افزایش کاربران رمزارزها در سال 2024: آسیایی‌ها پیشرو هستند

تاریخ: 13 خرداد 1403
زمان مطالعه:  2 دقیقه
افزایش کاربران رمزارزها در سال 2024: آسیایی‌ها پیشرو هستند

در یک گزارش جدید کریپتویی آمده است که تعداد افرادی که دارایی‌های دیجیتال دارند، از 6.8 درصد فراتر رفته است. این افزایش پذیرش، پیش از بولران صعودی مورد انتظار ارزهای دیجیتال اتفاق می‌افتد و به نظر می‌رسد که بسیاری از مردم دنیا، ارزهای دیجیتال را نوعی سرمایه‌گذاری ارزشمند می‌دانند.

افزایش پذیرش کریپتو در سال 2024

در ۲۴ می، ارائه‌دهنده خدمات دارایی دیجیتال Triple A گزارشی را منتشر کرد که در آن نرخ پذیرش جهانی ارزهای دیجیتال را شرح می‌داد و بر میزان رشد صنعت از سال ۲۰۲۳ و شناسایی کشورهایی که بالاترین سطح مالکیت رمزارزها را دارند، تأکید کرد.

بر اساس این گزارش، حدود 562 میلیون نفر، معادل 6.8 درصد از جمعیت جهان، اکنون صاحب نوعی دارایی دیجیتال در سال 2024 هستند. این افزایش عظیم، نشان دهنده افزایش 34 درصدی نسبت به سال 2023 است که در مجموع 420 میلیون دارنده دارایی دیجیتال را به ثبت رساند.

این گزارش بر مالکیت ارزهای دیجیتال در مناطق مختلف جهان تأکید و اشاره کرد که کشورهایی مانند امارات متحده عربی، سنگاپور، ترکیه و آرژانتین تعداد قابل توجهی از صاحبان ارزهای دیجیتال را در اختیار دارند.

همچنین Triple A به این موضوع اشاره کرد که در میان 30 اقتصاد برتر با بالاترین نرخ مالکیت ارزهای دیجیتال، امارات متحده عربی با 25.3 درصد نرخ مالکیت از نرخ جهانی 6.8 درصد، در صدر جدول قرار دارد، در حالی که سنگاپور با نرخ مالکیت ارز دیجیتال 24.4 درصدی در رتبه دوم قرار دارد.

این گزارش همچنین تاکید می‌کند که بازارهای نوظهور مانند ترکیه و آرژانتین، با وضعیت اقتصادی متفاوت خود، در مقایسه با اقتصادهای کوچک‌تر مانند اسلوونی و لوکزامبورگ، درصد قابل توجهی از سرمایه‌گذاران کریپتو را به خود اختصاص دادند.

قاره آسیا پیشرو در نرخ مالکیت ارزهای دیجیتال است و به قطب اصلی دارایی‌های دیجیتال و فناوری‌های نوآورانه تبدیل شده است. آسیا در حال حاضر بیش از نیمی از کل 562 میلیون مالک ارزهای دیجیتال در سطح جهان را در اختیار دارد. در مقابل، آمریکای شمالی با حدود 72.2 میلیون دارنده رمزارز ثبت شده، از آسیا عقب مانده است.

آسیا طی سال‌ها افزایش چشمگیری را در پذیرش ارزهای دیجیتال تجربه کرده، به‌طوری‌که تعداد دارندگان ارزهای دیجیتال از 268.2 میلیون سرمایه‌گذار کریپتو به 326.8 میلیون در سال 2024 افزایش یافته است.

دانلود نهمین ماهنامه دامیننس

نات کوین؛ روایتی از انگشتان بی‌قرار

  چه عواملی باعث پذیرش جهانی رمزارزها می‌شوند؟

  عواملی مانند روند صعودی بازار ارزهای دیجیتال، تغییرات نظارتی و احساسات مثبت رسانه‌ای، باعث پذیرش ارزهای دیجیتال در مناطق مختلف شده‌اند. گزارش Triple A نشان می‌دهد که در سال 2024 مقررات دارایی‌های دیجیتال واضح‌تری به وجود آمد که صنعت ارزهای دیجیتال را از یک بازار خاص به یک بازیگر غالب در بخش مالی تبدیل کرد.

  روند صعودی کریپتو نیز یکی از محرک‌های پیشرو در پذیرش کریپتو در سطح جهان بوده و باعث ایجاد حس ترس از دست دادن (FOMO) از سوی سرمایه‌گذاران حریص شده است، زیرا فرصتی را برای آنها فراهم می‌کند تا به طور بالقوه سودهای کلانی از سرمایه‌گذاری‌های قانونی به دست آورند. به گفته تحلیلگران مختلف، روند صعودی کریپتو در سال 2024 به بزرگ‌ترین رشدی که تابه‌حال دیده شده است تبدیل می‌شود که با راه‌اندازی ETFهای اسپات بیت کوین و تایید اخیر ETFهای اسپات اتریوم تقویت شده است.

  علاوه بر این، گزارش Triple A به این موضوع پرداخت که تغییرات نظارتی به طور موثر اعتماد سرمایه‌گذاران را تقویت کرده و راه را برای کشف محصولات سرمایه‌گذاری جدید هموار کرده است. رویدادهایی مانند هاوینگ بیت کوین در 20 آوریل 2024، عملاً جرقه رشد فعالیت‌های بازار را برانگیخته است و بسیاری پیش‌بینی می‌کنند که رمزارزها قبل از پایان سال 2024 یک رشد بزرگ را آغاز کنند.

  علاوه بر این، منابع آموزشی مانند آکادمی بیت پین و بایننس در تلاش هستند تا به طور موثر نسل‌های جوان را در معرض ارزهای دیجیتال قرار دهند و آنها را در مورد این فناوری مالی نوآورانه و فرصت‌های سرمایه‌گذاری در این صنعت آموزش دهند.

  مبین حسینی

  مبین حسینی

  زندگی من توی کامپیوتر و دنیای دیجیتال می‌گذره؛ عاشق فناوری بلاک‌چین و تکنولوژی‌های دیجیتالی‌ام و فعالیت توی اکوسیستم و کامیونتی کریپتو رو خیلی دوست دارم. اوقات فراغتم رو یا بازی می‌کنم، یا به پروژه‌های شخصیم می‌رسم. هیچی بلد نیستم ولی تا دلت بخواد کنجکاو و فضولم :))

  مطالب نویسنده
  اشتراک گذاری:

  مطالب مشابه

  کد مورس همستر ۲ تیر 🐹 – دریافت ۱ میلیون کوین از کد مورس

  با استفاده از کد مورس ۱ میلیونی امروز همستر، می‌توانید یک می ...

  کد مورس همستر ۱ تیر 🐹 – دریافت ۱ میلیون کوین از کد مورس

  با استفاده از کد مورس ۱ میلیونی امروز همستر، می‌توانید یک می ...

  کارت های امروز بازی همستر کامبت 31 خرداد/عکس کارت‌های میلیونی

  در مقالات قبلی گفتیم که همستر کمبات می‌تواند یکی از بهترین ج ...

  دیدگاه‌ها
  در پاسخ به دیدگاه کاربر