آموزش کامل نحوه ساخت کیف پول بلاک چین (Blockchain.com)

0 5,136

آیا تاکنون عنوان کیف پول بلاک ­چین را شنیده‌اید؟  آیا در رابطه با معایب و مزایای آن اطلاعاتی دارید؟ آیا آگاهی از کاربرد این نوع از کیف پول را دارید؟ آیا در رابطه با چگونگی آموزش ساخت کیف پول بلاک­چین کنجکاو هستید؟ در این مقاله سعی می‌کنیم نکاتی را در این زمینه ارائه دهیم. از این رو، اگر به‌­دنبال یافتن و کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با آموزش ساخت کیف پول بلاک­ چین هستید، تا انتهای این مقالۀ مفید و کاربردی، با ما همراه باشید.

به­‌طور کلی، کیف پول بلاک­ چین به­‌عنوان یکی از بهترین و مناسب‌ترین کیف پول‌ها برای نگه‌داری بیت ­کوین در نظر گرفته می‌شود. البته این کیف پول به دلیل تشابه اسمی که با سایت تکنولوژی بلاک­ چین دارد، بیشتر اوقات با آن اشتباه گرفته می‌شود. لازم است عنوان کنیم که شما می‌توانید در کیف پول بلاک­ چین ارزهای بیت کوین، بیت­ کوین­ کش، اتریوم و… را نگه‌داری کنید. این در حالی است که کیف پول‌های شناخته‌­شدۀ دیگر، توانایی نگه‌داری از مدل‌های مختلف ارز دیجیتال را ندارند؛ در واقع، ارزهای دیجیتال کمی را تحت کنترل و پشتیبانی خود قرار می‌دهند. با ما همراه باشید تا ابتدا کیف پول بلاک­چین را معرفی کرده و سپس به آموزش ساخت کیف پول بلاک ­چین اشاره کنیم.

معرفی کیف پول بلاک­چین

در این قسمت از مقاله آموزش ساخت کیف پول بلاک ­چین، قصد داریم ابتدا این مفهوم را به‌­طور کامل و جامع معرفی کنیم. در واقع، این کیف پول‌ها برای افزایش امنیت ارزهای دیجیتال طراحی شده‌اند. کیف پول بلاک چین به‌طور معمول در قالب وب­‌سایت و نرم­‌افزار موبایل مورد استفادۀ کاربران قرار می‌گیرد. از ویژگی‌های بسیار ایده ­آل و مناسب این کیف پول این است که شما می‌توانید با استفاده از آن، سه رمز­ارز محبوب، یعنی بیت­ کوین، اتریوم و تتر را مورد معامله قرار دهید.

این کیف پول دارای راهنمای گام‌­به‌­گام است. شما می‌توانید با استفاده از آن، امنیت معاملات خود را افزایش دهید. همچنین، کیف پول بلاک ­چین انعطاف‌­پذیری بسیار زیادی دارد که از این ویژگی آن می‌توانید برای تنظیم کارمزد تراکنش‌های خود بهره بگیرید.

کیف پول بلاک چین، به دارایی کاربران دسترسی ندارد و کلید خصوصی را به شکل رمزنگاری‌شده نگه‌داری می‌کند.

برنامه‌­نویسان و توسعه‌دهندگان کیف پول بلاک ­چین عقیده دارند که امروزه بالای ۵۱ میلیون کیف ارز دیجیتال توسط کاربران در سراسر کشور در حال استفاده است. علاوه بر آن، تاکنون بیش از ۶۲۰ میلیون دلار تراکنش توسط این کیف پول صورت گرفته است. برنامه نویسان این کیف پول ادعا دارند که کیف پول بلاک ­چین بهترین و قابل اعتماد­ترین محل ذخیرۀ ارز دیجیتال در نظر گرفته می‌شود. علاوه بر آن، کیف پول بلاک­ چین این امکان را در اختیار کاربران قرار می‌دهد که بتوانند یک نسخۀ پشتیبان از معاملات خود تهیه کنند.

پیشنهاد می‌کنیم بخوانید:

آموزش ساخت کیف پول بلاک­ چین و مزایای آن

به‌‌‌‌‌طور کلی، ساخت کیف پول بلاک­ چین مزایای متعددی را دنبال می‌کند؛ به‌‌‌‌‌عنوان مثال، این کیف پول دارای قابلیت احراز هویت دو‌‌‌‌‌مرحله‌ای است که این موضوع باعث افزایش ایمنی در معاملات خواهد شد. علاوه بر آن، کاربر می‌تواند میزان دارایی خود را بر‌‌‌‌‌اساس ارز رایج کشور مورد بررسی و ارزیابی قرار دهد. از مزایای دیگر کیف پول بلاک‌‌‌‌‌چین، کارایی ساده و قابل‌‌‌‌‌فهم آن است. این موضوع باعث شده است که کاربران مبتدی و غیرحرفه‌ای نیز بتوانند به‌‌‌‌‌راحتی با آن کار کنند.

از مزایای بسیار ایده‌‌‌‌‌آل و جالب این کیف پول این است که شما می‌توانید پس از هر تراکنش، آدرس کیف پول خود را عوض کنید تا امنیت معاملات خود را به میزان چشمگیری افزایش دهید. کاربران کیف پول بلاک‌‌‌‌‌چین می‌توانند به‌‌‌‌‌طور مستقیم و بدون واسطه، ارزهای دیجیتال را معامله کنند که این موضوع از دیگر مزایایی است که در مقالۀ آموزش ساخت کیف پول بلاک‌‌‌‌‌چین به آن اشاره شده است.

ساخت کیف پول بلاک‌‌‌‌‌چین و معایب آن

حال در این قسمت از مقاله می‌خواهیم به معایب این کیف پول اشاره کنیم. به‌‌‌‌‌طور کلی، کیف پول‌های آنلاین در مقایسه با کیف‌های غیر آنلاین، آسیب‌‌‌‌‌پذیری بیشتری دارند؛ چرا که کیف‌های آنلاین معمولاً بیشتر در معرض خطرات و حملات سایبری قرار می‌گیرند؛ بنابراین، از آن‌‌‌‌‌جایی که کیف پول بلاک‌‌‌‌‌چین به‌‌‌‌‌عنوان یک کیف پول آنلاین در نظر گرفته می‌شود، ممکن است در معرض چنین آسیب‌هایی قرار بگیرد.

از طرف دیگر، احراز هویت و آموزش ساخت کیف پول بلاک‌‌‌‌‌چین برای برخی از کاربران دشوار و سخت در نظر گرفته می‌شود. البته این موضوع ممکن است برای افرادی که به‌‌‌‌‌راحتی این کیف پول را نصب می‌کنند، مزیت در نظر گرفته شود.

موارد دیگر از معایب کیف پول بلاک­ چین این است که این کیف پول از تعداد انگشت‌‌‌‌‌شماری رمز‌‌‌‌‌ارز پشتیبانی می‌کند. علاوه بر این، در آن امکان خرید مستقیم ارزهای دیجیتالی با ارزهای فیات وجود ندارد. از دیگر عیب‌هایی که این کیف پول دارد، این است که هویت معامله‌گران را مخفی نگه نمی‌دارد؛ از این رو، امکان ردیابی تراکنش‌های کاربران در این سیستم وجود دارد. البته برنامه‌‌‌‌‌نویسان و توسعه‌‌‌‌‌دهندگان بلاک‌‌‌‌‌چین به کاربران خود تضمین داده‌اند که امنیت آن‌‌‌‌‌ها را فراهم می‌کنند.

آموزش ساخت کیف پول بلاک چین

آموزش ساخت کیف پول بلاک­ چین

اما می‌رسیم به مهم‌‌‌‌‌ترین بخش از این مقاله که به آموزش ساخت کیف پول بلاک‌‌‌‌‌چین اشاره دارد. ما سعی کردیم در ادامه، ساخت این کیف پول را به‌‌‌‌‌صورت مرحله‌‌‌‌‌به‌‌‌‌‌مرحله برای شما بیان کنیم تا شما بتوانید از طریق خواندن آن، موفق به ساخت کیف پول بلاک‌‌‌‌‌چین خود شوید. این مراحل عبارتند از:

 • ابتدا کار وارد سایت www.Blockchain.com شوید. سپس از آن، روی گزینۀ Get a Free Wallet یا Sign UP کلیک کنید.
 • در مرحلۀ دوم باید یک ایمیل معتبر بسازید. برای آنکه امنیت ایمیل خود را افزایش دهید، برای خود یک پسورد قوی و مطمئن در نظر بگیرید. سپس آدرس ایمیلتان را وارد کرده و گزینۀ Create My Wallet را انتخاب کنید.
 • در این مرحله، کیف پول بلاک‌‌‌‌‌چین شما طراحی و ساخته شده است. پس از آنکه ساختن اکانت خود را به پایان رساندید، یک پیام آموزشی برای کارایی راحت و آسان با این کیف پول روی صفحه برایتان نمایش داده خواهد شد که می‌توانید از این پیام کمک گرفته و اطلاعات خود را برای چگونگی کار با کیف پول بلاک‌‌‌‌‌چین را افزایش دهید. شما می‌توانید مشاهدۀ فیلم آموزشی مربوطه را به زمان بهتر و مناسب‌تری موکول کنید.
 • در مرحلهۀ چهارم و پس از ساخت اکانت مورد‌‌‌‌‌نظر خود، بایستی به ایمیلی که آدرس آن را وارد کرده‌اید، مراجعه کنید؛ چرا که از طرف وب‌‌‌‌‌سایت بلاک‌‌‌‌‌چین، یک ایمیل برای شما ارسال می‌شود که شما موظف هستید آن را تأیید کنید. در این ایمیل ارسال‌‌‌‌‌شده یک شناسۀ مخصوص کیف پول بلاک‌‌‌‌‌چین برای شما نوشته شده است. شما برای ورود به کیف پول بلاک‌‌‌‌‌چین خود به این شناسۀ ارسال‌‌‌‌‌شده نیازمند هستید.
 • برای آنکه به دریافت بیت‌‌‌‌‌کوین از دیگران اقدام کنید، نیازمند یک آدرس و یک لینک هستید که می‌توانید با کلیک روی گزینۀ Request آدرس بیت‌‌‌‌‌کوین مورد‌‌‌‌‌نظر خود را دریافت کنید.

آموزش ساخت کیف پول بلاک چین

نکات بسیار مهم در مورد ساخت کیف پول بلاک­ چین

نکتۀ بسیار مهمی که قصد داریم در مقالۀ آموزش ساخت کیف پول بلاک‌‌‌‌‌چین به آن اشاره کنیم، این است که شما نباید به هیچ‌‌‌‌‌عنوان آدرس کیف پول خود را در اختیار کسی قرار دهید. در واقع، این آدرس یکی از مهم‌ترین و شخصی‌ترین اطلاعات شما در نظر گرفته می‌شود. آدرس کیف پول شما همانند رمز کارت اعتباری شما در نظر گرفته می‌شود؛ از این رو، همان‌‌‌‌‌طور که افراد می‌توانند با دانستن رمز کارت اعتباری شما، از شما سوء‌‌‌‌‌استفاده کنند، با داشتن آدرس کیف پول بلاک‌‌‌‌‌چین نیز این امکان برای آن‌‌‌‌‌ها فراهم است.

 • از این رو، شما برای مبادلۀ بیت‌‌‌‌‌کوین تنها باید لینک بیت‌‌‌‌‌کوین را در اختیار افراد قرار دهید، نه آدرس کیف پول خود را! عدم توجه به این نکته ممکن است خسارات جبران‌‌‌‌‌ناپذیری را برای شما به ارمغان آورد؛ بنابراین، در این زمینه توجه و دقت لازم را داشته باشید.
 • توصیه می‌کنیم پس از ساخت کیف پول بلاک‌‌‌‌‌چین، شمارۀ همراه معتبر خود را در این نرم‌‌‌‌‌افزار وارد کنید. همچنین، با فعال‌‌‌‌‌کردن گزینۀ تأیید دو‌‌‌‌‌مرحله‌ای، امنیت کیف پول خود را بالا ببرید. از دیگر مواردی که می‌تواند باعث افزایش امنیت در معاملات و همچنین کیف پول شما شود، استفاده از رمز عبور دوم است. در این حالت، برای هر تراکنش، یک رمز عبور جدید خواسته می‌شود که این موضوع تأثیر چشمگیری روی امنیت معاملات شما اعمال می‌کند.

 نصب کیف پول بلاک­ چین

 نصب کیف پول بلاک چیناز دیگر نکاتی که قصد داریم در مقالۀ آموزش ساخت کیف پول بلاک‌‌‌‌‌چین به شما ارائه دهیم، این است که نرم‌فزار بلاک‌‌‌‌‌چین به‌‌‌‌‌راحتی روی کامپیوتر، دستگاه اندروید و دستگاه ios قابل نصب و استفاده است؛ بنابراین، می‌توانید برای نصب این نرم‌افزار روی دستگاه‌های اندروید، به گوگل‌‌‌‌‌پلی یا سایت بلاک‌‌‌‌‌چین مراجعه کنید. برای نصب بلاک‌‌‌‌‌چین روی دستگاه‌‌‌‌‌های ios نیز تنها کافی است از اپ‌‌‌‌‌استور یا آی‌‌‌‌‌تونز کمک بگیرید.

علاوه بر آن، برای ساخت کیف پول بیت‌‌‌‌‌کوین روی کامپیوتر و دستگاه، نسخۀ خاصی وجود ندارد. از این رو، کاربرانی که تمایل دارند از طریق کامپیوتر شخصی خود از این نرم‌افزار استفاده کنند، باید از نسخۀ تحت وب یا همان سایت اصلی کمک بگیرند و نسخۀ مربوط به دسکتاپ را دانلود نمایند.

آموزش ساخت کیف پول بلاک‌‌‌‌‌چین و بک‌‌‌‌‌آپ‌‌‌‌‌گرفتن از آن

تهیۀ نسخۀ پشتیبان یا بک‌‌‌‌‌آپ‌‌‌‌‌گرفتن یکی از مهم‌‌‌‌‌ترین کارهایی است که کاربران باید پس از کسب اطلاعات مربوط به آموزش ساخت کیف پول بلاک‌‌‌‌‌چین از آن مطلع شوند. لازم است عنوان کنیم که تراکنش‌های انجام‌‌‌‌‌شده در کیف پول، امکان برگشت ندارند. از این رو، در صورتی که به هر دلیلی رمز عبور خود را فراموش یا گم کنید، دیگر راهی برای برگرداندن بیت‌کوین شما وجود ندارد؛ مگر آنکه یک نسخۀ پشتیبان از اطلاعات خود تهیه کرده باشید. برای تهیۀ نسخۀ پشتیبان کافی است مراحل زیر را به‌‌‌‌‌صورت گام‌‌‌‌‌به‌‌‌‌‌گام انجام دهید:

 1. پس از ورود به کیف پول بلاک‌‌‌‌‌چین، گزینۀ «Security Center» را انتخاب کنید.
 2. سپس روی گزینۀ Backup Funds کلیک کنید.
 3. در این بخش، کلمۀ بازیابی برای شما نشان داده می‌شود که باید آن را از چپ به راست یادداشت کنید.
 4. برای اینکه اطمینان یابید که کلمات بازیابی را درست یادداشت کرده‌اید، از شما خواسته می‌شود که بعضی از کلمات را دوباره در سایت وارد کنید.
 5. پس از آنکه این مرحله را به‌‌‌‌‌درستی انجام دادید، تیک سبز‌‌‌‌‌رنگی نمایش داده می‌شود که نشان‌‌‌‌‌دهندۀ روند بک‌‌‌‌‌آپ‌‌‌‌‌گیری موفقیت‌‌‌‌‌آمیز بوده است.
 6. نکتۀ بسیار مهمی که در رابطه با این موضوع وجود دارد، این است که شما موظف هستید کلمات بازیابی خود را در جای امن و مطمئن نگه دارید. در واقع، آن را به‌‌‌‌‌راحتی در اختیار دیگران قرار ندهید. این موضوع نیز به‌‌‌‌‌عنوان یکی از اطلاعات شخصی شما در نظر گرفته می‌شود که باید آن را از دسترس دیگران خارج کنید.

گفتار پایانی!

در مقالۀ آموزش ساخت کیف پول بلاک­ چین، دریافتیم این کیف پول برای ارزهای دیجیتالی مورد استفاده قرار می‌گیرد. همچنین، مزایا و معایب مخصوص به خود را دارد. این کیف پول، نرم‌افزاری قابل فهم با کارکرد آسان و راحت محسوب می‌شود؛ از این رو، همۀ افراد می‌توانند از طریق راهنمای آن اطلاعات اولیۀ مناسب را به دست آورند تا به یک فرد حرفه‌ای در این راه تبدیل شوند. لازم است عنوان کنیم بلاک‌‌‌‌‌چین به‌‌‌‌‌عنوان یک فناوری غیر‌‌‌‌‌متمرکز در نظر گرفته می‌شود که خودش قادر به تنظیم شبکه است. در واقع، افراد روی آن نظارت نخواهند داشت.

این کیف پول باعث افزایش و گسترش ارتباطات اینترنتی شما خواهد شد. همچنین، می‌تواند درآمدها و سودهای ایده‌‌‌‌‌آلی را برای شما به ارمغان آورد. البته به یاد داشته باشید که اطلاعات شخصی و رمزهای مربوط به کیف پول و آدرس آن را در اختیار افراد دیگر قرار ندهید؛ چرا که ممکن است نتیجۀ عکس دیده و ضررهای جبران‌ناپذیری را متحمل شوید.

از اینکه تا انتهای مقاله با ما همراه بودید، از شما صمیمانه سپاسگزاریم. امیدواریم مطالب گفته‌‌‌‌‌شده مورد توجه شما دوستان و خوانندگان گرامی قرار گرفته باشد و این مطالب برایتان کاربردی و مورد استفاده محسوب شود.

پرسش‌های متداول!

 • کیف پول بلاک‌‌‌‌‌چین چیست؟

یکی از کیف پول‌های معتبر برای ذخیره و نگه‌داری ارز دیجیتال، کیف پول بلاک‌چین است. این کیف پول به صوت وب سایت و نرم‌افزار در دسترس است.

 • معایب کیف پول بلاک‌‌‌‌‌چین چیست؟

به‌‌‌‌‌طور کلی، کیف پول‌های آنلاین ارزهای دیجیتال در مقایسه با کیف‌‌پول‌های آفلاین، آسیب‌‌‌‌‌پذیری بیشتری دارند؛ چرا که کیف‌های آنلاین به‌طور معمول بیشتر در معرض خطرات و حملات سایبری قرار می‌گیرند؛ در این جریان کیف پول بلاک‌چین مستثنی نیست.

4/5 - (7 امتیاز)
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 دیدگاه‌ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
دوست داریم نظرتون رو بدونیم، لطفا دیدگاهی بنویسید!x