آشنایی با ارز دیجیتال تامادوج (Tamadoge)؛ بازی برای کسب درآمد توسط حیوانات خانگی مجازی

تاریخ انتشار: 10 خرداد 1402 | آخرین به‌روزرسانی: 28 مرداد 1402
زمان مطالعه:  6 دقیقه
آشنایی با ارز دیجیتال تامادوج (Tamadoge)؛ بازی برای کسب درآمد توسط حیوانات خانگی مجازی

یکی از قابل‌توجه‌ترین بخش‌های ارزهای دیجیتال در چند سال اخیر، میم کوین‌ها بوده است. میم کوین‌ها توکن‌هایی هستند که در ابتدا به عنوان یک شوخی طراحی شدند؛ اما در سال 2021 به محبوبیت زیادی دست پیدا کردند.

از دوج کوین به عنوان اولین میم کوین یاد می‌شود که در طی بولران خاطره‌انگیز بازار ارزهای دیجیتال، توجه عده زیادی از سرمایه‌گذاران را به خود جلب کرد. پس از آن توکن‌هایی دیگری مانند شیبا (SHIB) متولد شدند و زمانی که برخی از آن‌ها توانستند موفق شوند، ارزهای دیجیتال بیشتری با مضمون سگ وارد بازار شدند. اگرچه محبوبیت این بخش تا حدودی کاهش یافته است، هنوز تعداد زیادی ارز دیجیتال در اکوسیستم میم کوین‌ها فعال هستند.

بخش دیگری که در سال 2021 سروصدای زیادی به پا کرد، بازی برای کسب درآمد (P2E) بود که به عنوان گیم فای (GameFi) نیز شناخته می‌شود. ایده این است که بازی‌ها به افراد اجازه می‌دهند با پشت سر گذاشتن چالش‌ها، NFT‌ به دست آورند و از آنجایی که این محصولات را می‌توان خرید، فروخت و دادوستد کرد، این بدان معناست که پتانسیل زیادی در این بخش وجود دارد – اگرچه بسیار مهم است که به این نکته اشاره کنیم که کسب درآمد از طریق بازی کردن امری تضمین‌شده نیست.

عملکرد تامادوج (Tamadoge) به چه شکل است؟

یکی از میم کوین‌هایی که اخیراً بحث‌های زیادی پیرامون آن شکل گرفته است تامادوج است. هدف این پروژه دست یافتن به ترکیبی از ماهیت نسبتاً شیک میم کوین‌های با مضمون سگ با دنیای بازی برای کسب درآمد است.

در وب‌سایت این پروژه این طور نوشته شده است:

ارز دیجیتال تامادوج می‌خواهد به یکی از بزرگ‌ترین میم کوین‌ها در تمام دوران تبدیل شود و مرزهای دنیای Play-to-Earn را جابجا کند و بازی ارائه دهد که مردم برای حضور در آن از هم پیشی بگیرند.

ارز دیجیتال تامادوج با نشان اختصاری TAMA توکن بومی این پروژه است.

تامادوج به همه این امکان را می‌دهد که سگ‌هایی را که می‌خواهند مینت کنند، و به کاربران اجازه می‌دهد تا NFT ‌های تامادوج خود را پرورش دهند، آموزش دهند و هر ماه برای صدرنشینی در رتبه اول مبارزه کنند. با گذشت زمان، فرصت‌های بازی برای کسب درآمد گسترش خواهد یافت و شامل تجربیات واقعیت افزوده می‌شود و به NFT (سگ) شما اجازه می‌دهد با دوستانش در Tamaverse بازی کند.

بازی تامادوج

چیزی که ممکن است ارز دیجیتال تامادوج را کمی متفاوت از سایر میم کوین‌ها کند این است که رمزارز TAMA یک تیم معروف در پشت خود دارد. بسیاری از سگ کوین‌های دیگر توسط افرادی که ناشناس هستند یا با نام مستعار فعالیت می‌کنند، ایجاد شده‌اند، شاید مهم باشد که بدانیم تیم پشت این رمزارز شامل توسعه‌دهنده ارشد بلاک چین، سیفاماندلا مجولی (Siphamandla Mjoli) ، رئیس بخش رشد کارل داوکینز (Carl Dawkins) و توسعه‌دهنده اصلی بازی، توماس سیبروک (Thomas Seabrook)، است.

تامادوج در تلاش برای ترکیب معاملات NFT با حیوانات خانگی مجازی است. در واقع، نام آن بازتابی از تاماگوچی (Tamagotchi) است، حیوان خانگی مجازی که در اواخر دهه 1990 بسیار محبوب بود. به نقل از وایت پیپر سیستم: «حیوانات خانگی تامادوج هسته اصلی پروژه هستند. این NFTهای قابل معامله حیوانات خانگی هستند که می‌توانید با استفاده از ارز دیجیتال TAMA آنها را خریداری کنید. هر حیوان خانگی تامادوج به عنوان یک نوزاد پرورش داده می‌شود و هر یک دارای نقاط قوت و ضعف منحصربه‌فرد خود است.»

«هنگامی که به حیوان خانگی تامادوج خود غذا می‌دهید و با آن بازی می‌کنید، خواهید دید که در طول زمان رشد می‌کند – با مراقبت از حیوان خانگی که نحوه رشد و بلوغ او را شکل می‌دهد. زمانی که حیوان خانگی تامادوج شما بالغ شد، می‌تواند با حیوانات خانگی دیگر بازیکنان بجنگد تا به برترین دوج در جدول امتیازات تامادوج تبدیل شود.»
دانلود دهمین ماهنامه دامیننس

بلاک چین و انتخابات: شفاف و بدون تقلب

  ارز دیجیتال تامادوج (TAMA)

  مشخصات ارز دیجیتال تامادوج (TAMA)

  این سیستم با ارز دیجیتال بومی خود، TAMA، مستقر در بلاک چین اتریوم، فعال است. TAMA برای خرید اقلام در شبکه مورد استفاده قرار می‌گیرد و افراد می‌توانند از طریق بازی و تعامل با ان‌اف‌تی‌های تامادوج خود، توکن به دست آورند.

  تا آنجا که به جزئیات توکن مربوط می‌شود، حداکثر دو میلیارد عرضه خواهد شد که نیمی از آن در پیش فروش آزاد شده است. 400 میلیون ارز دیجیتال TAMA برای عرضه در صرافی ذخیره می‌شود و 600 میلیون باقیمانده برای مینت در 10 سال آینده در دسترس خواهد بود.

  هنگامی که مردم اقلامی را در فروشگاه آنلاین شبکه تامادوج خریداری می‌کنند، پلتفرم 5 درصد از TAMA را که هزینه شده است، می‌گیرد و در تلاشی برای جلوگیری از کاهش قیمت توکن، آن را می‌سوزاند. همچنین، 30 درصد هزینه صرف بازاریابی و توسعه پلتفرم می‌شود و مابقی به سیستم پاداش تعلق می‌گیرد.

  هنگامی که از ارز دیجیتال TAMA برای انجام بازی‌های تامادوج استفاده می‌کنید، می‌توانید Dogepoints به دست آورید، که بسیار مهم است؛ زیرا برندگانی که هر ماه بیشترین Dogepoints را دارند، می‌توانند از استخر پاداش بازی، معروف به Dogepool، جوایزی را دریافت کنند.

  توکنومیک ارز دیجیتال تامادوج

  تامادوج می‌گوید که برای سایر تراکنش‌های سیستم مالیاتی دریافت نمی‌کند و توضیح می‌دهد: «ما معتقدیم که ارزش باید از خود پروژه تولید شود، نه فقط از افرادی که توکن را معامله می‌کنند.»

  آیا ارز دیجیتال تامادوج سرمایه‌گذاری خوبی است؟

  در ادامه به بررسی چندین عامل خواهیم پرداخت که در تعیین ارزش تامادوج نقش مهمی دارند.

  بازی‌های بلاک چین

  تامادوج را می‌توان یک بازی بلاک چین در نظر گرفت، یا طبق اعلام تیم توسعه‌دهنده، مجموعه‌ای از بازی‌ها است. امروزه بازی‌های بلاک چین یکی از محبوب‌ترین کاربردهای این فناوری است. برخی از پروژه‌های محبوب در این بخش عبارتند از: Decentraland، Illuvium و Gods Unchained ، که هواداران زیادی دارند. حال باید دید تامادوج با وجود چنین رقبای سرسختی می‌تواند سهمی از بازار را به خود اختصاص دهد؟

  دنیای جذاب میم کوین‌ها

  تامادوج در تلاش است که به عنوان یک میم کوین، مورد توجه سرمایه‌گذاران قرار گیرد. هرکسی که در بازار کریپتو فعال است قطعاً حمایت‌های ایلان ماسک را از دوج کوین به یاد می‌آورد. تیم ارز دیجیتال تامادوج نیز به طور مرتب توییت‌هایی از این کارآفرین و تامادوج می‌نویسد تا توجه او را جلب کند. به نظر می‌رسد که این تلاش‌ها تاکنون شکست خورده‌اند، اما تامادوج همچنان می‌تواند روی تبلیغاتی که «فرهنگ میم کوین» را ادامه می‌دهد، حساب کند.

  کاربردهای تامادوج

  وقتی صحبت از ارزش می‌شود، سرمایه‌گذاران باید از خود بپرسند تامادوج و ارز دیجیتال TAMA چه کاربردی دارند که بتوانند ارزش خلق کنند؟ فضای کریپتو مملو از نمونه‌هایی است که سطح ثابتی را بدون داشتن هیچ ارزش واقعی طی می‌کنند. اما به نظر نمی‌رسد که این یک رویکرد پایدار برای کل صنعت یا برای سرمایه‌گذاران باشد. میم کوین‌های جدید همچنان جالب و در معرض هایپ‌های جدید هستند که نمونه آن را با پپه کوین (PEPE) دیدیم. تنها زمان نشان می‌دهد که پروژه‌هایی مانند تامادوج در آینده چقدر موفق خواهند شد.

  مزایای تامادوج (TAMA) چیست؟

  • متاورس

  تامادوج بلافاصله پس از راه‌اندازی، بخش متاورس خود را معرفی کرده است. این بدان معناست که آنها پیش از این محصولی برای نمایش به کامیونتی و سرمایه‌گذاران بالقوه داشتند. این واقعیت آنها را از بسیاری از پروژه‌های میم توکن جدا می‌کند.

  • بازی برای کسب درآمد

  مکانیسم P2E هنوز هم بسیار محبوب است. بازیکنان برای تکمیل وظایف و پیروزی در نبردها به شورت ارز دیجیتال TAMA پاداش می‌گیرند. این یک راه جذاب و آسان برای کسب درآمد است – هرچند تضمینی وجود ندارد.

  • تنوع محصولات

  این پروژه دارای محصولات مختلفی از جمله Arcade، توکن‌های TAMA، NFT و Tamaverse است. اکوسیستم آن دائماً در حال رشد است و تیم در حال برنامه‌ریزی برای اضافه کردن بازی‌های بیشتری است.

  از کجا ارز دیجیتال تامادوج (TAMA) بخریم؟

  خرید ارز دیجیتال تامادوج (TAMA) از پلتفرم خرید و فروش ارزهای دیجیتال بیت پین امکان‌پذیر است. تنها کافی‌ست به این وب‌سایت مراجعه کرده و پس از ثبت نام و احراز هویت، ارز دیجیتال تامادوج را خریداری کنید.

  گفتار پایانی

  اگر علاقه‌مند به ترکیب ویژگی‌های حیوان خانگی مجازی و بازی با سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال هستید، ارز دیجیتال تامادوج قطعاً گزینه منحصربه‌فردی است که ارزش بررسی دارد. رویکرد نوآورانه آن و جای دادن عناصر سرگرم‌کننده بازی در خود و فرصتی برای ایجاد یک همراه دیجیتالی، ارز دیجیتال TAMA را در میان سایر میم کوین‌های موجود در بازار متمایز می‌کند.

  سوالات متداول

  • ازر دیجیتال تامادوج (TAMA) چیست؟

  تامادوج یک میم کوین فعال در حوزه گیم فای (GameFi) و بازی برای کسب درآمد (P2E)، بر بستر اتریوم است. با خرید NFT حیوانات خانگی و مراقبت از آن‌ها، Dogepoints بدست می‌آورید.

  • چگونه ارز دیجیتال تامادوج بخریم؟

  با ثبت نام در صرافی بیت پین و تکمیل مراحل احراز هویت، می‌توانید ارز دیجیتال تامادوج را خریداری کنید.

  مبین حسینی

  مبین حسینی

  زندگی من توی کامپیوتر و دنیای دیجیتال می‌گذره؛ عاشق فناوری بلاک‌چین و تکنولوژی‌های دیجیتالی‌ام و فعالیت توی اکوسیستم و کامیونتی کریپتو رو خیلی دوست دارم. اوقات فراغتم رو یا بازی می‌کنم، یا به پروژه‌های شخصیم می‌رسم. هیچی بلد نیستم ولی تا دلت بخواد کنجکاو و فضولم :))

  مطالب نویسنده
  اشتراک گذاری:

  مطالب مشابه

  توکن Soulbound چیست؟ معرفی کاربردهای توکن هویتی سول باند

  در دنیای رو به گسترش و تحول بلاک چین، متاورس‌ و ان اف تی‌ها، ...

  راهنمای کامل آموزش بازی همستر کامبت و ایردراپ Hamster Kombat

  مدتی بعد از لیست شدن و موفقیت نات کوین، نوبت به بازی کریپتوی ...

  هاروست فایننس (Harvest Finance): ایجاد بازدهی سرمایه در حوزه دیفای

  امور غیرمتمرکز یا همان دیفای در دنیای ارزهای دیجیتال به‌شدت ...

  دیدگاه‌ها
  در پاسخ به دیدگاه کاربر