین ماهنامه دامیننس

نات کوین؛ روایتی از انگشتان بی‌قرار

  ورود به متاورس

  یکی از مهم‌ترین مزایای متاورس این است که در اکثر پلتفرم‌ها تمامی کاربران می‌توانند بدون نیاز به داشتن مجوز‌های مختلف و رعایت قوانین دست و پا گیر عضو شوند. یکی از مهمترین ویژگی‌های پلتفرم‌های متاورس غیر متمرکز بودن آن‌هاست.

  پلتفرم‌هایی که به صورت کاملا غیر متمرکز توسعه‌ یافته‌اند این امکان را به وجود می‌آورند تا تمامی افراد از نقاط مختلف جهان بتوانند در ان‌ها عضو و شوند و به اغاز فعالیت‌های خود بپردازند.

  برای ورود به متاورس در اکثر مواقع باید از کیف‌پول‌های دیجیتال استفاده کرد. کیف‌پول‌های دیجیتال از یک کلید عمومی و خصوصی برای ورود به متاورس استفاده می‌کنند. اکثر کیف‌پول‌های دیجیتال کاملا رایگان هستند به همین دلیل کاربران می‌توانند بدون هزینه به دنیای متاورس وارد شوند. البته نکته‌ای که در این رابطه باید به ان توجه داشته باشید این است که برای ورود به برخی از متاورس‌ها باید حق عضویت پرداخت نمود. حق عضویت مبلغی است که کاربران در برخی از پلتفرم‌های متاورس باید به پرداخت آن بپردازند.

  بعد از عضویت در متاورس باید به ایجاد یک آواتار پرداخت. آواتار‌ها نماینده‌ی مجازی کاربران در متاورس هستند. کاربران برای این که تجربه‌ای واقعی از حضور در متاورس را داشته باشند باید در ایجاد آواتار حساسیت زیادی به خرج دهند. آواتارها اولین چیزی هستند که برای تعامل با کاربران دیگر در متاورس مورد استفاده قرار می‌گیرند به همین دلیل باید به دقت انتخاب شوند.

  بعد از انتخاب آواتار مهم‌ترین قدم در ورود به متاورس اکتشاف جهانی است که در متاورس قرار دارد. هر کدام از متاورس‌ها از جهانی منحصربه‌فرد برخوردارند که کاربران باید به خوبی با آن‌ها آشنا شوند تا بتوانند به بهترین شکل ممکن به تعامل با ‌ان بپردازند.

  پیدا کردن دوست‌های جدید در اکثر پلتفرم‌های متاورس اهمیت زیادی خواهد داشت. کاربران بعد از اینکه با دنیای متاورس آشنا شدند باید دوست‌های جدیدی پیدا کنند تا بتوانند با تعامل با آن‌ها به اهداف خود دست پیدا کنند. برای یافتن دوست‌های جدید در متاورس‌های مختلف راه‌حل‌های گوناگونی وجود دارد که کاربران باید با آن آشنا شوند.

  بعد از پیدا کردن دوست مهم‌ترین قدم در دنیای متاورس انجام بازی‌ها خواهد بود. بازی‌های دنیای متاورس نه تنها لحظات سرگرم کننده‌ای را به وجود می‌آورند بلکه در بسیاری از مواقع درامد زا نیز خواهند بود و کاربران می‌توانند با استفاده از آن‌ها کسب درآمد کنند.

  کاربرد‌های متاورس در دنیای واقعی

  متاورس در دنیای واقعی کاربردهای مختلف دارد. در حال حاضر با وجود اینکه در ابتدای مسیر متاورس قرار داریم اما متاورس در بسیاری از حوزه‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند.

  land_in_metaverse

  بسیاری از کمپانی‌های بزرگ جهان برای دستیابی به اهداف تجاری خود در حال تولید محصول در حوزه متاورس هستند تا بتوانند از این طریق تجربه‌‌ای متفاوت برای کاربران خود ایجاد کنند.

  فینتک

  خرید و فروش زمین‌ها در پلتفرم‌های متاورس برای اولین بار باعث رونق فینتک در متاورس شد.  در حال حاضر سرمایه‌گذاران زیادی وجود دارند که ترجیح می‌دهند در پلتفرم‌های متاورس به خرید و فروش زمین بپردازند. قیمت زمین در اکثر متاورس‌ها با گذشت زمان در حال افزایش است. این موضوع باعث شده است تا سرمایه‌گذاری در پلتفرم‌های متاورس به شدت افزایش پیدا کند و بسیاری از سرمایه‌گذاران برای افزایش سرمایه‌ی خود به خرید زمین‌ها بپردازند.

  دیسنترالند یکی از بهترین متاورس‌ها در حوزه‌ی فینتک به شمار می‌رود. در حال حاضر بسیاری از کمپانی‌های بین‌المللی به خرید زمین در دیسنترالند پرداخته‌اند تا از این طریق بتوانند جایگاه خود در متاوس را ارتقا دهند.

  افزایش سرمایه‌گذاری‌ها در  متاورس باعث می‌شود تا در آینده بتوان بسیاری از امور مالی غیرمتمرکز را در این پلتفرم‌ها انجام داد. متاورس این امکان را به وجود می‌آورد تا مردم بتوانند تجربه‌ای واقعی از انجام امور مالی غیرمتمرکز در فضایی کاملا متفاوت داشته باشند.

  کسب و کار

  متاورس در کسب و کارها نیز جایگاهی ویژه‌ خواهد داشت. یکی از مهمترین کاربردهای متاورس در کسب و کارها ایجاد جلسات کاری است. معمولا بسیاری از کسب و کارها ترجیح می‌دهند جلسات کاری را به صورت حضوری برگزار نمایند تا افراد بتوانند به بهترین شکل ممکن با یکدیگر تعامل کنند. با وجود اینکه بسیاری از کسب و کارها تعداد جلسات غیر حضوری و آنلاین را افزایش داده‌اند اما هنوز هم جلسات حضوری بخش عظیمی از جلسات را به خود اختصاص می‌دهند.

  متاورس یکی از بهترین روش‌ها برای ایجاد تعامل میان کارمندان خواهد بود. با استفاده از متاورس کسب و کارها می‌توانند به بهترین شکل ممکن به برگزاری رویدادهای غیر حضوری بپردازند و از این طریق تعامل کارمندان را با یکدیگر افزایش دهند.

  رویدادها

  متاورس برای برگزاری رویدادهای مجازی نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد. Lu.Ma یکی از بهترین پلتفرم‌هایی است که در سال‌های اخیر برای برگزاری رویدادهای مجازی به وجود آمده است. تاکنون بیش از ۱۵ هزار رویداد با استفاده از پلتفرم لوما برگزار شده است که در این رویدادها نزدیک به ۲۵۰ هزار مهمان حضور داشته باشند.

  دوست‌یابی

  دوست‌یابی یکی دیگر از کاربردهای متاورس به شمار می‌رود. با استفاده از پلتفرم‌های متاورس کاربران می‌توانند دوستان جدیدی پیدا کنند و در فضاهای مختلفی که وجود دارد به ملاقات با یکدیگر بپردازند. Planet Theta یکی از پلتفرم‌هایی است که می‌توان برای دوستیابی از آن استفاده کرد. این پلتفرم در سال‌های اخیر محبوبیت زیادی پیدا کرده است و کاربران زیادی در حال حاضر از ان استفاده می‌کنند.

  گفتار پایانی!

  متاورس روز به روز در حال ورود به ابعاد جدیدتری از زندگی ما است. بسیاری از کمپانی‌های جهان در حال سرمایه‌گذاری بر روی متاورس هستند تا از پتانسیل‌های عظیمی که در ان وجود دارد استفاده نمایند. متاورس حتی میتواند در اموزش‌های نظامی نیز مورد استفاده قرار گیرد تا سربازان بتوانند قبل از ورود به صحنه‌های جنگ امادگی بیشتر داشته باشند.

  سوالات متداول

  • متاورس چیست؟

  متاورس دنیایی مجازی است که با استفاده از تکنولوژي‌هایی چون واقعیت مجازی و  واقعیت افزوده و بلاکچین تجربه‌ای نزدیک به واقعیت را برای کاربران شبیه‌سازی می‌کند.

  • متاورس در چه حوزه‌هایی کاربرد دارد؟

  متاورس در حال حاضر در حوزه‌های کسب‌وکار، فینتک، دوستیابی و برگزاری رویدادها کاربرد دارد.

   

  تیم محتوا بیت‌پین

  تیم محتوا بیت‌پین

  تدوین و بررسی مطالب حوزه کریپتو و خلق مقالات کاربردی در حوزه ارزهای دیجیتال.

  مطالب نویسنده
  اشتراک گذاری:

  مطالب مشابه

  بازی پیکسل تپ چیست؟ همه‌چیز درباره ایردراپ PixelTap

  ایردراپ بازی پیکسل تپ، شبات‌های زیادی به نات کوین و بازی همس ...

  صنعت بازی‌های آنلاین باید به سمت توکن سازی حرکت کند

  تصور کنید ساعت‌های بی‌شماری را صرف ارتقای ماشین مسابقه‌ای خو ...

  بازی‌های سنتی بیش از هر زمان دیگری به وب 3 نیاز دارند

  بازی‌های بلاک چین بازگشته‌اند و به نظر صعودی می‌رسند. این بخ ...

  دیدگاه‌ها 2 دیدگاه
  در پاسخ به دیدگاه کاربر
  1. Hamid porkhani
   Hamid porkhani | 16 شهریور 1401

   اصلاح میکنم
   متاورس بجای مشاوره

  2. Hamid porkhani
   Hamid porkhani | 16 شهریور 1401

   مشاوره می‌تواند دنیای بزرگی مجازی ولی واقعی در آینده نزدیک برای بشریت ایجاد کند.

   و این عالیست