پلتفرم اشتراک‌گذاری ویدیو وراسیتی؛ آشنایی با Verasity و ارز دیجیتال VRA

تاریخ انتشار: 7 خرداد 1402 | آخرین به‌روزرسانی: 28 تیر 1402
زمان مطالعه:  4 دقیقه
پلتفرم اشتراک‌گذاری ویدیو وراسیتی؛ آشنایی با Verasity و ارز دیجیتال VRA

پروژه‌های زیادی وجود دارد که به صورت غیرمتمرکز به دنبال پاداش دادن به کاربران برای تماشای تبلیغات هستند. اما هیچ کدام مانند رویکرد چندگانه وراسیتی (Verasity) این کار را انجام نمی‌دهند.

تقلب در دنیای تبلیغات بسیار رایج و مقابله با آن دشوار است. پروژه وراسیتی به دنیال حل این مشکل است و سعی می‌کند راه حلی برای این چالش پیچیده بیابد.

هم کاربران و هم تبلیغ‌کنندگان می‌توانند توسط پروژه وراسیتی جذب شوند – پروژه ای که به دنبال تضمین اعتبار NFTها و وارد کردن خود به دنیای بازی از طریق Proof-of-View نیز است.

در این مقاله به بررسی این پروژه بلندپروازانه خواهیم پرداخت و با مفاهیم آن آشنا خواهیم شد.

وراسیتی (Verasity) چیست؟

وراسیتی از پتانسیل خود برای افزایش سود سازنده ویدیو از تبلیغات شخص ثالث استفاده می‌کند. بر اساس وایت پیپر وراسیتی، تقریباً 160 میلیارد دلار پول تبلیغات به دلیل تماشای آن توسط ربات‌ها به جای افراد واقعی هدر می‌رود. این همچنین بر درآمد تولیدکنندگان محتوا نیز تأثیر منفی می‌گذارد؛ بنابراین، وراسیتی قصد دارد با پروتکل Proof of View (PoV) تقلب در تبلیغات را کاهش دهد تا از بازدید انسانی واقعی برای تبلیغات و محتوای ویدیویی اطمینان حاصل کند.

دانلود دهمین ماهنامه دامیننس

بلاک چین و انتخابات: شفاف و بدون تقلب

  پروتکل Proof-of-View در وراسیتی

  همانطور که در قسمت قبلی ذکر شد، پروتکل Proof of View (PoV) راه حل وراسیتی به منظور کاهش تبلیغات تقلبی است. این پروتکل معیارهای مختلفی مانند اثر انگشت دارد تا تأیید کند که یک انسان واقعی محتوا را مشاهده کرده است. این معیارها در لحظه اجرا می‌شوند تا فوراً تبلیغات جعلی را حذف کنند. سپس نمای واقعی و تایید شده انسانی به صورت عمومی در بلاک چین ثبت می‌شود.

  وراسیتی درآمد خود را از طریق تبلیغ‌کنندگان ثالثی که از این پروتکل استفاده می‌کنند، به دست می‌آورد. پروتکل وراسیتی بیشتر در بخش‌های Esports، تبلیغات و ویدیو کاربرد دارد. از آنجایی که این پروتکل می‌تواند عملکرد تبلیغاتی را بهبود بخشد، وراسیتی می‌تواند هزینه بیشتری را از تبلیغ‌کنندگان دریافت کند. علاوه بر کسب درآمد از ویدیو، پروتکل PoV را می‌توان برای تایید تصاویر دیجیتالی استفاده کرد، که موارد استفاده را به حوزه‌هایی مانند کلکسیون‌های توکن غیر قابل تعویض (NFT) گسترش می‌دهد.

  پروتکل Proof-of-View در وراسیتی

  اکوسیستم وراسیتی

  • اثبات مشاهده (PoV): فناوری تبلیغاتی درجه یک و راه حل ضد تقلب برای جلوگیری از تقلب در تبلیغات در سراسر محتوای ویدیویی.
  • VeraEsports: مقصدی برای محتوای Esports که فناوری PoV و VeraViews را برای پخش‌کنندگان ارائه می‌دهد.
  • VeraPlayer: یک پخش‌کننده ویدیوی اختصاصی که برای بهینه‌سازی درآمد با استفاده از شرکای تبلیغاتی ساخته شده است.
  • VeraWallet: یک کیف پول حضانتی (Custodial) برای ذخیره توکن‌های VRA.
  • VeraVerse: یک اکوسیستم کامل NFT برای هنر، آیتم‌های درون بازی و کلکسیون‌های متاورس.
  • تماشا و کسب درآمد: سیستم پاداشی که به کاربران توکن‌های مشوق برای تماشای محتوای ویدیویی ارائه می‌کند.

  ارز دیجیتال VRA

  ارز دیجیتال وراسیتی (VRA) توکنی است که از طریق بازدید، ویدیوها و تبلیغات، به عنوان پاداش دریافت می‌شود. کاربران می‌توانند ارز دیجیتال VRA را از طریق تماشای ویدیوهایی که توسط ناشران مختلف ارائه می‌شود، از جمله Youtube، Twitch و Vimeo کسب کنند. کاربران همچنین از طریق ریفرال، ثبت‌نام، انجام بازی‌ها و غیره نیز توکن کسب می‌کنند. علاوه بر دریافت پاداش، کاربران می‌توانند با پرداخت توکن به تولیدکنندگان محتوا از آنها حمایت کنند.

  معرفی پروژه وراسیتی (VRA)

  معرفی پروژه وراسیتی (VRA)

  از کجا ارز دیجیتال VRA بخریم؟

  با ثبت نام و احراز هویت در پلتفرم خرید و فروش ارزهای دیجیتال بیت پین، می‌توانید برای خرید ارز دیجیتال وراسیتی (VRA) اقدام کنید.

  مزایای وراسیتی (VRA) چیست؟

  • پروژه با موفقیت در حال استفاده است
  • استفاده از کیت توسعه نرم‌افزار در پلتفرم‌های ویدیویی موجود به جای ایجاد یک کیت جدید
  • کسب درآمد از طریق مشاهده ویدیوها و همچنین درآمد غیرفعال توسط استیک کردن VRA
  • به روز بودن کاربران
  • ایجاد نقشه راه برای 12 ماه آینده که به صورت مداوم آپدیت می‌شود
  • کامیونتی بسیار فعال

  آینده وراسیتی (VRA) چگونه خواهد بود؟

  در سال 2021، ارز دیجیتال VRA بیشتر از 5200 درصد رشد داشت. علاوه بر این، کاربران کیف پول آن نیز 4060 درصد، در زمان انتشار مطلب، افزایش یافته و از حدود 20 هزار کاربر فراتر رفته است. VeraWallet همچنین برنامه‌های استخراج نقدینگی و اپلیکیشن‌های مستقر در اکوسیستم را برای ذینفعان معرفی خواهد کرد تا از توکن‌های خود استفاده کنند، مانند استیک کردن و خرید آنلاین.

  وراسیتی در حال ساخت یک پلتفرم جدید به نام VeraViews است تا تبلیغ‌کنندگان مستقیماً از فضای تبلیغاتی با کمپین‌های خاص استفاده کنند. این پلتفرم همچنین فناوری PoV را برای اطمینان از شفافیت اجرا خواهد کرد. شفافیت بلاک چین در مقایسه با فیس‌بوک و گوگل، تعامل واقعی مخاطب را تضمین می‌کند.

  از آنجایی که وراسیتی محتوای ورزش‌های الکترونیکی (Esport) را ارائه می‌دهد، در آینده NFTها را نیز معرفی خواهند کرد. NFTها در پروتکل وراسیتی برای کاهش تقلب در NFT و تشویق بیشتر هنرمندان مورد تایید قرار خواهند گرفت. علاوه بر این، مالکیت NFTها را می‌توان با پروتکل PoV قبل از ثبت در بلاک چین اثبات کرد.

  توکنومیک وراسیتی (VRA)

  توکنومیک وراسیتی (VRA)

  به نظر می‌رسد آینده درخشانی در انتظار این پروژه است و اگر تیم توسعه‌دهنده به نقشه راه و روند توسعه پروژه پایبند باشند، روزهای هیجان‌انگیزی را با این پروژه می‌توان تجربه کرد.

  گفتار پایانی

  پروتکل وراسیتی دارای چندین معیار مانند اثر انگشت ناشناس برای کاهش کلاهبرداری و استفاده از ربات‌ها است. به این ترتیب، تبلیغ‌کنندگان باید برای تضمین تماشای واقعی ویدیوها به پلتفرم وراسیتی پرداختی بیشتری داشته باشند. تبلیغ‌کنندگان و سایر طرف‌ها نیز می‌توانند کمپین بازاریابی خود را با خرید توکن‌های VRA تامین مالی کنند. در همین حال، کاربران با کسب توکن‌های VRA تشویق می‌شوند که منجر به افزایش تعامل برای سازندگان محتوای ویدیویی می‌شود.

  سوالات پرتکرار

  • پروتکل وراسیتی (VRA) چیست؟

  وراسیتی (VRA) یک پلتفرم ویدیویی است که بازدید واقعی را از طریق پروتکل Proof of View (PoV) تایید می‌کند و تقلب در تبلیغات را کاهش می‌دهد و درآمد بهتری را برای تولید کنندگان محتوا ایجاد می‌کند.

  • اکوسیستم وراسیتی از چه بخش‌هایی تشکیل شده است؟

  فناوری اثبات مشاهده، VeraEsports، VeraPlayer، VeraWallet، VeraVerse، تماشا و کسب درآمد درحال حاضر از بخش‌های بسیار مهم اکوسیستم وراسیتی هستند.

  مبین حسینی

  مبین حسینی

  زندگی من توی کامپیوتر و دنیای دیجیتال می‌گذره؛ عاشق فناوری بلاک‌چین و تکنولوژی‌های دیجیتالی‌ام و فعالیت توی اکوسیستم و کامیونتی کریپتو رو خیلی دوست دارم. اوقات فراغتم رو یا بازی می‌کنم، یا به پروژه‌های شخصیم می‌رسم. هیچی بلد نیستم ولی تا دلت بخواد کنجکاو و فضولم :))

  مطالب نویسنده
  اشتراک گذاری:

  مطالب مشابه

  توکن Soulbound چیست؟ معرفی کاربردهای توکن هویتی سول باند

  در دنیای رو به گسترش و تحول بلاک چین، متاورس‌ و ان اف تی‌ها، ...

  راهنمای کامل آموزش بازی همستر کامبت و ایردراپ Hamster Kombat

  مدتی بعد از لیست شدن و موفقیت نات کوین، نوبت به بازی کریپتوی ...

  هاروست فایننس (Harvest Finance): ایجاد بازدهی سرمایه در حوزه دیفای

  امور غیرمتمرکز یا همان دیفای در دنیای ارزهای دیجیتال به‌شدت ...

  دیدگاه‌ها 2 دیدگاه
  در پاسخ به دیدگاه کاربر
  1. احمد بریحی
   احمد بریحی | 2 اسفند 1402

   سلام وقت من ارز ورایستی رو داخل صرافی بیت پین هولد میکنم آیا در آینده مشکل برام پیش نمیاد یا باید انتقال بدم به تراس ولت اما چون بسترش اتریوم هست کارمزد بالایی دارد لطفاً راهنمایی کنید سپاس

   • مبین حسینی
    مبین حسینی | 5 اسفند 1402

    سلام احمد عزیز
    نه، هیچ مشکلی پیش نمیاد و می‌تونین ارزهای خودتون رو در بیت پین نگه‌داری کنین.