هشدار سرتیک در مورد توکن ربات‌های تلگرام در میان راه‌اندازی کیف پول مبتنی بر TON

توسط مبین حسینی
|
23 شهریور 1402
|
زمان مطالعه:  1 دقیقه
هشدار سرتیک در مورد توکن ربات‌های تلگرام در میان راه‌اندازی کیف پول مبتنی بر TON

همراه با معرفی اولین کیف پول غیرحضانتی تلگرام در بلاک چین تون، در حالی که کامیونتی مشتاقانه منتظر بود تا ببیند این کیف پول چه تاثیری بر استفاده از ربات‌های تلگرام خواهد داشت، شرکت امنیتی سرتیک را بر آن داشت تا هشداری در مورد توکن‌های ربات‌های تلگرام صادر کند.

در 13 سپتامبر، سرتیک (Certik) پیام هشداری را در ایکس (توییتر سابق) منتشر و به کاربران توصیه کرد که احتیاط کنند و به دلیل نگرانی‌ها در مورد کلاهبرداری‌های مرتبط با ربات‌های تلگرام، دچار هایپ پیرامون آنها نشوند.

«تحلیل ما نشان می‌دهد که بیش از 40 درصد از توکن ربات‌های تلگرام ممکن است به طور بالقوه کلاهبرداری باشند.»

ربات‌های معاملاتی تلگرام به صرافی‌های غیرمتمرکز متصل می‌شوند، معاملات را با مجموعه‌ای از قوانین انجام می‌دهند و معمولاً کارمزد کمی دریافت می‌کنند.

از 20 جولای، توکن این ربات ها شاهد افزایش رشد نجومی، حتی تا بیش از 1000٪ بوده‌اند. سرتیک افزایش قیمت توکن ربات‌های تلگرام را به موفقیت اولیه UNIBOT نسبت می‌دهد. قیمت UNIBOT در روز عرضه نزدیک به 1300 درصد افزایش یافت.

این در حالی است که تلگرام یک کیف پول غیرحضانتی مبتنی بر شبکه TON را در 13 سپتامبر راه‌اندازی کرد. گفته می‌شود این اقدام در راستای این است تا کاربران کنترل بیشتری بر دارایی‌های دیجیتال خود داشته باشند.

برای پروژه‌هایی که بر روی بلاک چین TON ایجاد می‌شوند، پلتفرم تبلیغاتی تلگرام دسترسی اولویت‌دار را ارائه می‌دهد. این قابلیت در حال حاضر در تنظیمات کاربر قابل دسترسی است و انتشار جهانی برای اواخر سال برنامه‌ریزی شده است. با این حال، این ویژگی برای کاربران در ایالات متحده در دسترس نخواهد بود.

همکاری تلگرام و تون

یکی از کاربران توییتر با نام Dealer DeFi، یافته‌های Binance research در مورد ربات‌های معاملاتی تلگرام را بررسی کرده و بر پتانسیل افزایش قابل توجه تعداد آن‌ها، همراه با یکپارچه‌سازی کیف پول، تأکید می‌کند.

این اولین بار نیست که تلگرام با TON که قبلاً به عنوان «Telegram Open Network» شناخته می‌شد، کار می‌کند. در می 2020، تلگرام اعلام کرد که دیگر با TON کار نخواهد کرد و دلیل آن فشارهای نظارتی بود.

در همان روز، بنیانگذار تلگرام، پاول دوروف، در بیانیه‌ای توضیح داد که دادگاه ایالات متحده مانع از ظهور TON شده است.

5/5 - (1 امتیاز)
اشتراک گذاری:
دیدگاه‌ها
در پاسخ به دیدگاه کاربر