ده‌ها شهروند چینی در لیبی به دلیل فارم استخراج غیرقانونی کریپتو دستگیر شدند

توسط مبین حسینی
|
5 تیر 1402
|
زمان مطالعه:  1 دقیقه
ده‌ها شهروند چینی در لیبی به دلیل فارم استخراج غیرقانونی کریپتو دستگیر شدند

طبق گزارش‌های محلی، حدود 50 شهروند چینی توسط مقامات لیبی در پی اتهام اداره یک مرکز استخراج ارز دیجیتال در شهر زلیتن دستگیر شده‌اند. استخراج ارزهای دیجیتال در لیبی کاملاً توسط قانون ممنوع است. مقامات مجری قانون لیبی فاش کرده‌اند که عملیات استخراج، واقع در یک کارخانه آهن متروکه، به طور کامل جمع‌آوری شده است.

نیو عرب در 23 ژوئن 2023 گزارشی را منتشر کرد که در آن اعلامیه دادستانی کل لیبی مبنی بر دستگیری 50 شهروند چینی که در فعالیت‌های استخراج کریپتو در زلیتن شرکت داشتند، فاش شد. صدیق السور، دادستان کل، شواهد بصری، از جمله عکس‌ها و فیلم‌هایی را به اشتراک گذاشت که محوطه ماینینگ واقع در بخش شرقی استان طرابلس را به نمایش گذاشت. علاوه بر این، قبل از بازداشت 50 چینی، ده نفر مرتبط با این عملیات دو روز قبل دستگیر شده بودند.

دفتر دادستان کل لیبی نسبت به این عملیات ابراز نگرانی و اعلام کرده است که این عملیات نقض قانون است. علاوه بر این، گزارش اشاره می‌کند که مقامات لیبی به طور فعال به دنبال کارشناسانی هستند تا میزان تأثیر آن بر «منافع عمومی» را ارزیابی کنند. هنوز اطلاعات خاصی در مورد تعداد دستگاه‌های ماینینگ ضبط شده فاش نشده است.

علی‌رغم ممنوعیت رسمی استخراج ارزهای دیجیتال در لیبی، این کشور به دلیل داشتن انرژی ارزان به مکانی جذاب برای ماینرها تبدیل شده است – با هزینه برق کمتر از 0.004 دلار در هر کیلووات ساعت که کمتر از یک پنی ایالات متحده است. جالب اینجاست که در سال 2021، لیبی علی‌رغم ممنوعیت این فعالیت‌ها، به بالاترین نرخ تولید بیت کوین در بین تمام مناطق آفریقایی در سراسر قاره دست یافت. به طور مشابه، چین که استخراج کریپتو نیز در آن ممنوع است، همچنان ۲۰ درصد از هش ریت جهانی را تا ماه می ۲۰۲۲ به خود اختصاص داده است.

اشتراک گذاری:
دیدگاه‌ها
در پاسخ به دیدگاه کاربر