ارز دیجیتال آدیوس (AUDIO) چیست؟

توسط کارن آهنگری
|
5 دی 1400
|
زمان مطالعه:  6 دقیقه
ارز دیجیتال آدیوس(AUDIO) چیست؟

فناوری بلاک‌چین «Blockchain» نه تنها امور اقتصادی را متحول کرده است، بلکه در سایر جنبه‌های زندگی نیز تحولات شگرفی را ایجاد کرده است. بازی‌های رایانه‌ای در این امر پیشتاز هستند. اما بلاک‌چین قابلیت‌های بسیاری بیشتری برای توسعه امور دارد. به طوری که حتی صنایعی چون موسیقی نیز به دنیای بلاک‌چین راه پیدا کرده است. در ادامه قصد داریم تا به معرفی ارز دیجیتال آدیوس پرداخته و ضمن بررسی ویژگی‌های این ارز دیجیتال، فرصت‌های سرمایه‌گذاری آن را مورد بحث قرار دهیم. اگر شما نیز این روزها نام ارز دیجیتال آدیوس را زیاد می‌شنوید و مایل هستید بدانید که چطور می‌توانید از فرصت‌های درآمدزایی آن بهره بگیرید، پیشنهاد می‌کنیم تا انتهای این مطلب با ما همراه شوید.

ارز دیجیتال آدیوس چیست؟

ارز دیجیتال آدیوس «Audius» ارز دیجیتالی است که دنیای موسیقی و بلاک‌چین را به هم پیوند زده است. در حقیقت  «Audius» پروتکلی است که هدف آن برقراری ارتباط بین شنوندگان و سازندگان موسیقی است. آدیوس این امکان را به شنوندگان می‌دهد تا با استفاده از فناوری بلاک‌چین، موسیقی خود را ارائه نمایند. همچنین به شنوندگان این امکان را می‌دهد که مستقیماً به سازندگان موسیقی‌ها پول پرداخت کنند. پلتفرم آدیوس دارای ارز دیجیتال بومی آودیو «AUDIO» است. آودیو یک توکن «ERC-20» است که بر بستر شبکه‌ی اتریوم ایجاد شده است. آدیوس یک پلتفرم موسیقیایی شبیه به سرویس پخش موسیقی اسپاتیفای «Spotify» است؛ با این تفاوت که اسپاتیفای و دیگر پلتفرم‌های هم‌رده آن به‌صورت متمرکز فعالیت می‌کنند، اما آدیوس کاملاً غیرمتمرکز است. غیرمتمرکز بودن سبب می‌شود تا سازندگان موسیقی بدون هیچ واسطه‌ای بتوانند با طرفداران خود در سراسر دنیا ارتباط گرفته و از مزایا و درآمد حاصل از تولید موسیقی خود بهره‌مند شوند!

Newslatter Vector

دریافت مطالب اختصاصی در خبرنامه بیت پین

  Newslatter avatar شما هم به جمع ۲۴۰۰۰ نفری خبرنامه ما بپیوندید.

  تاریخچه ارز دیجیتال آدیوس

  ارز دیجیتال آدیوس(AUDIO) چیست؟پلتفرم آدیوس در سال 2018 توسط شخصی به نام رونیل رومبورگ «Roneil Rumburg» در شهر سان‌فرانسیسکو «San Francisco» آمریکا، طراحی و عرضه شد اما این سیستم بیشتر در سال 2020 با اجرای چند موسیقی زنده بر بستر خود در کریپتوکارنسی مطرح شد. از آن پس، فعالان حوزه موسیقی می‌توانستند با آپلود محصولات موسیقیایی خود در این پلتفرم، مستقیماً با علاقه‌مندان خود ارتباط بگیرند. در حال حاضر (اوایل دی‌ماه 1400) ارز دیجیتال آدیوس قیمتی در حدود 50/1 دلار دارد. این ارز دیجیتال  در رتبه‌های زیر 100 مارکت کریپتوکارنسی قرار دارد و از نظر تحلیلی در موقعیت نسبتاً مناسبی به سر می‌برد. بنابراین شما می‌توانید جهت سرمایه گذاری یا ترید این ارز دیجیتال، نمودار قیمتی آن را زیر نظر بگیرید. در ادامه، بیشتر به پیش‌بینی آینده آن خواهیم پرداخت.

  ویژگی‌های ارز دیجیتال آدیوس

  در اینجا به بررسی ویژگی‌های ارز دیجیتال آدیوس می‌پردازیم. ارز دیجیتالی که بسیار مورد علاقه جامعه موسیقی است. ویژگی‌های این رمزارز خاص به قرار زیر هستند:

  • در آدیوس می‌توان به بارگزاری و اشتراک‌گذاری هرگونه محتوای صوتی پرداخت و هیچ محدودیتی در این رابطه وجود ندارد.
  • تراکنش‌های مالی آدیوس برای پرداخت هزینه موسیقی‌‌ها، به‌صورت مستقیم بین شنوندگان و تولیدکنندگان موسیقی انجام می‌گیرد و هیچ واسطه‌ای در آن وجود ندارد.
  • محتوای صوتی بر بستر آدیوس یا کیفیت صوت 320 کیلوبیت بر ثانیه «۳۲۰kbps hi-fi» قابل پخش است.
  • دسترسی همیشگی کاربران به موسیقی‌ها و آپلود نامحدود از مزایای برتر پلتفرم آدیوس است.
  • کاربران و تولید کنندگان می‌توانند محتوای صوتی را در آدیوس یک طبقه‌بندی موردعلاقه کنند. آن‌گاه در ازای اشتراک‌گذاری لیست موردعلاقه خود با دیگر کاربران، توکن AUDIO را به عنوان پاداش دریافت نمایند.
  • پلتفرم آدیوس سرعت بالایی دارد و در اسرع وقت می‌توان به محتوا‌های صوتی آن دسترسی پیدا کرد.
  • در آدیوس، مراحل بررسی آثار انجام می‌شود و همه به راحتی می‌توانند آهنگ‌های خود را منتشر کنند.
  • در آدیوس هیچ سانسوری وجود ندارد و حساب هیچکس در آن بلوکه نخواهد شد.

  با توجه به مزایای عنوان شده، هنرمندان می‌توانند با سرعت و شفافیت بیشتری به انتشار محصولات صوتی و موسیقیایی خود بپردازند. آن‌گاه دلیلی هم وجود ندارد که مانند سایر سیستم‌ها، تولید کنندگان موسیقی برای دریافت دستمزد خود انتظار بکشند. چراکه کاربران این سیستم، بلافاصله هزینه استفاده از آهنگ‌ها را پرداخت می‌کنند و تولیدکنندگان بسیار سریع دستمزد خود را دریافت می‌کنند. طبیعتاً آدیوس در ایجاد انگیزه برای تولیدکنندگان موسیقی و ارتقای این صنعت نقش به‌سزایی دارد!

  محدودیت استفاده از آدیوس

  طبیعتاً هر ارز دیجیتال در کنار قابلیت‌ها، ویژگی‌های برتر و مزایایی که برای کاربران دارد، ممکن است خطرات و محدودیت‌هایی هم داشته باشد. از جمله محدودیت‌هایی که می توان برای استفاده از پلتفرم آدیوس مطرح کرد، موضوع رعایت نشدن قانون کپی‌رایت «CopyRight» در آن است.  محتوا در پلتفرم آدیوس در نودهای غیرمتمرکز توزیع می‌‌شوند و همین امر یک محدودیت برای حق کپی‌رایت آن به حساب می‌آید!

  محدودیت استفاده از آدیوس

  سیستم ارائه پاداش در‌ پلتفرم آدیوس

  در آدیوس، به‌صورت کاملاً خودکار به برخی از فعالیت‌ها و دستاوردها پاداش داده می‌شود که از جمله آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • ارائه «۵ آهنگ محبوب هفته»
  • ارائه «۵ آهنگ ترند شده»
  • ارائه «۵ لیست پخش موزیک پرطرفدار»
  • ارائه «۱۰ برنامه برتر API» (آهنگ‌هایی که توسط حساب‌های کاربری تأیید شده در اینستاگرام و توئیتر بارگذاری شده‌اند!)

  سطح مشارکت اجتماعی هنرمند در ارائه دستاورهای فوق، نقش اساسی در مقدار دریافت پاداش در آدیوس را ایفا می‌کند. به طوری که در ماه اکتبر سال 2020، 50 میلیون توکن AUDIO را بین 000/10 کاربر و هنرمند فعالیت این پلتفرم توزیع کرد!

  صرافی‌های ارز دیجیتال آدیوس

  طبیعتاً نمی‌توان هر ارز دیجیتالی را در تمام صرافی‌های رمزارزی مبادله کرد. به همین خاطر پس از شناسایی هر ارز دیجیتال، باید صرافی‌هایی که آن ارز در آن‌ها مبادله می‌شود را نیز شناسایی کنید. در مورد ارز دیجیتال آدیوس، صرافی‌های زیر آن را لیست کرده‌اند:

  به غیر از موارد فوق، برخی از صرافی‌های دیگر را نیز می‌توان یافت که این ارز دیجیتال را لیست کرده‌اند، اما موارد فوق بیشتر شناخته شده هستند. همان‌طور که گفتیم، ارز دیجیتال آدیوس در برخی از پلتفرم‌ها و صرافی‌های داخلی همچون بیت پین نیز قابل مبادله است.

  چگونگی خرید ارز دیجیتال آدیوس

  اگرچه برخی از پلتفرم‌های داخلی، امکان خرید ارز دیجیتال آدیوس را فراهم کرده‌اند، اما تریدرهای حرفه‌ای ترجیح می‌دهند تا آن را از بسترهای جهانی خریداری کنند. اگر شما نیز به این موضوع علاقه دارید، باید مراحل زیر را طی نمایید:

  • در یکی از صرافی‌های داخلی، اقدام به خرید استیبل‌کوین تتر «USDT» یا یکی از ارزهای مطرح مانند بیت‌کوین یا اتریوم نمایید.
  • تتر یا ارزهای پایه خود را از طرق گزینه‌ی «Deposit» موجود در منوی حساب کاربری‌تان در صرافی، منتقل کرده و حساب کاربری خود را شارژ نمایید (این موضوع به آن دلیل باید انجام شود که نمی‌توان در صرافی‌های خارجی با واریز تومان، ارز دیجیتال خرید. پس باید این کار در صرافی‌های داخلی انجام شود و سپس به صرافی کریپتو خارجی انتقال یابد!)
  • پس از شارژ حساب، به قسمت «Trade» صرافی رفته و توکن «AUDIO» را جست‌وجو نمایید.
  • حالا می‌توانید در برابر ارز دیجیتال پایه‌ای که در حساب خود دارید، مقدار موردنظر توکت آودیو را خریداری نمایید.

  ممکن است جزئیات خرید آودیو در صرافی‌های مختلف با هم تفاوت داشته باشد، اما معمولاً شیوه کلی به صورت فوق خواهد بود.

  کیف‌پول‌های ارز دیجیتال آدیوس

  کیف‌پول‌های ارز دیجیتال آدیوس

  خوشبختانه هم کیف‌پول‌های سخت‌افزاری و هم کیف‌پول‌های نرم‌افزاری از ارز دیجیتال آدیوس پشتیبانی می‌کنند. از جمله این کیف‌پول‌ها می‌توان موارد زیر را نام برد:

  اگر قصد نگه‌داری ارز دیجیتال آدیوس را دارید، بهتر است آن را پس از خرید از صرافی به کیف‌پول منتقل کنید. پس از خرید ارز دیجیتال آدیوس می‌توانید آن‌ها را به کیف‌پول‌های نامبرده منتقل نمایید.

  آینده ارز دیجیتال آدیوس

  اگرچه مشکل کپی‌رایت تبدیل به یکی از معایب پلتفرم آدیوس شده است، اما توسعه دهندگان این سیستم در ماه آوریل 2021 اعلام کردند که هنرمندان اجازه می‌دهند تا مجموعه محصولات خود را به‌صورت توکن‌های غیرمثلی «NFT» در گالری‌های خود به نمایش بگذارند و آن را به فروش برسانند. توکن‌های غیرمثلی، ماهیتی منحصربه‌فرد دارند و می‌توانند موضوع کپی‌رایت را پوشش دهند. آدیوس در صدد است تا مزایای خود را برای تولیدکنندگان موسیقی به حداکثر برساند. بنابراین امکان رشد این پلتفرم در آینده بسیار بالا است. بنابراین می‌توان آن را به چشم یک فرصت سرمایه‌گذاری بلندمدت مشاهده کرد. اما حتماً قبل از اقدام به خرید ارز دیجیتال آدیوس، خود شخصاً نمودار قیمتی آن را مورد تحلیل و بررسی دقیق قرار دهید.

  گفتار پایانی!

  ارز دیجیتال آدیوس، یکی از ارزهای دیجیتال مارکت کریپتوکارنسی‌ها است که با هدف ارائه موسیقی در بلاک‌چین ایجاد شده است و تصمیم دارد به یکی از رقیبان جدی سیستم‌های پخش موسیقی فعلی مانند پاندورا «Pandora»، ساوندکلود «Soundcloud» و اسپاتیفای «Spotify» تبدیل شود. هرچقدر این پلتفرم بیشتر مورد توجه کاربران و هنرمندان قرار بگیرد، توکن آن در بازار، رشد بیشتری را تجربه خواهد کرد. نظر شما در مورد ارز دیجیتال آدیوس چیست؟! بین ترید یا هودل (نگهداری) این ارز دیجیتال، کدام روش را ترجیح می‌دهید؟! نظرات و دلایل خود را با ما و دیگر کاربران به اشتراک بگذارید تا به نتایج بهتری در این باره برسیم.


  پرسش‌های متداول!

  ارز دیجیتال آدیوس(AUDIO) چیست؟

  ارز دیجیتال آدیوس «Audius» ارز دیجیتالی است که دنیای موسیقی و بلاک‌چین را به هم پیوند زده است. در این پلتفرم خوانندگان می‌توانند با در ازای دریافت هزینه موسیقی خود را در بلاک چین با مخاطبان به اشتراک بگذارند.

  از چه کیف پول‌هایی می‌توان برای ارز دیجیتال آدیوس استفاده کرد؟

  کیف‌پول سخت‌افزاری لجرنانو‌اس «Ledger Nano S»، کیف‌پول سخت‌افزاری ترزور وان «Trezor One»، کیف‌پول نرم‌افزاری تراست‌والت «Trust Wallet»، کیف‌پول نرم‌افزاری اتمیک کیف پول‌های مناسب برای ارز دیجیتال ادیوس هستند.

  2.9/5 - (30 امتیاز)
  اشتراک گذاری:
  دیدگاه‌ها
  در پاسخ به دیدگاه کاربر