ماسک (Mask) چیست؟ همه چیز درباره‌ی ارز دیجیتال ماسک (Mask)

0 3,331

ارز دیجیتال ماسک (Mask) دارای یک پلتفرم غیرمتمرکز است که به کاربران اجازه می‌دهد ارز دیجیتال را برای دیگران ارسال کنند. حتی کارابران می‌توانند پیام‌های خود را در شبکه‌های اجتماعی رمزنگاری کرده و فقط به دوستان خود اجازه رمزگشایی پیام دهند. این پروتکل نقش پلی میان اینترنت و شبکه‌ای غیرمتمرکز که در روی آن اجرا می‌شود، عمل می‌کند. در این نوشتار قصد داریم اطلاعات بسیار مفیدی را به شما معرفی کنیم تا در حین انتخاب خرید، فروش و یا معامله زمان و شرایط آن را سنجیده و نهایتا بهترین انتخاب را انجام دهید.

خرید و فروش ارز دیجیتال ماسک

ماسک (Mask) چیست؟ همه چیز درباره ارز دیجیتال ماسک (Mask)

شبکه ماسک (Mask) در ماه ژانویه سال ۲۰۱۹ راه‌اندازی شد تا به کاربران شبکه‌های اجتماعی فیسبوک و توییتر این امکان را بدهد تا پیام‌های رمزنگاری را با دوستانی که اجازه مشاهده و رمزگشایی پیام‌ها را دارند، به اشتراک بگذارد. پروژه ماسک (Mask) در سال ۲۰۲۰ با همکاری HashKey و Hash Global، میزان ۲ میلیون دلار و در سال ۲۰۲۱ با همکاری با Digital Currency و Fundamental Labs، میزان ۳ میلیون دلار جذب سرمایه کرد. شبکه ماسک (Mask) در حال حاضر توانایی تامین اعتبار برنامه‌های گیت کوین، برنامه‌های مربوط به پرداخت‌های نظیر به نظیر و عملکرد ذخیره‌سازی غیرمتمرکز را دارد.

نام توکن این پروژه Mask است. Mask یک توکن حاکمیتی است که هر توکن نشان دهنده یک رای در سیستم است. این پروژه برای افزایش ارزش توکن خود با پروژه‌هایی مانند متامسک، Mirror، یونی‌سواپ، Transak و کوین مارکت‌کپ همکاری می‌کند. افرادی که این توکن را دارند از طریق سهام یا استیکینگ توکن‌های خود، رای می‌دهند.

دارندگان ارز دیجیتال ماسک، اگر در رای برنده شوند، پاداش خواهند گرفت و اگر طرف بازنده باشند، توکن از دست خواهند داد.

نماد اختصاری ماسک

نماد اختصاری یک رمزارز نمادی است که رمزارز با آن وارد معاملات ارزهای دیجیتال می‌شود. نماد اختصاری رمزارز ماسک، Mask است که فقط کافی است با تایپ این نماد در نوار مربوط به جست‌وجوی رمزارزها در هر صرافی، آن را جست‌وجو کنید که اطلاعاتی از قبیل قیمت‌های خرید، فروش، نمودارهای مربوط به روند قیمتی، میزان درصد فروشنده‌ها و خریداران در لحظه و اطلاعات بسیار دیگر را مشاهده خواهید کرد.

مخترع ماسک (Mask) چه کسی است یا توسط چه تیمی ساخته شده است؟

پلتفرم ماسک در شانگهای چین توسط فردی به نام «سوجی یان« (Suji Yan) در سال ۲۰۱۹ تاسیس شد. وی پیش از تاسیس این شبکه، Dimension. im را راه‌اندازی کرد که محصولاتی با هدف حمایت از آزادی اجتماعی است. اعضای تیم ماسک در رشد این پلتفرم و رمزارز آن بسیار تاثیرگذار است.

تاریخچه قیمت ماسک (Mask)

ماسک نتورک با نماد اختصاری Mask دارای ارزش بازار حدود ۵۱۳.۴۹ میلیون دلار است. این رمزارز سهم ۰.۰۱درصدی از بازار ارزهای دیجیتال را به خود اختصاص می‌دهد. قیمت این ارز دیجیتال در اکنون (۱دسامبر۲۰۲۱) برابر با ۱۷.۶۲ دلار است.

تاریخچه قیمت ماسک (Mask) - منبع: بیت پین
تاریخچه قیمت ماسک (Mask) – منبع: بیت پین

هدف از ساخت ماسک (Mask)

هدف شبکه ماسک (Mask) این بوده که به کاربران امکان دهد از برنامه‌های غیرمتمرکز پرداخت‌های رمزنگاری، امور مالی، ذخیره غیرمتمرکز، تجارت الکترونیک و همچنین سازمان‌های مستقل غیرمتمرکز مبتنی بر شبکه‌های اجتماعی استفاده کنند. این اکوسیستم Applet نام دارد. همچنین از سیستم عرضه اولیه توییتر استفاده می‌کند. بدین صورت که به کاربران اجازه می‌دهد تا در صدور توکن‌های جدید در توییتر مشارکت کنند. این روش نوعی روش جذب سرمایه جدید است که شبکه ماسک آن را راه‌اندازی کرده است.

کاربرد ماسک (Mask)

این شبکه پروتکلی است که به کاربران خود امکان ارسال پیام‌های رمزگذاری را از طریق برخی شبکه‌های اجتماعی می‌دهد.

ماسک (Mask) چگونه کار می‌کند؟

اداره این اکوسیستم زیر نظر MaskDAO انجام می‌شود. دائو از دارندگان ارز دیجیتال است که این دارندگان تصمیم نهایی را در مورد رمزارز ماسک و تمام معیارهای ارز دیجیتال ماسک و همچنین میزان استفاده از صندوق ذخیره می‌گیرند. این دارندگان با میزان رمزارزی که دارند در قراردادهای پیشنهادی رای می‌دهند. پس از رای‌گیری که معمولا از ۱ ساعت تا ۳ روز طول می‌کشد، فقط می‌بایست از ارز دیجیتال ماسک Mask استفاده کنند که باید از ۷ روز قبل از رای‌گیری در حساب آن‌ها موجود باشد. جالب است بدانید ماسک نتورک توسط قوی‌ترین تیم‌های Web ۳.۰ ساخته شده که باعث رشد این پلتفرم و ارز دیجیتال آن شده و همچنین برای موفقیت این پروژه تمام تلاش خود را می‌کنند.

خرید و فروش ماسک (Mask) چگونه است؟

خرید و فروش ارز دیجیتال ماسک نیز همانند رمزارزهای دیگر در صرافی‌هایی که از این ارز دیجیتال پشتیبانی می‌کنند، انجام می‌شود. خرید و فروش از طریق ارسال آدرس کیف پول‌های سازگار با آن ارز انجام می‌گردد. برای خرید و فروش می‌بایست ابتدا در وب سایتی معتبر مراحل ثبت نام و احراز هویت را انجام دهید. سپس برای خرید و یا فروش ماسک اقدام کنید.

۱. خرید ارز دیجیتال ماسک نتورک

 • قدم اول ثبت نام در سایت
 • قدم دوم ثبت کارت بانکی در قسمت مورد نظر
 • قدم سوم ثبت دقیق آدرس کیف پول ماسک (Mask)
 • قدم چهارم خرید و پرداخت نهایی
 • قدم آخر نیز احراز هویت و نهایتا دریافت ارز دیجیتال ماسک (Mask) در کیف پول است.

۲. فروش ارز دیجیتال ماسک نتورک

 • قدم اول ثبت نام در سایت
 • قدم دوم ثبت شماره شبای بانکی
 • قدم سوم انتقال ماسک (Mask)
 • قدم چهارم تایید در شبکه بلاک چین
 • قدم آخر نیز تسویه ریالی توسط صرافی مورد نظر است.

۳. مزایای ماسک (Mask)

 • قابلیت استیک دارد.
 • دارای پلتفرمی ایمن است.
 • دارای رده تکنولوژی بلاک چین نسل دوم است.

۴. معایب ماسک (Mask)

 • مقیاس‌پذیری این پروژه متوسط است.

بهترین کیف پول‌های ماسک (Mask)

بهترین کیف پول‌های ماسک (Mask)

یکی از مهم‌ترین دغدغه کاربران علاقه‌مند به ارزهای دیجیتال انتخاب و نصب کیف پول‌های ایمن و سازگار با ویژگی‌های مورد نظر است. جهت نگهداری از ارز دیجیتال ماسک نتورک می‌توانید از انواع کیف پول‌های سخت افزای، نرم افزاری، موبایلی و دسکتاپ استفاده کنید. ما مهم‌ترین و معتبر‌ترین کیف پول‌های ارز دیجیتال ماسک را به شما معرفی می‌کنیم تا این ارز دیجیتال را در مکانی امن ذخیره و یا حتی معامله کنید.

انواع کیف پول سخت افزاری ماسک نتورک

 • کیف پول لجر (Ledger)

انواع کیف پول موبایلی و دسکتاپ ماسک نتورک

 • کیف پول مای اتر ولت (MyEtherWallet)
 • کیف پول موبایلی تراست ولتق (Trust Wallet)
 • کیف پول موبایلی و دسکتاپ اتمیک (Atomic wallet)
 • کیف پول موبایلی و دسکتاپ کوینومی (coinomi)
 • کیف پول موبایلی، دسکتاپ و تحت وب متامسک (MetaMask Wallet)

معماری شبکه ماسک (Mask)

همان طور که در بالا نیز اشاره شد این شبکه ارسال پیام را به حالت رمزنگاری از طریق شبکه‌های اجتماعی برای افرادی که اجازه رمزگشایی پیام‌ها را دارند، امکان‌پذیر می‌کند. همچنین از برنامه‌های پرداخت‌های رمزنگاری، مالی، ذخیره سازی، تجارت ارزهای دیجیتال یا NFTها، سازمان‌های مستقل غیرمتمرکز استفاده می‌کند.

مقایسه ماسک (Mask) با بیت کوین (BTC)

این مقایسه بین ارزهای دیجیتال ماسک (Mask) و بیت کوین (BTC) به شما کمک می‌کند ارزش بالقوه ماسک در آینده را بر اساس ارزش فعلی بیت کوین (BTC) و یا بالعکس تعیین کنید.

قیمت اکنون ارز دیجیتال ماسک در حال حاضر برابر با ۱۶.۹۵دلار است. در مقابل قیمت بیت کوین ۵۶.۸۸۹ دلار در حال حاضر (اول دسامبر ۲۰۲۱) است. عرضه توکن‌های ماسک نتورک تا به الان حدود ۲۹.۱ میلیون در مقابل تعداد کل عرضه ۱۰۰میلیونی است. عرضه توکن‌های بیت کوین ۲۱ میلیون است. رتبه ماسک نتورک ۲۴۳ بازار و بیت کوین اولین رتبه در بازار ارزهای دیجیتال را دارد. ماسک در سال ۲۰۱۹ راه‌اندازی شده در حالی که بیت کوین اولین ارز دیجیتال بوده و در تاریخ ۰۴/۲۰۱۳ راه اندازی شده است.

پیش بینی وضعیت آینده ماسک (Mask)

ارز دیجیتال Mask یک رمزارز بومی برای MaskDAO است. DAO مالک این سیستم است. Mask به عنوان رمزارز اصلی این شبکه واسطه اداره امور را در دست دارد. به طوری که در رای‌گیری هر یک توکن ماسک به معنای یک رای است. حال اعضای این تیم برای عرضه محصولات و خدمات بهتر و بیشتر طرح‌های همکاری بسیاری را با تیم‌ها و شرکت‌های MetaMask، Mirror UniSwap، Uniswap، Transak، Coinmarketcap انجام داده‌اند که همین امر باعث افزایش کارایی و قیمت در ارز دیجیتال ماسک شد. همچنین برای توسعه شبکه ماسک و به دنبال آن رشد ارز دیجیتال بومی آن از پروژه‌های برتر Web ۳.۰ و DeFi خواهد کرد که این نیز به نوبه خود وضعیت آینده ماسک را بهتر و بهتر خواهد کرد.

گفتار پایانی!

در این مقاله به شبکه و ارزدیجیتال بومی آن به نام Mask پرداخته شد. توکن بومی این شبکه به نام MaskDAO، به عنوان سوخت گس شبکه است. هدف از ایجاد و ارتقای ماسک، ارتقای امنیت داده‌ها و پیام‌هایی است که این شبکه استفاده از این گونه پیام‌های رمزنگاری را از طریق شبکه‌های اجتماعی نظیر فیسبوک و توییتر امکان‌پذیر می‌کند. تاریخ شروع فعالیت آن در سال ۲۰۱۹ بوده که در کشور چین توسط سوجی یان (Suji Yan) در شانگهای تاسیس شد.

خرید و فروش ارز دیجیتال ماسک

سوالات متداول

بهترین کیف پول‌ها برای نگهداری ارز دیجیتال ماسک کدام‌ها هستند؟

این توکن به غیر از کیف پول متاماسک، با انواع کیف پول‌های تراست ولت (Trust Wallet)، اتمیک ولت (Atomic Wallet) و لجر ولت (Ledger Wallet)، کیف پول موبایلی و دسکتاپ کوینومی (coinomi) و مای اتر ولت (MyEtherWallet) سازگار است.

شبکه ماسک (Mask) با چه پلتفرم و الگوریتمی کار می‌کند؟

این شبکه بر روی پروتکل بلاک چین اتریوم ERC-20 است و از طریق الگوریتم اجماع اثبات سهام کار می‌کند. رده تکنولوژی آن از نسل دوم است. هر ۵ ثانیه تراکنش‌ها را انجام می‌دهد و تعداد هر تراکنش آن در هر ثانیه برابر با ۳۰۰ تراکنش با کارمزد برابر با گس اتریوم است.

۴.۶/۵ - (۵ امتیاز)
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x