آیا طرح 6٫5 میلیون‌دلاری فانتوم می‌تواند بازار میم کوین‌ها را متحول کند؟

تاریخ: 12 اردیبهشت 1403
زمان مطالعه:  2 دقیقه
آیا طرح 6٫5 میلیون‌دلاری فانتوم می‌تواند بازار میم کوین‌ها را متحول کند؟

در رویدادی در سیدنی، مایکل کنگ، مدیر عامل بنیاد فانتوم، از یک ابتکار بلندپروازانه 6٫5 میلیون‌دلاری برای متحول کردن بخش میم کوین‌ها رونمایی کرد. این طرح در رویداد MemeGlobal در 30 آوریل، نشان‌دهنده اقدامات قابل‌توجهی به سوی راه‌اندازی میم کوین‌های ایمن و ساختارمند در صنعت کریپتو است. این ابتکار یک استخر جایزه 10 میلیونی فانتوم را برای حمایت از تیم‌هایی که به دستورالعمل‌های دقیق بنیاد برای راه‌اندازی میم کوین‌ها پایبند هستند، ارائه می‌دهد.

هدف فانتوم ایجاد محیطی امن و منصفانه است

کنگ دیدگاه خود را از پروژه موفق میم کوین، به عنوان پروژه‌ای که توزیع توکن دموکراتیک را تضمین می‌کند، به اشتراک گذاشت. این امر به جلوگیری از تمرکز در دست چند سرمایه‌گذار بزرگ کمک می‌کند که می‌تواند منجر به دست‌کاری قیمت و کاهش عدالت در بازار شود. علاوه بر این، او همچنین در مورد اهمیت استراتژیک این سرمایه‌گذاری‌ها برای جذب مشتری و رشد توضیح داد. کنگ اظهار داشت:

ما به عنوان یک بلاک چین، علاقه داریم تا زنجیره را تاحدامکان رشد دهیم و این به جذب مشتری می‌رسد.

کنگ اظهار داشت: ما به عنوان یک بلاک چین، علاقه داریم تا زنجیره را تاحدامکان رشد دهیم و این به جذب مشتری می‌رسد.

ایده‌های کنگ با چشم‌انداز استراتژیک آندره کرونژ، بنیان‌گذار شبکه فانتوم، هم‌راستا است. کرونژ قبلاً تعهد خود را برای ایجاد یک محیط امن‌تر برای جوامع و سرمایه‌گذاران در فضای میم کوین‌ها بیان کرده بود. در یک پست وبلاگ مفصل، او از سازندگان دعوت کرد تا پروژه‌های جدید میم کوین را پیشنهاد دهند. او بر نیاز به محتوای اخلاقی و مشارکت قابل‌توجه جامعه در این طرح‌ها تأکید می‌کند. این همچنین شامل یک فرایند بررسی جامع توسط خود کرونژ است؛ بنابراین، تضمین می‌کند که همه پروژه‌ها عاری از محتوای توهین‌آمیز هستند و به افراد واقعی یا پروژه‌های موجود اشاره نمی‌کنند.

چارچوب وی برای راه‌اندازی میم کوین برای القای عدالت و امنیت از همان ابتدا طراحی شده است. این بنیاد حدود 85 درصد از توکن‌های هر پروژه را در یک استخر نقدینگی قفل می‌کند. علاوه بر این، آنها را با فناوری چند امضایی ایمن و مدیریت می‌کند. ورود فانتوم به بازار میم کوین‌ها خبری بزرگ است. طرح‌های مشابه باعث رشد قابل‌توجهی در سایر اکوسیستم‌های بلاک چین، مانند سولانا شده است. در 15 آوریل، سولانا شاهد افزایش فعالیت صرافی‌های غیرمتمرکز (DEX) بود که حجم معاملات از مرز 1 میلیارد دلار فراتر رفت.

بااین‌حال، عرصه میم کوین چالش‌های خود را دارد. تاریخچه اخیر شبکه سولانا به عنوان یک هشدار عمل می‌کند، زیرا رها شدن و نابودی پروژه‌های میم کوین منجر به ضررهای مالی قابل‌توجهی برای سرمایه‌گذاران شد. گزارش‌های اخیر فاش کرد که 12 پروژه میم کوین مبتنی بر سولانا رها شده‌اند که منجر به زیان خیره‌کننده 26٫7 میلیون‌دلاری شده است.

علاوه بر این، وجود نشانه‌هایی با مضامین توهین‌آمیز و نژادپرستانه به کامیونتی کریپتو آسیب رسانده، بررسی‌ها را تشدید کرده و خواستار نظارت دقیق‌تر شده است. این افزایش توکن‌های مشکل‌ساز، نگرانی‌های قابل‌توجهی را در مورد استانداردهای اخلاقی و عملیاتی در فضای میم کوین ایجاد کرده است.

شبنم توایی

شبنم توایی

علاقه زیادی به حوزه فناوری و فین تک دارم، درباره ارزهای دیجیتال، بلاک چین، هوش مصنوعی، وب ۳ و سایر موضوعات مرتبط با فناوری می‌نویسمو تحقیق می‌کنم. عاشق سفر و عکاسی هستمو اوقات فراغتم را با کشف جاذبه‌ها و ثبت لحظات زیبا سپری می‌کنم. بزرگترین هدفم تو زندگی یاد گرفتنه و لذت می‌برم از اینکه یادگرفته‌هامو دانش و تجربه‌ام را با دیگران به اشتراک بگذارم و از اونها هم یاد بگیرم.

مطالب نویسنده
اشتراک گذاری:

مطالب مشابه

کد مورس همستر کمبات امروز 24 خرداد + آموزش وارد کردن

اگر شما هم طرفدار و بازیکن بازی همستر کامبت هستید، احتمالا ب ...

کدام رمزارزها برندگان و بازندگان هفته گذشته در بازار کریپتو بودند؟

هفته پرهیجانی را در بازار کریپتو پشت سر گذاشتیم که در آن ارز ...

دیدگاه‌ها
در پاسخ به دیدگاه کاربر