اگر پول فیات منطقه آسایش شماست، بیت کوین منطقه رشد شماست

تاریخ انتشار: 22 اردیبهشت 1403 | آخرین به‌روزرسانی: 30 اردیبهشت 1403
زمان مطالعه:  7 دقیقه
رشد بیت کوین

احتمالاً پیش از این شنیده‌اید که برای دستیابی به چیزهای بزرگ در زندگی، باید تصمیم بگیرید که از «منطقه راحتی» خود خارج شوید. منطقه راحتی جایی است که به شما احساس کنترل کامل بر محیط خود می‌دهد. این هم در سطح شخصی و هم در سطح حرفه‌ای صدق می‌کند.

در این منطقه راحتی معروف، دیگر از شکست نمی‌ترسید؛ زیرا هر کاری که انجام می‌دهید، کاملاً کنترل می‌شود. با دانستن این تعریف از منطقه راحتی، به سادگی می‌توانید متوجه شوید که چرا بسیاری از افراد تمام زندگی خود را بدون اینکه حتی یک بار به فکر خارج شدن از این منطقه بیفتند، می‌گذرانند. بدون شک تا زمانی که در منطقه راحتی خود بمانید، نمی‌توانید کار خارق‌العاده‌ای انجام دهید.

برای انجام کارهای خارق‌العاده، باید جرئت کنید که از منطقه راحتی خود خارج شوید تا به «منطقه رشد» برسید. برای افرادی که عادت به زندگی در آسایش دارند، این روند هرگز آسان نیست، اما ضروری است.

من کاملاً معتقدم که سیستم پولی و مالی فعلی، منطقه راحتی شماست. برای تکامل و انجام کارهای بزرگ در آینده، باید کاملاً آن منطقه را ترک کنید تا به منطقه رشد برسید.

بیت کوین، که تنها جایگزین معتبر برای سیستم فعلی در سال‌های آینده است، این منطقه رشد است که به شما امکان می‌دهد در آینده چندین سطح بالاتر بروید.

پول فیات منطقه راحتی شماست

فرض کنیم که شما در ایالات متحده، کانادا یا اروپا زندگی می‌کنید. پس به اندازه کافی خوش شانس بودید که با تولد در یک کشور ثروتمند، در قرعه‌کشی بزرگ زندگی پیروز شوید. در واقع، سیستم پولی و مالی فعلی برای شما، در نقش یک محافظ به نظر می‌رسد. فراموش نکنیم که پول فیات منطقه آسایش شماست.

شما راهی را که جامعه برای شما تعیین کرده، دنبال کردید. شما در دبیرستان دانش‌آموز خوبی بودید و سپس به دانشگاه رفتید. اخذ مدرک دانشگاهی شغل خوبی به شما داد که می‌تواند به شما حقوق حتی شش‌رقمی بدهد.

شغل روتین روزانه‌ای که انجام می‌دهید، به شما این امکان را می‌دهد که یک خانه خوب به صورت اعتباری بخرید. برای تکمیل این تصویر یک ماشین زیبا نیز خریدید. این یک ماشین خانوادگی است؛ زیرا شما ازدواج کرده‌اید و دو فرزند دارید. شما زندگی رویایی یا حداقل زندگی ای را دارید که جامعه به عنوان رویا به شما می‌فروشد.

چرا باید به خارج از این منطقه راحتی بروید؟

سیستم پولی و مالی کنونی، با دلار قدرتمند ایالات متحده در مرکز آن، دارای اشکالاتی است، اما از آنجایی که شما از آن سود می‌برید، نمی‌خواهید بیشتر از این به دنبال جواب این سوال باشید. شما درست در منطقه راحتی خود هستید. این خوب است، اما تا زمانی که آنجا بمانید، هیچ‌چیز خارق‌العاده‌ای نمی‌تواند برای شما اتفاق بیفتد.

دانلود نهمین ماهنامه دامیننس

نات کوین؛ روایتی از انگشتان بی‌قرار

    شما می‌ترسید سیستمی را که در تمام زندگی خود می‌شناسید، ترک کنید

    ممکن است گاهی اوقات اخبار را در تلویزیون یا روزنامه‌ها بینید. شما می‌بینید که مردم در کشورهای فقیر از ظلم رژیم‌های خودکامه رنج می‌برند. می‌دانید که سیستم پولی و مالی کنونی هر روز بر نابرابری‌های بین فقیر و غنی در این جهان افزوده می‌افزاید.

    این شما را نگران می‌کند که این سیستم بتواند چنین سطحی از نابرابری را در جهان ایجاد کند؟ پاسخ این است که صرفاً نگاه کردن به فراتر از «منطقه راحتی» شما را می‌ترساند.

    شما به خود می‌گویید که خوش شانس بوده‌اید و دلار آمریکا را برای هر چیزی که به شما اجازه خرید و مالکیت می‌دهد، دوست دارید. از سوی دیگر، چند باری که سعی کردید با دوستان خود در مورد این مشکلات صحبت کنید، آنها شما را مسخره و فانتزی خطاب می‌کنند.

    شما تحت تأثیر افکار دیگران در مورد خودتان قرار می‌گیرید، بنابراین ترجیح می‌دهید از این منطقه فراتر نروید. عدم اعتماد به نفس شما را مجبور می‌کند در منطقه راحتی خود بمانید. با این وجود، هر چه زمان بیشتر می‌گذرد، بیشتر می‌خواهید از آن فراتر رفته و بیشتر در مورد پول بدانید.

    پیدا کردن چگونگی کارکرد پول چشم‌های شما را باز می‌کند

    پس از تردید زیاد، تصمیم می‌گیرید که با پول و درک نحوه کارکرد آن آشنا شوید. با اینکه همیشه احساس می‌کردید که همه اینها برای شما بسیار پیچیده است، اما امروز مصمم به یادگیری هستید. ورود شما به منطقه یادگیری برای شما یک مکاشفه مطلق است.

    قرارداد برتون وودز را خواهید دید که جهان پس از جنگ جهانی دوم را در سال 1944 شکل داد. سپس سیستم پولی جهانی حول دلار آمریکا سازماندهی شد، اما با پیوند اسمی طلا.

    ایالات متحده از آنجایی که امکان نکول در حساب‌های خارجی خود را داشت، راهی برای خود باقی گذاشت. همانطور که در تحقیقات خود عمیق‌تر می‌شوید، متوجه می‌شوید که چگونه و چرا ریچارد نیکسون به تبدیل دلار آمریکا به طلا در 15 اوت 1971 پایان داد.

    قراردادهای جامائیکا که در اوایل سال 1976 به امضا رسید، به سیستم پولی ثابت اما قابل تنظیم پایان داد. آنها رسماً کنار گذاشتن نقش حقوقی بین المللی طلا را تأیید کردند. از آن زمان، دلار آمریکا خود را به عنوان ارز ذخیره جهانی تثبیت کرده است.

    از آنجایی که ایالات متحده هیچ محدودیتی ندارد، این توانایی را دارد که هر زمان که بخواهد بدون هیچ محدودیتی، عرضه پول در گردش را افزایش دهد.

    بر اساس دفتر آمار کار ایالات متحده، قیمت‌های فعلی 212 درصد بیشتر از قیمت‌های متوسط در سال 1980 است. بنابراین، دلار آمریکا در 40 سال گذشته میانگین تورم 2.96 درصدی در سال را تجربه کرده است. ارزش واقعی دلار آمریکا از سال 1980 به طور پیوسته کاهش یافته است.

    بنابراین، یک آمریکایی باید 312 دلار در اختیار داشته باشد تا قدرت خرید او در سال 2019 معادل قدرت خرید 100 دلاری او در سال 1980 باشد:

    قدرت خرید یک آمریکایی در سال 2019

    به عبارت دیگر، دلار آمریکا در سال 2019 به شما این امکان را می‌دهد که چیزهای کمتری نسبت به دلار آمریکا در سال 1980 بخرید.

    برای درک کامل از دست دادن قدرت خریدی که تجربه می‌کنید، این نمودار دوم تکامل قدرت خرید 100 دلاری را در طول زمان از سال 1980 نشان می‌دهد:

    قدرت خرید از سال 1980 تاکنون

    نزول ارزش دلار آمریکا در چهل سال گذشته به وضوح نشان می‌دهد که هیچ تضمینی وجود ندارد که یک دلار برابر با یک دلار در آینده باشد.

    ارزش دلار آمریکا سال به سال به دلیل تصمیمات بانک مرکزی، برای افزایش بیشتر عرضه پول در گردش، کاهش می‌یابد. متأسفانه مردم در مورد این تصمیمات خودسرانه که ارزش آنچه را که دارند کاهش می‌دهد، حرفی ندارند.

    در سال 2020، فردی که باور کند 1 دلار برابر با 1 دلار تضمینی در آینده است، یا احمق خواهد بود یا فردی با ایمان کور به بانک‌های تجاری، فدرال رزرو، وزارت خزانه داری، رئیس جمهور ایالات متحده یا کنگره. با توجه به اتفاقات گذشته، این شخص احتمالاً یک دیوانه خواهد بود!

    حالا شما متوجه شده‌اید که سیستم پولی و مالی فعلی معیوب است. خبر خوب این است که شما در حال حاضر کمتر از مردم کشورهای فقیر تحت تاثیر قرار گرفته‌اید. اما می‌دانید که لزوماً در آینده به همین منوال ادامه نخواهد داشت. باید جایگزینی برای نظام فعلی پدید آید.

    به نظر می‌رسد بیت کوین تنها شانس شما برای بازیابی قدرت است

    شما هنوز در منطقه یادگیری هستید و اکنون به دنبال جایگزین‌هایی برای سیستم پولی و مالی فعلی هستید. احتمالاً قبلاً در مورد بیت کوین شنیده‌اید و اکنون آماده هستید تا زحمت کشف بیت کوین را بپذیرید. منطقه راحتی دیگر برای شما خوب نیست و چیزی بهتر برای زندگی آینده خود می‌خواهید.

    مقایسه بیت کوین و دلار

    وایت پیپر ساتوشی ناکاموتو را در مورد بیت کوین دانلود کنید. عنوان این وایت پیپر برای شما جذاب است: بیت کوین به عنوان «یک سیستم نقدی الکترونیکی همتا به همتا» توصیف می‌شود.

    با مرور این وایت پیپر، ممکن است تعجب کنید که چرا قبل از این تلاش نکرده‌اید که بفهمید بیت کوین چیست. خودتان را سرزنش نکنید، شما آماده چنین تحولی نبودید. اکنون وقت آن است که از درک نحوه عملکرد بیت کوین شگفت‌زده شوید.

    بیت کوین همان چیزی است که سیستم پولی و مالی فعلی باید می‌بود: پولی ساده و قابل دسترس برای همه!

    همه باید بتوانند بفهمند پول چگونه کار می‌کند و بیت کوین دقیقاً این کار را انجام می‌دهد. این واقعیت که بیت کوین در مقادیر محدود وجود دارد، که روی 21 میلیون تعیین شده است، در ابتدا شما را شوکه می‌کند. سپس متوجه می‌شوید که «کمبود» بهترین راه برای ارزش بخشیدن به بیت کوین است.

    این ویژگی در قلب کد منبع بیت کوین نوشته شده است و تضمین می‌کند که 1 بیت کوینی که امروز دارید همیشه برابر با 1 بیت کوین در سال 2100 خواهد بود.

    بیت کوین بهتر از آنچه که دلار آمریکا می‌توانست، از آنچه که دارید محافظت می‌کند. بهتر از آن، بیت کوین هیچ رهبر و صاحبی ندارد؛ زیرا ساتوشی ناکاموتو تصمیم گرفت ناشناس بماند و آن را به جهان هدیه داد.

    هیچ کس نمی‌تواند بیت کوین را متوقف کند. هیچ کس نمی‌تواند شما را از انجام معاملات در بلاک چین بیت کوین باز دارد. آنچه در بیت کوین دارید واقعاً متعلق به شماست. بیت کوین به وضوح انقلابی است که قدرت را به مردم باز می‌گرداند.

    وقتی روند به‌روزرسانی کد منبع بیت کوین را کشف می‌کنید، متقاعد می‌شوید که بیت کوین یک دموکراسی واقعی است.

    بیت کوین به عنوان یک شبکه مستعار، به شما امکان می‌دهد در برابر نهادهای نظارتی و سانسورهایی که بسیاری از کشورها شروع به ایجاد آن کرده‌اند، محافظت شوید.

    پیشرفت‌های اخیر بیت کوین، مانند شبکه لایتنینگ، ناشناس بودن شما را بیشتر حفظ خواهد کرد. به عنوان ساکن یک کشور ثروتمند، اکنون متقاعد شده‌اید که بیت کوین بهترین جایگزین برای سیستم پولی و مالی فعلی است.

    تبریک می‌گوییم! شما در منطقه رشد هستید.

    همانطور که به تحقیق ادامه می‌دهید، متوجه می‌شوید که بیت کوین در حال حاضر یک برنامه درجه یک برای میلیون‌ها نفر در کشورهای تحت رژیم‌های اقتدارگرا است.

    بیت کوین در حال حاضر تغییرات زیادی در السالوادور، ونزوئلا، زیمباوه، برزیل و آرژانتین ایجاد کرده است. فهرست این کشورها هر روز بزرگ‌تر می‌شود. واضح است که بالا بودن نرخ پذیرش در چنین کشورهایی تصادفی نیست.

    بیت کوین بهترین سنگر برای میلیون‌ها نفر است تا از آنچه دارند، در برابر ظلم حاکمان مستبد و فاسد محافظت کنند.

    با تصمیم به چرخش به سوی بیت کوین و حمایت از انقلاب آن، واقعاً وارد منطقه رشد خود می‌شوید. نکته مهم در مورد بیت کوین این واقعیت است که اگر شما در منطقه رشد خود هستید، به ضرر دیگران نیست.

    برای ساختن دنیایی منصفانه‌تر برای آینده، بیت کوین با دادن فرصتی برای بهره‌مندی از این سیستم جدید، جهان را قادر به ورود به منطقه رشد می‌کند.

    گفتار پایانی

    تکامل در زندگی هرگز چیز آسانی نیست. با این حال شما در دل خود می‌دانید که این شرط لازم برای دستیابی به چیزهای بزرگ است. منطقه راحتی جذاب است؛ زیرا به شما امکان می‌دهد در راحتی کوچک روزانه خود بمانید. پول فیات و سیستمی که در حال حاضر از آن لذت می‌برید، منطقه راحتی شماست.

    با این حال، کم‌کم، بدون اینکه متوجه شوید، این سیستم ارزش داشته‌های شما را کاهش می‌دهد و منطقه راحتی شما را به چالش می‌کشد؛ بنابراین شما باید تصمیم بگیرید که برای رسیدن به منطقه رشد تکامل پیدا کنید. این شما را مجبور می‌کند که با «ترس از تازگی» مبارزه کنید. بیت کوین می‌تواند در ابتدا با توجه به چیزهایی که مخالفانش در مورد آن می‌گویند، ترسناک باشد.

    اگر جرئت فراتر رفتن از این منطقه ترس را داشته باشید تا متوجه شوید که سیستم فعلی چه مشکلی دارد و بیت کوین چگونه آن را برطرف می‌کند، می‌توانید به طور کامل وارد منطقه رشد خود شوید.

    یک منطقه رشد جدید، زیرا با بازگرداندن کنترل کامل بر آنچه که دارید، به شما کمک خواهد کرد و در عین حال منجر به ساختن دنیای عادلانه‌تر برای همه خواهد شد.

    محسن صالح

    محسن صالح

    من محسن هستم که در شبکه‌های اجتماعی با نام «گریزلی» فعالیت می‌کنم. شیفته‌ی بیت‌کوین و آزادی مالی هستم که این شبکه به کاربران خودش میده.

    مطالب نویسنده
    اشتراک گذاری:

    مطالب مشابه

    بررسی کوتاه وایت پیپر آربیتروم؛ راه‌حل لایه دوم مبتنی بر رول‌آپ خوش‌بینانه

    پروژه  اتریوم، پیش‌گام دنیای بلاک چین، با وجود تمام نوآوری‌ه ...

    آشنایی با تلگرام استارز؛ ارز درون برنامه‌ای تلگرام

    تلگرام از ارائه ویژگی‌های جدید و منحصربه‌فرد خسته نمی‌شود. ا ...

    چگونه بیت کوین و آزادی مالی را برای نسل زد (Gen-Z) تعریف کنیم؟

    بدون شک نسل زد دوستدار و عاشق تکنولوژی است. آنها که از روز ا ...

    دیدگاه‌ها
    در پاسخ به دیدگاه کاربر