کاردانو، الماس کشف نشده؛ آیا روی کاردانو سرمایه‌گذاری کنیم؟

تاریخ: 26 خرداد 1403
زمان مطالعه:  5 دقیقه
تحلیل فاندامنتال کاردانو

امروزه تب‌وتاب پروژه کاردانو در بین سرمایه‌گذاران رمزارزها به گوش می‌رسد. بسیاری از تحلیلگران باتجربه کاردانو الماس کشف نشده در بازار ارزهای دیجیتال می‌نامند و با پتانسیل بالایی که پروژه کاردانو در بلاک ‌چین دارد توانسته نظر خیلی از سرمایه‌گذاران را به خود جلب کند.

تحلیل فاندامنتال کاردانو (ADA)

با استفاده از تحلیل فاندامنتال، کاردانو کوین را بررسی می‌کنیم و اطلاعاتی را به شما ارائه می‌دهیم تا بتوانید به‌خوبی برای سرمایه‌گذاری روی کاردانو کوین تصمیم بگیرید.

دانلود دهمین ماهنامه دامیننس

بلاک چین و انتخابات: شفاف و بدون تقلب

  بنیاد کاردانو

  بنیاد کاردانو (Cardano Foundation)، خالق یک پلتفرم بلاک چین غیرمتمرکز، باهدف ارائه راه‌حلی امن، مقیاس‌پذیر و پایدار برای بسیاری از برنامه‌ها طراحی شده است. همچنین این بنیاد در سال 2016 تأسیس شد و در حال حاضر با 134 کارمند فعالیت می‌کند.

  بررسی سرمایه‌گذاران کاردانو کوین (ADA)

  در جهان واقعی کسب‌وکارهایی که سرمایه‌گذار معتبر دارند به‌راحتی می‌توانند اکثر هدف‌های خود را محقق کنند. در ارزهای دیجیتال هم همین‌ صدق می‌کند. همچنین یک سرمایه‌گذار معتبر می‌تواند به پروژه امید ببخشد تا خود را توسعه داده و رشد کند. بلاک چین کاردانو یک سرمایه‌گذار معتبر به نام واکارو ونتورز (Whakaaro Ventures) دارد و این کمپانی در سال 2020 در انگلستان تأسیس شده و تا به امروز در حوزه دیفای، NFT و وب‌غیرمتمرکز تمرکز دارد. پروژه کاردانو آن‌قدر پتانسیل بالا دارد که توانسته نظر این سرمایه‌گذار قدرتمند را جذب کند و همچنین 62 میلیون دلار سرمایه از این سرمایه‌گذار به دست آورد.

  سرمایه‌گذار کاردانو کوین

  سرمایه‌گذار کاردانو کوین

  شریک‌های مهم کاردانو چه پروژه‌هایی هستند؟

  کاردانو، پلتفرم بلاک چین غیرمتمرکز، باهدف حل مشکل مقیاس‌پذیری بلاک چین برای طیف گسترده‌ای از برنامه‌ها، درحال‌توسعه است. این پروژه توسط تیمی از متخصصان باتجربه در حوزه بلاک چین و با همکاری شرکای متعددی در حال پیشرفت است. ما به بررسی مدل درآمدزایی کاردانو می‌پردازیم و منابع اصلی کسب درآمد این شرکت را معرفی می‌کنیم:

  1. ورودی و خروجی جهانی (IOHK)، شرکت IOHK یک شرکت تحقیقاتی و مهندسی است که توسط چارلز هاسکینسون، بنیانگذار کاردانو، تاسیس شده است. این شرکت مسئول توسعه هسته پلتفرم کاردانو، از جمله پروتکل Ouroboros و زبان برنامه‌نویسی پلوتوس، است. IOHK همچنین در زمینه تحقیقات و توسعه بلاک چین، آموزش و مشاوره به سایر پروژه‌های بلاک چین فعالیت می‌کند.
  2. امرگو (Emurgo)، کمپانی Emurgo یک شرکت توسعه‌دهنده بلاک چین است که بر روی پلتفرم کاردانو تمرکز دارد. این شرکت خدماتی از جمله حمایت از جامعه توسعه‌دهندگان کاردانو، مشاوره دادن به شرکت و سازمان هایی که قصد دارند روی پلفترم کاردانو فعالیت کنند و توسعه ابزارها و نرم‌افزار های سیستمی برای پلتفرم کاردانو ارائه می‌دهد.
  3. بنیاد کاردانو، بنیاد کاردانو یک سازمان غیرانتفاعی است که به ترویج و حمایت از توسعه پلتفرم کاردانو متعهد است. این بنیاد وظایفی از جمله توسعه پلتفرم کاردانو، حمایت از جامعه کاردانو با ایده های مختلف و همکاری با شریک‌ها برای گسترش کاربرد کاردانو در صنعت‌ها برعهده دارد.
  4. اتحاد پلوتوس (Plutus Alliance)، گروهی از شرکت‌ها و سازمان‌ها است که به توسعه و استفاده از زبان برنامه‌نویسی پلوتوس در پلتفرم بلاک چین کاردانو متعهد هستند.

  بررسی جامعهٔ سولانا در شبکه‌های اجتماعی توییتر و تلگرام

  در دنیای غیرمتمرکز بلاک چین، جامعه نقش حیاتی در سرنوشت هر رمزارزی ایفا می‌کند. برخلاف سیستم‌های سنتی مالی که توسط نهادهای متمرکز اداره می‌شوند، رمزارزها بر پایه اعتماد و مشارکت جمعی بنا شده‌اند. یک جامعه گسترده می‌تواند آن رمزارز را معتبرتر کند.

  شبکه ایکس (توییتر)

  شبکه ایکس کاردانو با 1 میلیون و 300هزار دنبال کننده و 7182 پست یک جامعه‌ی معتبر دارد که می‌تواند کاردانو را معتبرتر کند و ارزش پروژه را برای سرمایه‌گذاری افزایش دهد.

  شبکه توییتر کاردانو

  شبکه توییتر کاردانو

  تلگرام

  پروژه کاردانو با 20343 دنبال کننده جامعه نسبتا خوبی در شبکه اجتماعی تلگرام دارد که می‌تواند ارزش پروژه را درکنار توییتر افزایش دهد.

  بررسی سیاست‌های توزیع کوین کاردانو

  یکی از مهم‌ترین بخش‌ها  که می‌تواند ارزش پروژه را افزایش یا کاهش دهد، بخش سیاست‌های توزیع کوین است. کاردانو کوین با حداکثر عرضه (max supply) 45 میلیارد کوین یک سیاست محدودکننده و غیر تورمی دارد که می‌تواند در آینده منجر به افزایش ارزش پروژه شود. همچنین عرضه محدود می‌تواند یکی از مزایای این پروژه معتبر باشد.

  در عکس زیر مشاهده می‌کنید که حداکثر عرضه برای کاردانو کوین عددی بالغ‌بر 45 میلیارد است:

  سیاست محدود کننده کاردانو

  سیاست محدود کننده کاردانو

  بنیاد کاردانو چگونه کسب درآمد می‌کند؟

  در دنیای پررونق بلاک‌چین، یک پروژه باید از یک طریقی درآمد داشته باشد تا بتواند پروژه خود را توسعه دهد. شاید برای بسیاری سؤال باشد که کاردانو چگونه درآمد کسب می‌کند و از چه منابعی برای تأمین مالی فعالیت‌ها و توسعه خود استفاده می‌کند. ما در این قسمت، به بررسی مدل درآمدزایی کاردانو می‌پردازیم:

  1. کارمزد تراکنش: هر تراکنشی که در شبکه کاردانو انجام می‌شود، شامل کارمزدی است که به صندوق خزانه‌داری کاردانو واریز می‌شود. این کارمزدها برای تأمین مالی فعالیت‌های تحقیقاتی، توسعه‌ای و ترویجی پلتفرم کاردانو استفاده می‌شوند.
  2. خدمات مشاوره و پشتیبانی: تخصص و تجربه تیم کاردانو در زمینه بلاک‌چین، فرصتی را برای این شرکت فراهم کرده است تا به سازمان‌ها و شرکت‌های مختلفی که قصد استفاده از پلتفرم کاردانو را دارند، خدمات مشاوره و پشتیبانی ارائه دهد.
  3. جوایز و کمک‌های مالی: بنیاد کاردانو به طور منظم برنامه‌های تشویقی را برای جذب ایده‌ها و مشارکت در توسعه اکوسیستم کاردانو برگزار می‌کند. این برنامه‌ها شامل ارائه جوایز و کمک‌های مالی به توسعه‌دهندگان و کارآفرینانی است که در ساخت dAppها و ارائه راهکارهای نوآورانه روی این پلتفرم فعالیت می‌کنند.
  4. سرمایه‌گذاری در پروژه‌های نوآورانه: شرکت کاردانو به‌منظور ترویج نوآوری و رشد اکوسیستم خود، در پروژه‌های نوآورانه در حوزه بلاک چین سرمایه‌گذاری می‌کند. این سرمایه‌گذاری‌ها به شناسایی و حمایت از ایده‌های جدید و تسریع روند توسعه در این پلتفرم کمک می‌کنند.

  کاردانو کوین روی چه شبکه‌ای تبادل می‌شود؟

  ADA کوین روی شبکه کاردانو و بایننس اسمارت چین تبادل می‌شود.

  بررسی همبستگی و بتا سولانا

  • بتا (BETA): بتا به شما می‌گوید که ارز دیجیتال موردنظر شما چقدر با ریسک کلی بازار همسو است. ضریب بتای همسان با 1 به منظور بازدهی هم سود با شاخص، ضریب بتای بزرگ‌تر از 1 به منظور بازدهی بیشتر از شاخص کل و ضریب بتای کمتر از 1 به منظور ضریب کمتر از شاخص کل است.
  • همبستگی: همبستگی نشان‌دهنده ارتباط و همسویی بین قیمت دو یا چند ارز دیجیتال است. به زبان ساده‌تر، همبستگی به شما می‌گوید که قیمت دو ارز دیجیتال چقدر با یکدیگر همسو حرکت می‌کنند. اگر قیمت دو دارایی در یک مرحله افزایش یابد، گفته می‌شود که دارای همبستگی مثبت هستند که با همبستگی نزدیک به 1 گزارش می‌شود. البته همبستگی کمتر از 1 به عنوان همبستگی پایین تلقی می‌شود.
  بتا                     همبستگی نام شاخص
  1.13 0.72 بیت کوین (BTC)

  همبستگی و بتای کاردانو کوین به شرح زیر است:

  • همبستگی: کاردانو کوین همبستگی بالایی نسبت به بیت کوین دارد. یعنی این کوین در زمان‌های نوسانات قیمت شاخص به حرکات قیمت بیت کوین واکنش زیادی نشان داده و قیمت کاردانو کوین مطابق قیمت بیت کوین حرکت می‌کند. از طرفی ریسک پرتفوی را افزایش می‌دهد و برای افراد پرریسک مناسب است.
  • بتا: این توکن با بتای بالای 1، بازدهی بیشتر از شاخص دارد و در شرایط صعودی بازار، بازدهی بیش از شاخص بازار ارزهای دیجیتال (یعنی بیت کوین) محقق می‌کند.

  آیا روی کاردانو (ADA) سرمایه‌گذاری کنیم؟

  آدا یا همان کاردانو یکی از 10 کوین برتر بازار ارزهای دیجیتال است که به‌تازگی نظر خیلی از سرمایه‌گذاران را به خود جذب کرده و طبق بررسی که ما در این مقاله انجام دادیم، کاردانو کوین با توسعه‌های بسیار که روی پروژه‌اش انجام می‌دهد و با سرمایه‌گذار باسابقه و معتبر اش می‌تواند راه رسیدن به رتبه‌های بالاتر در بازار رمزارزها را برای خود هموار کند. این پروژه با شریک‌های معتبر و سخت‌کوش خود می‌تواند خود را به‌راحتی برتر از پروژه‌های بلاک چینی دیگر کند.

  یکی از مهم‌ترین مزایای این کوین، سیاست محدودکننده‌ای است که تیم پروژه روی ارز دیجیتال کاردانو گذاشته تا در بلندمدت ارزش کاردانو کوین حفظ شود یا ارزش آن افزایش یابد. همبستگی و بتا این کوین بالا است و پرریسک محسوب می‌شود که می‌تواند در شرایط صعودی بازار یک بازدهی بسیار عالی برای سرمایه‌گذاران محقق کند. کاردانو کوین در آینده نه‌چندان دور می‌تواند سودهای زیادی برای سرمایه‌گذاران صبور خود محقق کند.

  خرید کاردانو

  محمدجواد جعفری

  محمدجواد جعفری

  چند سال پیش، پس از تب‌وتاب بازار بورس ایران با فارکس آشنا شدم و همین موضوع باعث شد که به سراغ یادگیری تحلیل تکنیکال و اقتصاد کلان برم. بعد از مدتی علاقم به اقتصاد بیشتر شد و به صورت حرفه‌ای‌تر تو این حوزه کار کردم. طولی نکشید که با ورود به دنیای ارزهای دیجیتال، شروع به یادگیری تحلیل فاندامنتال کردم و الان بیشتر زمانم رو روی بررسی پروژه‌های بلاک‌چین و تحلیل اقتصاد کشورها می‌ذارم.

  مطالب نویسنده
  کلیدواژه‌ها
  اشتراک گذاری:

  مطالب مشابه

  تحلیل بیت کوین (BTC)؛ تلاش برای صعود – ۳ مرداد (۲۴ جولای)

  بیت کوین پس از افزایش تقاضایی که در هفته‌های اخیر داشت، توان ...

  تحلیل پپه (PEPE)؛ افزایش قدرت خریداران – ۳ مرداد (۲۴ جولای)

  پپه، یکی از محبوب ترین میم کوین‌های بازار رمزارزها است که تو ...

  تحلیل نیر پروتکل (NEAR)؛ هدف بعدی کجاست؟ – ۲ مرداد (۲۳ جولای)

  نیر پروتکل در هفته اخیر درگیر روند نزولی و اصلاحی بود و قیمت ...

  دیدگاه‌ها
  در پاسخ به دیدگاه کاربر