مسیح بیت کوین کیست و چرا به این نام شهرت دارد؟

تاریخ انتشار: 19 دی 1400 | آخرین به‌روزرسانی: 8 آذر 1402
زمان مطالعه:  4 دقیقه
مسیح بیت¬کوین کیست و چرا به این نام شهرت دارد؟

بازار ارزهای دیجیتال، یک بازار نوظهور است. اگرچه این بازار هم‌‌‌‌پای بازارهای بزرگ و قدیمی، چون فارکس به پیش می‌رود و حتی گاهاً در برخی ابعاد از آن هم پیشی می‌گیرد، اما عمق این بازار کمتر از سایر بازارهای مالی است. به این معنی که تعداد زیادی از هر ارز دیجیتال در دست چند سرمایه‌‌‌‌گذار عمده وجود دارد. حالا این سرمایه‌‌‌‌گذاران عمده می‌توانند با خرید‌‌‌‌و‌‌‌‌فروش‌های عمده، بازار را مشوش کنند. در این بین، برخی از سرمایه‌گذاران عمده در نزد مردم شناخته‌شده‌تر هستند. در اینجا قصد داریم تا شما را با شخصی آشنا کنیم که به «مسیح بیت‌‌‌‌کوین» شهرت دارد. احتمالاً شما نیز این نام را شنیده‌اید و می‌خواهید بدانید که مسیح بیت‌‌‌‌کوین کیست. در ادامه رویکردهای مختلف زندگی مسیح بیت کوین را بررسی خواهیم کرد.

مسیح بیت کوین کیست؟

مسیح بیت‌‌‌‌کوین در اصل فردی به نام راجر ور «Roger Ver» است. این فرد علاقۀ زیادی به ارزهای دیجیتال دارد. به‌‌‌‌طوری که یکی از اولین حمایت‌گران بیت‌‌‌‌کوین به حساب می‌آید. از آن جهت راجر ور را مسیح بیت کوین می‌نامند، چون در طول دورانی که با ارزهای دیجیتال آشنا شده است، مانند یک ترویج‌‌‌‌کننده، آن را به افراد معرفی کرده است. همچنین، از افراد خواسته است تا به پروژه‌های رمزارزی بپیوندند. این حمایت سبب شد تا راجر ور در نهایت خود را مسیح بیت‌‌‌‌کوین بنامد. (چون مانند مسیح به یک مروج در حوزۀ کریپتوکارنسی تبدیل شده بود).

راجر ور معتقد است که بیت‌‌‌‌کوین یکی از مهم‌ترین اختراعات تاریخ بشریت است.

اگرچه ور برای سال‌های متمادی (از سال 2011) از پروژۀ بیت‌کوین پشتیبانی کرده است، اما وی در سال 2017 سودمندی بیت‌کوین را آسیب‌‌‌‌دیده تصور کرده و حمایت خود از بیت‌کوین‌کش را اعلام کرد. در ادامه به بررسی سابقۀ کاری ور می‌پردازیم.

دانلود هشتمین ماهنامه دامیننس

ارزیابی جامع تاثیر زیست‌محیطی بیت کوین

  دوران جوانی و تحصیلات آکادمیک «راجر ور»

  راجر ور در سال 1979 در سن‌خوزۀ کالیفرنیا به دنیا آمد. وی از سال 1997 وارد یک کالج محلی به نام «De Anza» شد و در رشتۀ ریاضیات، اقتصاد و نجوم مشغول به تحصیل شد. وی سرانجام در سال 1998 به دانشگاه استنفورد راه یافت و این بار در رشتۀ فیزیک به تحصیل پرداخت. ور زمانی که در کالج بود، یک شرکت به نام «Memorydealers» راه‌اندازی کرد.

   حتما بخوانید: چگونه با ورزش کردن درآمدزایی کنیم؟

  این شرکت به ارائه‌ و فروش تجهیزات مربوط به حافظه و شبکۀ سیسکو، فرستنده‌ها و لوازم جانبی شبکه اختصاص داشت. ور کالج را رها کرد تا بتواند به کسب‌وکار خود رونق ببخشد. او حدود یک دهه مدیرعامل MemoryDealers.com باقی ماند، اما سرانجام از این پروژه جدا شد. ور از سال 2004 در کنار شغل قبلی خود به راه‌اندازی یک شرکت دیگر به نام «Agilestar.com» مشغول بود که در سال 2018 نهایتاً توانست آن را به سوددهی برساند و از پروژۀ قبلی خود رسماً فاصله بگیرد.

  نکته‌ای جالب در مورد دامنه‌ی MemoryDealers.com:

  این آدرس MemoryDealers.com را اگر در مرورگر وارد کنید، پس از چند ثانیه به آدرس یک توییت هدایت می‌شود که یکی از توییت‌های راجر ور با این مضمون است:

  هرگز با میل و رغبت با تحقیقات دولتی همکاری نکنید؛ مثل این است که یک قاتل را به خانه‌ی خود دعوت کنید و او بگوید که فقط قصد گفتگو دارد!

  توییت راجر ور که در زمان وارد کردن آدرس MemoryDealers.com به سمت آن هدایت می‌شویم.

  توییت راجر ور که در زمان وارد کردن آدرس MemoryDealers.com به سمت آن هدایت می‌شویم.

  ورود «راجر ور» به حوزۀ کریپتوکارنسی‌ها

  به گفتۀ خود راجر ور، او در سال 2011 با بیت‌کوین آشنا شده است. ور از همان آغاز کار، عاشق پروژۀ بیت‌کوین شد و مقدار زیادی بیت‌کوین خریداری کرد. ور دیگران را نیز به خرید و نگه‌داری بیت‌کوین ترغیب می‌کرد. زمانی که هنوز مدیرعامل Memorydealers بود، امکان پرداخت‌های رمزارزی مبتنی بر بیت‌کوین را برای مشتریان خود فراهم کرد. زمانی که بیت‌کوین کمتر از یک دلار قیمت داشت، راجر ور حدود 400,000 بیت‌کوین را در لیست دارایی‌های خود داشت. ور از بسیاری از پروژه‌ها و استارت‌آپ‌های مربوط به بیت‌کوین حمایت کرد. از جملۀ این پروژه‌ها می‌توان «BitInstant»، «Blockchain.com»، «purse.io»،‌ «Kraken»، «Ripple»، «bitcoinstore.com» و… را نام برد.

  نظرات «راجر ور»، مسیح بیت کوین دربارۀ ارزهای دیجیتال

  راجر ور در سال 2017 در یک مصاحبه اعلام کرد که:

  «وضعیت بیت‌کوین واقعاً‌ً واقعاً واقعاً نگرا‌‌‌‌ن کننده است؛ چرا که توسعه‌‌‌‌‌دهندگان پیشرفت آن را نابود کرده‌اند!»

  در واقع، راجر ور به سفته‌بازی‌های دنیای بیت‌کوین اشاره داشت؛ عاملی که اجازه نمی‌دهد بیت‌کوین به یک پول رایج تبدیل شود، بلکه صرفاً در کیف‌پول‌ها انبار می‌شود. وی همین عامل را سبب عدم سودمندی بیت‌کوین در آینده قلمداد کرد. در ادامۀ ماه‌های سال 2017، سرانجام راجر ور حمایت خود از بیت‌کوین‌کش را اعلام کرد؛ چرا که پروژۀ بیت‌کوین را کند، گران و غیر قابل‌‌‌‌اطمینان برای آینده می‌دانست.

   حتما بخوانید: آشنایی با فعال‌ترین دختر جوان فعال حوزه کریپتو. ریا بوتوریا کیست؟

  در حال حاضر، راجر ور به حمایت خود از کریپتوکارنسی‌ها ادامه می‌دهد. نظرات وی با بازخوردهای بسیاری از طرف کاربران شبکه‌های اجتماعی روبه‌رو می‌شود. راجر ور همواره به‌صورت کاملاً رک در مورد ایده‌های خود نظر می‌دهد و همین عامل بر تأثیرگذاری وی‌ می‌افزاید و سبب می‌شود افراد بیشتری پیگیر این موضوع شوند که: «مسیح بیت کوین کیست؟!»

  نظرات «راجر ور» دربارۀ ارزهای دیجیتال مسیح بیت کوین

  مقدار ثروت رمزارزی «راجر ور»

  راجر ور در سال 2011، بیت‌کوین‌های خود را با قیمت 25 هزار دلار خریداری کرد؛ اما همین تعداد در سال 2019 نزدیک به 180 میلیون دلار ارزش داشت. در حال حاضر، منابع مختلف، دارایی بیت‌کوین راجر ور را حدود 100 هزار بیت‌کوین در نظر می‌گیرند. این امر راجر ور را به یکی از ثروتمندترین افراد حوزۀ کریپتوکارنسی تبدیل می‌کند. مجلۀ فوربس، ثروت راجر ور در سال 2018 را بالای 400 میلیون دلار تخمین زده بود!

  حالا که می‌دانید مسیح بیت کوین کیست، چه نظری در مورد وی دارید؟! نظرات خود را با ما و دیگر کاربران به اشتراک بگذارید.


  پرسش‌های متداول!

  • مسیح بیت کوین کیست؟

  مسیح بیت کوین در اصل فردی به نام راجر ور «Roger Ver» است. راجر ور یکی از اولین حمایتگران بیت کوین به است و فعالیت‌های بسیاری برای گسترش آن انجام داده است.

  • نظرات «راجر ور» دربارۀ ارزهای دیجیتال چیست؟

  راجر ور در سال 2017 در یک مصاحبه اعلام کرد که: «وضعیت بیت‌کوین واقعاً‌ً واقعاً واقعاً نگرا‌‌‌‌ کننده است؛ چرا که توسعه‌‌‌‌‌دهندگان پیشرفت آن را نابود کرده‌اند!». درواقع سفته‌بازی‌‌های بیت کوین مانع از تبدیل آن به پول رایج شود به همین دلیل «راجر ور» آینده بیت کوین را در وضعیت خوبی نمی‌بیند.

  کارن آهنگری

  کارن آهنگری

  بازی با کلمات، یکی از بهترین سرگرمی‌هاست. در کنارش، کمک به دیده شدن این کلمات با کمک SEO هم مهمترین وظیفه‌ی من تو بیت‌پینه. سعی می‌کنم دانسته‌هام رو تو حوزه کریپتو با کاربرها به اشتراک بذارم و با سئو به دیده شدن این دانسته‌ها، کمک کنم.

  مطالب نویسنده
  کلیدواژه‌ها
  اشتراک گذاری:

  مطالب مشابه

  بیوگرافی پاول دورف | از کودکی تا روزهای اوج موفقیت تلگرام

  این روزها، نام کارآفرینی جوان و جذاب بر سر زبان‌هاست. فردی ک ...

  از بانکداری تا میلیاردری؛ سفر نسیم طالب به سوی آزادی مالی

  نسیم نیکولاس طالب، سرمایه‌گذار، ریاضی‌دان و فیلسوف لبنانی، ی ...

  دیدگاه‌ها 3 دیدگاه
  در پاسخ به دیدگاه کاربر
  1. محمدحسن
   محمدحسن | 19 فروردین 1401

   تنها طلایی هست که از چیزی که ازش انتظار داری و فکرشو میکنی ،بالاتر میبره،،،

   • کارشناس محتوا
    کارشناس محتوا | 28 فروردین 1401

    بسیار عالی
    به امید معاملاتی پرسود برای شما در بیت پین

  2. سارا لویی
   سارا لویی | 11 بهمن 1400

   چه اسم عجیبی کسی از بیت کوین تحلیلی چیزی نداره کی دوباره قیمتش اوج میگیره؟