آموزش پل زدن در استارک نت (Starknet)

توسط مبین حسینی
|
21 تیر 1402
|
زمان مطالعه:  2 دقیقه
آموزش پل زدن در استارک نت (Starknet)

بهترین راه برای پل زدن دارایی‌ها به پروتکل لایه 2 استارک نت از طریق یک صرافی غیرمتمرکز کراس چین قابل اعتماد است. بسیاری عقیده دارند که بهترین پل StarGate Alpha است، که پل بومی ساخته شده توسط تیم Starknet است و به کاربران اجازه می‌دهد ETH را از شبکه اتریوم، پالیگان، آربیتروم و آپتیمیزم و سایر شبکه‌ها پل بزنند.

این پل همچنین به شما امکان می‌دهد USDT، USDC، DAI و WBTC و همچنین ETH را بین تمام شبکه‌ها با کارمزد کم و بدون اسلیپیج انتقال دهید.

استارک نت چیست؟

استارک نت یک راه حل مقیاس پذیری لایه 2 اتریوم است که یک پلتفرم بسیار مقیاس‌پذیر و امن برای انتقال دارایی‌های دیجیتال ارائه می‌دهد. این به کاربران اجازه می‌دهد تا صدها یا حتی هزاران تراکنش را در ثانیه بدون به خطر انداختن امنیت انجام دهند. به لطف فناوری zk-rollup، همه تراکنش‌ها در زنجیره تأیید و در عین حال خصوصی و بهینه می‌شوند.

این امر استارک نت را به گزینه‌ای جذاب برای مشاغل و توسعه‌دهندگانی تبدیل می‌کند که به راه حل لایه 2 قابل اعتماد نیاز دارند. همچنین اولین لایه 2 است که از پل زدن کراس چین دارایی‌ها پشتیبانی و آن را برای کاربران جذاب‌تر می‌کند. با استارک نت، می‌توانید به‌راحتی و ایمن توکن‌های مبتنی بر اتریوم را بین شبکه‌های مختلف پل بزنید.

Newslatter Vector

دریافت مطالب اختصاصی در خبرنامه بیت پین

  Newslatter avatar شما هم به جمع ۲۴۰۰۰ نفری خبرنامه ما بپیوندید.

  آیا می‌توان به استارک نت پل زد؟

  بله! می‌توان با استفاده از پل رسمی StarGate Alpha از اتریوم به استارک نت پل زد. این پروتکل انتقال یکپارچه دارایی‌ها از جمله ETH، USDC، USDT و DAI را از شبکه‌هایی مانند اتریوم به طور مستقیم به استارک نت تسهیل می‌کند. این فرایند شامل تعامل با کیف پول وب 3، شناسایی زنجیره مبدا و مقصد، انتخاب توکن و مقدار آن و متعاقباً شروع تراکنش است. تمام این مراحل را می‌توان با حداقل هزینه و زمان انجام داد.‌

  چگونه به استارک نت پل بزنیم؟

  همانطور که در بالا ذکر شد، بهترین راه برای پل زدن به استارک نت، پل StarGate Alpha است. این به کاربران اجازه می‌دهد تا با کیف پول متامسک (MetaMask) خود متصل شوند و توکن‌هایی را از اتریوم و دیگر شبکه‌های لایه ۲ به شبکه اصلی استارک نت پل بزنند. این امن‌ترین و راحت‌ترین برای پل زدن در استارک نت و به طور کلی ارزان‌تر از جایگزین‌هایی مانند Orbiter Finance است.

  شما می‌توانید دارایی‌های خود را در 4 مرحله به سادگی پل بزنید:

  • وارد سایت StarGate Alpha شوید و کیف پول متامسک و استارک نت خود را متصل کنید.
  • شبکه‌ای را که می‌خواهید از آن پل بزنید (به عنوان مثال اتریوم، آپتیمیزم، آربیتروم و غیره) انتخاب کنید.
  • توکن و مقداری را که می‌خواهید پل بزنید (به عنوان مثال ETH، USDC، USDT و غیره)، انتخاب کنید.
  • تراکنش خود را تأیید و نهایی کنید و توکن‌های شما در کمتر از 5 دقیقه به دستتان می‌رسد.

  استارک گیت - پل زدن در استارک نت

  کارمزد پل زدن در استارک نت

  کارمزد یا فی پل زدن به استارک نت به شبکه‌ای که دارایی‌ها را از آن انتقال می‌دهید، بستگی دارد. به عنوان مثال، اگر شما در حال پل زدن توکن‌ها از شبکه اصلی اتریوم هستید، لابد انتظار داشته باشید که حتی تا 20 دلار برای هر تراکنش به دلیل هزینه‌های گس فی پرداخت کنید. با این حال، اگر از لایه 2 دیگری مانند Arbitrum یا Optimism پل بزنید، حدود 10 دلار هزینه خواهد داشت.

  ‌گفتار پایانی

  توانایی پل زدن از اتریوم به استارک نت به سادگی از طریق پل StarGate Alpha ایجاد می‌شود. این پروتکل امکان انتقال یکپارچه انواع دارایی‌ها را با حداقل هزینه و مدت زمان انتقال سریع فراهم می‌کند.

  با اتصال کیف پول متامسک، کاربران می‌توانند با خیال راحت توکن‌ها را از اتریوم و دیگر شبکه‌های لایه 2 به شبکه اصلی استارک نت پل بزنند. کارمزد عملیات مشروط به شبکه مبدأ است، اما نسبتاً مقرون‌به‌صرفه است.

  5/5 - (1 امتیاز)
  اشتراک گذاری:
  دیدگاه‌ها
  در پاسخ به دیدگاه کاربر