نگاهی به رشد بازار کریپتو و آلت‌ کوین‌ها در روزهای گذشته

تاریخ انتشار: 7 اسفند 1402 | آخرین به‌روزرسانی: 8 اسفند 1402
زمان مطالعه:  1 دقیقه
نگاهی به رشد بازار کریپتو و آلت‌کوین‌ها در روزهای گذشته

ارزش بازار ارزهای دیجیتال در سه هفته گذشته به طور قابل توجهی افزایش یافته و به طور پیوسته، شاهد ثبت کندل‌های صعودی هفتگی هستیم. در این مطلب نگاهی کوتاه به نمودار ارزش کل بازار خواهیم داشت و برترین آلت کوین هفته را نیز معرفی خواهیم کرد.

شاخص ارزش کل بازار (TOTALCAP) پس از حرکت به بالای سطح مقاومت فیبوناچی اصلاحی 0.382 در 1.61 تریلیون دلار، افزایش یافت و بالاتر از سطح مقاومت فیبوی 0.5، یعنی 1.88 تریلیون دلار بسته شد. اگر حرکت صعودی ادامه یابد، مقاومت بعدی 2.10 تریلیون دلار خواهد بود که 9 درصد بالاتر از قیمت فعلی است.

علی‌رغم پیش‌بینی صعودی شاخص TOTALCAP، بسته شدن کندل هفتگی در زیر فیبوی 0.5 باعث افت 17 درصدی تا نزدیک‌ترین حمایت در 1.61 تریلیون دلار شود.

آیا حرکت صعودی بیت کوین متوقف می‌شود؟

همانند TOTALCAP، قیمت بیت کوین نیز از ابتدای ژانویه افزایش یافته است. این حرکت صعودی منجر به رسیدن قیمت به سقف 53,000 دلار در ماه فوریه شد که بالاترین رقم از سال 2021 بوده است.

با وجود روند صعودی قیمت بیت کوین، شایان ذکر است که شاخص قدرت نسبی هفتگی (RSI) ضعف نشان می‌دهد. در حالی که RSI برای شاخص TOTALCAP واگرایی نزولی آن را باطل کرد، بیت کوین این کار را نکرد و با بسته شدن کندل هفتگی نیز آن را تایید کرد.

پس از پنج کندل صعودی متوالی، قیمت بیت کوین اولین کندل نزولی خود را در هفته گذشته ایجاد کرد. اگر این ارز دیجیتال در زیر سطح مقاومت فیبوی اصلاحی 0.618 کندلی نبندد، می‌تواند تا مقاومت بعدی در 65,000 دلار رشد داشته باشد: یعنی 25 درصد بالاتر از قیمت فعلی.

علی‌رغم پیش‌بینی صعودی قیمت بیت کوین، بسته کندل هفتگی در زیر 48,600 دلار، می‌تواند باعث افت 22 درصدی تا نزدیک‌ترین حمایت در 40,600 دلار شود.

دانلود هفتمین ماهنامه دامیننس

سواد اقتصادی و ذهنیت برنده در دنیای کریپتوکارنسی

  منتل (MNT) به سقف جدیدی رسید

  قیمت MNT از ابتدای ژانویه به سرعت افزایش یافته است. در ابتدا با مقاومت داینامیک (افقی) خود مواجه شد اما در 25 فوریه از آن عبور کرد. شکست این مقاومت منجر به رسیدن به قیمت 0.95 دلار شد که سطحی جذاب برای سرمایه‌گذاران این رمزارز است. اگر حرکت صعودی MNT ادامه یابد، قیمت می‌تواند با 11 درصد افزایش به 1.03 دلار برسد.

  معامله منتل

  علی‌رغم سناریوی صعودی فعلی، اگر خرس‌ها وارد عمل شوند، می‌توانند قیمت را تا 0.8 دلار پایین بکشند که می‌توان آن را پولبکی به مقاومت شکسته شده در نظر گرفت.

  توجه: مقالات منتشر شده در آکادمی بیت پین فقط اهداف آموزشی دارند و نباید آن‌ها را توصیه‌ای مبنی بر خرید، فروش و یا سرمایه‌گذاری در نظر گرفت.

  مبین حسینی

  مبین حسینی

  زندگی من توی کامپیوتر و دنیای دیجیتال می‌گذره؛ عاشق فناوری بلاک‌چین و تکنولوژی‌های دیجیتالی‌ام و فعالیت توی اکوسیستم و کامیونتی کریپتو رو خیلی دوست دارم. اوقات فراغتم رو یا بازی می‌کنم، یا به پروژه‌های شخصیم می‌رسم. هیچی بلد نیستم ولی تا دلت بخواد کنجکاو و فضولم :))

  مطالب نویسنده
  اشتراک گذاری:
  دیدگاه‌ها
  در پاسخ به دیدگاه کاربر