ریف (REEF) چیست؟ همه چیز درباره‌ی ارز دیجیتال ریف (REEF)

توسط کارن آهنگری
|
10 بهمن 1400
|
زمان مطالعه:  7 دقیقه
ریف (REEF) چیست؟ همه چیز درباره‌ی ارز دیجیتال ریف (REEF)

افراد مفهوم پول غیرمتمرکز را در حال حاضر بیشتر از قبل درک می‌کنند. اما بهتر است بدانید تمامی ارزهای دیجیتال و پروژه‌های بلاک‌چینی غیرمتمرکز، بالاخره برای رفع نیازهای نقدینگی خود به دنیای متمرکز نیاز دارند. پروژه‌ای با هدف رفع این مشکل در سال ۲۰۱۹ به نام ریف به وجود آمد تا این وابستگی را کم رنگ‌تر کرده و با به کارگیری روش‌هایی هوشمند از برترین منابع متمرکز بهره‌مند شود. در این مطلب به مواردی در مورد این پروژه و توکن اختصاصی آن و همچنین تحلیل‌های قیمتی در گذشته و پیش بینی‌هایی در مورد آینده آن، پرداخته‌ایم.

ریف (REEF) چیست؟ همه چیز درباره ارز دیجیتال ریف (REEF)

شبکه ریف بر روی شبکه پولکادات ساخته شده که قصد دارد استفاده از DeFi را برای افراد بیشتری در دسترس قرار دهد. همان طور که می‌دانید DeFi یک پروژه تامین مالی غیرمتمرکز مبتنی بر بلاک چین است که به سیستم‌های مالی سنتی وابسته نبوده و خدمات خود را با استفاده از قراردادهای هوشمند در بلاک چین ارائه می‌دهد. پروژه ریف با استفاده از اثبات سهام کار می‌کند. به دلیل قرار گرفتن بر روی شبکه پولکادات نیز بدون هیچ گونه محدودیتی به رشد خود ادامه می‌دهد. ارز دیجیتال ریف، توکن اختصاصی این شبکه است که برای پرداخت کارمزدها یا هزینه تراکنش‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. این توکن با استاندارد ERC-20 و همچنین BEP20 بر روی شبکه اتریوم وجود دارد. از این استانداردها در هنگام پرداخت کارمزد و ارسال و دریافت پول به کیف پول دیجیتالی استفاده می‌شود که باید به آن‌ها دقت کرد.

نماد اختصاری ریف

نماد اختصاری یک ارز دیجیتال نمادی است که رمزارز با آن نماد در بازار ارزهای دیجیتال مورد معامله قرار می‌گیرد. نماد اختصاری ریف، REEF است که فقط کافیاست با تایپ این نماد در نوار مربوط به جستجوی رمزارزها در هر صرافی بیت پین، آن را جستجو کنید. در صورت بالا آمدن اطلاعاتی مانند قیمت‌های خرید، فروش، نمودارهای مربوط به روند قیمتی و اطلاعات بسیار دیگر متوجه خواهید شد این رمزارز در آن صرافی مورد قبول واقع شده و در لیست رمزارزها جهت معامله وجود دارد.

نماد اختصاری ریف

ریف (REEF) توسط چه تیمی ساخته شده است؟

فردی به نام دنکو مانچسکی (Denko Mancheski) در سال ۲۰۱۹ ایده شبکه را مطرح و آن را راه اندازی کرد. کار اصلی این شبکه در سال ۲۰۲۰ به طور رسمی و جدی شروع شد. مانچسکی قصد داشت نحوه کار پروتکل‌های گوناگون را به افراد تازه کار در زمینه رمزنگاری ساده‌تر و قابل فهم‌تر کند. وی در مقدونیه متولد شده و فردی کارآفرین است. قبل از ایده «ریف» در سمت مدیر ارشد فناوری در Adel (یک جامعه رمزنگاری جهانی) مشغول به کار بود. پس از آن به عنوان مدیرعامل در Viewly (یک پلتفرم ویدیویی اجتماعی) کار کرد. پروژه ریف از زمان راه اندازی تا به الان نیز دائما در حال رشد و پیشرفت خود بوده است تا خدمات بهتری به کاربران ارائه دهد. آیا می‌دانید چرا برای زیرساخت این پروژه از پولکادات استفاده شد؟ دلیل اصلی این انتخاب این است تا ریف با پلتفرم‌ها و پروژه‌های موفقی مانند کازماس، اتریوم و پروژه‌های دیگر و همچنین صرافی‌های معتبری مانند بایننس به راحتی کار کند.

دانلود ماهنامه آذر ماه دامیننس

از قدرت روایات در فضای ارزهای دیجیتال تا کاربرد‌های ChatGPT در این بازار

  هدف از ساخت ریف (REEF)

  هدف اصلی از ساخت ریف، بررسی پیچیدگی‌هایی است که در صنایع مختلف وجود دارد. ادامه این بررسی‌ها به حوزه دیفای کشیده شد تا پروژه‌های بلاک چینی با نگرشی وسیع‌تر معرفی شود. تیم فنی ریف در اصل برای حل مشکلات DeFi دارای اهداف نقدینگی جهانی، جمع کننده‌ی هوشمند نقدینگی و مدیریت هوشمند دارایی‌ها است.

  یکی از اهداف ریف تامین نقدینگی از بسترهای DEX و CEX است که باعث دسترسی به نقدینگی متمرکز و غیرمتمرکز، انجام مبادلات غیرمتمرکز، امنیت و توان بالای پردازش و هزینه پایین می‌شود.

  موتورهای جمع کننده نقدینگی در ریف نیز بسیار رشد کرده به طوری که دارای مزایایی نظیر مسیریابی هوشمند و قابلیت همکاری با سایر پلتفرم‌ها و برنامه‌ها نسبت به رقبای خود هستند.

  این پروژه همچنین برای مدیریت بهینه‌تر دارایی کاربران، سه راه حل از جمله تعادل دارایی‌های فعال، راهنمایی مدیریت دارایی‌ها و متنوع‌سازی دارد.

  کاربردهای ریف (REEF)

  در این قسمت به ۴ کاربرد اصلی توکن ریف می‌پردازیم.

  • مشارکت در مدیریت شبکه

  افرادی که دارای توکن ریف هستند می‌توانند در این سیستم به ارائه قابلیت‌های جدید و تنظیم مجدد برخی از پارامترها و عوامل در این پروژه رای دهند.

  • پرداخت هزینه

  با استفاده از توکن ریف کاربران می‌توانند کارمزدهای عملیاتی خود مانند ورود و خروج رمزارز از سبد خرید، ایجاد توازن و هماهنگی در بین سبدها، پردازش تراکنش‌ها و اقدامات و فعالیت‌های دیگر را پرداخت کنند.

  • استیکینگ

  کاربران می‌توانند توکن ریف را در استخرها برای به دست آوردن سود با نرخ سالیانه استیک کنند.

  • توزیع ییلد

  از توکن ریف برای پرداخت سود حاصل از فعالیت در استخرها استفاده می‌شود.

  ریف (REEF) چگونه کار می‌کند؟

  ریف (REEF) چگونه کار می‌کند؟

  ریف نقدینگی را از منابع مختلف جمع آوری می‌کند. پس از جمع کردن آن‌ها وارد پروتکل‌های DeFi می‌شود تا تامین نقدینگی انجام پذیرد. حتی کاربران می‌توانند این رمزارز را با استفاده از پلتفرمی استیک کنند. پروتکل ریف این کار را با استفاده از «موتور هوشمند کاشت سود» و «موتور هوش مصنوعی ریف» انجام می‌دهد. با این قابلیت‌ها کاربران می‌توانند با استیکینگ توکن‌های خود، سود کسب کند.

  موتور ییلد هوشمند ریف سبدی از رمزارزها را برای کاربران فراهم می‌کند تا آن‌ها بتوانند در آن سرمایه‌گذاری کنند. به عبارتی این یک فرصت سرمایه‌گذاری است که کاربران بتوانند سود ثابتی را دریافت کنند. این موتور از فناوری پیشرفته هوش مصنوعی و یادگیری ماشین استفاده می‌کند تا کاربران با توجه به شرایط خود، میزان و همچنین زمان سرمایه‌گذاری خود را تعیین کنند. این موتور هوشمند با بسیاری از بلاک چین‌های مختلف ارتباط برقرار می‌کند که این قابلیت نیز به دلیل استفاده از فناوری شبکه پولکادات است.

  موتور هوش مصنوعی ریف نیز یک اوراکل برون زنجیره‌ای است که به جمع آوری اطلاعات می‌پردازد. این موتورهوشمند می‌تواند با متصل شدن به منابع و داده‌ها در خارج از شبکه ریف، آن‌ها را جمع آوری کرده و انتقال دهد که از این داده‌ها در قراردادهای هوشمند استفاده می‌کنند. این موتور بر داده‌ها و تراکنش‌های برون شبکه‌ای نظارت می‌کند. این اطلاعات برای بروزرسانی مدل‌های ریسک و مدل‌های پاداش مورد استفاده قرار می‌گیرد. در کل تنظیم میزان و نوع دارایی‌ها در مقیاس کوچک بر عهده موتور هوش مصنوعی است.

  مزایای ریف (REEF)

  • قابلیت تجمیع دیفای‌های مختلف
  • میسر شدن نظارت و کنترل بر روی تراکنش‌های صرافی‌های مختلف با استفاده از پلتفرم ریف
  • ‌ عدم نیاز به چندین حساب کاربری یا رمز عبور در این پلتفرم
  • مقاومت در برابر کارمزد بالای تراکنش‌ها در شبکه اتریوم
  • قابلیت جمع آوری نقدینگی

  معایب ریف (REEF)

  • این پروژه هنوز در ابتدای راه خود است و رقبای بسیاری دارد.

  بهترین کیف پول‌های ریف (REEF)

  اگر شما نیز از آن دسته افرادی هستید که قصد نگهداری یا معامله ارز دیجیتال ریف را دارید، باید کیف پولی ایمن انتخاب کنید. این کیف پول بهتر است مکانی باشد تا امکان کنترل کلید خصوصی برای کاربران فراهم گردد. در زیر برخی از کیف پول‌های معتبر و ایمن ارز دیجیتال ریف به غیر از کیف پول اختصاصی ریف را به شما معرفی می‌کنیم.

  انواع کیف پول سخت افزاری ریف

  انواع کیف پول موبایلی و دسکتاپ ریف

  • کیف پول بایننس چین (Binance Chain Wallet)
  • کیف پول موبایلی تراست (Trust Wallet)
  • کیف پول موبایلی، دسکتاپ و تحت وب متامسک (MetaMask Wallet)

  مقایسه ریف (REEF) با بیت کوین (BTC)

  مقایسه ریف (REEF) با بیت کوین (BTC)

  این مقایسه بین ارزهای دیجیتال ریف (REEF) و بیت کوین (BTC) به شما کمک می‌کند ارزش بالقوه ریف در آینده را بر اساس ارزش فعلی بیت کوین (BTC) و یا بالعکس تعیین کنید.

  قیمت اکنون ریف ۰.۰۱۷۶ دلار است. در مقابل قیمت بیت کوین ۴۶.۶۷۱ دلار در حال حاضر (۱۲ دسامبر ۲۰۲۱) است. عرضه توکن‌های ریف یک میلیارد است که تا به الان ۸۰۷.۶ میلیون آن در دسترس است. عرضه توکن‌های بیت کوین ۲۱ میلیون است. رتبه ریف ۳۴۱ بازار و بیت کوین اولین رتبه در بازار ارزهای دیجیتال را دارد. ریف در سال ۲۰۱۹ راه اندازی شده در حالی که بیت کوین اولین ارز دیجیتال بوده و در تاریخ ۰۴/۲۰۱۳ راه اندازی شده است.

  پیش بینی وضعیت آینده ریف (REEF)

  پیش بینی در حوزه ارزهای دیجیتال و فناوری بلاک چین که به سرعت در حال تغییر هستند، بسیار کار سختی است. زیرا در این حوزه اتفاقات غیرمنتظره‌ای رخ می‌دهد. اما پروژه‌هایی که دارای مزایای بیشتری نسبت به دیگر پروژه‌ها بوده و یک وجه تمایز بسیار قوی دارند، همواره دارای آینده‌ای روشن هستند. برای اینکه بتوایند پروژه‌های موفق و آینده دار را شناسایی کنید می‌بایست تک تک پروژه‌های بلاک چین را بررسی و در مورد آن‌ها مطالعه کنید. سپس به وجه تمایز آن‌ها پرداخته و هر یک که دارای ویژگی‌های مناسب بسیار بیشتر و امکانات و خدمات بهتری باشد، مطمئنا در آینده ارزش بیشتری خواهد داشت. طبق ویژگی‌های پروژه ریف نیز می‌توان گفت این پروژه با آسان کردن فعالیت‌هایی که دارای پیچیدگی‌هایی در زمینه دیفای هستند، نشان از آینده‌ای روشن دارد. شاید از بررسی قیمتی و تاریخچه قیمت ریف نتوان پیش بینی‌های قیمتی خیلی مشخصی ارائه کرد اما پیش بینی‌های متخصصانی در این حوزه با استفاده از اخبار و تحلیل‌های فاندامنتال، نشان دهنده افزایش ارزش این پروژه و توکن اختصاصی آن است.

  گفتار پایانی!

  پروژه ریف بر روی شبکه پولکادات راه اندازی شده و توسط Reef Chain مدیریت می‌شود. نماد معاملاتی توکن آن REEF است که از این توکن برای پرداخت کارمزدها استفاده می‌گردد.

  هدف از ساخت ریف تسهیل و در دسترس قرار دادن دیفای برای همه کاربران فعال در حوزه کریپتو است.

  سوالات متداول!

  چرا پروژه ریف بر بستر اتریوم راه اندازی نشده است؟

  شبکه ریف به دلیل اینکه بتواند با سایر شبکه‌های بلاک چین در ارتباط باشد بر روی پلتفرم پولکادات راه اندازی شده است. زیرا این ویژگی در شبکه اتریوم وجود ندارد. اتفاقا این شبکه با انتخاب همکاری با پولکادات هم از ویژگی‌های آن استفاده می‌کند و هم با شبکه اتریوم و سایر پروژه‌های دیفای سازگار است.

  آیا شبکه ریف امنیت دارد؟

  امنیت شبکه ریف از طریق مدل امنیتی پولکادات مدیریت می‌شود. شبکه ریف انعطاف‌پذیر بوده و همچنین می‌توان نسخه‌های به روز را بدون فورک انجام داد.

   

  اشتراک گذاری:
  دیدگاه‌ها
  در پاسخ به دیدگاه کاربر