دلیل علاقه‌ی شدید شهروندان ترکیه به ارزهای دیجیتال چیست؟

توسط مبین حسینی
|
20 آبان 1402
|
زمان مطالعه:  1 دقیقه
دلیل علاقه‌ی شدید شهروندان ترکیه به ارزهای دیجیتال چیست؟

با افزایش پذیرش ارزهای دیجیتال در ترکیه، سرمایه‌گذاران به دلایل مختلفی – از جمله این تصور که می‌توانند از معاملات سود زیادی کسب کنند، به این صنعت هجوم آورده‌اند.

یک نظرسنجی جدید توسط بایننس، نشان داد که کسب سود از معاملات، باعث جذب تقریباً 66 درصد از سرمایه‌گذاران ترکیه به این بخش است.

بایننس، با همکاری شرکت تحقیقاتی Twentify، این مطالعه را از آوریل تا می 2023 انجام داد، که 606 شرکت کننده ترکیه‌ای در آن شرکت کردند. سوالات نظرسنجی بر اساس نگرش، پذیرش و دیدگاه سرمایه‌گذاران نسبت به ارزهای دیجیتال بود.

علاوه بر پتانسیل سود که انگیزه‌بخش‌ترین عامل برای سرمایه‌گذاران ترکیه است، 38 درصد از پاسخ‌دهندگان گفتند که نداشتن شرطی مانند «حداقل سرمایه برای سرمایه‌گذاری»، برای آنها جذاب بوده است، در حالی که 33 درصد از سرکت کنندگان به هزینه کم انجام تراکنش‌ها اشاره کردند.

از سوی دیگر، 40 درصد از غیر سرمایه‌گذاران گفتند که ریسک ارزهای دیجیتال، بزرگ‌ترین دل نگرانی آنها برای عدم پذیرش این دسته از دارایی‌ها است. عوامل دیگری مانند دانش ناکافی، نگرانی‌های امنیتی و ناتوانی در یافتن پلتفرم‌های قابل اعتماد نیز به عنوان دلایل سرمایه‌گذاری نکردن در ارزهای دیجیتال انتخاب شدند.

دانلود ماهنامه آذر ماه دامیننس

از قدرت روایات در فضای ارزهای دیجیتال تا کاربرد‌های ChatGPT در این بازار

  با وجود ترس‌های مرتبط با سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال، بیشتر پاسخ‌دهندگان چشم‌انداز خوش‌بینانه‌ای برای دارایی‌های دیجیتال متصور بودند. تقریباً 73 درصد بر این باورند که تعداد سرمایه‌گذاران کریپتو در پنج سال آینده افزایش خواهد یافت، در حالی که 64 درصد انتظار دارند که قیمت‌ها در سال آینده افزایش یابد.

  نرخ پذیرش بالاتر

  در مقایسه با دارایی‌های سنتی مانند فلزات گرانبها، سهام و اوراق‌قرضه، کریپتو از نرخ پذیرش بالاتری در ترکیه برخوردار است که ناشی از مشکلان کلان اقتصادی این کشور و علاقه به نوآوری بلاک چین است. تقریباً 21 درصد از پاسخ‌دهندگان بر روی ارزهای دیجیتال سرمایه‌گذاری کردند.

  بایننس عنوان کرد که لیر ترکیه اخیراً به عنوان بزرگ‌ترین جفت معاملات فیات در این پلتفرم ظاهر شده و 75 درصد از کل حجم فیات در اوایل سپتامبر را به خود اختصاص داده است. این در حالی است که ترکیه از دیگر اقتصادهای بزرگ پیشی گرفته و به چهارمین بازار بزرگ کریپتو، از نظر حجم معاملات، در سطح جهان تبدیل شده است.

  اگرچه تعداد قابل توجهی از سرمایه‌گذاران ترکیه در آخرین بولران دو سال پیش وارد بازار کریپتو شدند، حدود 27 درصد در سال گذشته به این صنعت ورود کردند که نشان‌دهنده علاقه روزافزون به دارایی‌های دیجیتال، حتی در یک دوره نامطلوب است.

  اشتراک گذاری:
  دیدگاه‌ها
  در پاسخ به دیدگاه کاربر