معرفی یک سازمان تاثیرگذار در حوزه کریپتو، کانسنسیس (ConsenSys)

کانسنسیس (ConsenSys) چیست و چه نقشی در دنیای کریپتو دارد؟
تاریخ انتشار: 30 مهر 1400 | آخرین به‌روزرسانی: 8 اسفند 1402
زمان مطالعه:  4 دقیقه
معرفی یک سازمان تاثیرگذار در حوزه کریپتو، کانسنسیس (ConsenSys)

یکی از کسب و کارهایی که درک آن بسیار سخت و دشوار است، کانسنسیس (ConsenSys) می‌باشد. اگرچه سروصدای زیادی به واسطه سرمایه‌گذاری ریسک‌پذیر ای‌اُاِس (EOS) ایجاد شد اما در برابر شبکه کانسنسیس (ConsenSys) که به منظور توسعه اتریوم ساخته شده است، قابل قیاس نیست. ConsenSys متشکل از حدود 50 پروژه است که برای پوشش شبکه‌ای مورد استفاده قرار می‌گیرد. بر این اساس ConsenSys مسئول تأمین وجه و تنظیم استانداردها برای ارزهای دیجیتال به خصوص اتریوم است. به عبارتی ConsenSys توانسته است در توسعه و زیرساخت رمزارزها، جایگاه ویژه‌ای پیدا کند. در ادامه این مطلب با ما همراه باشید تا با ConsenSys آشنا شده و بررسی کنیم که آیا‌ می‌تواند مدلی برای شبکه‌های آینده باشد؟

آشنایی با کانسنسیس (ConsenSys)

اغلب افراد فکر می‌کنند که کانسنسیس (ConsenSys) کسب و کاری برای پروژه‌های مبتنی بر اتریوم است. اما ConsenSys یک شرکت فناوری بلاک‌چین است که در کنار راه حل‌های سازمانی، ابزارهای توسعه دهنده را ارائه می‌دهد. این سازمان به صورت یک قطب عمل کرده و 50 پروژه زیر مجموعه آن قرار گرفته و به طریقی به ConsenSys مربوط می‌شوند. هدف اصلی این است که شرکت‌ها و افراد و نیز توسعه دهندگان بتوانند در سطح جهانی قابلیت این را پیدا کنند که برنامه‌های نسل بعدی را ایجاد کرده و زیرساخت‌های مالی را به گونه‌ای راه‌اندازی کنند که علاوه بر مدرن بودن و دسترسی به وب، غیرمتمرکز باشند. به عبارتی این شبکه شامل برنامه‌های غیرمتمرکزی مانند Gnosis و Air swap بوده و همچنین شامل پروژه‌هایی زیرساخت محوری چون Infura و Meta Mask است.

جوزف لوبین (Joseph Lubin)، یکی از تکنسین های سابق وال استریت است، که به یکی از تأثیرگذارترین افراد در فضای بلاکچین تبدیل شده است.

در سال 2014 میلادی، کانسنسیس (ConsenSys) توسط شخصی به نام جوزف لوبین (Joseph Lubin) که بنیانگذار و مؤسس اتریوم نیز بود، تأسیس شد. ConsenSys یک شرکت بلاک‌چین است که در بروکلین نیویورک قرار دارد و کار آن توسعه زیرساخت‌ها و برنامه‌های غیرمتمرکز دَپس (Dapps) برای بلاک‌چین اتریوم است. در سال 2017 آزمایشگاه یا لابراتور آن (ConsenSys Labs) با صندوق سرمایه‌گذاری پنجاه میلیون دلاری در بلاک‌چین راه‌اندازی شد. این شرکت که در شبکه اتریوم فعالیت می‌کند، در توسعه زیرساخت‌های مربوط به ارزهای دیجیتال، توانسته است به جایگاه ویژه‌ای دست پیدا کند. ConsenSys توانسته به زیرساخت‌های مربوط به تجارت اتریوم سرعت بخشیده و تدابیر امنیتی بی‌خطر بیشتری را به بلاک‌چین معرفی کند. به همین دلیل در میان شبکه‌های دیگر معروف شده است.

ConsenSys یک شرکت فناوری نرم افزاری بلاکچین است که توسط جوزف لوبین تأسیس و دفتر مرکزی آن در بروکلین، نیویورک و دفاتر نمایندگی آن در در واشنگتن دی سی و سان فرانسیسکو واقع شده است.

همانطور که در بالا نیز به آن اشاره شد، یکی از معروف‌ترین پروژه‌های آن Meta Mask است که یک برنامه کیف پول مربوط به اتریوم است. Meta Mask به شما اجازه می‌دهد تا به عنوان یک کاربر بتوانید در حالی که قادرید به برنامه‌های غیرمتمرکز ساخته شده در اتریوم دسترسی داشته و با آن‌ها در تعامل باشید؛ عملیات ذخیره‌سازی و انتقال رمزارزها را نیز انجام دهید.

جوزف لوبین یکی از تأثیرگذارترین افراد در فضای بلاکچین است.

جوزف لوبین یکی از تأثیرگذارترین افراد در فضای بلاکچین است.

دانلود هفتمین ماهنامه دامیننس

سواد اقتصادی و ذهنیت برنده در دنیای کریپتوکارنسی

  فعالیت‌های کانسنسیس

  وقتی صحبت از شرکت کانسنسیس (ConsenSys) به میان می‌آید طیف گسترده‌ای از راه‌حل‌هایی نظیر بازارهای سرمایه، مدیریت دارایی، DeFi برای مؤسسات، دریافت و پرداخت پول، تجارت جهانی و … ارائه می‌شود. در واقع شرکت ConsenSys مجموعه‌ای از فناوری‌ها و کارآفرینانی را تشکیل داده که همواره در تلاشند تا دنیا را به سمت غیرمتمرکز شدن سوق دهند. کانسنسیس (ConsenSys) سعی دارد تا از اتریوم به عنوان پایه و اساس کارهای خود برای رسیدن به اهدافش استفاده کند. برای انجام این کار نیز روش‌های مختلفی را به کار می‌گیرد که عبارتند از:

  • ارائه راهکارها: همواره در حال مشاوره دادن به کمپانی‌های بزرگی است که در پی ساختن بلاک‌چین مخصوص به خود هستند. کمپانی‌هایی نظیر مایکروسافت، شِل و اسمارت دبی.
  • آزمایشگاه یا لابراتوار (Lab): به عنوان مرکزی برای رشد و شرکت سرمایه‌گذاری برای کمک به رشد و توسعه کسب و کارها است و استارتاپ‌هایی نظیر uPort، Meta Mask، Civil و Truffle Suite در آن واقع شده‌اند.
  • سرمایه: این شرکت اقدام به عرضه سرمایه و توصیه‌هایی مفید و کارآمد درباره چگونگی راه‌اندازی و ساختن ICO می‌نماید.
  • آکادمی: به عنوان یک منبع آموزشی است که به نسل جدید توسعه دهندگان اتریوم کمک می‌کند.

  در سایت کانسیس این عبارت نمایش داده شده است:

  ConsenSys، معتبرترین راه حل های بلاک چین اتریوم

  به غیر از Meta Mask محصولات دیگر آن‌ها نیز شامل Codefi، Quorum، Diligence، Truffle و Infura است که در ادامه به اختصار به توضیح هر یک می‌پردازیم.

  • Meta Mask: کیف پول رمزنگاری‌شده و دروازه‌ای برای بلاک‌چین Dapps
  • Codefi : مجموعه‌ای از برنامه‌های بلاک‌چین مورد استفاده در تجارت و امور مالی
  • Quorum : حد نصاب پروتکل بلاک‌چین برای تجارت با منبع باز
  • Diligence : انجام حسابرسی‌های امنیتی برای قراردادهای هوشمند بلاک‌چین اتریوم
  • Truffle : محیطی برای توسعه و آزمایش قراردادهای هوشمند اتریوم
  • Infura : ایجاد دسترسی سریع و مقیاس‌پذیر API به شبکه‌های IPFS و اتریوم

  کانسنسیس (ConsenSys) مدلی برای شبکه‌های آینده

  از دیدگاه برخی افراد،کانسنسیس (ConsenSys) همان اتریوم است اما چنین نیست. اگرچه اهیمت این شبکه برای اتریوم غیرقابل انکار است، زیرا به طور همزمان به عنوان توسعه‌دهنده اتریوم نیز عمل می‌کند. ConsenSys نه تنها با اتریوم ارتباط بسیار زیادی پیدا کرده است بلکه با ارتباطات حکومتی و قانون‌گذاری‌های انجام شده اهیمت زیادی در کل فضای رمزارزها پیدا کرده است. به همین دلیل احتمال می‌رود که در سال‌های آینده به عنوان مدلی برای شبکه‌ها در نظر گرفته شود. به عبارتی با توجه به پیشرفت‌هایی که این سازمان داشته، نمی‌توان نقش آن را در مرتبط کردن رمزارزها و صنعت نادیده گرفت.

  گفتار پایانی!

  در این نوشتار با کانسنسیس (ConsenSys) آشنا شده و بررسی کردیم که ConsenSys با توجه به پیشرفت‌هایی که داشته و اهیمت زیادی که در کل فضای رمزارزها پیدا کرده است، می‌تواند به عنوان مدلی برای شبکه‌های آینده در نظر گرفته شود. مزیت این مدل برای تمام تیم‌های پروژه به طور کامل واضح است و به آن‌ها امکان دسترسی به توسعه‌دهندگان دیگر را می‌دهد و علاوه بر آن به طور همزمان، استقلال و خودمختاری آن‌ها را فراهم می‌کند.

  کارن آهنگری

  کارن آهنگری

  بازی با کلمات، یکی از بهترین سرگرمی‌هاست. در کنارش، کمک به دیده شدن این کلمات با کمک SEO هم مهمترین وظیفه‌ی من تو بیت‌پینه. سعی می‌کنم دانسته‌هام رو تو حوزه کریپتو با کاربرها به اشتراک بذارم و با سئو به دیده شدن این دانسته‌ها، کمک کنم.

  مطالب نویسنده
  اشتراک گذاری:

  مطالب مشابه

  دیدگاه‌ها
  در پاسخ به دیدگاه کاربر