دلیل تغییرات ایجاد شده در دیدگاه SEC، نسبت به ای‌تی‌اف اسپات بیت کوین چیست؟

توسط مبین حسینی
|
27 مهر 1402
|
زمان مطالعه:  1 دقیقه
دلیل تغییرات ایجاد شده در دیدگاه SEC، نسبت به ای‌تی‌اف اسپات بیت کوین چیست؟

کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) اخیراً تغییرات قابل توجهی در موضع خود نسبت به ETF اسپات بیت کوین، به نمایش گذاشته است. در مرکز این بحث‌ها، جان دیتون، وکیل ریپل، یکی از مدافعان صریح صنعت ارزهای دیجیتال قرار دارد.

جان دیتون پیش از این، در مورد ETFهای اسپات ابراز تردید و پیش‌بینی کرده بود که کمیسیون بورس و اوراق بهادار ممکن است گزارشی گسترده، مملو از داده‌ها یا شواهدی ارائه کند تا یک بار دیگر درخواست ETF بیت کوین را رد کند. این فرض بر اساس تصمیم قبلی SEC بود که با انتقاد دادگاه استیناف، به دلیل خودسرانه بودن، مواجه شد.

با این حال، دیتون لزوماً این تغییرات را ناشی از عوض‌شدن دیدگاه گری جنسلر، رئیس SEC، در مورد بیت کوین نمی‌داند. او خاطرنشان کرد که در حالی که جنسلر هنوز هم می‌تواند بیت کوین را به دلیل ارتباط بالقوه با فعالیت‌های غیرقانونی مورد انتقاد قرار دهد، باخت اخیر دادگاه SEC، از جمله شکایت قابل توجه گری‌اسکیل، احتمالاً بر موضع آن تأثیر گذاشته است.

علاوه بر این، دیتون به «اثر لری فینک» و به تأثیر بازیگران نهادی مهم اشاره کرد. او عقیده دارد که جنسلر نظرات بزرگان و موسسات را بر سایر ذینفعان در اولویت قرار می‌دهد. در نتیجه، این باور غالب در جامعه کریپتو وجود دارد که جنسلر ممکن است راه جی کلیتون، رئیس سابق SEC و بیل هینمن، مدیر سابق SEC را در پیش بگیرد – و به گرفتن نقش‌هایی در موسسات پیشرو مانند گلدمن یا بلک‌راک، پس از دوره ریاست SEC خود، توجه داشته باشد.

تحلیلگران ETF بلومبرگ، گفتگوهای سازنده بین SEC و صادرکنندگان ETF بیت کوین را مورد بررسی قرار داده‌اند. موضوعات این بحث‌ها جنبه‌های مهمی مانند ترتیبات نگهداری، پایبندی به GAAP، افشای ریسک و نگرانی‌های زیست‌محیطی مربوط به مصرف برق در ماینینگ را در بر می‌گیرد. با این گفتگوهای سازنده، بلومبرگ شانس تایید ETF بیت کوین را به 90 درصد افزایش داده است.

دانلود ماهنامه آذر ماه دامیننس

از قدرت روایات در فضای ارزهای دیجیتال تا کاربرد‌های ChatGPT در این بازار

    اشتراک گذاری:
    دیدگاه‌ها
    در پاسخ به دیدگاه کاربر