چرا قیمت بیت کوین امروز افزایش یافته است؟ تحلیل روزانه قیمت

توسط مبین حسینی
|
30 خرداد 1402
|
زمان مطالعه:  2 دقیقه
چرا قیمت بیت کوین امروز افزایش یافته است؟ تحلیل روزانه قیمت

پس از اینکه قیمت بیت کوین در هفته گذشته به پایین‌ترین سطح سه ماهه در 24.835 دلار رسید، به نظر می‌رسد که گاوها در حال حاضر دوباره دست بالاتر را دارند. قیمت بیت کوین در 24 ساعت گذشته به روند صعودی خود ادامه داده و با 1.6 درصد افزایش به حوالی 26,800 دلار در حال حاضر رسیده است. در ادامه به بررسی وضعیت بیت کوین با توجه به نمودار تکنیکال و داده‌های آن چین خواهیم پرداخت.

مثل همیشه، تنها می‌توان در مورد دلایل افزایش قیمت بیت کوین حدس و گمان زد. به لطف تشکیل پرونده توسط بلک راک، بزرگ‌ترین مدیر دارایی جهان، برای ETF اسپات بیت کوین در ایالات متحده، احساسات صعودی به بازار بازگشته است. پیش‌بینی می‌شود که یک ETF اسپات دروازه‌های ورود را برای سرمایه‌گذاران نهادی باز کند.

تاریخچه اولین ETF طلا در ایالات متحده در سال 2004 می‌تواند نشان‌دهنده تاثیر صعودی باشد که تایید ETF اسپات بیت کوین می‌تواند بر قیمت آن داشته باشد. ETF طلا در پذیرش این کالا توسط موسسات بسیار موثر بوده است. طی گذشت هشت سال از اولین ETF، قیمت طلا بیش از چهار برابر شده است.

اساساً کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده 240 روز (حدود هشت ماه) فرصت دارد تا در مورد این درخواست تصمیم‌گیری کند. با این حال، دیوید اتلی، مدیر عامل مجله بیت کوین، دیروز ادعا کرد که استدلال قانع‌کننده‌ای شنیده است مبنی بر اینکه ETF بیت کوین بلک راک می‌تواند به زودی تایید شود.

این خبر ممکن است به اندازه اخبار دیروز که غول مالی فیدلیتی ممکن است به زودی برای ETF اسپات بیت کوین همراه با بلک راک درخواست دهد، تأثیر مثبتی بر بازار داشته باشد. بدیهی است که احساسات در کامیونتی کریپتو در توییتر در نتیجه اخبار بلک راک بسیار مثبت شده است.

دارندگان بزرگ بیت کوین، به اصطلاح نهنگ‌ها، مدتی است که به بزرگ‌ترین ارز دیجیتال روی آورده‌اند. کمپانی تجزیه و تحلیل داده‌های آن‌چین Santiment گزارش داده است که نهنگ‌ها در دو ماه گذشته که همگی نظاره‌گر نزول بازار بودند، حسابی فعال بوده‌اند.

سنتیمنت می‌گوید:

اکنون بار دیگر به بالای 27 هزار دلار بازگشته‌ایم، تصادفی نیست که کیف‌های پول‌های با موجودی 1 تا 10 هزار بیت کوین از هفته اول آوریل مجموعاً 3.5 میلیارد دلار کوین جمع‌آوری کرده‌اند.

Whales buying while the crowd watches

معامله‌گر مطرحی که با نام 52Skew فعالیت دارد نیز مشاهدات مشابهی را در مورد CVD و سفارش‌های دلتا بیت کوین داشته است. او در چند ساعت گذشته مشاهده کرد که تقاضای زیادی در بازار اسپات بایننس، بزرگ‌ترین صرافی ارز دیجیتال وجود دارد. به گفته وی، خرید اسپات نشانه یک رالی پایدار است، بنابراین در یک حالت ایده‌آل خرید اسپات باید تداوم داشته باشد.

BTC Binance Spot

چشم‌انداز قیمت بیت کوین در نیمه اول سال

یکی دیگر از تاثیرات صعودی بر بازار می‌تواند ساختار نمودار تکنیکال برای نیمه دوم سال باشد. همانطور که Aksel Kibar، تحلیلگر بازار در توییتر نوشت: بیت کوین ممکن است در آستانه بریک‌اوت از روند اصلاحی باشد که از اواسط آوریل در حال انجام است. او گفت:

ما یک کانال شیب‌دار روبه‌پایین معتبر در نمودار بیت کوین داریم که مرز بالایی به عنوان مقاومت کوتاه مدت در 27,000 دلار عمل می‌کند. بریک‌اوت از کانال می‌تواند پولبک الگوی بزرگ‌تر سر و شانه را کامل کند. (رنگ سبز)

تحلیل قیمت بیت کوین

اشتراک گذاری:
دیدگاه‌ها
در پاسخ به دیدگاه کاربر