پیروزی ریپل در دادگاه چه تاثیری بر آینده بازار ارزهای دیجیتال دارد؟

تاریخ انتشار: 24 تیر 1402 | آخرین به‌روزرسانی: 6 آذر 1402
زمان مطالعه:  1 دقیقه
پیروزی ریپل در دادگاه چه تاثیری بر آینده بازار ارزهای دیجیتال دارد؟

در یکی از پربحث‌ترین چالش‌های بازار ارزهای دیجیتال، Ripple Labs، شرکت پشتیبان توکن XRP، در برابر کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) پیروز شد. این پیروزی نه تنها یک نقطه عطف قابل توجه برای ریپل است، بلکه شرایطی را ایجاد می‌کند که می‌تواند آینده صنعت کریپتو را شکل دهد.

در روز پنجشنبه، 13 جولای، ریپل لبز یک پیروزی (شاید جزئی) در نبرد قانونی خود با SEC به دست آورد. دادگاه حکم داد که ریپل با فروش توکن XRP خود در صرافی‌های عمومی، قانون اوراق بهادار فدرال را نقض نکرده است. این تصمیم که به عنوان یک ضربه متقابلِ مهم به سرکوب ارزهای دیجیتال توسط SEC تلقی می‌شود، احتمالاً پیامدهای گسترده‌ای برای صنعت کریپتو خواهد داشت.

پس از این حکم، برد گارلینگ هاوس، مدیرعامل ریپل نتوانست شادی خود را پنهان کند. او تاکید کرد که دادگاه دریافته است که XRP یک قرارداد سرمایه‌گذاری نیست که الزامات هاوی یک قرارداد سرمایه‌گذاری را برآورده می‌کند.

گارلینگ هاوس افزود:

این اکنون یک موضوع قانونی است (برای محاکمه نیست). SEC دیگر نمی‌تواند به طور فعال توکن‌های دیگر را صرفاً بر اساس تست هاوی، که تا کنون در مورد استفاده از آن مصمم بود، سرکوب کند.

استوارت آلدروتی، یکی از چهره‌های کلیدی ریپل نیز در توییتر به توضیح دیدگاه‌های خود درباره معنای این حکم پرداخت. او گفت: «یک پیروزی بزرگ برای امروز! طبق قانون – XRP اوراق بهادار نیست.»

آلدروتی توضیح داد:

تنها چیزی که دادگاه یک قرارداد سرمایه‌گذاری تعیین کرد، فروش مستقیم XRP در گذشته به مشتریان سازمانی است.

این حکم نه تنها به ریپل بلکه به اکثر پروژه‌های کریپتویی دیگر نیز مرتبط است. توکن‌هایی نظیر کاردانو، متیک و سولانا که با حذف احتمالی از صرافی‌های بزرگ مواجه شده‌اند، به آینده امیدوار شدند.

آن روی سکه

در حالی که ریپل این پیروزی را جشن گرفته، تصمیم دادگاه بخشی از استدلال SEC را تأیید کرده است. به این معنی که تأیید کرد که فروش اولیه 728.9 میلیون دلاری ریپل به سرمایه‌گذاران معتبر، یک پیشنهاد اوراق بهادار ثبت نشده بوده است.

SEC در پاسخ به این حکم، در مورد پیروزی جزئی خود صحبت و آن را برجسته کرد. این نشان می‌دهد که SEC تمام عرضه‌های اولیه کوین (ICO) را بررسی خواهد کرد.

مبین حسینی

مبین حسینی

زندگی من توی کامپیوتر و دنیای دیجیتال می‌گذره؛ عاشق فناوری بلاک‌چین و تکنولوژی‌های دیجیتالی‌ام و فعالیت توی اکوسیستم و کامیونتی کریپتو رو خیلی دوست دارم. اوقات فراغتم رو یا بازی می‌کنم، یا به پروژه‌های شخصیم می‌رسم. هیچی بلد نیستم ولی تا دلت بخواد کنجکاو و فضولم :))

مطالب نویسنده
کلیدواژه‌ها
اشتراک گذاری:

مطالب مشابه

کد مورس همستر ۱ تیر 🐹 – دریافت ۱ میلیون کوین از کد مورس

با استفاده از کد مورس ۱ میلیونی امروز همستر، می‌توانید یک می ...

کارت های امروز بازی همستر کامبت 31 خرداد/عکس کارت‌های میلیونی

در مقالات قبلی گفتیم که همستر کمبات می‌تواند یکی از بهترین ج ...

سقوط بازار NFTها در 90 روز روند نزولی: داده‌ها چه می‌گویند؟

بر اساس آمار سه ماه گذشته، مجموعه‌های NFT شامل Cryptopunks و ...

دیدگاه‌ها
در پاسخ به دیدگاه کاربر